Srpen 2013

Kdo příští sezonu pojede za Ferrari?

31. srpna 2013 v 19:40 | Katka |  Ankety
Kdo myslíte, že bude příští sezonu jezdit za Ferrari? Tenhle týden se objevila zaručená informace, že Kimi Räikkönen podepsal smlouvu právě s Ferrari. Přinesl to korespondent CNN. Jen asi den předtím Domenicali tvrdil, že na rozhodnutí rozhodně nespěchají a udělají ho ve správný čas. Nejraději by prý byli, kdyby za ně i dál jezdil Felipe Massa, kterého tam mají rádi a je oddaný Ferrari. Na druhou stranu Domenicali přiznal, že od Massy teď potřebují výsledky. Kdo by případně mohl kromě Kimiho nahradit Massu? Mluví se především o Hülkenbergovi a di Restovi. Šanci by možná mohl mít i Jules Bianchi, ale Ferrari prý chce, aby nejdřív odjel sezonu za tým ve středu pole a až pak přestoupil do týmu z Maranella. Jak to podle vás bude příští sezonu vypadat?

Jennifer Becks - FOTO

31. srpna 2013 v 8:33 | Katka |  Jennifer Becks
Všimla jsem si, že jste si Jennifer docela oblíbili. V anketách si rozhodně nevede špatně a tak proč sem nedat pár jejích fotek?


V paddocku MotoGP

28. srpna 2013 v 19:25 | Katka |  Závody na vlastní kůži
Nejedná se sice o článek o F1, ale motorky zase nejsou tak daleko a já bych to ráda sepsala. Letos jsem se prvně vydala na závod MotoGP do Brna. S Eliškou (http://halaaminua.blog.cz/) jsme se tam vydaly už loni, to jsme ale navštívily jen paddock a letos jsme to vzaly komplet a rozhodně nebylo čeho litovat!
Už loni jsme si odnesly celou řadu zážitků a letošek byl ještě bohatší. Já mám z loňského paddocku takové tři nejsilnější zážitky. Jedním z nich byl Luis Salom. Ten rok jsem mu začala fandit a z celé jeho třídy jsem mu fandila nejvíce, jenže tam jsem ho vůbec nepoznala! Každopádně jsem věděla, že tomu klukovi, s kterým jsem se fotila a který se mi podepsal, rozhodně budu fandit. Jaké milé překvapení bylo, když jsem zjistila, že mu už dávno fandím! Je to teda docela divné, nepoznat svého oblíbeného pilota, ale tenkrát jsem ty kluky ještě tak nepoznávala. Zážitek č. 2 byl Alex de Angelis. Víte, oni se jezdci podepisují hrozně. Nikdy nevíte, kdo se vám tam podepíše. Jediné, co to zachraňuje, jsou čísla, která ke svému podpisu připojují a podle nichž se pak dají dohledat. Alexův podpis byl mezi nimi jiný. Dalo se krásně přečíst Alex a i jeho číslo 15 (letos jsme zjistily, že je problém přečíst i ta čísla). Byl prostě krásný a Alex byl náš nový oblíbenec. Poslední zážitek byl Jorge Lorenzo. Je to můj nejoblíbenější jezdec MotoGP a moc jsem si ho přála potkat. V paddocku jezdí samé motorky, skutry apod. Musíte se jim tak pořád vyhýbat, dobré však je, když neustále sledujete, kdo na nich sedí. My jsme šly a najednou jednu motorku slyšíme za námi, otočíme se a on to byl Jorge Lorenzo! Vím, že jsem na něj nějak mávla svým sešitem s podpisy. Když nás míjel, otočil se a věnoval nám nádherný úsměv (a ano, byl pro nás, nebyl tam nikdo, na koho by se tak mohl smát! :D )


Všechno nejlepší Marku!

27. srpna 2013 v 18:47 | Katka |  Mark Webber
Mark Webber dnes slaví své 37 narozeniny. Tuhle fotku dal pro dámy na twitter Red Bull, je krásná a tak ji musím dát i sem. Já mu přeju jenom to nejlepší, aby ještě do konce sezony vyhrál a co nejvíce potrápil Vettela a hlavně mu přeji hodně štěstí do další kariéry. Tak všechno nejlepší Marku!Miss Belgie

26. srpna 2013 v 19:11 | Katka |  Miss 2013
Miss Maďarska se stala o jeden hlas před Jessicou Daša. Miss nebude chybět ani po závodě v Belgii, můžete hlasovat!

Jennifer


Jsem zpátky!

26. srpna 2013 v 19:00 | Katka |  Blog
Tak a jsem zpátky. Děkuji Michelino za skvělou práci! Když budu mít v týdnu čas, tak bych možná napsala nějaký článek o motorkách, potřebuji to všechno sepsat :D Tenhle týden tedy asi budu mít frmol, ale budu se snažit.
Dnes jsem také viděla závod ve Spa, tak bych k němu ráda něco řekla. Čekala jsem rozhodně větší zábavu, ten začátek byl pěkný a to hlavně kvůli Alonsovi, on je prostě skvělý! Hned na začátku mě otrávilo to, že se Vettel dostal na čelo, protože mi bylo jasné, co přijde. Nuuudáááá. Dále mi přišlo zajímavé, že snad poprvé penalizovali někoho, kdo něco provedl Grosjeanovi. A to je vlastně tak všechno, co k tomu můžu říct. Jen snad ještě, že Vettel v té blond vypadá fakt děsně a nevěřím, že za to může slunce!
Jinak přestávám doufat, že by někdo ještě dokázal Vettela porazit. Doufala jsem, že by to mohl překazit Hamilton, ale Mercedes je prostě v závodě pořád někde jinde než RB. Musel by se stát velký zázrak (který se bohužel ve prospěch mých oblíbenců neděje :( ), aby se na tom ještě něco změnilo...

Hamilton vítězí v kvalifikaci na VC Belgie

24. srpna 2013 v 15:07 | Michelino |  Sezona 2013
Už na začátku kvalifikace začal déšť a s ním spojené problémy v podobě menších výjezdů mimo trať. Překvapením byl postup Gieda van der Gardeho ze třetího místa. S ním se do Q2 dostali i Chilton a Bianchi. Zázrak se ale nekonal a tato trojice obsadila na konci 2.části poslední příčky.
V poslední části se opět rozpršelo, což je vidět i na časech. Z první řady zítra startuje Hamilton s Vettelem, nejhůře Q3 dopadla pro piloty Ferrari.


Belgie - foto /pátek/

23. srpna 2013 v 19:14 | Michelino |  Sezona 2013
Vedení Red Bullu opět všechno zamotalo. Zatímco na začátku týdne Kimiho manažer řekl, že ukončili neúspěšné jednání s Red Bullem (a ve čtvrtek to svým vyjádřením potvrdil i Sebastian Vettel), dnes šéf týmu Red Bull Horner nevyloučil, že Kimi je stále jedním z kandidátů na sedačku pro příští rok. Stejně tak nevyloučil, že ve hře mohou být i jiní piloti než jen Riccirado a Räikkönen.


Alonso dnes řekl, že u Ferrari není dáno, kdo bude týmovou jedničkou nebo dvojkou. Nejdůležitější je spolupracovat na zlepšení vozu.
"Když já a Felipe přijedeme do Austrálie na první závod, jsme si rovní, oba máme stejné auto. Až na konci roku, když jsou díly jen pro jedno auto, dostane je jezdec s více body. Měl jsem štěstí, že v posledních letech jsem to byl já.
Ať už bude za Ferrari příští rok závodit kdokoliv, potřebujeme hlavně zlepšit vůz, protože ti dva jezdci, kteří mají nejrychlejší auto, mají největší šanci.
Během letní přestávky začínají spekulace a já nerad mluvím o možných týmových kolezích, hlavně proto, že je to neuctivé k Felipemu, když tohle komentuji."


Belgie - foto /čtvrtek+pátek/

23. srpna 2013 v 14:03 | Michelino |  Sezona 2013
Takhle se Fernando a Felipe vymódili na akci Shellu. No není to lepší než rifle a týmové oblečení? :D

Belgie - foto /čtvrtek - II/

22. srpna 2013 v 17:43 | Michelino |  Sezona 2013
Vettel dnes mluvil mimo jiné i o Kimim a spekulacích o jeho příchodu do Red Bullu. Řekl, že by mohlo být fajn být s Kimim v jednom týmu, ale to se zatím nestane, a tak není důvod o tom nějak moc mluvit.
Jestli tedy Kimi do Red Bullu opravdu nepřestoupí, největším favoritem na post dvojky vedle Seba by měl být Ricciardo, vedení týmu ale zatím žádné oficiální vyjádření médiím neposkytnulo.

Trh s jezdci ovlivní to, kde bude příští rok jezdit právě Räikkönen. Jedním z jezdců, kteří zatím zjišťují své možnosti, je Nico Hülkenberg. Ten se vyjádřil takto: "Kimi samozřejmě hraje roli, ale ne všechno nutně závisí na něm." Hülki by chtěl mít jasno o své budoucnosti na konci září.


A tady už jsou další fotky. Moc nechápu ten účes Seba - jestli slunce může takhle zesvětlit vlasy (na bocích mi přijdou tmavší), nebo je to barva. Kdybych měla takové vlasy já, tu světlou část nahoře bych si nějak stylově nagelovala :D

Belgie - foto /čtvrtek/

22. srpna 2013 v 15:08 | Michelino |  Sezona 2013
Zítra uvidíme v prvním tréninku namísto Pica Heikkiho Kovalainena. Heikki do vozu Caterhamu v první páteční jízdě usedne i v Itálii, kde mu vůz zapůjčí van der Garde.

Také se objevil drb, že se měl Kimi svěřit nějakému kamarádovi se svým návratem do Ferrari. Jak hodně se tomu dá věřit, toť otázka. Dnes se nic nedozvíme, protože Kimi je údajně nemocný a omluvil se ze všech dnešních setkání s médii.


Upozornění

21. srpna 2013 v 15:28 | Katka |  Blog
Zítra odjíždím do Brna na závod motorek, vrátím se až v neděli. Bohužel tedy neuvidím závod F1, uvidím ho až se zpožděním a do té doby se budu snažit nezjistit jak to dopadlo :-D Každopádně to tu stát nebude, jedna dobrá duše se uvolila za mě zaskočit.
Jinak o víkendu měl Red Bull oznámit druhého jezdce a teď zase říkají, že ne. Tak uvidíme, jak to nakonec dopadne..
To je tak asi vše, tak si užijte závod a snad vyhraje někdo jiný než Vettel a zdramatizuje se boj o titul!

Nejoblíbenějším jezdcem roku se stává...

21. srpna 2013 v 14:41 | Katka |  Nejoblíbenější jezdec 2013
A máme tu vítěze ankety o nejoblíbenějšího pilota letošní sezony. Hlasování bylo po celou dobu vyrovnané. Chvíli to vypadalo na Fernanda a pak zase na Jensona. Nevím, jestli je vítěz překapující, to posuďte sami. Každopádně vyhrál s náskokem pouhých dvou hlasů. A kdo vyhrál? To zjistíte v celém článku.


Ricciardo do Red Bullu, Räikkönen do Ferrari?

20. srpna 2013 v 11:16 | Katka |  Aktuálně
Tak to vypadá, že místo Marka Webbera získa Daniel Ricciardo. Räikkönenův manažer Robertson totiž řekl, že jednání s Red Bullem nebyla úspěšná a před nějakou dobou skončila. Kam tedy Fin půjde? Jeho manažer řekl, že možností mají víc. Finská média již dříve informovala, že se rozhodl pro Ferrari. Tuhle možnost nevyloučil ani sám Robertson.
"V současnosti je naší prioritou vytvořit vůz pro Fernanda a Felipeho a rozhodnutí o jezdecké dvojici 2014 bude učiněno v pravý čas, který teď není," zní prohlášení Ferrari.
U Ferrari prý Räikkönena chtějí, nicméně prezident Luca di Montezemolo má trošku jiný názor a tuto tužbu s týmem nesdílí.
Na rozhodnutí Ferrari si budeme muset ještě počkat. Rozhodnutí Red Bullu by ale dle jejich slov mělo padnout již o tomto víkendu ve Spa.
Nejoblíbenější jezdec roku - Finále KONEC

14. srpna 2013 v 10:50 | Katka |  Nejoblíbenější jezdec 2013
A jsme ve finále. Máme tu dva nejoblíbenější jezdce roku. Tím prvním je Fernando Alonso, který nad Markem Webberem zvítězil o deset hlasů. Druhým finalistou je Jenson Button, který o jediný hlas porazil Kimiho Räikkönena. Shodou okolností se mu to podařilo i letos. Loni spolu ti dva taky bojovali, ale tenkrát zvítězil Jenson s náskokem dokonce 10 hlasů. Jak jsem tak sledovala průběh ankety, je pro mě výsledek překvapením. Mark a Fernando byli od začátku vyrovnaní, ale v posledních dnech získal Fernando rozhodující náskok. To u druhé dvojici měl dlouho značně více hlasů Räikkönen, jenže Jenson ho začal stahovat a pak se před něj dostal.
Nyní tedy můžete hlasovat pro jednoho z těchto pilotů. Máte na to týden. Vítěz bude znám příští středu.


Lewis a jeho prázdniny

13. srpna 2013 v 21:00 | Katka |  Lewis Hamilton
Co dělá Lewis o letní pauze? Tak třeba nahrává desku. Každý den maká ve své posilovně. Také si stýská po Nicole. Například k následující fotce napsal, že je s Roscoe na výletě, ale někdo tam chybí.Räikkönen se prý rozhodl pro Ferrari

13. srpna 2013 v 20:41 | Katka |  Aktuálně
Spekulace nekončí - ba naopak. Kimi Räikkönen se dle finských médií rozhodl pro Ferrari. Koho nahradí? To se neví. Mohl by to být Alonso, který by šel do Red Bullu. U Red Bullu navíc řekli, že rozhodnutí o druhém pilotovi pro příští sezonu padne během následujících dvou velkých cen.

Já osobně si myslím, že by byla blbost teď přestupovat do Red Bullu. Příští rok se mění pravidla a člověk neví, jak to bude s rozložením sil. Takže to může být tak, že RB ztratí svou sílu a bude to třeba právě Ferrari, kdo bude nejrychlejší. Podobně to vidím i u Kimiho. Já bych byla nejradši, kdyby zůstal v Lotusu a Fernando u Ferrari a do Red Bullu šel Daniel. Ať bude ale u Red Bullu kdokoliv, tak to bude jistě zajímavé sledovat!

The Finishing Line - Daniel Ricciardo

12. srpna 2013 v 17:35 | Katka |  Daniel Ricciardo
Sportovec, kterého nejvíce obdivuji je...
Travis Pastrana, sportovec Red Bullu. Je všestranný ve všech extrémních sportech od freestyle motokrosu po obyčejné skákání - a teď dokonce dělá rally! Žije život naplno.
Nejlepší herec na světě je..
Adam Sandler.
Nejpamátnější předjetí v mé kariéře bylo...
V roce 2008 ve Formuli Renault v Silverstone a bylo to proti Valtterimu Bottasovi. Předjel jsem ho v posledním kole a vyhrál. Bylo to fantastické - byl to velký adrenalin!
Moje nejoblíbenější píseň je..
Je to od kapely Killswitch Engage a jmenuje se End Of Heartache.
Nejlepší věc mimo sezonu je..
Domov, léto, pláž a trávení času s přáteli.
Naposledy jsem ztratil trpělivost...
Letos po závodě v Nürburgringu. Startoval jsem vysoko na startovním roštu a pak - nic. Byl jsem hrozně frustrovaný.
Mé první domácí zvířátko bylo..
Zlatá rybka jménem: "Ryba".

Grosjean se stal tatínkem

11. srpna 2013 v 19:09 | Katka |  Romain Grosjean
Je to kluk! Romain Grosjean se zpožděním oznámil narození svého prvního potomka. S manželkou Marion ho pojmenovali Sacha. Grosjean to oznámil o týden a půl později. Malý Grosjean se narodil den po závodě v Maďarsku - 29. července. Bude tedy slavit narozeniny stejný den jako Fernando Alonso.
"Děkuji za všechny vaše zprávy," napsal na twitter Grosjean. "Náš syn Sacha se narodil 29. července. Celá rodina se má dobře."

Já na tohle mimčo čekala a on si to oznámí zrovna, když odjedu pryč! :D Chtěla jsem, aby se narodilo o pár dní dřv, ale i tohle datum je pěkné a když je na Alonsa, tak se to aspoň bude pamatovat! Já bych mu přála, aby zdělil stejný úsměv po tatínkovi a dělal rodičům radost a třeba za pár let i nám!


Nejoblíbenější jezdec roku - Semifinále /1/ KONEC

8. srpna 2013 v 9:10 | Katka |  Nejoblíbenější jezdec 2013
Máme tu další kolo. Dala bych ho sem dříve, ale bohužel nám teď věčně nejde elektrika. Máme tu dva souboje. Prvním z nich je Alonso a Webber. Hlasovat můžete do středy.Sutil ztratil pro Hamiltona respekt

8. srpna 2013 v 8:59 | Katka |  Přátelství v F1
Máme tu opět případ Sutil x Hamilton. Krátce k tomu, co se už událo. Sutil v čínském klubu napadl člena týmu Lotus a Hamilton byl u toho. Měl tedy jít svědčit v prospěch svého kamaráda. Jenže on nepřišel a Sutil byl náležitě naštvaný. Tím skončilo jedno dávné přátelství.
V Monaku Hamilton řekl, že si jednou musí sednout a o všem si promluvit a dát věci do pořádku. A stalo se to? "Ne, ne," odpověděl Sutil. "Z nějakého důvodu už mě znovu nekontaktoval. Pořád říkal, že je mým přítelem, ale náhle to zmizelo - změnil si číslo. Viděl jsem ho v paddocku (v Maďarsku) a vždycky řekl: "jo, můžeme si sednout a promluvit si o tom," ale nikdy nepřišel. Tenhle typ lidí vážně nerespektuji. Respektuji ho jako sportovce, ale myslím, že v soukromí není na mé úrovni a s takovými lidmi neztrácím čas. Jsem šťastný, že jsem zjistil, jaký člověk to je. Mám dobré přátele, lidé, od kterých se můžu učit a to je nejdůležitější. Jsem šťastný, že jsem to zjistil dříve než později."

Lewis a Nicole: Vrátí se k sobě?

7. srpna 2013 v 9:38 | Katka |  Lewis Hamilton
Lewis Hamilton se letos rozešel se svou přítelkyní Nicole Scherzinger. Důvod byl nejspíše ten, že Lewis nebyl připraven udělat krok vpřed. Nicole chtěla pomalu založit rodinu a to se Lewisovi moc nechtělo. Nyní se prý plánují sejít a promluvit si o tom všem a jak by sladili své programy.
"Oba ví, že tohle je poslední šance, aby to nějak fungovalo," říká jejich blízký zdroj. "I když kvůli svých pracovním závazkům trávili hodně času v různých zemích, tak byli neustále v kontaktu přes telefon a textovky. Strana Nicole říká, že jsou stále oficiálně od sebe, ale oba se zoufale snaží situaci vyřešit."
Lewis si v posledním závodě dojel pro letošní premiérové vítězství a to se rozhodl věnovat právě Nicole. "Po celý závod byl v mé mysli někdo, kdo je pro mě opravdu speciální a já ji to chci věnovat. Jsou to nejtěžší měsíce mého života. Přijít sem, poté co jsem byl v posledních týdnech opravdu na dně.., prostě jsem to nečekal."

The Finishing Line - Jules Bianchi

5. srpna 2013 v 21:14 | Katka |  Jules Bianchi
Sportovec, kterého nejvíce obdivuji je...
Michael Schumacher - pokud si dobře pamatuji, tak jsem proti němu ve 12ti letech jezdil v motokárách.

Nejlepší herec na světě je..
Brad Pitt.

Nejpamátnější předjetí v mé kariéře bylo...
Můj boj s Christianem Vietorisem v GP2 během Silverstone v roce 2011.

Moje nejoblíbenější píseň je..
Blurred Lines (od Robin Thicke featuring T.I. and Pharrell).

Nejlepší věc mimo sezonu je..
Být doma.

Nico Rosberg se bude ženit

5. srpna 2013 v 20:06 | Katka |  Nico Rosberg
Ve formuli 1 budeme mít dalšího ženáče. Nico Rosberg se rozhodl požádat o ruku svou dlouholetou přítelkyni Vivian. Učinil tak na otcově jachtě, kde se také ti dva seznámili.
Znají se už od malička, společně vyrůstali v Monaku, jejich rodiny se dobře znají. Dlouho byli jen přáteli, jiskra však přeskočila na dovolené na Ibize před 10 lety.
K zasnoubení musíme gratulovat a třeba brzy přijde i další miminko. Loni Nico řekl: "Na děti zatím nemyslíme. Teď je to velmi, velmi pěkné. Žijeme společně, to je vše. Bylo by hezké mít jednoho dne děti. Co se týče rodiny je dobrým vzorem Michael Schumacher. Je krásné, co s Corinnou vybudovali."
Co dělá Kimi a má novou přítelkyni?

3. srpna 2013 v 19:23 | Katka |  Kimi Räikkönen
Našla jsem takový článek, ve kterém je (dost detailní, proto jsem to zkrátila) popis toho, co dělal Kimi po závodě v Maďarsku, kam mimochodem pozval jakousi Minttu, o které se mluví jako o jeho možné přítelkyni.

Kimi Räikkönen letěl z Maďarska do Finska soukromým letadlem a nejel tam sám. Cestovala s ním i jistá Minttu. Prvně byli viděni v neděli ve finském Erottaja-baru. Kromě nich tam bylo i duo JBG, zpěvák Arttu Wiskari, hokejista Teemu Selänne a přítelkyně VilleGalle Elli a také nejlepší finský volejbalista Riikka Lehtinen.
Kimi tam rozhodně nezahálel. Vzal si mikrofón a zpíval. Nechybělo ani pití a cigarety. Vše to pokračovalo do dalšího baru a druhý den ráno v baru Populus.
V pondělí byl Kimi viděn opět s Minttu a také VilleGalle. Kdyby vás zajímalo, co Kimi pil, tak to bylo pivo. Opět nechyběl zpěv. Kimi se pak s Minttu přesunul do klidnější části restaurace. Kolem šesté pak všichni odjeli na večeři (dali si pizzu).
Samozřejmě nechyběli novináři. Kimiho kamarádi je viděli a šli jim něco říct. Dokonce došlo na výhrůžky a napadení. Podle novinářů přitom nebyl k útoku důvod. Kimi se za své kamarády následně omluvil.
V úterý hrál Kimi minigolf spolu s Minttu a kamarády. Opět nechybělo pivo.
Podle Finů mluvila Minttu se svými nejbližšími o přátelství s Kimim již v květnu - červnu. Prý jim řekla, že jsou přátelé.

A teď fotky. Tady je ta Minttu.

Kimi - Wrangler

3. srpna 2013 v 18:38 | Katka |  Kimi Räikkönen
Mně se Kimi nikdy vzhledově nelíbil, ale tady mu to na některých fotkách sluší, to musím uznat i já! :D


Fernando Alonso

3. srpna 2013 v 18:25 | Katka |  Fernando Alonso


Nejoblíbenější jezdec roku - 1. část KONEC

2. srpna 2013 v 11:43 | Katka |  Nejoblíbenější jezdec 2013
Tak tu máme první skupinu. Připomínám, že hlasovat můžete do pondělí a postupují dva jezdci s nejvyšším počtem hlasů.

Jenson Button


Nejoblíbenější jezdec roku - výsledky 1. kola

2. srpna 2013 v 11:08 | Katka |  Nejoblíbenější jezdec 2013
První kolo je za námi a tady vám přináším výsledky. V prvním kole opět vypadl Vettel, takže žádné zlepšení od loňska nenastalo. Přitom snad před dvěma lety vyhrával ankety i tady... Na druhou stranu, já myslím, že Mark tu má dost fanoušků a vidím to i ze statistik, takže to docela odpovídá. Dost těsné to bylo ve dvou případech. Tím prvním je Ferrari a tím druhým Toro Rosso. U obou týmů rozhodl jediný hlas. U Ferrari vyhrál Alonso a u Toro Rosso Vergne. Úplně nejvíc hlasů od vás získal Jenson Button. Nejsem si jistá, ale myslím, že loni tu byla nejlepší trojka Alonso, Button a Webber, takže opět žádné velké překvapení. Druhý s největším počtem hlasů byl Webber a pak Räikkönen a Alonso. Všechny výsledky můžete vidět na obrázku.
Jelikož je letos lichý počet týmů a tak by v každé skupině byl jiný počet jezdců, tak jsem se rozhodla, že postoupí i jeden jezdec ze druhého místa a to ten, který bude mít nejvíce hlasů. Tím se stal Felipe Massa, takže budeme mít v dalším kole dva jezdce Ferrari.
Co bude dál? Každý jezdec dostane své číslo, vezmu to podle hlasů. Button bude 1, Webber 2... a pak to počítač náhodně rozdělí na dvě skupiny (takže stížnosti prosím na počítač :D). Z každé skupiny pak postoupí dva jezdci a ti se utkají v semifinále. Hlasovat budete moci jen do pondělí večer. Já totiž nevím, jestli tu pak budu další týden, takže to skončí v pondělí a na semifinále už budete mít týden.