Leden 2012

Briatore: Alonso může vyhrát titul

31. ledna 2012 v 17:16 | Kat |  Šéfové, bývalí jezdci a další lidi z F1
"Red Bull má velkou výhodu a poslední dva měsíce tiše pracovali," říká Flavio Briatore, který získal s Fernandem Alonsem i Michaelem Schumacherem dva mistrovské tituly. "Ferrari za nimi vidím tak dvě-tři desetinky. Pokud by tak bylo v prvním závodě, tak Alonso může vyhrát titul. Minulá sezona byla zklamáním, když se Massa vracel po incidentu a vždy si vedl dobře. Ale druhý jezdec musí být v souladu s Fernandem a týmem a být přínosem. Španěl musí dostat auto konkurenceschopné jak jen to jde. Šampionát vyhraje jeden jezdec, takže se tým musí soustředit na jediného pilota."

Sutil dostal podmínku

31. ledna 2012 v 15:57 | Kat |  Adrian Sutil
Dnes byl u městského soudu v Mnichově na programu druhý den soudního přelíčení s Adrianem Sutilem, který byl obžalován z nebezpečného ublížení na zdraví. Nakonec vyvázl s podmíněným trestem odnětí svobody na rok a šest měsíců. Soudkyně Christiane Thiemann shledala Němce vinného z pořezání lucemburského obchodníka, Erica Luxe, v oblasti krku.
Během procesu se Sutil k incidentu ze 17. dubna 2011 vyjádřil ze svého pohledu. Pilot F1 řekl, že spoluvlastníka stáje Lotus při společném setkání na diskotéce v Šanghaji nezranil úmyslně. Podle jeho slov se jednalo o nešťastnou náhodu. Státní zastupitelství na tomto vysvětlení o některých věcech pochybovalo. Sutil prý "nebyl připraven", aby incident "jasně vysvětlil".
Státní advokátka, Nicole Selzam, navrzovala trest odnětí svobody ve výši 21 měsíců a peněžní pokutu 300 tisíc eur. Soudkyně však rozhodla o nižším trestu. Krátce před rozsudkem se obě strany pravěpodobně dohodli na nějakém dalším mimosoudním řešení problému. Tato domluva ovšem zřejmě ztroskotala na vetu státní zástupkyně. Jak se tedy bude celá sitace dále vyvíjet, je nejasné. "Ještě probíhá soud, takže nemůžu nic říci," řekl manažer Sutila, Manfred Zimmermann, pro německý server 'Motorsport-total.com'.
F1news.cz


Alonso: V Singapuru se cítím velmi dobře, v Anglii ne

30. ledna 2012 v 11:23 | Kat |  Fernando Alonso
"Singapur je například jedním z měst, ve kterém se cítím velmi dobře. Ani sám nevím, proč tomu tak je. Pokaždé, když tam jsem, tak mám pocit blaha. Sám si to ale neumím vysvětlit. V Anglii se necítím dobře. Nevím proč. Ale podle mě to má něco společného s tím, jak jsou vybaveny tamější hotelové pokoje. Může to být ale také kvůli malým doplňkům, které jsou v pokojích, a které ve skutečnosti nehrají skoro žádnou roli. Od momentu, kdy přistanu na letišti dané země, si začínám všímat určitých drobností. Jezdci procházející šampionátem jako atleti. MS má ale několik částí. Ty nejsou z venku například pro televizního fanouška rozpoznatelné. Jezdec Formule 1 musí vládnout nad svým vozem. Během víkendu musí podávat v různých fázích různé výkony. Občas jste během závodního víkendu uvolnění a velmi rychle reagujete na změny, občas se necítíte dobře a nebo jste dokonce nemocní. To vše ovlivňuje vaši rychlost a výkon, který podáte na dráze."

Ferrari - Lanzarote AKTUALIZACE

28. ledna 2012 v 21:10 | Kat |  Ferrari
Takhle trénují piloti Ferrari na Kanárských ostrovech v Lanzarote. Fernando se stále neostříhal a musel si vzít čelenku. Všechny fotky si můžete prohlédnout po kliknutí na následující fotku:


Watson: Největším nebezpečím pro Vettela bude Alonso

28. ledna 2012 v 14:42 | Kat |  Šéfové, bývalí jezdci a další lidi z F1
"Mají dva dobré piloty a v podobě Alonsa dokonce vyjímečně dobrého, který je tažnou silou Ferrari," řekl bývalý pilot F1 Watson o Ferrari. "Alonso je pilotem, který může získat i další titul. Pokud na to dostane přiležitost a vhodné auto, tak bude největším nebezpečím pro Sebastiana Vettela. Přesto všechno je v rukou Ferrari, zda dají Alonsovi a Itálii takové auto, s který by dokázal bojovat s Red Bullem a McLarenem. Bude to o lidech, kterých zaměstnávají. V osobě Pata Frye mají velmi zkušeného technika z McLarenu, který do týmu přišel ještě v minulém roce. Určitě se pokusí o to, aby zabezpečil aerodynamické a technické výhody a personál bude motivovat tak, jako během posledních šesti měsících.
Romain v Enstone

27. ledna 2012 v 19:45 | Kat |  Romain Grosjean
Můžete tam vidět i Romaina, Kimi bude za chvilku.


Bianchi třetím pilotem Force Indie

27. ledna 2012 v 14:54 | Kat |  Jules Bianchi
Jules Bianchi se stal třetím pilotem Force India. Na tomto místě byl Nico Hülkenberg, který však letos povýšil na závodního pilota a bude jezdit po boku Paula di Resty. Bianchi se objeví v testech a absolvuje devět pátečních tréninků.
"Samozřejmě jsem vzrušený z toho, že se můžu připojit k týmu Sahara Force India a že dostanu šanci jezdit během závodních víkendů, což je pro mě důležitým krokem. Nastupovat pravidelně s novým vozem je nejlepší způsob, jak se rychle učit, a doufám, že se tím jednoho dne dostanu do silné pozice pro získání závodního místa. Příštích několik měsíců bude opravdu vzrušujících, jelikož budu poznávat tým, pozorovat jak pracuje a připravovat se na své první svezení ve voze. Rád bych poděkoval všem za důvěru a obzvlášť Force Indii za to, že mi poskytla tuto skvělou příležitost."
Alonso a pověrčivost

26. ledna 2012 v 13:09 | Kat |  Fernando Alonso
Hodně sportovců má své rituály a jezdci F1 nejsou vyjímkou, stejně tak dvojnásobný šampion Fernando Alonso. "Pár minut před startem závodu dělam vždy všechno stejně," říká španělský pilot. "Uklidňuje mě, když všechno probíhá stejně. Je to něco jako moje osobní startovní procedura. Na startovní rošt se přesouvám vždy krátce před samotným startem. Obleču si overall, HANS, helmu a rukavice, sednu si do auta a a jedu na svou startovní pozici. Potom vystoupím z auta, poskytnu dva nebo tři rozhovory a vrátím se do boxů. V boxech na chvilku zůstanu, uvolním se a přesně ve 13:49 se kouknu na předpověď počasí. Pak se vrátím do auta a soustředím se na blížící se start. Nevím proč vždycky vyjdu přesně ve 13:49. Neexistuje pro to žádný důvod, ale stalo se z toho pravidlo, které nikdy neporuším. Z psychologického hlediska je to pro mě důležité."
Alonso už v těhle věcech má praxi, opakuje je na každé ceně už spustu let. "Někteří z mých kolegů si vytvoří s autem takový zvláštní vztah. Někdo kvůli pověrčivosti, někdo jen pro srandu. Někteří piloti dávají svým autům jména, jiní s ním dokonce mluví. To já nikdy nedělám, nikdy mě to ani nelákalo. Moje auto je prostě jen mé auto - to je vše. Ale samozřejmě k němu musím přistupovat opatrně. Kdo ví, co by se pak stalo..."


Fernando - Lanzarote

25. ledna 2012 v 21:57 | Kat |  Fernando Alonso
Felipe, Fernando, Jules a taky Davide Rigon dnes dorazili na Kanárské ostrovy, kde zapracují na své fyzické kondici.


Nový Caterham

25. ledna 2012 v 13:17 | Kat |  Caterham/Lotus
Nový Caterham měl být netradičně představen na stránkách F1racingu, který má vyjít zítra. Jedna fotka ale unikla a tu druhou uveřejnil tým na Twitteru.Bude Petrov testovat Pirelli?

25. ledna 2012 v 12:52 | Kat |  Vitalij Petrov
Pirelli dnes představili pneumatiky pro nadcházející sezonu. To by nebylo asi moc zajímavé, kdyby tam nebyl i Petrov. Vitalij by samozřejmě bral místo v kokpitu F1 a mohl by to být Caterham, ale kdyby to nevyšlo, mohl by dělat testovacího pilota Pirelli, stejně jako Lucas di Grassi.
Sportovní ředitel Paul Hembery k tomu řekl: "Uvidíme, jak to půjde. S vývojem pneumatik je vždy spousta práce a my bychom moc rádi získali zkušeného pilota se závodními zkušenostmi z loňského roku."


D´Ambrosio třetím pilotem Lotusu

24. ledna 2012 v 18:42 | Kat |  Jérôme D'Ambrosio
Příští rok o našeho Pudinka nepřijdeme. Sice ho neuvidíme v závodech, ale bude dělat alespoň třetího pilota Lotusu (a tím je myšlen Renault, ne Lotus - Caterham a to píšu, protože já si myslela, že jde do Catheramu :D).
Jerome: "Je to vzrušující krok v mé kariéře. Absolvoval jsem jednu celou sezónu ve formuli 1 jako závodní jezdec menšího týmu, u kterého jsem se hodně naučil o formuli 1. Teď mám příležitost pracovat s jedním z top týmů s velkým potenciálem pro můj budoucí vývoj. Díky mým závodním zkušenostem můžu být cenným přínosem. Samozřejmě bych moc rád závodil, ale u top týmu."
Boullier: "Zapůsobil na nás v roce 2010 jako náš záložní jezdec a na konci toho roku se velmi dobře předvedl v testu mladých jezdců. Také se velmi dobře předvedl ve své první sezóně jako závodní jezdec formule 1. Těším se, že budu s Jérômem znovu spolupracovat, a myslím si, že je skvělou posilou pro naše jezdecké složení."
Král: Nestavím si vzdušné zámky

23. ledna 2012 v 14:27 | Kat |  České naděje
Jednadvacetiletý Josef Král loňskou sezónu rozhodně nepovažuje za nejzdařilejší. Přesto se objevily zprávy, že se o něj zajímají některé stáje formule 1. "Šlo o určité kontakty. Mapovali jsme si svět formule 1, který je hodně specifický, ale k žádným konkrétním jednáním nedošlo. Dostat se do světa formule 1 a udržet se v něm na solidní úrovni totiž není tak jednoduché," řekl v rozhovoru pro Sport.cz a Právo.


Kimi testuje Renault AKTUALIZACE

23. ledna 2012 v 11:21 | Kat |  Kimi Räikkönen
Kimi si dnes vyzkouší monopost Renaultu z roku 2010. Tady jsou první fotky.Kimiho helma

23. ledna 2012 v 10:45 | Kat |  Kimi Räikkönen
Tohle by měla být nová helma Kimiho, musím říct, že se mi moc líbí, ale jestli je to konečná verze, nebo se bude používat jen v testech, to nevím.


Hamilton musí k soudu, d´Ambrosio možná také

20. ledna 2012 v 11:22 | Kat |  Různé
Lewis Hamilton se bude muset osobně dostavit k mnichovskému soudu při projednávání loňské kauzy ze šanghajského nočního klubu, v němž Adrian Sutil lahví šampaňského vážně zranil spolumajitele Lotusu Erica Luxe.
Pilot McLarenu, který tehdy slavil své vítězství v nočním klubu M1NT, byl k mnichovskému soudu povolán jako jeden z klíčových svědků. Kauza bude od 30. ledna projednávána dva dny. Znamená to, že Hamilton pak bude muset zamířit přímo do Wokingu, kde je na 1. února plánována prezentace nového McLarenu MP4-27.
"Lewis Hamilton bude povolán první den jako svědek. Účast je povinná," zdůrazňuje mluvčí mnichovského soudu.
Sutilův manažer Manfred Zimmermann si z nastávajícího jednání příliš velké starosti nedělá: "Máme videozáznam, na kterém lze jasně vidět, že Adrian neútočil či nikoho úmyslně nezranil. Očekáváme zproštění žaloby nebo přinejhorším usvědčení z neúmyslného zranění. To však nenaruší jeho kariéru."
Dle Hamburger Morgenpost k případu může být povolán jako svědek také Jerome d'Ambrosio a jeden novinář Will Buxton (Speed TV).

F1news.cz

Co skutečně Alonso řekl o Vettelovi + reakce

20. ledna 2012 v 9:16 | Kat |  Fernando Alonso
Výrok Fernanda Alonso, že Lewis Hamilton je lepší pilot formule 1 než úřadující dvojnásobný mistr světa Sebastian Vettel, obletěl celý svět a na novináře různých médií zapůsobil jako žhavící svíčka. Agentury citovaly tato Alonsova slova: "Lewis je velmi rychlý, agresivní, vždy v plném nasazení. Zajímá ho jen vítězství, nic jiného. Je to skutečně talentovaný jezdec. Sebastian této úrovně ještě zcela nedosáhl." A citace pokračuje: "Vím, je dvojnásobným mistrem světa, ale stále zaostává za standardem, jakého dosáhl Lewis."

Bruno a Ayrton

20. ledna 2012 v 6:36 | Kat |  Rodina
Tady je pár fotek Bruna s Ayrtonem, které jsem sem ještě nedávala. Pokud máte rádi rodinné fotky, můžete se kouknout do galerie Rodina, kde najdete nejen Bruna a Ayrtona, ale i rodinné fotky ostatních pilotů.Jenson fotí photoshoot pro Hugo Boss

19. ledna 2012 v 18:54 | Kat |  Jenson Button
Jensonovi je dnes 32, takže přeju všechno nejlepší :)Trulli: O spekulacích nic nevím

19. ledna 2012 v 12:43 | Kat |  Jarno Trulli
Pro příští rok je už jen jedna volná sedačka a to u HRT, mluvilo se však, že by volno mohlo být i u Caterhamu (loňského Lotusu), kam by mohl místo Trulliho jít Petrov. "Mám smlouvu s Caterhamu a tečka," reaguje Trulli. "O spekulacích nic nevím. Tým mi nic neřekl. V pondělí budu v továrně kvůli výrobě sedačky. Pro mě se nic nemění, pokud mi tým nesdělí něco jiného."
Trullimu je už 37 let, takže dříve nebo později bude muset říci F1 sbohem. "O budoucnosti nemluvím. Pokaždé mi jsou do úst vkládána slova, že půjdu do NASCAR nebo že budu závodit ve 24hodinovce. Má přítomnost však je F1, mluvím jen o ní."
Loni měl problémy s posilovačem řízení a v následující sezoně se hodlá zlepšit. "Očekávám, že to bude lepší než v roce 2011. Začínáme honbu za mistrovským bodem, na který jsme chtěli dosáhnout už loni, a za cílem pravidelně bojovat uprostřed pole.
Lidé si neuvědomují, jak náročné je začít od nuly. Závodil jsem s Minardi, zde to je však mnohem těžší. Nemůžete dělat chyby - každá má totiž dalekosáhlé důsledky. Věřím si. Během minulého roku jsem pozoroval mnoho zlepšení. Učinili jsme velký krok vpřed, i když nebyl tak patrný. Nyní potřebujeme další."Bruno: Mám obě nohy levé

18. ledna 2012 v 12:23 | Kat |  Bruno Senna
Rozhovor s Brunem o fotbalu, autech a dalších věcech.


Vergne: Těším se až uvidím nový monopost

18. ledna 2012 v 12:20 | Kat |  Jean-Eric Vergne
Vergne dnes zavítal do továrny Toro Rosso. Čeká ho seznamování se zaměstnanci, rozhovory s inženýry a příprava sedačky do nového monopostu. "Ve středu budu v továrně a poprvé v tomto roce se setkám se všemi členy týmu," říká Vergne. "Snad budu moci hned usednout do auta a zjistit jaký je to pocit. Velmi se těším až uvidím nový monopost. Ve Faenze jsem byl už několikrát, ale teď sem jedu poprvé jako oficiální jezdec."
Vergne strávil posledních pár dní na francouzských horách, kde nabíral kondici. "Hodně jsem trénoval. Bylo to skvělé - modrá obloha, hodně sněhu a skvělý výhled!"
Ještě loni nebyl v F1 ani jeden Francouz, teď tam budou hned tři. "Je to skvělé. Mám velkou radost z toho, že jak Romain, tak Charles i já jsme zvládli postup do F1. Teď nám chybí už jen závod. Doufám, že už v roce 2013 budeme mít domácí závod, ale dokud jezdím dobře a v autě odvádím svou práci, tak moje národnost nesehrává žádnou roli."

Nejblíže k místu v HRT má prý Van der Garde

18. ledna 2012 v 9:31 | Kat |  HRT
Potenciální zájemce o druhé volné místo u HRT si musí nachystat aspoň 7,7 mil. dolarů (v přepočtu kolem 150 mil. Kč), chce-li v letošní sezóně závodit.

Tvrdí to španělský sportovní deník Marca, podle něhož má zatím k podpisu smlouvy nejblíže Holanďan Giedo van der Garde. Ve hře o místo po boku již potvrzeného Pedra de la Rosy jsou dle Autosportu také Narain Karthikeyan a Kevin Ceccon.
Van der Gardemu se podařilo již zřejmě sehnat potřebné finance, přiznává však, že"seznam uchazečů je dlouhý. Stále čekám na dobrou zprávu," citují jej noviny De Telegraaf,"a jsem pozitivní. Tvrdě trénuji, abych se co nejlépe připravil."
F1news.cz

Rubens Barrichello se loučí

17. ledna 2012 v 16:13 | Kat |  Rubens Barichello
Je to po dlouhých 19 letech poprvé, co bude na startovním roštu úvodního závodu sezóny scházet jméno brazilského jezdce.
Barrichellova kariéra začala jako v případě většiny jezdců u motokár. V rodné Brazílii se již od svých osmi let účastnil těchto závodů a postupně stoupal různými kategoriemi, přičemž během osmi sezón byl vyhlášen celkem pětkrát národním šampiónem. Úspěšný start mu otevřel cestu do formule Ford, z níž po jedné sezóně v domácím mistrovství zamířil do Evropy, kde rychle stoupal přes formuli Opel (1990), formuli 3 (1991) a formuli 3000 (1992) k premiérovému startu ve formuli 1 (1993).
Rubens Barrichello má nesporný talent, což předvedl v nezapomenutelných velkých cenách na Hockenheimringu 2000 nebo v Silverstonu 2003. Na to, aby dosáhl trvalejší úspěch, mu ovšem schází konstantní výkonnost. Od počátku toužil stát se mistrem světa, jenže to by nesměl být ve stejném týmu s Michaelem Schumacherem, kde nad dravostí a egoismem u něj převládla loajalita ke společnému cíli. Demotivace z neuskutečněného snu se projevila v roce 2005, kdy už byl pokles jeho formy viditelný natolik, že raději zvolil nejistotu a přestoupil k japonské Hondě. Rubihno patří k nejzkušenějším jezdcům současné formule 1 a zároveň reprezentuje svým jezdeckým stylem starou školu. Dodnes brzdí pravou nohou. To mu brání v rychlejší aklimatizaci v nových monopostech, které vyžadují odlišný přístup než vozy z počátku jeho kariéry.

Bruno - Williams

17. ledna 2012 v 16:04 | Kat |  Bruno Senna
Bruno tam říká prakticky jen to co je v rozhovoru níže.


Bruno: Doufám, že budoucnost bude dlouhá a úspěšná a že to začíná zde

17. ledna 2012 v 15:36 | Kat |  Bruno Senna
Rozhovor s Brunem o jeho novém angažmá u Williamsu.Nový pilot Williamsu

17. ledna 2012 v 12:51 | Kat |  Bruno Senna
Zatím nejsou žádné oficiální prohlášení a vyjádření, takže info až později.Tady fotka - no nesluší mu to? :D

Rubens na svém twitteru: "Nebudu letos jezdit za Williams. Přeju svému kamarádovi Brunovi Sennovi všechno nejlepší. Budoucnost je otevřená."
V celém článku najdete jednu ne moc kvalitní fotku z twitteru Williamsu.
Karun: "Velká gratulace mému parťákovi Brunovi, je krásné to konečně vidět potvrzené."
Bruno: "Jsem opravdu šťastný, že můžu být součástí tohohle týmu. Jsem hrdý, že si mě Williams vybral. Bude zajímavé sledovat, co společně dokážeme. Zrovna teď jsem strašně pyšný, že jsem Brazilčan. Vědomí, že mám za sebou obrovskou podporu, lidi, kteří tu byli od mých začátků, je to skvělý pocit."


Petrov jedná s Caterhamem

17. ledna 2012 v 11:55 | Kat |  Vitalij Petrov
Oxana Kosačenková, manažerka Vitalije Petrova, prý minulý týden navštívila tým Caterham. Petrov v minulých dvou sezonách jezdil za Renault, ale ten se rozhodl zbavit obou pilotů a nasadit úplně novou dvojku Grosjean - Räikkönen. Kosačenková tak musí hledat jedinému ruskému pilotovi v F1 nové místo.
Už dříve se mluvilo o tom, že by měl nahradit Jarna Trulliho, protože tým Lotus, dnes již Caterham, uvedl, že s Trullim budou spolupracovat a média si to vyložila tak, že to neznamená, že za ně bude závodit. Nicméně Trulli je na oficiální listině pro příští rok. Teď to vypadá, že tým si Trulliho opravdu ponechá a změna by mohla přijít na postu rezervního pilota. Doteď tuto pozici zastával Karun Chandhok, který se nedávno rozhodl pro účast ve vytrvalostním šampionátu FIA World Endurance Championship. Na místo třetího pilota by tak mohl nastoupit právě Petrov, který by s sebou přinesl i pořádný balík peněz.

Wroom 2012 (4)

14. ledna 2012 v 17:44 | Kat |  Ferrari
Všechny fotky si zobrazíte po kliknutí na fotku:


Red Bull

14. ledna 2012 v 17:17 | Kat |  Red Bull
Mark to tam zachraňuje :DWroom 2012 (3)

13. ledna 2012 v 18:30 | Kat |  Ferrari
Všechny obrázky si zobrazíte po kliknutí na fotku:


Sutilovi hrozí vězení

13. ledna 2012 v 10:48 | Kat |  Adrian Sutil
Včera v Mnichově bylo se Sutilem zahájeno soudní řízení za napadení a vážné poranění v oblasti krku Luxe, když se nepohodli v nočním klubu M1NT v Šanghaji minulý rok v dubnu. Němec údajně zaútočil rozbitou lahví šampaňského, přičemž jen těsně minul jeho hlavní tepnu. Zranění Luxe si tehdy vyžádalo 24 stehů.

Alonso: To co o mě píšou je směšné

13. ledna 2012 v 10:37 | Kat |  Fernando Alonso
Fernando před Vánoci oznámil, že se bude rozvádět a média začala spekulovat o tom, proč. Objevili fotky s modelkou Xenií Tchoumitchevovou a začali psát o tom, že ona je důvod rozpadu manželství Fernanda a Raquel. "Je to poprvé, co se mi stalo, že jsem se dostal do řečí a drbů v takovém rozsahu," říká Alonso. "Je to velmi nepříjemné. Raquel a já jsme žádali, aby média respektovala naše soukromí a jen pár hodin po tom, co jsme oznámili náš rozchod, jsme si o sobě přečetli hodně smutných věcí. Některé z nich byly až směšné, absurdní. Nemyslím si, že tento typ pronásledování vydrží dlouho, protože moda se mění a nevěřím, že se tolik lidí zajímá o moje soukromí."