Kubica: Konečně zpátky v autě

6. února 2010 v 22:30 | Kat |  Robert Kubica
Rozhovor s Robertem Kubicou.


První den. Jaký byl?
"Konečně zpátky v autě, myslím, že to trvalo dlouho a všichni piloti se na to těšili. Byl to docela vzrušující den v novém voze. Každý se těší na další. Během zimy bylo uděláno hodně práce. Všichni mechanici a inženýři se v první den starali o vůz jako o novou hračku nebo o nové dítě. Byl to docela dobrý den. Prioritou bylo odjet s vozem co největší vzdálenost, vyzkoušet spolehlivost a funkci komponentů. Proběhlo to hladce bez problémů, takže pohoda."
Jak pohodlně jste se cítil ve voze?
"Všechno bylo docela OK. Samozřejmě tu bylo několik modifikací. Můžete strávit mnoho dní v továrně a dolaďovat detaily, ale když řídíte vůz, vždy vyvíjíte nové věci. Je tu mnoho odlišných věcí, takže si musíme být jistí, že najdeme nejlepší kompromis mezi tím, nač jsme byli zvyklí a tím, co nás čeká. Každý pracuje opravdu tvrdě, abych se ve voze cítil dobře, a jsem docela spokojený."
Jsou znát užší pneumatiky a delší vůz?
"Musím říci, že jsem věděl, jak se vůz bude chovat na užších pneumatikách, ty jsem loni testoval v Jerezu. Pro mě je těžké dělat soudy, protože jezdím s úplně jiným autem a v jiném týmu, takže je velmi těžké mluvit o rozdílech. Ale myslím si, že je jednodušší dosahovat přetížení, protože je tu nižší styčná plocha s asfaltem. Ve vysokých rychlostech to má tendenci k nedotáčivosti. Momentálně odcházejí více než dříve."
Můžete nám poskytnout nějaké informace o výkonnosti a potenciálu vozu?
"Nebyl to den, ve kterém jsme zkoušeli výkonnost, ale vůz se choval dobře, řídil se docela jednoduše. Samozřejmě pocity jsou na začátku velmi důležité, ale jsou tu další věci, kterými se musíme zabývat. Našel jsem velmi pozitivní věci na našem package, což udělá můj život jednodušší. Některé věci se však musí doladit, ale myslím si, že jdeme správným směrem."
Kolik paliva jste měl ve svém voze?
"Myslím si, že jsem ještě nejel s tak těžkým autem."
Mělo to dopad na časy na kolo?
"Opravdu se nezajímám o časy na kolo. Dnešní prioritou bylo úplně něco jiného. Testování není jenom o tom být na vrcholu výsledkové listiny - samozřejmě by to bylo lepší, protože výkonnost je důležitá - ale letos uvidíme větší rozdíly, alespoň si to myslím. Loni bylo maximální množství paliva mezi 60-70 kg, takže pokud byl někdo rychlejší, měl okolo 30 kg. Letos můžete najít vůz s 30 kg, ale také se 150 kg, což znamená, že rozestupy jsou větší. Důležité bude to, kde se budeme nacházet v Bahrajnu."
Jak jste prožil úvodní den s týmem na trati?
"Jsem docela šťastný, jak jsme jej zakončili. Potěšilo mě, že mnoho lidí se pokoušelo, abych se ve voze cítil pohodlně. Vkládali veškeré úsilí, aby našli tu nejlepší cestu, a doufám, že tak to bude po celou sezonu. Pro pilota je vždy dobré, když vidí lidi, co se snaží o maximum a pokoušejí se pomoci."
Myslíte si, že Schumacher bude silný?
"Proč ne? Je sedminásobný mistr světa. Pokud to není nejlepší pilot historie, patří mezi nejlepší. Je to pro něj normální, jezdil s GP2, takže nikdy nepřestal. Dělal docela dost věcí. Myslím si, že se ve voze nyní cítí jako doma, s tím se musí počítat."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥♥♥VeVe♥♥♥ ♥♥♥VeVe♥♥♥ | Web | 7. února 2010 v 14:01 | Reagovat

krásný blog...konečně někdo,kdy má rád taky Fernanda... :-D

2 katf1 katf1 | Web | 7. února 2010 v 21:00 | Reagovat

[1]: Moc děkuju, to jsem taky ráda, že vím o dalším fanouškovi Fernanda  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama