Duben 2013Webber: 300 velkých cen? V žádném případě!

28. dubna 2013 v 18:38 | Katka |  Mark Webber
Jaký byl tvůj první rok s Red Bullem?
Vůz nebyl nijak zvlášť rychlý, ale na co si pamatuju je, jak nepohodlné bylo. RB3 byl pro mě příliš malý. Po většině závodů jsem byl fialový. Adrian ho pak udělal o něco pohodlnější. Také ho zrychlili - což také pomohlo. Ve skutečnosti začalo jít všechno tím správným směrem.

Jak pamatuješ na svou 150. velkou cenu, v Maďarsku 2010?
Pamatuju, že jsem jí vyhrál! Byla to jedinečná velká cena. Seb udělal za safety-carem chybu. To mě dostalo do vítězné pozice, ale safety-car mi zničil strategii. Závodil jsem proti Fernandovi a musel jsem zajet dobrou zastávku v boxech, abych zůstal před ním. Kluci odvedli dobrou práci a dostali mě do čela. Poslední stint byl pak asi nejsnadnějším v mém životě.

Dá se předpokládat, že je RB6 tvůj oblíbený vůz F1?
Ano. Měl jsem ho rád, protože měl dobré pneumatiky. To je velký faktor. Měl jsem rád i RB8, ale RB7 mi vůbec nesadlo. Bylo by zajímavé mít ty poslední dva na jiných pneumatikách.


Kimi: Na svého inženýra křičím kvůli hluku

27. dubna 2013 v 22:02 | Katka |  Kimi Räikkönen
Já Kimimu jednou vykám a jednou tykám, tak se předem omlouvám, ale než bych to opravila.. :D

Pane Räikkönene, bubeník z Guns Roses nám řekl, že jste spolu pili. Máte v sobě malého rockera?
Celkově mám hudbu rád, ale ne takovou. Kluci z Guns Roses jsou prostě cool. Nezajímá mě jestli jsou to slavní muzikanti nebo ne. Jsem jen rád s takovými kluky.

Z Číny jsi letěl spolu se Sebastianem Vettelem. Z Mnichova pak svým soukromým letadlem. Udělal by jsi to pro každého tvého jezdeckého kolegu?
Ne, ale každý nežije blízko Zurichu.

Říká se, že Vettel nemá v paddocku více přátel. Je to pravda?
V zásadě je těžké mít v F1 přátelé, ale my dva jimi jsme. Už se nevídáme tak často jako dřív, protože Seb se odstěhoval docela daleko, ale stále ho můžu v F1 nazývat přítelem. Znám ho nejlépe ze všech.

Rozhovor s Markem

27. dubna 2013 v 20:21 | Katka |  Mark Webber
Na co vzpomínáš z tvých prvních 200 velkých cen?
To budou muset být vítězství. Zvláště to první vítězství. Vítězství v Nürburgringu v roce 2009, v závodě, kde jsem byl penalizován průjezdem boxy, bylo speciální. Velká chvíle v mé kariéře. Velká chvíle v kariéře jakéhokoliv jezdce. Kromě toho bych řekl výhry v Monaku (2010,2012), ty jsou ta největší. Byly to velmi rozdílné závody: 2010 poznamenáno výjezdy safety-caru. Nakonec to nevadilo - i když by bylo hezké vědět, jak jsem mohl vyhrát bez přerušení. V roce 2012 nebyla žádná přerušení, ale déšť na konci závodu a jezdili jsme na slickách. Velmi, velmi odlišné. Dostal jsem pak textovku od Ariho Vatanena (světový šampion rally). Řekl: ´velmi ohromený´. To pro mě hodně znamenalo. V závodění je hodně emocí - a po výhře v Monaku máte pocit, že byste mohli projít zdí. Pak jsou tu také pády. Nehoda v Koreji (2010) byla jedna z nich a také pár dalších, kde vám věci proklouzly skrz prsty. Melbourne (2006) ve Williamsu byl další: jisté podium a pak se pos**** převodovka...The Finishing Line - Paul di Resta

27. dubna 2013 v 9:35 | Katka |  Paul di Resta
Sportovec, kterého nejvíce obdivuji je...
Sir Chris Hoy (šestinásobný cyklisticky olympijský šampion).

Nejlepší herec na světě je..
Sean Connery - nejlepší James Bond vůbec.

Nejpamátnější předjetí v mé kariéře bylo...
Bylo to v DTM v zatáčce 10 na okruhu F1 v Barceloně při předjíždění Timo Scheidera. Bylo to v roce 2008 a bylo to o změnu v šampionátu a vedení závodu.

Moje nejoblíbenější píseň je..
O hudbu se moc nezajímám - poslouchám spíš náhodné věci. Možná něco od Coldplay.

Nejlepší věc mimo sezonu je..
Být ve své posteli.

Rozhovor Fernanda s Markem

26. dubna 2013 v 13:47 | Katka |  Videa
Fernando a Mark ve společném rozhovoru pro BBC. Pokud jim nebudete rozumět, pak klikněte zde a tam si můžete část rozhovoru přečíst.


Rozhovor s Romainem i o touze potkat dinosauruse

25. dubna 2013 v 13:58 | Katka |  Romain Grosjean
Romain odpovídal na otázky fanoušků, takže tady je krátký rozhovor:

Na jaké trati (která není v současnosti v kalendáři f1) by jsi rád jel?
To je lehké.. bylo by to Pau. Fantastický městský okruh na jihozápadě Francie, který je něco jako mix Macau a Monaca. Závodil jsem tam 6x a čtyřikrát z toho jsem vyhrál, takže je to pro mě hodně speciální.

Jaký je tvůj oblíbený dinosaurus?
Hmmm, nejsem si jistý, jestli dokážu jednoho vybrat... Rád bych ale nějakého skutečného potkal!

Jaký jiný sport kromě motorsportu tě zajímá?
Miluji tenis, judo a cyklistiku. První dva jsou opravdu dobré pro zlepšení vašich reflexů a cyklistika je skvělé kardiovaskulární cvičení. Sjezdy jsou vždy zábavné.

Ze života Marka a Ann: o životě, dětech i svatbě

24. dubna 2013 v 20:20 | Katka |  Ann Neal
Našla jsem asi tři roky starý rozhovor o Markovi a Ann, ale jelikož je jejich vztah stále aktuální, tak jsem pro vás sepsala tento článek. Mě třeba vždy zajímalo, jak to je se synem Ann a jaký vztah má k Markovi. I to se dočtete a také zda plánují svatbu, nebo zda se Ann nebojí, že Mark odejde za někým mladším.

Mark má za sebou již nejeden úspěch. Dvakrát byl celkově v šampionátu třetí a na svém kontě má už několik vítězství. Rozhodně za jeho úspěchy není jen on. Od jeho 18. let se o něj stará Ann Neal. Nejprve to byl jen obchodní vztah, s kterého se však později vyvinulo něco víc. Mark jí zásluhy rozhodně neubírá. "Bez ní bych tu nebyl," říká. Mezi nimi je velký věkový rozdíl - 13 let. To jim ale nebrání v tom, aby si užili každou minutu společné vzrušující cesty.

Nosí Daša Alonsovi štěstí?

23. dubna 2013 v 18:04 | Katka |  Daša Kapustina
Tahle otázka mě napadlo po závodě v Číně. Jak to tedy je? Nosí Fernandovi štěstí nebo ne? Tak se na to pojďme podívat.
Prvně se Daša po Fernandově boku objevila v Německu loňského roku. A jak to dopadlo? Fernando vyhrál! Daša odcestovala s Fernandem i na následující velkou cenu a tedy do Maďarska. Tam už to tak slavné nebylo, Fernando startoval ze šestého místa a závod dokončil jen o místo lépe. Takže tady tomu Daša moc nepomohla. Jdeme dál. O Daše pak dlouho nebylo slyšet a přijela až na závod do Japonska a asi si ještě pamatujete, jak se Fernando po startu pozdravil s Kimim... I po nešťastném víkendu vzal Fernando svou přítelkyni hned na další závod do Koreje. Daša si tam vylepšila své statistiky, když Fernando stál na stupních vítězů. Nakonec ho doprovodila i na poslední závod sezony, kde bojoval o titul mistra světa. V kvalifikaci to moc slavně nedopadlo, když Fernando skončil osmý, no v závodě to Alonso dotáhl až na druhé místo. Bohužel ani to tenkrát na titul nestačilo. Když se koukneme na letošní sezonu, tak Daša se zatím zúčastnila jednoho závodu a to VC Číny, kde Fernando vyhrál. Co nám z toho tedy plyne? První závod sezony, kde je Daša s ním, se mu zatím vždy podařilo vyhrát. Z šesti VC, kde Daša byla, skončil Alonso hned 4krát na podiu, jednou nedojel a jednou byl pátý. Kdyby nebylo toho proklatého Japonska, mohla mít Daša docela pěknou bilanci..
V celém článku najdete tabulku s přehledem umístění.

Kubica testuje na simulátoru Mercedesu

23. dubna 2013 v 9:22 | Katka |  Robert Kubica
Německý Bild přišel s tím, že Robert Kubica již několik týdnů testuje na simulátoru Mercedesu. Prý byl spatřen na letišti v Londýně. Frank Schneider, který s tím přišel, napsal: "Jeho cílem byl Brackley, sídlo Mercedesu, ačkoliv to nikdo ze stříbrných šípů nechce komentovat."
Kubicův návrat do F1 se odhaduje na 20 % a Mercedes mu tak prý pomáhá učinit další krok. Nicméně sám Kubica nedavno přiznal, že už se do F1 možná nikdy nevrátí.
Na závěr vám sem dám fotku s Fernandem, taky by si spolu mohli zajít na večeři a Alonso by to mohl hodit na twitter, mmě už tyhle fotky opravdu chybí! :D


Vettel - Soči

22. dubna 2013 v 20:42 | Katka |  Sebastian Vettel
Sebastian Vettel se byl s Davidem Coulthardem podívat v Soči, jak to vypadá s okruhem.


Miss Bahrajnu

22. dubna 2013 v 19:08 | Katka |  Miss 2013
Jessica poprvé letos poražena a Miss Číny se tak stala Daša. A kdo vyhraje teď? Hlasujte pro Miss Bahrajnu!

LauraV Bahrajnu vítězí Vettel

21. dubna 2013 v 16:15 | Katka |  Sezona 2013
Musím říct, že mám pocit, že přináším smůlu. Opravdu, komu fandím, tomu se nedaří a dokonce už se to dostává do fáze, že Perez dělá problémy všem těm, kterým fandím a pak si tam přijede Kimi a on mu pomalu uhne! Mimochodem ten Perez co předváděl, proč ho nikdo nebude vyšetřovat? Já byla jinak taková rozpolcená, když spolu bojoval Grosjean a di Resta. Já to podium strašně moc přála oběma, jenže bohužel místo bylo jen pro jednoho. Takže teď jsem moc šťastná za Romaina (ale člověk si to stejně nemůže moc užít, když vedle na podiu stojí jistá osoba) a je mi líto Paula, i když 4. místo je samozřejmě úžasné.
Jinak všimli jste si, jak se daří v poslední době Vettelovi, když se Alonsovi něco stane? Platilo to i loni. A je to docela ironie. Loni Ferrari nemělo auto, ale přesto jim vycházelo všechno. Teď mají auto, ale ze 4 závodů zkazili dva...

 1. Vettel     Red Bull-Renault   1h36:26.945s
2. Raikkonen Lotus-Renault + 9.1s
3. Grosjean Lotus-Renault + 19.5s
4. Di Resta Force India-Mercedes + 21.7s
5. Hamilton Mercedes + 35.2s
6. Perez McLaren-Mercedes + 35.9s
7. Webber Red Bull-Renault + 37.2s
8. Alonso Ferrari + 37.5s
9. Rosberg Mercedes + 41.1s
10. Button McLaren-Mercedes + 46.6s
11. Maldonado Williams-Renault + 1m06.4s
12. Hulkenberg Sauber-Ferrari + 1m12.9s
13. Sutil Force India-Mercedes + 1m16.7s
14. Bottas Williams-Renault + 1m21.5s
15. Massa Ferrari + 1m26.3s
16. Ricciardo Toro Rosso-Ferrari + 1 lap
17. Pic Caterham-Renault + 1 lap
18. Gutierrez Sauber-Ferrari + 1 lap
19. Bianchi Marussia-Cosworth + 1 lap
20. Chilton Marussia-Cosworth + 1 lap
21. van der Garde Caterham-Renault + 2 laps

Holky - Bahrajn

21. dubna 2013 v 13:37 | Katka |  OstatníMarkův 200. závod

21. dubna 2013 v 13:25 | Katka |  Mark Webber
Mark dnes odstartuje do svého 200. závodu F1, tak mu držme palce. Pokud si chcete prohlédnout všechny fotky z Bahrajnu, klikněte zde.

Kvalifikaci v Bahrajnu vyhrál Rosberg

20. dubna 2013 v 14:10 | Katka |  Sezona 2013
Už druhou vyhranou kvalifikaci v řadě slaví Mercedes. Tentokrát vyhrál Nico Rosberg. Za ním odstartuje Vettel, Alonso a Massa.
Já jsem s kvalifikací tak nějak průměrně spokojená. Vůbec se mi nelíbí ty první dvě místa, moji dva asi nejméně oblíbení piloti.. Navíc Grosjean jen těsně nepostoupil do poslední části kvalifikace. Na druhou stranu ta Jensonova radost byla úžasná. Jules byl poprvé poražen a odstartuje až za Picem. Skvěle se naopak vedlo di Restovi a já mu budu zítra moc držet palce. Moje vysněné podiu pro zítřek by bylo - Alonso, Massa, di Resta. To by byla krása :D
Tady je pořadí kvalifikace i po penalizacích. Hamilton tu svou dostal ještě před kvalifikací za výměnu převodovky.

start
F1news.cz

Bahrajn - foto /pátek/

19. dubna 2013 v 18:29 | Katka |  Sezona 2013
Všechny fotky si můžete prohlédnout v galerii zde, nebo když kliknete na fotku:


Jak to je s večeří Alonsa a Webbera?

19. dubna 2013 v 14:48 | Katka |  Aktuálně
Stačí když si dva jezdci zajdou společně na večeři a hned je oheň na střeše. Jak se vůbec mohl Mark Webber opovážit někam jít s největším rivalem týmu Fernandem Alonsem? Alonso tím chce určitě provokovat Sebastiana Vettela a pokračuje tak v "psychologické válce."
Je úsměvné, jak může jedna fotka vyvolat takový ohlas. Přitom Webber se s Alonsem zná již dlouho a pojí je i vztah k Flaviu Briatoremu. Nedávno Alonso třeba v rozhovoru s fanoušky řekl: "S Markem mluvím často. Doufejme, že spolu v budoucnu budeme na podiu ještě mnohokrát."
Je tak opravdu překvapivé, že si zrovna tihle dva zašli společně na večeři? Pro mnohé asi opravdu ano.
Aby toho nebylo málo, tak se novináři neváhali zeptat Sebastiana Vettela, co si o tom všem myslí.

Poleposition

18. dubna 2013 v 21:42 | Katka |  Blog
Ahoj!

Ráda bych vás upozornila na jednu novou stránku, která nedávno vznikla. Jedná se o stránku http://poleposition.sk/. Najdete tam články nejen o F1, ale i o MotoGP, DTM, WRC...
Já tam v současnosti přispívám články o F1 a také MotoGP. Mimochodem jeden čas jsem přemýšlela, že bych psala o motorkách sem, nakonec z toho sešlo, takže teď se můžu "vyřádit" tam.
Na facebooku už jsem sdílela některé články, takže jste se se stránkou možná už setkali. Stránka je aktivní i na facebooku a twitteru.
Stránka je opravdu nová, takže se postupně rozjíždí, určitě se ale někdy zastavte :-)

Ještě vám tedy chci říct, že od pondělí mi oficiálně začíná zkouškové, takže o víkendu tu budu dávat fotky zřejmě jen tím způsobem, že je nahážu do galerie a dám na ní odkaz, ale uvidím, třeba to nakonec dopadne jinak. Ale pokud ne, tak budete vědět důvod :D

Jinak doufám, že vás neomrzel design, protože tu Fernanda nechám možná další měsíc a půl, tedy do státnic, protože se dřív k dělání nového asi nedostanu. Na tom dalším by tedy měl být Jules, jak už jsem psala, ale uvidíme, jak to nakonec půjde ;-)

A to je tak asi vše, tak už jen dodám, že doufám, že nás čeká o víkendu pěkný závod (nejlépe s vítězstvím Alonsa).

Bahrajn - foto /preview/

18. dubna 2013 v 18:36 | Katka |  Sezona 2013
Všechny fotky z Bahrajnu si můžete prohlédnout zde nebo po kliknutí na fotku:

Alonso odpovídal fanouškům: Rodina je vždy má hlavní priorita

17. dubna 2013 v 21:04 | Katka |  Fernando Alonso
Další část rozhovoru Fernanda, kdy odpovídal na otázky fanoušků. Teď je to spíše ze soukromého života, i když se i tady otázky dotýkají závodění.

Nejkrásnější vzpomínka z dětství?
Moje nejlepší vzpomínky jsou z mých školních dní. Když jsem hrál o přestávce s kamarády fotbal, narozeninové párty, kde mohla být má rodina a přátelé společně, Vánoce...

Co je pro tebe štěstí?
Pro mě je štěstí užít si svou rodinu. Co potřebuju k tomu, abych byl štastný je, aby byli všichni zdraví a já abych si užil to co dělám každý den. Závodění může být satisfakcí za odvedenou práci nebo naopak zklamání. Štěstí ale opravdu nacházím mimo svou práci.

Daša: Fernandovi děkuji každý den

17. dubna 2013 v 13:47 | Katka |  Daša Kapustina
Většinou tu jsou rozhovory s jezdci, tentokrát uděláme vyjimku a bude tu rozhovor s Dašou. Dozvíte se, jak se stala modelkou, jak jí Fernando podporuje, co se bude letos nosit a také něco o Andoře, jejíž je ambasadorkou.

Řekni nám o tom, jak jsi vkročila do světa módy - chtěla jsi být vždy modelka?
V minulosti jsem nikdy ani nepomyslela, že bych chtěla být modelkou, ale v 17. letech jsem vyhrála soutěž krásy v mé zemi a jedné japonské agentuře jsem se líbila a vybrali si mě, abych s nimi v budoucnu pracovala v Tokyu. Tak začala moje kariéra coby modelka v 17. letech v Japonsku.

Heikki je zpět jako rezervní pilot

17. dubna 2013 v 10:09 | Katka |  Heikki Kovalainen
Na fb už jsem psala, že je tu možnost, že by se mohl Heikki Kovalainen vrátit do F1 jako rezervní pilot Caterhamu, tak už je to tady. Caterham ho oznámil jako svého druhého rezervního pilota a čínský jezdec Ma Quing Hua tak musí změnit plány na letošní sezonu, sice je stále členem týmu, ale už není testovací pilot.
Návrat Heikkiho potěšil Valtteriho Bottase, který napsal na twitter: "Je krásné vidět novinku, že budeme mít tento pátek opět 3 Finy na trati, doufejme, že Heikki dostane brzy zpět své závodní místo."


Fernando a Mark v Dubaji

16. dubna 2013 v 21:44 | Katka |  Přátelství v F1
Tahle fotka mi udělala velkou radost. Fernando s Markem byli na večeři v Dubaji. Oba jsou moji velcí oblíbenci, tak mě ta fotka opravdu potěšila a proto jí dávám nejen na facebook blogu ale i sem :-)


Jezdci F1 otřeseni událostí v Bostonu

16. dubna 2013 v 19:53 | Katka |  Aktuálně
V Bostonu včera při maratonu explodovaly výbušniny, které byly schovány v odpadkovým koších. Při útoku zemřeli tři lidé a další desítky jich jsou zraněni. Tento hrůzný čin, ke kterému se zatím nikdo nepřihlásil, vyvolal zděšení i u pilotů F1, kteří na svých twitterových účtech vyjadřovali svou účast.

"Je opravdu smutné, co se stalo v Bostonu, je mi to moc líto a mé myšlenky jsou se všemi lidmi a národy, kterých se to týká," napsal Luiz Razia, který měl letos startovat za Marussii, ale na poslední chvíli byl vyměněn za Julesa Bianchiho. "Příšerní lidé!"

Jak pohnout myslí lžičkou? Rosberg a Hamilton vám to ukáží!

16. dubna 2013 v 12:38 | Katka |  Videa
Video je se slovenskými titulkami.

F1.sk


Alonso o nějtěžším momentu kariéry i o tom, co dělá o závodním víkendu

15. dubna 2013 v 19:36 | Katka |  Fernando Alonso
Fernando Alonso dal před pár týdny možnost fanouškům, aby se ho zeptali na cokoliv. Během dvou dní dostal 11 tisíc otázek! Tady je první část odpovědí. U některých odpovědí jsem vložila odkazy, např. hned u druhé otázky se můžete podívat na video z nehody, dále jsou přiloženy třeba fotky.
Myslím, že je to docela dobré načasování, po tom jeho včerejším vítězství. Odpovídal tedy před tímto víkendem. Jinak nevím, jak v následujících dnech budu stíhat, začínají mi zkoušky, takže toho mám až nad hlavu. Tak se mnou mějte trpělivost :D

Bál jsi se někdy během závodění?
Ano. Někdy když hodně prší a vy za někým jedete... vůbec nic nevidíte! V těchto momentech máte pocit nevyhnutelného respektu a znepokojení.

Jaká byla nejhorší nehoda, kterou jsi kdy zažil?
Bez debat to byla moje nehoda v Brazílii v roce 2003. Měl jsem velké štěstí, že jsem odešel z Interlagosu nezraněn, dokonce jsem si ani nic nezlomil. Byla to největší nehoda mé kariéry. Pamatuju, že tam byla po trati roztroušena spousta trosek z auta. Nebyl jsem schopný se vyhnout pneumatice a zbytek se udál velmi rychle. Po nárazu do pneumatiky, vletělo auto do bariéry vlevo, pak přes trať a narazilo do zdi vpravo. Byl jsem trošku grogy, když jsem se dostal z auta a také to bolelo, ale věděl jsem, že jsem si nic nezlomil. Mou jedinou starostí bylo uklidnění rodiny gestem, že jsem v pořádku.

Miss Číny

15. dubna 2013 v 18:59 | Katka |  Miss 2013
Miss Malajsie se stala Jessica. Teď můžete hlasovat pro Miss Číny.

Rafaela


Holky - Čína

14. dubna 2013 v 17:42 | Katka |  Ostatní


Trošku z radosti Ferrari

14. dubna 2013 v 16:03 | Katka |  Fernando Alonso
Hned jako první musím dát tuhle fotku, protože je prostě úžasná, mohl by brát Felipe malýho na závody častěji :) A Daše to v té rudé mimochodem moc sluší :) Přidala jsem další várku fotek, které si můžete prohlédnout zde.


Alonso: Jsme na tom stejně jako Red Bull, Mercedes a Lotus

14. dubna 2013 v 14:05 | Katka |  Fernando Alonso

Alonso dnes zažil bezproblémové vítězství. Jakmile se dostal v závodě před Hamiltona, své vedení už držel pevně v rukou. Ferrari ukázalo, že je v Číně ve formě, když se jim dařilo v trénincích a rovněž kvalifikace se řadila k těm povedenějším. Přesto je podle Alonso stále brzy na to říct, že teď bude Ferrari bojovat o vítězství v každém závodě.

Alonso vyhrál s náskokem více jak 10 sekund na druhého Räikkönena a pro Ferrari to bylo jedno z nejsuverénnějších vítězství za poslední léta. Navíc to bylo pro Alonsa od VC Německa loňského roku první vítězství.

Podle Alonsa budou výkony týmů kolísat, jednou bude rychlý někdo a pak zase někdo jiný. Stále je tak prý nemožné určit jasného favorita na titul. "Je třeba si počkat po letní pauze, abychom viděli, kdo se bude ucházet o titul," říká Alonso. "Doufejme, že v té skupině budeme i my. Doufejme také, že tam bude i Felipe a bude to tak znamenat, že máme dobré auto."

Čína - foto /neděle/

14. dubna 2013 v 12:55 | Katka |  Sezona 2013
Fotky z dneška si můžete prohlédnout zde, popř. po kliknutí na fotku:


Alonso vítězí v Číně

14. dubna 2013 v 11:13 | Katka |  Sezona 2013
Úžasný závod. Dobře, možná to nebylo úplně nejzábavnější, ale když vyhraje Alonso, tak mi je to všechno jedno :D Alonso jel úžasně od startu až do cíle a vítězství si určitě zasloužil. Škoda, že to Massa nezvládl, od té první zastávky v boxech to nebylo dobré a stejně tak Grosjean, ten přitom jel v prvním stintu skvěle, je to škoda. Je mi hrozně líto Marka, měl to nakonec dobře rozjeté a takhle to dopadlo.. Ten soubej s myslím Vergnem, to bylo taky zajímavý.. Závěr závodu byl taky skvělý, Vettel jel jako utržený ze řetězu, ale naštěstí to Hamilton uhlídal (jak já mu fandila!). Bianchi opět nejlepší z nových týmů a konečné 15. místo. Dobře nakonec jel i Ricciardo a Di Resta. Také zaslouží pochvalu Jenson, všichni jedou tři zastávky a on si zajede dvě, proč ne? Už za týden tu máme Bahrajn a já bych se nezlobila, kdyby byl na stupni vítězů zase Fernando. Mimochodem ten konec, jak vyskočil s tou vlajkou na auto... krása! :D a pak jak se smál na tý bedně.. A dneska také byla hodně vidět Daša.

 1. Alonso     Ferrari          1h36:26.945
2. Raikkonen Lotus-Renault + 10.100s
3. Hamilton Mercedes + 12.300s
4. Vettel Red Bull-Renault + 12.500s
5. Button McLaren-Mercedes + 35.200s
6. Massa Ferrari + 40.800s
7. Ricciardo Toro Rosso-Ferrari + 42.600s
8. Di Resta Force India-Mercedes + 51.000s
9. Grosjean Lotus-Renault + 53.400s
10. Hulkenberg Sauber-Ferrari + 56.500s
11. Perez McLaren-Mercedes + 1m03.800s
12. Vergne Toro Rosso-Ferrari + 1m12.600s
13. Maldonado Williams-Renault + 1m33.800s
14. Bottas Williams-Renault + 1m35.400s
15. Bianchi Marussia-Cosworth + 1 lap
16. Pic Caterham-Renault + 1 lap
17. Chilton Marussia-Cosworth + 1 lap
18. van der Garde Caterham-Renault + 1 lap

Daša - Čína

13. dubna 2013 v 20:31 | Katka |  Daša Kapustina
Když jsem tuhle fotku viděla, tak jsem si nejdřív myslela, že stojí na chůdách...Čína - foto /sobota/

13. dubna 2013 v 20:14 | Katka |  Sezona 2013
Více fotek ze soboty si můžete prohlédnout zde, nebo po kliknutí na fotku:


Kvalifikaci vyhrál Hamilton

13. dubna 2013 v 9:11 | Katka |  Sezona 2013
Já nevím proč ta kvalifikace trvá 10 minut, když se pak jezdí poslední 2 Nerozhodný No nic, já jsem spokojená s Alonsem a nesmíme zapomenout na super výkon Ricciarda a opět výborného Bianchiho, ale je mi hrozně líto Webbera. Myslíte, že se teď začne mluvit, zda to udělal Red Bull schválně?

start_rost

F1news.cz

Kimi o svých plánech

12. dubna 2013 v 22:37 | Katka |  Kimi Räikkönen
Kimi Räikkönen je v poslední době spojován s Red Bullem. Jezdci Red Bullu nejsou zrovna velcí kamarádi a po VC Malajsie některá média mluví o odchodu Webbera jako o hotové věci. Sám Dietrich Mateschitz uvedl finského jezdce jako jednoho z kandidátů na druhé místo po boku Sebastiana Vettela.
"V F1 bylo vždycky spousta spekulací, to je normální," říká Räikkönen. "Pro příští rok nemám kontrakt a ani žádné plány. Vy pánové děláte tyhle drby, takže uvidíme, co se stane. Sezona má za sebou jen dva závody, takže se pokusím o dobrou sezonu a uvidíme, co se stane."
Räikkönen byl alespoň dotázán, zda očekává, že zůstane v F1. "Nemám smlouvu, takže opravdu nemám žádný plán, ale pravděpodobně tu budu. Nikdy ale nevíte. Je to legrační místo. Zatím smlouvu ale nemám."
Fin zažil týmy jako McLaren či Ferrari, teď je v Lotusu. Podle svých slov se nikdy v žádném z týmů necítil špatně. "Jak jsem vždycky říkal, všechny ty týmy jsou odlišné a já strávil ve všech těch týmech docela pěkné období. Neřekl bych, že tady to je lepší místo než jinde, protože jsem nikde neměl problémy nebo něco takového. Je to jen jiné místo."

Čína - foto /preview/

12. dubna 2013 v 19:21 | Katka |  Sezona 2013
Mark přijel do Číny s novým účesem. Povolil holiči strojek a trošku to neuhlídal a takhle to dopadlo... Více fotek uvidíte po kliknutí sem nebo na fotku:Deník nováčka, jak se změnil život Bianchimu?

9. dubna 2013 v 17:37 | Katka |  Jules Bianchi

Jules Bianchi získal místo závodního pilota na poslední chvíli. Dlouho to vypadalo, že by mohl v letošní sezoně hájit barvy Force India, ale nakonec dal tým přednost Adrianu Sutilovi. Bianchi pak nahradil Luize Raziu, který přišel o místo u Marussie, protože jeho sponzoři neplatili.

"V zimních testech jsem toho s Marussií moc nenajezdil, měl jsem šanci jet den a půl, což bylo dobré," říká Bianchi. "Cítil jsem, že jsem na Melbourne dobře připravený a to mi pomohlo zajet opravdu dobrý závod. V Malajsii jsem se opět zlepšit, což je pro zbytek sezony velmi povzbudivé."

Rozhodování Force India o druhém jezdci bylo velmi dlouhé. Seznam kandidátů byl opravdu dlouhý a postupem času z něj jména ubývala. Nakonec zbyl už jen Bianchi a Sutil. "Bylo pro mě těžké vidět, že chce Force India jiného jezdce, potom jsem ale dostal šanci od Marussie a jsem opravdu šťastný, že tu teď jsem," vypráví francouzský jezdec. "Myslím, že máme dobrý tým a zlepšujeme se, což je pozitivní. Myslím, že brzy můžeme být velmi dobrým týmem."