McLaren chce, aby Button podpořil Hamiltona. Button to zatím odmítá.

25. října 2010 v 11:58 | Kat |  McLaren
McLaren má v boji o titul ještě oba piloty. Lewis Hamilton má ještě poměrně slušnou šanci, ale Jenson Button je na tom o poznání hůř.
McLaren

McLaren už ale zřejmě Buttona odepsal. Chtějí totiž, aby pomohl Hamiltonovi. "Pro nás je strategie zcela jasná" je si jistý Whitmarsh. "Nemusíme opravdu nic našim pilotům říkat, Jenson poskytne svou pomoci Lewisovi bez jakýchkoliv problémů, protože ví, že jsme po celou sezonu dávali stejnou možnost oběma. Moc dobře ví, že získat titul by mohl jen zázrakem"
Button ale nevěří, že by to po něm tým mohl chtít. "Nebudou mě o to žádat." Jenson tvrdí, že je na tom podobně jako před třemi lety Räikkönen. "Dokud budu mít matematickou šanci, musím dál bojovat. Všichni pořád mluví o Kimim Räikkönenovi a jeho vítězství v šampionátu 2007. A to nebyl jediný případ. Takové věci se pořád opakují. Jen se podívejte na Red Bull, kolik tady (v Koreji) ztratil bodů. Mohli to mít v kapse, kdyby získali double. Kdyby se Kimi Räikkönen vzdal a řekl si, že v roce 2007 šampionát nevyhraje, tak by se mistrem světa nestal. Je třeba se snažit až do konce. Pokud nebudu mít matematickou šanci na vítězství v šampionátu, tak pro tým udělám vše, co je třeba. Bylo by to moje rozhodnutí, nepožádali by mě o to. Tohle prostě jako jezdec uděláte, když už šampionát vyhrát nemůžete."
U Red Bullu bude situace taková, že budou stále podporovat oba své piloty, i když i u nich by bylo logické, kdyby se zaměřili na Webbera, který ztrácí jen 11 bodů, zatímco Vettel 25.
"Byla by chyba to udělat. Naše strategie bude vyvíjet tlak na oba piloty," řekl Horner. U McLarenu by ale podle něj měli jet na Hamiltona. "To je jiná situace. Nad tím není nutné moc přemýšlet. K dispozici je už jen 50 bodů. Ale já nejsem šéfem McLarenu. Je to jejich problém, ne můj."
A co na situaci u konkurentů říká Whitmarsh? "Logika říká, že by se měli zaměřit na podporu Webbera. Ale celé srdce týmu tluče pro Vettela, samozřejmě neočekávám od nich jasné stanovisko v celé záležitosti".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama