Březen 2013


Kdo je Iceman?

31. března 2013 v 15:33 | Katka |  Kimi Räikkönen
Jen málo lidí v F1 a vlastně sportovním světě vůbec je tajemnějších než Kimi Räikkönen. Takže kdo je vlastně náš Iceman?
Toni Vilander je Kimiho blízkým přítelem už pěkně dlouho. Vše začalo, když spolu závodili jako desetiletí a později spolu byli dokonce na vojně. Toni vyhrál s Ferrari v roce 2012 šampionát Endurance ve třídě GTE. "Jelikož jsme každý závodili jinde, tak jsme se tak často nevídali, ale myslím, že to přátelství je navždy," říká Toni. Přátelství Kimiho a Toniho dokládá i to, že je Kimi kmotrem Toniho syna Luukase.
Räikkönen se po 2 letech vrátil do F1 a hned navázal na své dřívější výkony. Dojel všechny závody a dlouho bojoval o titul mistra světa. "Byl jsem více překvapen Kimiho návratem než jeho výkony v loňské sezoně," přiznává Toni. "Když s tím skončil, měl F1 dost a pořád říkal: ´už nikdy.´ Myslím, že je dobré mít trošku odstup od toho všeho a dělat něco úplně jiného jako je rally. Kimi je Kimi. Je jedno, jak rozdílná jsou auta, pneumatiky nebo pravidla, stačí jen pár kol a je do sekundy od nejlepších kluků. Tak to také bylo na začátku jeho éry u Lotusu."

Jessica - photoshoot + Havaj

30. března 2013 v 18:58 | Katka |  Jessica Michibata
První fotky jsou z photoshootu pro The Virginia a ty další z Havaje, s kterými se pochlubila na svém blogu.


Villeneuve: Vettel jako Pironi. Jen se koukněte, jaké problémy to způsobilo.

29. března 2013 v 16:55 | Katka |  Jacques Villeneuve
Sebastian Vettel o víkendu v Malajsii neuposlechl nařízení týmu a předjel Marka Webbera, který měl vůz nastavený v úsporném režimu. Webber tak přišel o vítězství a na Vettela se spustila vlna kritiky. Vettel se pak omluvil Webberovi a také celému týmu. Jacques Villeneuve mu to ale nevěří... "Je lehké se omluvit. Na konec však má vítězství a body on. Mark nemá nic. Vettel se tak rozhodl vědomě. Jeho chování bylo prostě hloupé. Tolik negativní energie týmu nepomůže. Pokud teď bude potřebovat pomoc od Marka, nemůže si být jistý, že jí dostane."
Podle Villeneuva je jasné, že udělal Vettel chybu. "Tým vám dá smlouvu a platí peníze, takže děláte, co chtějí, abyste dělal. Je to jednoduché." Vettelovo rozhodnutí tak může výrazně poškodit vztahy v Red Bullu. "Budou to jednoduše muset do konce sezony nějak přežít. Pro příští sezonu se pak nejspíš poohlédnou po nějakém jiném jezdci, který nahradí Webbera."
Villeneuvovi to navíc připomnělo jeho otce, který kvůli rivalitě s Didierem Pironim přišel o život. Pironi tenkrát také porušil příkaz, aby nepředjížděl. Gilles Villeneuve se pak chtěl pomstít, ale stálo ho to život. "Ignorování je prostě špatné. Nejlepším příkladem je můj otec a Didier Pironi. Jen se koukněte, jaké problémy to způsobilo."

The Finishing Line - Sebastian Vettel

28. března 2013 v 20:58 | Katka |  Sebastian Vettel
Sportovec, kterého nejvíce obdivuji je...
Michael Schumacher, jelikož ho znám nejlépe. Také by to mohl být Michael Jordan, ale jeho jsem nikdy nepotkal, takže se budu držet toho, co znám.

Nejlepší herec na světě je..
John Travolta.

Nejpamátnější předjetí v mé kariéře bylo...
Bylo jich více, některé z dřívějška, některé nedávné...

Moje nejoblíbenější píseň je..
To záleží na náladě. Pokud mám opravdu vybrat jen jednu, pak je to Back in Black.

Nejlepší věc mimo sezonu je..
Být doma.

Nejhorší účes, který jsem kdy měl, byl..
Můj krátký sestřih ze začátku roku 2007!

VC Malajsie

28. března 2013 v 19:13 | Katka |  Různé
Minulý závod se stal terčem řady vtípků a tady je pár zajímavých fotek, montáží apod...

http://www.motorsport-magazin.com/


Briatore: Vettel je v Red Bullu šéfem

26. března 2013 v 19:16 | Katka |  Šéfové, bývalí jezdci a další lidi z F1
Flavio Briatore si myslí, že rozhodnutí Vettela může stát tým šampionát. "Myslím, že už tam není žádný vztah," řekl bývalý šéf týmu Renault. "Mezi jezdci Red Bullu byl už předtím velmi formální vztah, to bylo loni jasné. Teď Vettel říká, že Markovi pomůže, ale Mark nepotřebuje žádnou pomoc. Měl vyhrát závod a je možné, že Vettel vyhraje všechny ostatní závody. Nemyslím, že ten vztah může být pevný. Oba jsou to profesionálové, budou chtít vyhrávat závody a tak dál, ale je nemyslitelné, že Mark by mohl v budoucnu Vettelovi pomoc a nemyslím si, že Vettel pomůže Markovi. Takže tu máme v jednom týmu dva nepřátelé a to bude snad výhoda Ferrari."
Na otázku, zda očekává, že na konci sezony Webber nebo Vettel opustí Red Bull, odpověděl: "Určitě. Už loni tam byly problémy."

Marko versus Hamilton

26. března 2013 v 18:34 | Katka |  Aktuálně
Není nad to, když máte průšvih a někdo jiný rovněž. Red Bull místo urovnání vztahů svých jezdců raději rýpe do Mercedesu a ten zase vše vrací. Red Bull chce světu dokázat, že on nemá žádnou týmovou jedničku a dvojku a to se podle nich říct o Mercedesu nemůže. "Tým udělal správnou věc, řekli jsme pilotům, aby drželi své pozice, a najednou jeli bok po boku. V této fázi se to vymklo kontrole. Ukazuje to však, že nemáme jedničku a dvojku jako Mercedes," řekl Helmut Marko. "Je to pozitivní věc, není to jako u Mercedesu: 'Bum, zůstaň za ním.' Když máte kluky, jako jsou Sebastian a Mark, nedá se to v takových situacích žádným způsobem řídit."
Jenže Hamilton tyhle věci odmítá, podle něj si na nějakou jedničku a dvojku nehrají. "Red Bull má jasnou jedničku a dvojku, vždy jí měli," uvedl Hamilton. "U Mercedesu nemáme jedničku a dvojku. Vždy jsem říkal, od začátku co jsem mluvil s týmem, že chci rovnost." Hamilton také odmítá, že by byl ten typ jezdce, který žádá postavení týmové jedničky.

Miss Malajsie

25. března 2013 v 19:19 | Katka |  Miss 2013
Miss Austrálie vyhrála Jess. V Malajsii má ale těžkou konkurenci, na závod se byla podívat i Nicole.

Laura


Alonso: Budu se snažit je tam znovu samotné nenechat

25. března 2013 v 18:36 | Katka |  Fernando Alonso
Alonso včera skončil hned na začátku závodu. Kvůli poškozenému přednímu křídlu musel ze závodu předčasně odstoupit. V závodu pak bral Red Bull první dvě místa a Alonso nám slibuje: "Budu se snažit je tam znovu samotné nenechat!"
Mezi Webberem a Vettelem to skřípe už dlouho a včerejší závod to rozhodně nenapravil. Alonso se tomu nediví. "Je to úžasné, protože jsou téměř vždy tím správným týmem, vždy dělají vše dobře a nikdy špatně, ale včera nám ukázali, jaká je pravda. Ve Ferrari by se to nestalo, jsme naprosto jednotný tým. Oni to tvrdí, ale jak je vidět, není to pravda."
A jak to bylo s rozhodnutím o zajetí do boxů? Podle Alonsa je po bitvě každý generál a je lehké teď říct, že byla chyba do boxů nejet. "Křídlo nevypadalo tak poškozeně, ani na televizi, a tak jsme se rozhodli pokračovat, protože jsme nechtěli znovu zajíždět do boxů po třech či čtyřech kolech pro pneumatiky do sucha. Zariskovali jsme a neměli štěstí." Domenicali uvedl, že si mysleli, že křídlo vydrží a počkají pár kol, protože trať usychala a oni nechtěli během pár kol jet do boxů dvakrát.
Alonso také dodal, že Red Bull nic extra nepředvedl. S pneumatikami měli stále problémy a většinu závodu bojovali s Mercedesem. Kdyby neskončil už v prvním kole, tak by na podium dle svých slov byl.

Týmové souboje v Malajsii na ostří nože

24. března 2013 v 13:54 | Katka |  Sezona 2013
Člověk si zvykne, že se čas od času něco mezi týmovými kolegy stane, ale dnes to nebylo jen u jednoho týmu, ale hned u dvou. Já osobně jsem byla pro povolení týmové režie. Stejně tu vždy byla, je a bude. Konečně jde o tým a ne jen o jezdce. Dnes to bylo ale opravdu zajímavé. U Mercedesu i Red Bullu to byly podobné situace, ale obě skončily jinak.
U Red Bullu měli zřejmě domluvené, že po poslední zastávce v boxech už se dojede na místech, kde jezdci budou, samozřejmě za předpokladu, že budou právě na takové pozici. Oba dostali informaci, že mají šetřit auto a dojet do cíle. Webber teda snížil otáčky motoru, ale pak se za ním objevil Vettel a začal na něj útočit. Což o to, souboj to byl nádherný, ale Webber musel být překvapený, o co se Vettel snaží. Jednak tu byly pokyny před závodem a pak ta zpráva, že mají dojet už jen do cíle na svých pozicích. Než se nadál, Vettel už byl první a jel vstříct prvnímu vítězství sezony. Vettel měl navíc rovněž šetřit motor a auto, jenže on se tím prostě neřídil.

Holky - Malajsie (2)

24. března 2013 v 13:54 | Katka |  Ostatní
Jako první dávám Ann, protože si jí většinou fotografové moc nevšímají, tak ať je taky jednou vidět :-)


Malajsie - foto /neděle/

24. března 2013 v 13:50 | Katka |  Sezona 2013
Všechny fotky najdete po kliknutí zde nebo na fotku:


V Malajsii vyhrál Vettel

24. března 2013 v 11:11 | Katka |  Sezona 2013
Co říct k závodu? Pro mě už to snad horší být nemohlo. Alonso odstartoval skvěle, ale pak si o Vettela poškodil auto a o kolo dál už musel odstoupit ze závodu.. Zajímavý moment byl, když Hamilton zajel k mechanikům McLarenu místo Mercedesu :D U Force India zase měli v boxech opravdu velké problémy. Nejvíc mě zklamal Red Bull. Nejdřív si tam Vettel pořád stěžuje, že je Webber moc pomalý a pak ten konec.. Když zajel do boxů dřív Vettel, tak mi bylo hned jasný, že je to špatný. Když už skončil Alonso, tak jsem to vítězství strašně přála Markovi, konečně se mu podařil start, to byl už snad zázrak :D U Mercedesu to pak bylo také zajímavé, tam si zase stěžoval Rosberg, ale ten neuspěl a třetí místo bral Hamilton. A podium... to bylo pořádné dusno! Webber si hned po dojetí vše vyříkával s Vettelem a Vettel od té doby nasadil ublížený výraz. Na podiu pak při focení Webber jen naštvaně stál vedle Vettela, žádné objetí, nic.
Potěšil mě Romain Grosjean. Räikkönen měl s předjížděním docela velké problémy, ale Grosjean jel výborně. Škoda jen, že se mu to nepodařilo před Massu, mohlo to být klidně lepší. Další skvělý závod pak zajel Jules Bianchi. Také potěšilo desáté místo Vergne.


11S. VettelRed Bull561:38:56.681-188,231
22M. WebberRed Bull56+0:04.298+0:04.298188,095
310L. HamiltonMercedes56+0:12.181+0:07.883187,846
49N. RosbergMercedes56+0:12.640+0:00.459187,831
54F. MassaFerrari56+0:25.648+0:13.008187,422
68R. GrosjeanLotus56+0:35.564+0:09.916187,110
77K. RäikkönenLotus56+0:48.479+0:12.915186,707
811N. HülkenbergSauber56+0:53.044+0:04.565186,564
96S. PérezMcLaren56+1:12.357+0:19.313185,965
1018J. VergneToro Rosso56+1:27.124+0:14.767185,509
1117V. BottasWilliams56+1:28.610+0:01.486185,463
1212E. GutierrezSauber55+1 kolo+1 kolo-
1322J. BianchiMarussia55+1 kolo--
1420C. PicCaterham55+1 kolo--
1521G. van der GardeCaterham55+1 kolo--
1623M. ChiltonMarussia54+2 kolá+1 kolo-
175J. ButtonMcLaren53+3 kolá+1 kolo-

Timo Glock je tatínek

23. března 2013 v 19:26 | Katka |  Timo Glock
Timo Glock se stal otcem. Včera to napsal na twitter. Nejprve zveřejnil fotku malého autíčka pro děti, které dostal od svého sponzora a zeptal se svých fanoušků, na co si myslí, že to potřebuje. O něco později pak napsal: "Už několik týdnů jsem hrdým tatínkem našeho malého Miky!!!" Isabell už jen dodala: "A já šťastná maminka." Oběma se to podařilo skvěle utajit. Nikdo netušil, že Isabell čeká malého Glocka a ona sama říká, že to nebylo vůbec jednoduché.


Holky - Malajsie

23. března 2013 v 14:01 | Katka |  Ostatní
I druhou kvalifikaci vyhrál Vettel

23. března 2013 v 11:26 | Katka |  Sezona 2013
I druhou kvalifikaci sezony vyhrál Sebastian Vettel. V první části kromě Caterhamu a Marussie skončili Bottas s Vergnem. Zazářil tam však Jules Bianchi. Svým soupeřům z Caterhamu a týmovému kolegovi nadělil sekundu a blízko měl i k časům Bottase a Vergne. V další části začalo pršet, takže kdo nezajel hned na začátku dobrý čas, měl smůlu. Romain Grosjean byl jedním z nich. Kvůli problémům s komunikací netušil, jak důležité to kolo je a čas mu stačil jen na 11. místo. V poslední části se na prvním místě prostřídala řada pilotů a dokonce to vypadalo, že by pole-position mohl brát Hamilton. Jenže to se do cíle přiřítil Alonso a svého soupeře překonal o skoro sekundu. Pak do cíle dojel Vettel s o sekundu lepším kolem než kdokoliv jiný a nezměnil to ani Massa, který se zařadil na druhé místo.


1.1S. VettelRed Bull1:49.6746
2.4F. MassaFerrari1:50.587+0:00.913+0:00.9136
3.3F. AlonsoFerrari1:50.727+0:01.053+0:00.1406
4.10L. HamiltonMercedes1:51.699+0:02.025+0:00.9727
5.2M. WebberRed Bull1:52.244+0:02.570+0:00.5456
6.9N. RosbergMercedes1:52.519+0:02.845+0:00.2756
7.7K. RäikkönenLotus1:52.970+0:03.296+0:00.4516
8.5J. ButtonMcLaren1:53.175+0:03.501+0:00.2056
9.15A. SutilForce India1:53.439+0:03.765+0:00.2646
10.6S. PérezMcLaren1:54.136+0:04.462+0:00.6976
11.8R. GrosjeanLotus1:37.6364
12.11N. HülkenbergSauber1:38.125+0:00.489+0:00.4893
13.19D. RicciardoToro Rosso1:38.822+0:01.186+0:00.6974
14.12E. GutiérrezSauber1:39.221+0:01.585+0:00.3994
15.14P. di RestaForce India1:44.509+0:06.873+0:05.2885
16.16P. MaldonadoWilliams-:--.----:--.----:--.---2
17.18J. VergneToro Rosso1:38.1578
18.17V. BottasWilliams1:38.207+0:00.050+0:00.0507
19.22J. BianchiMarussia1:38.434+0:00.277+0:00.2278
20.20C. PicCaterham1:39.314+0:01.157+0:00.8806
21.23M. ChiltonMarussia1:39.672+0:01.515+0:00.3588
22.21G. van der GardeCaterham1:39.932+0:01.775+0:00.2606


Kimi Räikkönen penalizován za zdržování Rosberga, bude tak startovat z 10. pozice.
Lewis - Malajsie

22. března 2013 v 15:31 | Katka |  Lewis Hamilton


Max - Malajsie (2)

22. března 2013 v 15:21 | Katka |  Max Chilton

Mark - Malajsie

22. března 2013 v 15:14 | Katka |  Mark Webber
Alonso bude slavit 200. velkou cenu

21. března 2013 v 19:04 | Katka |  Fernando Alonso
Fernando Alonso v Malajsii oslaví svou 200. velkou cenu. Závodů přitom odjel "jen" 198. Alonso je v této statistice na 14. místě, jen dvě velké ceny za Jeanem Alesim a Alainem Prostem. Pro Alonsa to tak bude speciální závod. Lepší místo si snad ani vybrat nemohl. Na okruh v Sepangu má skvělé vzpomínky. Bylo to tady, když prvně stanul na stupních vítězů a kde vůbec prvně získal pole-position. Bylo to v roce 2003. Dokázal to ve 21 letech a v té době se mu to podařilo jako nejmladšímu jezdci vůbec. V roce 2008 ho pak o tento primát připravil Sebastian Vettel. Společně s Michaelem Schumacherem jsou na této trati nejúspěšnějšími piloty. Oba vyhráli tuto velkou cenu 3x, jednou byli druzí a jednou třetí. Alonso tu vyhrál naposledy loni (na fotce) a to přitom startoval až z osmého místa!


Max - Malajsie

21. března 2013 v 18:35 | Katka |  Max ChiltonThe Finishing Line - Nico Rosberg

19. března 2013 v 21:05 | Katka |  Nico Rosberg
Sportovec, kterého nejvíce obdivuji je...
Muhammed Ali.

Nejlepší herec na světě je..
Právě teď je to Bradley Cooper ve filmu Terapie láskou.

Nejpamátnější předjetí v mé kariéře bylo...
V roce 2007 v Melbourne, předjetí Ralfa Schumachera.

Moje nejoblíbenější píseň je..
Under the bridge od Red Hot Chilli Peppers.

Nejlepší věc mimo sezonu je..
Nemít žádný harmonogram!
Nejhorší účes, který jsem kdy měl, byl..
To už je docela dávno a vypadalo to, jako bych měl vlasy ostříhané podle hrnce.

Naposledy jsem ztratil trpělivost...
Ztrácím trpělivost velmi často, takže si nevzpomenu na ten "jeden" moment. Ale nikdy to nebylo nic velkého! (smích)

Mé první domácí zvířátko bylo..
Můj labrador, když mi bylo sedm. Jmenoval se Teddy.


Co dělají Nico a Lewis

19. března 2013 v 11:20 | Katka |  Mercedes GP
Nico a Lewis měli sponzorské povinnosti. Navštívili například děti v National Heart Institute a byli také v deštném pralese. Fotky jsou z twitteru, tak nejsou moc kvalitní.


Miss Austrálie

18. března 2013 v 19:11 | Katka |  Miss 2013
V anketě jste si zvolili, že tu anketu miss chcete a tak tu je i letos. V Austrálii byla celá řada přítelkyň. Nechyběla ani Jessica, ale byly tam i nové dámy - přítelkyně Sutila, Bottase či van der Gardeho. Na první závod sezony se byla podívat i přítelkyně Vettela Hanna. Jako loni do ankety zařazuji i testovací pilotku Susie. Které z nich to nejvíce slušelo? Můžete hlasovat v anketě pod článkem.

Hanna


Holky - Austrálie (4)

18. března 2013 v 10:26 | Katka |  Ostatní
První závod sezony pro Räikkönena

17. března 2013 v 10:01 | Katka |  Sezona 2013
Kdo by to byl řekl, že vyhraje závod Räikkönen a Vettel bude až třetí, když první řadu kvalifikace ovládne právě Vettel a jeho Red Bull? Já teda rozhodně ne! Druhý byl navíc jeho týmový kolega Mark Webber. Bohužel se mu na startu opět nedařilo a propadl se o mnoho pozic. Ani Hamilton, který startoval třetí, neměl moc dobrý start a propadl se rovněž. První místo udržel Vettel a za ním se seřadil Massa s Alonsem, za nimi pak jezdil Räikkönen. Mimochodem Nico Hülkenberg do závodu kvůli problémům s palivovým systémem vůbec nenastoupil.

Po startu tedy spolu bojovali Massa a Alonso a Vettel si vytvořil menší náskok. Jenže pak se obě Ferrari vydaly na stíhací jízdu a brzy už byl jak Massa, tak Alonso za Vettelem. Po boxech se nic nezměnilo a změna nastala až po druhé výměně pneumatik, kdy se přes své soupeře dostal Alonso. Vše z dálky sledoval Kimi. Ten měl strategii dvou zastávek v boxech, ostatní soupeři jeli do boxů 3x. Do toho se tam motal Sutil, který měl podobnou strategii jako Räikkönen. Sutila dojel Alonso a tam začal být problém. Ztráta na Räikkönena byla kolem 5 sekund, ale za Sutilem ztratil Alonso možná dvě sekundy a další kolo ztratil na Räikkönena další sekundu a už to pro Fina vypadalo opravdu dobře. Nakonec to Räikkönen zvládl a vyhrál před Alonsem a Vettelem, který na oba své soupeře po celou dobu ztrácel.

Já musím říct, že mám ze závodu smíšené pocity. Mám velkou radost z výkonu Alonsa, který jel skvěle! Navíc jak s Massou ze začátku stahovali Vettela, tak to byla radost koukat. Na druhou stranu mi je líto, že to nevyšlo na vítězství. Navíc se musím přiznat, že poslední dva roky u mě Kimi v oblíbenosti klesá a klesá. Nějak nevím proč, ale je to tak. Než šel do rallye, tak u mě stoupal, ale od jeho návratu ho mám nějak pořád míň ráda. Takže dnes jsem z něj radost opravdu neměla, jediné pozitivum pro mě bylo, že pořád lepší on než Vettel. Já už opravdu fandím víc Hamiltonovi. Nepoznávám se :D Jinak mám pocit, že Romain měl nějaký problém po startu. Moc to neukazovali a já nevěděla, jestli to byl Kimi nebo Romain. Když jsem viděla Lotus za Alonsem, tak si říkám: ,prosím ať je to Romain, prosím ať je to Romain.´ Bohužel pro mě to byl Kimi a Romain skončil až na desátém místě, kde bojoval s McLareny. Líbil se mi výkon Vergne, i když to na body nestačilo, tak si myslím, že zajel dobrý závod, také musím pochválit Bianchiho, který dokázal zdolat svého týmového kolegu i oba Caterhamy, navíc s docela velkým náskokem na dalšího Pica. Toho bych naopak nejradši neviděla. Co to tam sakra dělal s tím Alonsem? Má štěstí, že se nic nestalo. Jak ho pak můžu mít ráda, když dělá podobné věci? :D Špatně na tom je McLaren i Williams, což se předpokládalo. Button alespoň získal nějaký ten bodík za deváté místo. Ani Gutiérrez se nepředvedl v nejlepším světle, přesto byl nejlepší z nováčků, obsadil 13. místo. Další závod se jede již příští týden, já doufám, že Ferrari si udrží formu a ukáže, že umí i v Malajsii. Snad to už na vítězství vyjde.


1.7K. RäikkönenLotus581:30:03.225-204,927
2.3F. AlonsoFerrari58+0:12.451+0:12.451204,456
3.1S. VettelRed Bull58+0:22.345+0:09.894204,083
4.4F. MassaFerrari58+0:33.577+0:11.232203,661
5.10L. HamiltonMercedes58+0:45.561+0:11.984203,213
6.2M. WebberRed Bull58+0:46.800+0:01.239203,167
7.15A. SutilForce India58+1:05.068+0:18.268202,488
8.14P. di RestaForce India58+1:08.449+0:03.381202,363
9.5J. ButtonMcLaren58+1:21.630+0:13.181201,877
10.8R. GrosjeanLotus58+1:22.759+0:01.129201,836
11.6S. PérezMcLaren58+1:23.367+0:00.608201,813
12.18J. VergneToro Rosso58+1:23.857+0:00.490201,795
13.12E. GutiérrezSauber57+1 kolo+1 kolo-
14.17V. BottasWilliams57+1 kolo--
15.22J. BianchiMarussia57+1 kolo--
16.20C. PicCaterham56+2 kolá+1 kolo-
17.23M. ChiltonMarussia56+2 kolá--
18.21G. van der GardeCaterham56+2 kolá--