Únor 2014

Nový design

23. února 2014 v 14:14 | Katka |  Blog
První design nového roku je tady. Ten s Jensonem tu byl od konce listopadu, tak už myslím, že byl čas na změnu. Na designu jsou moji dva nejoblíbenější jezdci - Fernando a Romain. Vůbec netuším, jak dlouho by tu mohl být, ale aspoň do léta tu zřejmě vydrží.

Změnila jsem trošku menu, najdete tam menší anketu. Taky jsem zredukovala rubriky, přesunula jsem je do jedné: Další rubriky, v té jsou pak ostatní rubriky, které nejsou v menu. Ještě pak to menu chci zkrátit, ale to počká.

Jinak se chci omluvit za svoji (ne)aktivitu. Momentálně toho je v práci moc, minulý týden jsem byla celý na pracovních cestách a to stejné bude příští týden. Možná se k něčemu dostanu, kdyby byla na hotelu wifi, ale uvidíme...

Každopádně teď probíhají testy a musím říct, že nějak ztrácím přehled, co se děje. Jak jsem si přečetla, tak to vypadá, že Mercedes je hodně rychlý a i soupeři ho považují za favorita, zatímco oni se této role zříkají. Renault má stále problémy a zvláště pak Red Bull, který zajel oproti ostatním jen velmi málo kol. První testy má pak za sebou Lotus a žádný zázrak to není, i když oni pořád říkají, jak super auto mají. Tak uvidíme.

Rosberg o svatbě a dětech

23. února 2014 v 11:44 | Katka |  Nico Rosberg
Zatímco oznámení zasnoubení Jensona a Jess je čerstvé, Nico Rosberg je zasnoubený již od loňska. Brát si bude svou velkou lásku Vivian. Nyní nám prozradil, jak probíhají přípravy a další zajímavé věci.

Brát se budou podle Rosbergových slov letos. "Vivan všechno připravuje, baví jí to. Já pomůžu, kde budu moci. Ona to ale dělá s takovou vášní. Podílím se samozřejmě na velkých rozhodnutích, ale hlavní část zařizuje ona. Čas a místo známe jen my, naše rodiny a přátelé."

Vivian má pro Nica pochopení. "Člověk musí myslet na tolik věcí, dřív jsem netušila, že je toho tolik. Nico má málo času, musí se soustředit na závodění, takže se o to starám já s mými družičkami."

Rosbergův krajan Vettel oslavil v lednu narození dcery. Nico však zatím děti neplánuje, i když.... "Dokážu si to představit, bylo by to krásné. Samozřejmě jsme o tom přemýšleli. Jednoho dne by to bylo pěkné... ale žádný harmonogram na to nemáme."

Jenson Button se bude ženit

23. února 2014 v 11:10 | Katka |  Jenson Button
Konečně! Jenson Button požádal o ruku svou přítelkyni Jessicu a brzy nás tak čeká svatba. Jessica přijela podpořit Jensona na testování v Bahrajnu a po paddocku chodila s prstenem, který můžete vidět na fotce vpravo. Brzy pak zasnoubení populárního páru potvrdil i mluvčí Jensona Buttona.

Jen pro připomenutí jejich příběhu. Prvně se potkali v roce 2008 v jednom baru v Tokyu. Seznámil je společný přítel. Jenson v té době jezdil za Hondu, japonský tým. "Věděla jsem, kdo to byl, protože byl součástí japonského závodního týmu. Když mě pozval na závod, což bylo podle mě trošku moc brzo na to, že jsme se zrovna seznámili, řekla jsem ne. Vyměnili jsme si však čísla," vzpomíná na první setkání Jessica.

Japonská modelka rozhodně Jensonovi nepodlehla v okamžiku prvního setkání. Britský závodník se musel hodně snažit, aby si Jessicu získal. Nadbíhal jí osm měsíců!

Nakonec spolu začali chodit a už si je snad bez sebe ani nikdo nedovede představit. I když ani jim se nevyhnula krize. Oba jsou velmi pracovně vytížení. On jezdí závody a musí se účastnit sponzorských akcí, ona je v Japonsku velmi známou modelkou. Rozešli se, ale do půl roku se dali opět dohromady.

Nyní je čeká další kapitola společného života. Tak jim přejme hodně štěstí.

Stane se Kimi otcem?

16. února 2014 v 17:02 | Katka |  Kimi Räikkönen
Dneska je to samý bulvár. Nejdřív Lewis a Nicole a jejich možná svatba a teď je dalším pánem na holení Kimi Räikkönen. Ten by se podle finských médií mohl stát otcem a napodobit tak svého kamaráda Sebastiana Vettela, kterému se nedávno narodila dcerka.

Räikkönen se přitom teprve loni rozešel s bývalou Miss Jenni, se kterou byl ženatý osm let! Pak se dal dohromady s letuškou Minttu. Jsou spolu od června loňského roku a vypadá to dost vážně.

Minttu již nyní bydlí v Räikkönenově luxusní vile na finském ostrově Kaskisaari. Minttu je prý hodně impulzivní člověk a někdy je to mezi nimi pořádná Itálie. Tak uvidíme, zda jsou tyhle drby pravdivé a rozšíří se nám počet otců v šampionátu.

Na závěr přidávám valentýnskou fotku, kterou Minttu sdílela na instagramu.


Lewis a Nicole v Římě

16. února 2014 v 16:48 | Katka |  Lewis Hamilton
Nicole a Lewis zase spolu? Už to tak vypadá. Nyní spolu byli v Římě a podle jejich přátel jsou velmi zamilovaní. Lewis rozchod špatně nesl a řekl, že pokud jednou Nicole získá zpět, už ji nikdy nenechá odejít. Podle všeho prý bude dokonce i brzy svatba...
10 důvodů, proč se těšit na novou sezonu

12. února 2014 v 9:37 | Katka |  Blog
Sezona se nezadržitelně blíží a já tak přemýšlela, na co se můžeme těšit. Pokusila jsem se dát dohromady 10 důvodů, proč novou sezonu sledovat. Pořadí je náhodné, neznamená tedy, že bod číslo 1 je nejdůležitější a bod 10 nejméně. Musím říct, že nebylo lehké najít důvodů 10, ale nakonec se poštěstilo. Budu ráda, když mi napíšete, na co se těšíte vy.1. Red Bull are beaten?

Red Bull letos ponese název Red Bull RB10. Všímaví fanoušci si všimli, že když se to přečte anglicky (nebudeme si všímat té gramatické chyby), tak to je Red Bull are beaten. Tedy, že je Red Bull poražen. Najde se někdo, kdo dokáže Red Bull konečně zastavit? Už dlouhé čtyři roky nenašel tento tým v čele se Sebastianem Vettelem přemožitele. Už by bylo na čase, aby byli poraženi, co říkáte? První testy se Red Bullu nepovedly, trápily je technické problémy a tým najel nejméně kol ze všech. Problémy přiznal i tým, ale nepanikaří. Adrian Newey opět usedne ke stolu a bude se snažit o zázračné vzkříšení svého týmu. Bude určitě zajímavé sledovat, jak si týmu povede a zda se bude opět radovat z titulu.

Alonso na cyklistickém závodě v Dubaji

9. února 2014 v 18:54 | Katka |  Fernando Alonso
Není žádným tajemstvím, že je Fernando Alonso velkým fandou cyklistiky. Ve čtvrtek se objevil na závodě v Dubaji. Fernandovým snem je mít svůj vlastní tým. Loni už to vypadalo hodně nadějně, ale nakonec z toho sešlo. I tak se však Fernando snaží dál a to i v Dubaji. "Pracujeme na tom, ale teď nic víc nemůžu říct. Až bude co, tak to řekneme," uvedl Alonso.

Ve světě cyklistiky je Alonsův zájem o vlastní tým docela velkou věcí. Spousta - hlavně španělských cyklistů - ho v tom podporuje a celkově sklízí Alonso samé pozitivní ohlasy. Podle odborníků by to mohl být nový impulz pro cyklistiku, která v současnosti nemá moc dobrou pověst. Hodně jí škodí dopingové skandály, které tu jsou rok co rok. Největší je pak potvrzení dopingu legendy tohoto sportu Armstronga. Alonsova filozofie je nulová tolerance a fair play.

Hodně se mluví o tom, že má Alonso zájem o slovenského cyklistu Sagana. Loni ho pozval do Maranella a do řeči se s ním dal i v Dubaji. Šířili se dokonce informace, že už se s Alonsem dohodl. Jeho management to však odmítá.

Spojován je s Alonsem i jeden z nejlepších cyklistů současnosti - Alberto Contador. Ten nyní jezdí v týmu společně s naším Romanem Kreuzigerem. Alonso má velký zájem o ty nejlepší cyklisty a především ty ze Španělska.

V Dubaji měl údajně jednat s možnými sponzory. Tak uvidíme, jestli se jednou dočkáme Alonsova týmu a nějakého většího úspěchu, protože ambice by měl samozřejmě ty nejvyšší.Lewis & Nico: Uncut & Off the Record

7. února 2014 v 20:40 | Katka |  Videa
Nejen fanoušci ale i samotní jezdci jsou zmatení z nových pravidel. Co na ně říká dvojka z Mercedesu?


Kimi a Minttu

7. února 2014 v 20:35 | Katka |  Kimi Räikkönen
Přináším vám fotku Kimiho Räikkönena s přítelkyní Minttu Virtanen. Je už několik dnů stará, ale nějak jsem na ni zapomněla, tak ji přináším se zpožděním.


Komu (ne)fandím já!

1. února 2014 v 18:59 | Katka |  Blog
Sezona se blíží a já přemýšlela o tom, že bych tu udělala nějaký ten článek, komu budu fandit. Jenže jsem nějak zjistila, že mi nějak oblíbení jezdci odchází a bylo by těžké najít třeba jen desítku. Vlastně opravdu fandím už jen dvěma jezdcům, pak je tu skupinka dalších, kterým to přeju a fandím, ale už to prostě není takové. Rozhodla jsem se tedy pro takovou tabulku, kde jsem jezdce rozdělila do skupin, už jsem to dřív u někoho viděla, tak jsem si řekla, že to tak bude nejlepší.

Přiznávám, že jsem to ještě předělávala, protože dát do jedné skupiny Fernanda a třeba Ricciarda...., rozdíl mezi nima je prostě hodně velký. Rozdělila jsem to tedy do šesti skupin. První skupina, které rozhodně fandím, je tvořena Fernandem Alonsem a Romainem Grosjeanem. Dříve bych tam dala Marka Webbera a Roberta Kubicu. Teď jsou to teda jen tihle dva, kteří jsou daleko před ostatními a kterým strašně moc fandím. Jestli by u mě někdy někdo mohl nahradit Fernanda Alonsa na prvním místě oblíbenosti, byl by to právě Romain Grosjean, který mi je sympatický od první chvíle. Fandím mu vlastně někdy od roku 2007 nebo tak nějak. Asi žádný jiný příchod do F1 mi neudělal takovou radost, jako když Romain ohlásil návrat dva roky zpátky.