Alonso odpovídal fanouškům: Rodina je vždy má hlavní priorita

17. dubna 2013 v 21:04 | Katka |  Fernando Alonso
Další část rozhovoru Fernanda, kdy odpovídal na otázky fanoušků. Teď je to spíše ze soukromého života, i když se i tady otázky dotýkají závodění.

Nejkrásnější vzpomínka z dětství?
Moje nejlepší vzpomínky jsou z mých školních dní. Když jsem hrál o přestávce s kamarády fotbal, narozeninové párty, kde mohla být má rodina a přátelé společně, Vánoce...

Co je pro tebe štěstí?
Pro mě je štěstí užít si svou rodinu. Co potřebuju k tomu, abych byl štastný je, aby byli všichni zdraví a já abych si užil to co dělám každý den. Závodění může být satisfakcí za odvedenou práci nebo naopak zklamání. Štěstí ale opravdu nacházím mimo svou práci.


Co je nejdůležitější v tvém životě, rodina nebo práce?
Na stupnici 100 %, moje rodina zabírá 99 % a práce 1 %. Všechnu svou oddanost věnuji práci a vždy se snažím odvést to nejlepší, ale moje rodina je vždy nejvíc, je to vždy má hlavní priorita.

Ve které zemi platíš daně?
Miluju tuhle otázku! Vždy přijde! Platím daně v zemi, kde žiju, jako všichni ostatní. Hodně let cestuji po celém světě, pracuju už od mala, vždy jsem nad tím držel bdělé oko a jsem tu s čistým štítem. Děkuji za otázku!

Víš zhruba kdy bude tvé museum a okruh v Asturii hotové?
Je to něco, co nezáleží jen na mě nebo mých spolupracovnících. Co jsme museli udělat, jak jsem vysvětlil v jiných rozhovorech, jsme již udělali. Naše práce je už skoro hotová. Už brzy budeme v Asturii. Hodně jsme o tom přemýšleli, protože chceme sdílet se všemi z vás část mé sportovní kariéry, kterou mnozí nemají šanci poznat. Po spoustě práce dosáhla nadace dohody s Canal de Isabell II a ke konci roku slavnostně otevřeme expozici v Madridu, kde bude vidět spousta vozů, které jsem řídil: má první motokára, moje F1 vozy od roku 1999 až do roku 2011... Kromě toho budou k vidění i mé trofeje, nějaké helmy, boty a rukavice. Dokonce tam bude i můj první overall, který mi šila moje máma pro můj první závod, když mi byli tři! Budou tam také nějaké aktivity pro děti týkající se bezpečnosti provozu. Doufám, že se vám to bude líbit. Konečně, bez vaší podpory by žádný z těch vítězství nechutnalo tak dobře. Není lepší způsob jak vám poděkovat než to s vámi sdílet!

Život bez sportu je..?
Sport je obecně synonymem zdraví, pohody a pro mě to reprezentuje nejlepší způsob jak k sobě mluvit. Sport zlepšuje kvalitu vašeho života, čistí vám mysl a tělo. Považuji to za vysoce doporučeníhodné.


Kolik hodin týdně ti zabere sport?
Během závodního víkendu tak 5 hodin, kromě tréninků, kvalifikace a závodu samozřejmě. Když trávím týden doma, tak trávím mezi 15 až 20 hodinami sportu.

Vyměnil jsi někdy během volného dne sport za pár hodin na playstationu?
Samozřejmě! Kdykoliv to jde! Dny jsou velmi dlouhé a normálně mám čas na trošku ode všeho. Obvykle trávím rána sportem a odpoledne nějakými klidnými aktivitami.. které samozřejmě zahrnují i Playstation!

Sleduješ NBA? A kterému klubu fandíš?
Ano, celkově mám basketbal hodně rád, jako fanoušek i jako hráč. Tu a tam si rád zahraju. A miluju i NBA, strávil jsem spoustu nocí sledování zápasů. Můj oblíbený tým? Los Angeles Lakers.

Sleduješ americké sporty, jestli ano, které jsou tvé oblíbené?
Ano, miluji NBA. Myslím, že je to fakt zábavná podívaná. Jak už jsem řekl, basketbal je jedním z mých oblíbených sportů.

Kdo je tvůj nynější oblíbený hráč NBA? A již nehrající legenda?
No, to je docela těžká otázka... Asi Kobe Bryant. Náš skvělý Pau Gasol si také zaslouží zmínit. Co dokázal a jsem si jistý, že stále ještě dokáže, si zaslouží velké uznání. A z legend Michael Jordan. Číslo 23 z Bulls bylo mým dětským snem.


Co cítíte, když změníte tým, který vám dá Megane za druhý, který vám dá Ferrari?
No.. nedali mi vůz Renault a teď mi nedali Ferrari. Je pravda, že tu a tam vám na pár týdnů dají auto, které zrovna vyšlo na trh, abyste ho podpořili, ale do dnes jsem si každé auto, které jsem chtěl mít ve své garáži, musel zaplatit.

Jaké silniční auto, které jsi kdy řídil, tě nejvíce zaujalo?
Silniční auto, které mě nejvíce zaujalo, je LaFerrari. Je to nádherné auto, upřímně si myslím, že bude trvat dlouho než uvidíme na trhu auto s podobnými kvalitami.

Už jsi testoval LaFerrari? Jaké je řídit takový stroj? Je na úrovni F50 nebo F40?
Ano, mohl jsem se podílet na vývoji vozu a poradit něco, co bylo nakonec přijato. Kromě toho je v týmu designerů jeden z mých nejlepších kamarádů, takže jsem byl u projektu od prvního dne.

Pokud by jsi si mohl vybrat zemi, kterou znáš díky f1 a měl tam žít, kromě Španělska, kterou by jsi si vybral?
Na návštěvu, opravdu mám rád Japonsko. Pro život, pokud bych nemohl žít ve Španělsku, žil bych v Itálii. Je nejpodobnější Španělsku.

Kde by jsi strávil své prázdniny, ve Španělsku nebo v Asturii?
Asturie je vždy na prvním místě, bez debat. Také si myslím, že Kanárské ostrovy by byly ideální destinací.

Jaké jazyky umíš?
Mluvím španělsky, italsky, anglicky a francouzsky. A zlepšuji se v ruštině.


Jaká je tvá oblíbená hudba, film a seriál?
Tady to je:
Seriál: Ztraceni
Film: Hannibal
Hudba: Pop, celkově španělská muzika

Jak velký je tvůj krk?
Hehehe.. Nejsi první, kdo se ptá! V průměřu měří 41 cm.

Kde bereš ty velké kšiltovky?
V obchodě! Ten rozruch kolem toho mi vždy přijde hrozně legrační. Musíte to brát z té zábavné stránky. Moje helma a kšiltovka je velikosti M a je obvykle menší než ta mého týmového kolegy. Ten rozruch mi fakt přijde zábavný.

Vždy mě zajímalo, jakou máš velikost oblečení.
Boty nosím 42 (osmičky). Pokud jde o trička, mikiny atd. Tak nosím M.

Jaká je tvá oblíbená pizza? Kde jsi jedl tu nejlepší pizzu na světě?
Hmmmm... Možná tu "základní," s ne moc surovinami, jako Margherita, nebo jen se šunkou. Myslím, že tu nejlepší pizzu na světě jsem jedl v restauraci, kam obvykle chodíme v Monze. Úžasná.

Neunavuje tě pořád spát v hotelech?
F1 je asi soutěž, která se jede na asi nejvíce místech na světě. Letadla, hotely, čekací haly, transfery.. Je to asi nejúnavnější a nejtěžší na F1. Ale už jsme si docela zvykli a bereme to dobře.

Býváš na těch stejných hotelech každý rok?
Obvykle ano. Je to už 12 sezon, co jezdím do stejných hotelů a na hodně závodech i do stejných pokojů.


Spravuješ si vždy sociální sítě sám? Děkuji za to, že jsi tak blízko svým fanouškům.
Já děkuji všem vám za vaši podporu. Ano, samozřejmě si je spravuji. Vždy! Už jsem to řekl při mnoha příležitostech. Podle mého názoru by bylo velmi hloupé trávit čas focením fotek, vysvětlováním mých sportovních aktivit nebo sdílení mých pocitů ohledně různých věcí, co se mi stali a pak to ještě poslat někomu dalšímu, aby to zveřejnil. Další věc je, že se zeptám někoho z mého doprovodu, aby mě vyfotil v okamžiku, kdy se většinou nemůžu vyfotit sám (v autě, když zrovna opouštím garáž, při běhání, na kole...). Mým záměrem, když jsem si založil twitter a facebook a mé webové stránky, bylo se k vám dostat blíž, abyste vždy věděli pravdu o mém pobytu nebo co dělám a získával vaše ohlasy. Myslím, že vy máte hodně co říct a vždy přispíváte. Jak bych pak mohl nechat někoho jiného psát za mě! To by nedávalo smysl.

Jak by jsi popsal užívání twitteru ve třech slovech?
Myslím, že tři nestačí. Doufám, že zodpovím vaši otázku, když řeknu, že si myslím, že je to perfektní způsob, jak můžu přímo komunikovat s fanoušky, bez prostředníka, jak už jsem mnohokrát řekl. Také mi to dává šanci vás "poslouchat," což je pro mě opravdu důležité.

Co si myslíš o budoucnosti Roberta Kubici?
Doufám, že bude Robertova budoucnost fantastická. Po vážné nehodě, kterou utrpěl, je opět řidičem, kvůli své síle a osobnosti. Doufejme, že Roberta brzo uvidíme zpět v F1. Zaslouží si to, je příkladem bojovnosti a překonávání překážek.

Jste v současnosti s Lewisem lepší kamarád, než když byl tvým týmovým kolegou nebo máte pořád stejný vztah?
Můj a Lewisův vztah byl vždy podobný: respekt a přátelskost.Jsi pořád v kontaktu s jezdci, se kterými jsi dříve jezdil v jiných kategorií?
Obecně ano. S některými více než s jinými, což je normální. Ale zůstávám v kontaktu se všemi, zvláště s těmi, co byli moji týmovými kolegy.

Lituješ nějakého rozhodnutí, které jsi během kariéry udělal?
Po pravdě ne. Naštěstí jsem vždy udělal rozhodnutí, které se pak jednou ukázalo jako správné. Některé dříve, ale necítím, že bych udělal chyby.

Jak by jsi chtěl, aby si tě lidé po odchodu z F1 pamatovali?
To je něco, co si každý musí rozhodnout sám. A každý si vás vždy bude pamatovat jinak...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama