Červen 2013Nico - Silverstone

30. června 2013 v 20:50 | Katka |  Nico Rosberg

Druhé Rosbergovo vítězství, Vettel nedojel

30. června 2013 v 16:54 | Katka |  Sezona 2013
To byl tedy závod! Přitom to ze začátku vypadalo jako další nudný závod. Já byla zklamaná hned několikrát. Nejdřív mě zklamal start Rosberga, kterého tak mohl předjet Vettel. Stále jsem nějak nepobrala start Felipeho, jak se tak vysoko sakra dostal? (Samozřejmě je dobře, že takový start měl) Pak koukám po Markovi a on nikde a zase špatný start... Další zklamání přišlo po defektu Hamiltona. To jsem nedokázala uvěřit, že to takhle spadne do klína Vettelovi. Navíc tohle je Hamiltonův domácí závod, takže bych mu to přála a navíc to bylo dobré pro šampionát.
Další zklamání přišlo s dalšími defekty - Felipe a Jean-Eric. Pak už toho zklamání bylo dost a přišlo trošku radosti. To se týká odstoupení Vettela. Přišlo ve chvíli, kdy už jsem propadala ošklivým myšlenkám o hrozné sezoně a podobné sezoně jako v roce 2011. Takže taková naděje na zvrat přišla vhod. Pak už to bylo napínavé až do konce. Alonso a Webber jeli jako o život a já Markovi tak fandila, aby dojel i Rosberga! Navíc se začal zle dotahovat i Hamilton..
Pro mě jsou dnes vítězové Mark, Fernando, Lewis a Felipe. Opravdu jeli parádně a byla radost na to koukat.
Když se kouknu na výsledky, tak opět skvělý byl Paul a jak vidím, tak Williams byl hodně blízko bodům, škoda, že to nevyšlo. Mimochodem bylo zajímavé to: Kimi je rychlejší než ty. A to není poprvé. Je zajímavé, že když tohle bylo u Ferrari tak se rozpoutala skoro třetí světová, ale u Kimiho to asi nikdo řešit nebude. Zajímavé...
A jestli jste si všimli, tak pod záhlaví jsem vám něco napsala, chtěla bych sem někam psát aktuality, které jsou krátké pro článek, ještě nevím, jak to vyřeším, tak to bude zatím tam.

VC Velké Británie
Kvalifikace v Silverstone pro Hamiltona

29. června 2013 v 15:21 | Katka |  Sezona 2013
Kvalifikaci jsem bohužel neviděla. Je toho teď bohužel moc - závod MotoGP, zápasy českých tenistů na Wimbledonu a tak pro Formuli nezbylo místo. Teda nevím, jestli to někde dávali, ale na fandovi ne a předpokládám, že na nova sport byl tenis a jestli ne, tak jsem naštvaná :D
Takže jsem měla nervy jen u live timingu. Kvalda nic moc, ale hlavně to nezvládl Vettel, takže spokojená. Jen teda Alonso nic moc, ale bylo to tam natěsnaný. Snad bude zítra závod lepší, vyhrát si klidně může Mercedes a třetí místo chci pro Alonsa. Mimochodem teď je ten sudý závod, vždy když je sudý, tak se Alonsovi letos nedařilo, takže doufám, že to prolomí.

startovni rost britanie

F1news.cz


Fantastický jezdcec v opravdu úžasném voze, říká Hamilton o Vettelovi

29. června 2013 v 10:30 | Katka |  Lewis Hamilton
Sebastian Vettel je často kritizován některými svými soupeři. Hodně z nich si totiž myslí, že své úspěchy získal jen díky tomu, že má k dispozici daleko lepší vůz než jeho konkurenti. Di Resta argumentoval tím, že když s ním kdysi jezdil ve stejném voze, tak ho porážel. Vettel však tento týden řekl, že je mu jedno, co ostatní jako Hamilton nebo Alonso říkají.
Hamilton na to nyní reagoval slovy: "Je nefér říct, že ho kritizujeme a říct, že si nezaslouží patřit ke mně a k Fernandovi. Rozhodně do této skupiny patří."
Ani Hamilton si ale neodpustil poznámku o rychlém voze. Podle něj je to fantastický jezdec, který má ale opravdu úžasné auto. V jiném autě by to měl Vettel prý mnohem těžší.
"Moje komentáře vycházejí z toho, co vidím, když s ním závodím kolo na kolo - tedy těch pár sekund, které zvládnu než odlétne do dálky. Jsem si jistý, že vzadu v mysli každého jezdce je otázka: ,Jaké by to bylo, kdybych byl v tom autě?´"


Silverstone - foto /preview/

27. června 2013 v 19:11 | Katka |  Sezona 2013
Na začátek drobné varování, nelekněte se Alonsa.


Mark - Silverstone

27. června 2013 v 19:02 | Katka |  Mark Webber
Musíme si užít poslední chvíle, které nám s Markem zbývají, takže tady je várka Markových fotek z Británie.


Svět motorsportu smutní, odchází cool a upřímný chlapík

27. června 2013 v 15:01 | Katka |  Mark Webber
Tady jsou první reakce na odchod Marka Webbera z Formule 1.

Lucas di Grassi jel minulý víkend 24 hodil Le Mans a je rád, že mu přijde nový soupeř. "Vítej ve sportovních vozech. Příští rok to bude skvělý souboj mezi Audi, Porsche a Toyotou. WEC se zlepšuje."

Další jeho budoucí soupeře Nick Heidfeld napsal: "Gratuluji k připojení se k Porsche a vítej zpět ve sportovních vozech."

Jedním z možných kandidátů na Webberovo místo je i jeho krajan Daniel Ricciardo. "Zrovna jsem viděl na twitteru Markovo rozhodnutí pověsit po sezoně helmu F1 na hřebík. Jak už jsem řekl, byl velkým přínosem pro tento sport. Utvořil cestu pro mladé začínající Australany jako jsem já, aby ho následovali a bojovali. Děkuji za pomoc Marku. Všechno nejlepší do budoucna."

Martin Brundle popřál Webberovi "hodně štěstí do další kapitoli jeho života v roce 2014 ve sportovních vozech. Bude mi chybět on i jeho upřímnost."

Na adresu Webbera se nevyjadřovali jen lidé z F1, ale i třeba závodník MotoGP Bradley Smith. "Bez Marka na startovním roštu v F1 to už nebude stejné. Nejvíc cool a nejvíce inspirativní člověk, kterého jsem v motorsportu potkal."


Webber končí v F1, pojede Porsche

27. června 2013 v 12:44 | Katka |  Mark Webber
Pro všechny fanoušky Marka Webbera mám špatnou zprávu. Mark po sezoně končí v F1 a začne jezdit za Porsche, s kterým bude chtít vyhrát 24 hodin Le Mans.
Já jsem z toho upřímně hodně smutná, Mark byl jeden z mých nejoblíbenějších pilotů Formule 1 a strašně moc mi bude chybět. Já byla vždycky ráda, jak se bavili společně s Alonsem, na jejich společné fotky jsem se vždycky hrozně těšila. Bude mi chybět asi zatím nejvíc z pilotů, které jsem zažila odejít. Bohužel teď odchází to jediné, co jsem na Red Bullu mohla mít ráda. Ať tam přijde kdokoliv, přeju mu hodně trpělivosti a hodně štěstí a ať kouká toho jejich Vettela pořádně prohnat a porazit, aby pak byl ještě za Webbera rád.

Mark: "Je pro mě cít přidat se k Porsche na jeho návratu do top kategorie v Le Mans a ve sportovních vozech v šampionátu Endurance a být součástí tohoto týmu. Porsche píše závodní historii jako výrobce a je symbolem vynikající technologie a výkonů na nejvyšší úrovni. Strašně moc se těším na tuto novou výzvu po časech strávených v F1. Porsche si nepochybně vytyčí ty nejvyšší cíle. Už se nemohu dočkat až budu řídit jeden z nejrychlejších sportovních vozů na světě."Fernando by chtěl být neviditelný

25. června 2013 v 19:56 | Katka |  Fernando Alonso
Fernando Alonso včera opět odpovídal na dotazy fanoušků. Někdy ty otázky fakt nechápu, třeba hned tu první, kdy začal v F1, to si to ten člověk nemůže najít? :D

Kolik ti bylo, když si začal v F1?
19. S týmem Minardi.

Který okruh bys chtěl v kalendáři F1?
Mugello je nádherné.

Je v nižších šampionátech někdo, kdo si myslíš, že bude šampionem F1?
Doufám, že Carlos Sainz jr.

Pokud by jsi mohl mít nějakou superschopnost, jaká by to byla?
Neviditelnost..;)))

Alonso: Za dobrou loňskou sezonu může můj rozvod

24. června 2013 v 12:42 | Katka |  Fernando Alonso
Na F1 news se objevil rozhovor s Fernandem, který je určitě zajímavý, zmíní se tam i o rozvodu či Daše.

Co je důležitější, peníze nebo talent, abyste jste dostal na vrcholovou úroveň ve Formuli 1?

"Abyste se dostal na vrcholovou úroveň ve Formuli 1, musíte mít větší hlad po úspěchu, než peněžní konto. Počítá se talent a odhodlanost. Když pocházíte z bohaté rodiny, jsou to rodiče, kteří Vás "posouvají" od malička v závodění - motokáry, Formule 3, GP2. Ale potom, jestli nemáte hlad po úspěchu a talent, vše končí. Potom Vás už neposune nikdo jiný, jste to Vy, kdo se musí posunout na tu nejvyšší úroveň."

Sutil a Hamilton: Přátelství stále v nedohlednu

24. června 2013 v 11:06 | Katka |  Přátelství v F1
Vítám vás u dalšího pokračování příběhu o (ne)přátelství Lewise a Adriana. Mám pro vás špatnou správu. Sutil řekl, že jejich přátelství zůstává i dál zničené. Přitom to není dlouho, co Lewis řekl, že to chce napravit a zůstat přáteli. Ale znáte to, sliby - chyby.
"V Monaku řekl, že chce, abychom měli opět dobrý vztah. Od té doby se ale nic nestalo," říká nyní Sutil, který má v tomto příběhu roli zlého chlapíka, který napadl jednoho člena týmu Renault a musel k soudu. Hamilton tam ale nepřišel, aby svědčil v prospěch svého tehdejšího kamaráda a tím pohřbil jejich přátelství.
Sutil je prý na diskuzi připraven. "Ale zůstane to soukromé," upozorňuje.

Le Mans 2013 - FOTO

22. června 2013 v 20:22 | Katka |  Různé
O tomto víkendu se jede tradiční 24 hodin Le Mans a jako vždy se ho účastní i řada osobností spojená s F1. Jsou to třeba testovací jezdci (Rossi, Prost..) nebo třeba bývalí piloti (di Grassi, Senna, Nakajima, Fisichella..). Opět nechybí ani Honza Charouz.


Fernando a Daša - Las Vegas

22. června 2013 v 19:37 | Katka |  Fernando Alonso
Daša a Fernando byli v Las Vegas a navštívili třeba i představení Davida Copperfielda.Sebastian a Mark - Pepe Jeans’ 40th anniversary

21. června 2013 v 18:01 | Katka |  Red Bull
Musím uznat, že tady to Vettelovi docela sluší..

Trest pro Mercedes: Neúčast v testu mladých pilotů a napomenutí

21. června 2013 v 14:33 | Katka |  Mercedes GP
Konečně už se rozhodlo o potrestání Mercedesu za testy s Pirelli. Koncem července se nebude moc Mercedes zúčastnit testů mladých pilotů. To bude asi nejvíc mrzet Sama Birda a Brendona Hartleyho, kteří tak přijdou o možnost testovat vůz F1. Mercedes i Pirelli pak dostali i napomenutí.

Test-gate: Rozhodnutí padne zítra

20. června 2013 v 18:12 | Katka |  Aktuálně
Dnes se konalo disciplinární řízení s Mercedesem a Pirelli. Mercedes testoval se současným vozem i piloty a když se na to přišlo, tak byl samozřejmě hned oheň na střeše. Trnem v oku to bylo hlavně Red Bullu, který na ně společně s Ferrari podal protest. Argumentovali tím, že z testu musel Mercedes těžit a navíc testování jako takové je zakázané. Mercedes se ale bránil tím, že z toho nezískal vůbec nic.
Během disciplinárního řízení Mercedes tvrdil právě to, že nezískal žádnou výhodu a pak stále opakovali, že to byl vlastně test Pirelli, které vše řídili a kontrolovali. Také tvrdili, že dostali souhlas od Charlieho Whitinga. S tím opravdu komunikovali, jenže se jednalo jen o telefonát a informativní dotaz.
Pirelli zase argumentovalo tím, že vlastně jim nemůžou nic vytknout, protože je FIA potrestat nemůže a toto právo náleží jen civilnímu soudu.
Mercedes do případu zapojil i dva týmy - Ferrari a Lotus. Hájil se tím, že jestli oni něco porušili, tak i Ferrari. Ti totiž také testovali, jenže s o dva roky starším vozem. Pirelli mělo zase k dřívějším testům poskytnut vůz Lotusu z roku 2010 a prý tak Lotus získal výhodu.
Celého řízení se zúčastnilo několik zástupců týmů a byl tam také šéf Red Bullu Christian Horner. Jak to všechno dopadne, se dozvíme až zítra, kdy padne konečný verdikt.

Senna versus Prost

19. června 2013 v 8:50 | Katka |  Bruno Senna
Nicolas Prost, syn Alaina Prosta, a Bruno Senna, synovec Ayrtona Senny. Fotka vznikla po natáčení jednoho televiziního pořadu. Bruno už svou šanci v F1 měl, ale bohužel pro letošní sezonu se mu místo najít nepodařilo. Nicolas je členem Lotusu a tak se ho třeba v budoucnu v závodě F1 také dočkáme.Charles Pic - akce s Renaultem

18. června 2013 v 21:29 | Katka |  Charles Pic
Charles Pic pro jednou vyměnil svůj Caterham za elekromobil, když v sobotu usedl za volant Renaultu Twizy. Akce se konala nedaleko Paříže a rovněž se ji zúčastnili výherci soutěže, kteří si vůz mohli sami vyzkoušet.


F1 a android

16. června 2013 v 12:33 | Katka |  Recenze
Bohužel se teď v F1 vůbec nic neděje. Jak by také jo. Poslední závod se jel minulý týden a ten další je až za dva týdny. Tak jsem se rozhodla se s vámi podělit o mé zkušenosti s některými aplikacemi pro Androidy.
Pamatuji si, že kdysi řekl ve vysílání Richtr, že sledování F1 s live-timingem je o něčem jiném a vynášel to do nebes. Já tomu tenkrát moc nevěřila, jenže pak jsem se jeden závod koukala na live-timing z notebooku a musím mu dát za pravdu. Jenže pak mi to z oficiální stránky nešlo spustit a já tak byla bez live-timingu. Když jsem si pak pořídila svůj první chytrý telefon, tak jsem používala oficiální aplikaci, tenkrát v demoverzi. Byla jsem s tím naprosto spokojená. Jenže je to myslím od loňska, co už v demoverzi live-timing není a pokud si chcete užít všechno, co má plná verze a že toho je opravdu dost, musíte do toho investovat 750 kč, což je na aplikaci pro android opravdu dost. Na druhou stranu to nabízí celou řadu funkcí, které s běžnou bezplatnou aplikací nezískáte. Můžete například sledovat současnou pozici všech jezdců na okruhu nebo si vybrat konkrétně vašeho oblíbence a sledovat ho, jak krouží. Samozřejmě to má i klasický live-timing, dokáže vám to říct, jak dlouho který pilot má jaké pneumatiky a řadu dalších věcí. Osobně se mi do toho ty peníze dávat nechce, ale co jsem tak loni četla z recenzí, tak si to hodně pochvalovali a za tu investici to prý stojí. Otázkou zase je, jestli všechny tyhle informace potřebujete a jestli místo na tv nebudete koukat spíše do vašeho mobilu či tabletu. Osobně s tím mám někdy problém u live-timingových aplikací.
Více o této oficiální aplikaci si můžete přečíst zde.

Vettel prodloužil s Red Bullem

11. června 2013 v 19:41 | Katka |  Sebastian Vettel
Tak Vettel se zatím do jiného týmu nechystá. Dnes prodloužil s týmem Red Bull o další sezonu. Bude tam tedy až do konce roku 2015. Mluvilo se o tom, že by o něj měl mít zájem tým Ferrari a že i sám Vettel by tam mohl chtít jít. Sám Vettel nedávno řekl, že možná jednou tým změnit chtít bude a také nevyloučil, že ve Formuli 1 za pár let skončí. Teď už je jasné, že do sezony 2015 to nebude..

Rvačka u Force India

11. června 2013 v 18:55 | Katka |  Force India
Stý závod Force Indie prý trošku pošpinila rvačka v garáži. V týmu asi nebyla nejlepší atmosféra. Paul di Resta totiž již v Monaku kritizoval strategii svého týmu. "Neřeknu toho moc, protože bych pak řekl něco, co bych asi neměl," uvedl tehdy. Jen o dva týdny později v Montrealu přišla další kritika. Di Resta v kvalifikaci skončil 17. a označil jednání týmu za "nepřijatelné". O den později se pak vyrojily spekulace o údajné rvačce v garáži Force India. Měl se tam porvat Di Restův trénér a týmový mechanik. Podle korespondenta Telegraph Toma Caryho řekla Force India, že "připouští, že k rozepři došlo," nicméně odmítá, že by to bylo spojeno s kritikou svého jezdce.

Paul a Laura - Londýn

11. června 2013 v 11:33 | Katka |  Paul di Resta
Fotka je z 16. 5. a jednalo se o The Butterfly Ball. A musím říct, že jim to spolu moc sluší.


Miss Kanady

10. června 2013 v 20:43 | Katka |  Miss 2013
Bohužel v Kanadě moc holek nebylo. Takže na výběr tu máme jednu přítelkyni, jednu manželku a Susie. Na závodě byla i Catherine, ale tu jsem sem nedala, takže těch pár fotek si můžete prohlédnout zde.
Jinak v Monaku se na "trůn" vrátila opět Jessica.

Susie


Kanada - foto /neděle/

10. června 2013 v 14:50 | Katka |  Sezona 2013
Fotky z neděle si můžete prohlédnout v galerii zde nebo po kliknutí na fotku:


V Kanadě vyhrál Vettel

9. června 2013 v 22:09 | Katka |  Sezona 2013
Já nevím jak vás, ale mě ten závod vůbec nebavil. Stalo se to, čeho jsem se obávala a to, že Vettela na startu nikdo nepředjel a jel opět svým tradičním nudným stylem start-cíl. Co mě jedině bavilo byl Massa a pak i Alonso. U toho jsem ze začátku nečekala, že by to na Hamiltona mohlo vyjít. Vím, že v jednu chvíli na něj ztracel 13 sekund. Takže palec nahoru. Škoda, že hodně ztratil už na začátku, protože tam si Vettel vytvořil velký náskok a pak už to bylo pro něj bez problémů. Radost mi udělal také Vergne, šesté místo je krásné a snad už svůj tým přesvědčil, že tak špatný zase není. A Paul di Resta taky parádní závod. Nepochopila jsem strategii Grosjeana. Nevím, jestli tam byl nějaký problém, ale je to škoda. Bianchi je zase konečně nejlepším z nových týmů, takže další plus. Bohužel Bottas skončil ještě hůř, než bych čekala. Toho mi bylo fakt líto.


Fernando a Jean-Eric

9. června 2013 v 18:01 | Katka |  Jean-Eric Vergne
Tuhle fotku našel Jean-Eric Vergne. Je tam spolu s Fernandem Alonsem (toho byste asi sami nepoznali :D ) a bylo mu nějakých 12 let. Myslím, že ta fotka je skvělá, tak se o ni musím podělit :D


Kanada - foto /sobota/

9. června 2013 v 11:28 | Katka |  Sezona 2013
Všechny fotky ze soboty si můžete prohlédnout v galerii zde nebo po kliknutí na fotku.


Penalizace pro Räikkönena a Ricciarda

9. června 2013 v 9:15 | Katka |  Sezona 2013
Kimi Räikkönen a Daniel Ricciardo byli penalizováni. Oba dostali penalizaci dvou míst na startovním roštu. Jelikož byl dříve penalizován Räikkönen, posune se o pouhou jednu pozici.
Tady se můžete kouknout, jak to po všech těch penalizacích bude vypadat. A to i po penalizaci Grosjeana, který si ji přivezl z Monaka.

F1news.cz

Vettel získává kanadské pole-position

8. června 2013 v 20:27 | Katka |  Sezona 2013
1) Už zase nepostoupil Di Resta. Prý za to mohla převodovka, ale je to fakt škoda, protože auto na dobré výsledky má a ostatně to ukázal v Monaku.
2) Grosjean. To mě mrzí víc než Paul. Romain tu vypadal docela dobře, v trénincích se mu dařilo na mokru i suchu, takže to, že skončil až takhle dole, je prostě hrozná škoda..
3) Toro Rosso. Ani nepamatuju, kdy naposledy postoupili oba jezdci Toro Rosso do poslední části. Je to super, jsou to moji oblíbení piloti, takže mám velkou radost!
4) Alonso. Šesté místo je teda nic moc. Doufejme, že v závodě to bude lepší a já se nebudu zlobit, když to bude mít podobný průběh jako ve Španělsku.
5) Bottas. To je prostě borec, hrdina. Já věděla, že to v něm je. Podle mě opravdu má na skvělé výkony a jednou může vyhrát tituly a já bych mu to moc přála. Snad zítra získa alespoň nějaké body a samozřejmě udržení pódia by bylo úžasné, jenže s tím bohužel moc nepočítám.
6) Vettel. Kdyby byl 7. a níž, tak je to docela i dobrá kvalifikace. Ale když je první, tak je to pro mě hoooodně špatný. Snad ho Hamilton dá na startu, jinak se bojím Vettel - nudy a to přitom takhle trať nemá sedět Red Bullu...

Pastor bude táta

8. června 2013 v 15:57 | Katka |  Pastor Maldonado
Letos se nám to s dětmi roztrhl pytel. Nejprve oznámil Romain a Marion, že čekají miminko, to by se mimochodem mělo narodit již brzy. No a nyní čeká přírůstek do rodiny i Gabriella, manželka Pastora Maldonada. Zajímavé je, že to oznámil na twitteru Maldonadův tým Williams. Bude to holčička a na svět by měla přijít v září.Toro Rosso - Kanada

8. června 2013 v 12:07 | Katka |  Toro Rosso


Kanada - foto /preview/

6. června 2013 v 18:05 | Katka |  Sezona 2013
První fotky z Kanady najdete zde nebo po kliknutí na fotku. Zatím jich moc není, ale aspoň něco.


Daša a muž jejího života Fernando

5. června 2013 v 12:37 | Katka |  Daša Kapustina
Fernando prvně potkal Dašu v jednom nočním klubu v Šanghaji. Pak to šlo ráz na ráz. Jen o dva dny později mu držela palce z VIP tribuny.
"Když jsem ho poprvé viděla, nevěděla jsem, kdo to je," přiznala Daša. Daša je ruská modelka, která vystudovala jednu ruskou univerzitu. V modelingu se pohybuje od svých 17. let a pracovala již pro Karla Lagerfelda, předváděla pro takové značky jako je Gucci, Dior či Chanel a je ji předpovídána velká budoucnost. Sama však říká, že jejím snem nikdy modeling nebyl, chtěla se stát herečkou.
Poprvé jako pár se s Fernandem ukázali při velké ceně Německa a Fernandovi to evidentně přineslo štěstí, protože závod vyhrál. Letos už s ním navíc slavila další dvě vítězství.
Daša o Fernandovi řekla, že je to muž jejího života a dodala: "Je to skvělý člověk, velmi milý, velmi profesionální jezdec a sportovec. Je to úplně normální člověk a velmi skromný."
Podle ní je Fernandovi jedno, co si zrovna vezme na sebe a líbí se mu ve všem. A nepodporuje jen ona jeho, ale platí to i naopak.

Fernando Alonso - Viceroy

5. června 2013 v 11:17 | Katka |  Fernando Alonso
Jednu fotku už jsem sem dávala, takže přidávám zbytek a řekla bych, že tahle serie je dost povedená.