Alonso o Valencii, šancích na titul i o fotbale

29. června 2010 v 20:29 | Kat |  Fernando Alonso
"Nebyla to zrovna neděle, jakou jsme očekávali. Safety-car se objevil v pro nás nejméně vhodnou dobu a úplně zničil náš závod. V neděli večer jsem byl hodně naštvaný na všechno co se stalo, ale nyní se hněv přeměnil v pozitivní energii a touhu bojovat.


Již od včerejšího rána myslím na příští velkou cenu v Silverstone, kde se budeme snažit a všechnu tu nahromaděnou energii zkusíme vložit do auta a pokusíme se dohnat to, co nám uteklo z jednoho důvodu nebo z druhého, ve Valencii, i když víme, že, teoreticky, Silverstone není trať, která našemu vozu sedí.
Byli jsme obvzlášť nešťastní, pokud jde o načasování, kdy se objevil na trati safety-car. Stačilo jen několik více či méně pár vteřit, aby se totálně změnil závod. Je jasné, že ve světle nového dne, jsem mnohem klidnější, než ve chvíli bezprostředně po závodě. V té chvíli jsem zareagoval emocionálně a v té situaci je tak lehké to všechno přijmout a říkat věci, které můžou být špatně interpretovány, což vede k podezření a to jsem neměl v úmyslu. Jasně, chápu, že stewardi mají těžkou práci a že musí učinit rozhodnutí, která nejsou jednoduché. Co jsem myslel, bylo to, že ti jezdci, jako my, respektující pravidla, bohužel v té situaci utrpěli více než ti, kteří je porušuli, dokonce i když dostali penalizaci. Nenarážím na nějaké konkrétní jezdce, myslím, že bysme měli mluvit s čistou hlavnou, abysme zajistili, aby se takové věci více neopakovali. Byl jsem potěšen, když jsem slyšel, že FIA reagovala okamžitě, svolala mimořádní schůzi Sporting Working Group a já jsem si jist, že se to všechno vyřeší.
I když výsledek Valencie nebylo to, co jsme očekávali, nebyli to nenapravitelné škody. Je pravda, že odstup na vedoucího jezdce se vyšplhal na 29 bodů, ale zatím nejsme ani v polovině cesty. Je to stále něco málo přes jedno vítězství a tak je situace stále otevřená. Vylepšení, které jsme přivezli do Španělska byl krokem vpřed a dostal nás blíže nejlepším. To mě samozřejmě těší, ale jsem si také vědeom, ře musíme dále pokračovat s vývojem F10, protože potřebujeme mít auto bojující o podium a které nás dostane co nejdříve před soupeře. Pokud jsme nyní 29 bodů za lídrem šampionátu, pak to znamená, že v následujících deseti závodech musíme získat alespoň 30 a více bodů než ten, kdo momentálně vede šampionát.
Jedním z nejdůležitějších aspektů, které se v neděli staly, byl fakt, že Mark Webber se z nehody, která byla obrovská a děsivá, dostal téměř zcela nezraněn. To znovu dokazuje, že práce pod vedením FIA, pokud jde o bezpečnost, je naprosto zásadní.
Dnes večer, budu v televizi sledovat můj domácí tým, Španělsko hraje o čtvrtfinále mistrovství světa, proti Portugalsku. Bude to velmi těžké utkání, počítám, že nepadne moc gólů a já jen doufám, že rozhodující gól dá Španělsko. Pokud jde o Cristiana Ronalda, opravdu doufám, že si své góly nechá na příští sezonu do Realu Madrid."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maky Maky | Web | 29. června 2010 v 20:33 | Reagovat

tak co jaké bude vysvědčení?

p.s: super blog :)

2 katf1 katf1 | Web | 30. června 2010 v 9:47 | Reagovat

[1]: žádný, já už vysvědčení nedostávám :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama