Říjen 2014

Nejoblíbenější jezdec roku 2014 - FINÁLE

22. října 2014 v 10:03 | Katka |  Nejoblíbenější jezdec roku 2014
Trošku opožděně tu máme finále ankety o nejoblíbenějšího jezdce roku. Finále tu mělo být ve středu po závodě v Japonsku, ale přišlo mi to vzhledem k událostem nevhodné a ani jsem neměla chuť anketu vytvářet. Nicméně v tu středu měl končit i souboj o 3. místo mezi Kimi Räikkönenem a Nico Hülkenbergem. Překvapivě měl více hlasů druhý jmenovaný a na Kimiho tak zbyla jen bramborová pozice.

Nyní tedy k finále. Do něj se dostal Fernando Alonso a Lewis Hamilton. Na hlasování budete mít dva týdny.

Fernando Alonso


Kam půjde Alonso?

14. října 2014 v 10:56 | Katka |  Fernando Alonso
Fernando Alonso je hlavním tématem přestupových drbů, je to tak již nějaký ten pátek. Poslední dobou to však nabývá na intenzitě a já upřímně přiznávám, že jsem čím dál víc zmatená a vůbec netuším, co s ním příští rok bude. Každá jeho nápověda mi zamotá hlavu víc a víc a napadají mě úplné blbosti. Pojďme se společně podívat na pár jeho výroků.

"Má budoucnost je již daná - už je to nějaký ten měsíc v mé mysli. Nyní všechno finišuje, není to nic velkého."

Není to nic velkého? Pod tím si představím tak jedině setrvání u Ferrari. Navíc ještě před pár měsíci to všechno vypadalo na šťastnou rudou rodinku. Teď může finišovat jednání o prodloužení smlouvy. Jasně, mluví se o tom, jak se Alonso pohádal se šéfem týmu, padaly nadávky, třískaly dveře… Jenže co když je všechno nakonec úplně jinak? Člověk prostě nikdy neví.

Na druhou stranu už nějaký ten pátek může pomýšlet na McLaren a nyní už se dotahují do konce detaily smlouvy. Alonso třeba vyjednává výkonnostní klauzuli. Jenže to by rozhodně něco velkého bylo…



Myslíme na tebe, vzkazují Julesovi soupeři

9. října 2014 v 20:30 | Katka |  Jules Bianchi
Neuběhl ani týden a je tady další závodní víkend. V paddocku je však velmi smutná atmosféra. Nikdo moc nemyslí na závodění, všichni jsou myšlenkami se svým parťákem Julesem, který stále bojuje o život.

Původně jsem myslela, že nic psát nebudu, ale o Julesovi se samozřejmě hodně mluví a slova jeho kolegů jsou opravdu krásná a přiznávám, že u psaní tohoto článku jsem si poplakala a to především díky jeho dvěma krajanům.

"Je to pro nás všechny samozřejmě velmi těžké," přiznává Romain Grosjean. "Znám Julese hodně dlouho, trénovali jsme spolu, je to skvělý jezdec a hodný mladý kluk a jediné, co řeknu je, že bylo opravdu velmi smolné, že auto narazilo přímo do jeřábu."

Hned v neděli světem obletěla zpráva, že všichni jezdci byli za Julesem v nemocnici, ale bylo to spíše naopak. A nebyl tam ani Grosjean. "Bohužel ne. Bylo to spíše pro jeho rodinu a jeho blízké. Abych řekl pravdu, od té doby jsem moc dobře nespal, jsem myšlenkami s ním. Na druhou stranu vím, že kdyby teď mohl něco říct, řekl by: No tak kluci, je tady velká cena, jděte do toho!"


Když bourá váš hrdina

8. října 2014 v 17:19 | Katka |  Blog
Formule 1 je krásný sport, přináší s sebou řadu emocí. Pocity euforie, když váš oblíbenec povstane na stupních vítězů, pocity zmaru, když skončí v poli poražených. A pak je tu strach, když se stane něco ošklivého a je jedno, zda vašemu oblíbenému pilotovi či někomu jinému. V té chvíli si přejete jen jediné, aby to ten kluk zvládl.

Julesi Bianchimu fandím už hodně dlouho. Fandila jsem mu ještě předtím, než se vůbec dostal do F1. Vždycky na mě působil jako velký sympaťák, milý kluk a taky zatraceně pěkný. O jeho talentu ani nemluvím. Za dobu, co přišly do F1 týmy Caterham a Marussia, tak byl jediný, kdo dokázal zaujmout. Když si vzpomenu na Monako 2012, což byl můj dosud jediný navštívený závod, tak to byl Jules, se kterým jsme se jako jediným fotily se Šárkou dvakrát…

V závodech jsem Julese zase tak moc nesledovala, ale zrovna v neděli to bylo jiné. Poprvé na sebe upozornil, když se ocitl na třetím místě, měla jsem v té chvíli velkou radost - jasně, ostatní zajeli do boxů, ale i tak. Pak se propadl na nějaké 17. místo a následně přišel další sešup. Mám pocit, že snad měl mít problémy s autem - nebo to byl někdo jiný? No a pak přišla ona nehoda.


Bianchi stále bojuje o život

6. října 2014 v 10:14 | Katka |  Jules Bianchi
Formule 1 je příliš bezpečná, říkají. Jenže jak se opět ukázalo, F1 nikdy nebude bezpečná. Jezdci v minulosti nasazovali své životy a dá se říct, že to dělají i ti současní jezdci. Opravdu těžkých nehod je dnes naštěstí málo, ale čas od času přijde varování v podobě ošklivé bouračky. Tak se stalo i včera.

Z posledních let vzpomeňme Roberta Kubicu a pak nešťastný incident Felipeho Massy. Zvláštní případ je pak Maria de Villota, která při testování Marussie nabourala do nákladové plošiny kamionu a přišla o oko. O pár měsíců později pak na následky zranění zemřela. A právě tady můžeme spatřit podobu s Julesovou nehodou, snad bude mít ale Bianchi o poznání více štěstí.