Leden 2015

Fernando, McLaren a Lara

31. ledna 2015 v 13:06 | Katka |  Fernando Alonso
"V roce 2007 jsem něco začal, ale nedokončil. Nezískal jsem pro McLaren číslo jedna a nevyhrál šampionát. Tohle teď musím dokončit a ten čas právě nadešel."

Kdo by to byl řekl po nevydařené sezoně 2007, že se Fernando Alonso do McLarenu kdy vrátí a navíc v době, kdy tam stále bude Ron Dennis?
McLaren je jedna velká neznámá. V posledních letech zrovna nezářil a loni i s nejlepším motorem jen paběrkovali. Od letošní sezony pojedou s motorem Honda. Tato značka se po letech vrací do Formule 1 a tak je záhadou, jak dobří budou.

Fernando si McLaren poprvé vyzkouší už zítra v testech v Jerezu. Mezitím už McLaren svou novou zbraň pro nadcházející sezonu ukázal a Fernando se nám předvedl v nové kombinéze.TOP 10 nejoblíbenějších hokejistů

25. ledna 2015 v 18:52 | Katka |  Blog
Ano, je tu další žebříček. Fakt mě to začalo bavit, že bych udělala žebříček na všechno :-D Tentokrát se s vámi podělím o mé nejoblíbenější hokejisty. A rozhodně to nebylo lehké rozhodování. Osm jmen bylo jasných, ale poslední dvě dala zabrat. Mám totiž hodně hráčů, které mám ráda, ale chtěla jsem vybrat opravdu jen desítku. Trošku se tedy bojím, že jsem na někoho zapomněla.

A proč tu je zrovna žebříček hokejistů? Hokej jsem totiž vždy milovala. Vše začalo během Nagana, kdy jsem byla tak ve druhé třetí třídě a tam jsem hokeji propadla. Místo vyučování jsme koukali na hokej a všechno to vyvrcholilo zlatem. Následoval zlatý hattrick a moji první idolové - tím asi prvním byl Milan Hnilička. Pořád si pamatuju, jak po jednom titulu vystupoval z letadla, na očích sluneční brýle, rozdával podpisy a prostě to byl strašný frajer :-D Navíc jsme měli takovou hokejovou třídu. Letěly u nás hokejové kartičky, ty jsme různě měnili a podobně. Další zlom pak nastal v sezoně 2004/2005, kdy byla v NHL výluka, a hráči přišli hrát do Evropy. Tak jsem začala sledovat naši extraligu, ruskou ligu, rok na to pak i NHL.

Svůj přehled o dění v hokeji jsem však ztratila, když jsem začala pracovat. Přeci jen hokej musíte sledovat každý den (NHL, KHL) a na to jsem neměla čas. Trošku mě to mrzí, ale co se dá dělat.

TOP 10 nejoblíbenějších jezdců Moto3

24. ledna 2015 v 18:11 | Katka |  MotoGP
A do třetice tu mám svůj žebříček nejoblíbenějších jezdců kubatury Moto3. Zde jsem vybrala asi deset pilotů, kterým budu držet palce nejvíce, ale třeba se to v průběhu sezony změní a přibudou noví oblíbenci, což je dost pravděpodobné.

A musím se přiznat, že mě tyhle žebříčky baví a uvažuji i o jednom žebříčku mimo motosport, takže snad by nevadilo, kdyby se tu objevil sport, který je úplně mimo.

Závodníci budou seřazeni opět podle startovních čísel, takže to určitě není seřazeno dle oblíbenosti.

Romano Fenati


K Romanu Fenatimu jsem měla loni takový vztah jako na houpačce. Chvíli dobrý a chvíli naopak ne. Ke konci sezony jsem ale zjistila, že mu vlastně fandím. Velkým plusem Fenatiho bylo to, že jezdil za tým Valentina Rossiho. Takže když Fenati vyhrál, tak jste mohli vidět i radost jeho velkého šéfa. Takže to byl pěkný důvod, proč chtít Fenatiho úspěch. Fenati ale není zrovna jezdec, který by byl na první pohled sympatický a navíc to byl soupeř Jacka Millera, takže jsem mu většinu sezony nefandila. Když v Moto3 ale máte někoho, kdo je pro vás takovým Vettelem té třídy, tak všichni ostatní najednou nejsou tak špatní. V průběhu sezony se výkonnostně zvedl Alex Marquez a já tak fandila úplně všem ostatním a to včetně Romana Fenatiho. Nakonec jsem zjistila, že tak úplně špatný ten kluk není a proto se ocitl i v této elitní desítce.

TOP 8 nejoblíbenějších jezdců Moto2

21. ledna 2015 v 10:11 | Katka |  MotoGP
V minulém článku jsem vám představila mé nejoblíbenější jezdce královské kubatury MotoGP, nyní vám představím kluky z druhé nejsilnější kubatury - Moto2.

Loni byly závody Moto2 hrozně nudné, já doufám, že letos to bude o něčem jiném. Vybrala jsem tedy osmičku mých nejoblíbenějších jezdců, které v této kubatuře mám. Seřazeni jsou podle svých čísel.

Simone Corsi


Simonemu fandím z jednoho strašně blbého důvodu - je to prostě krásný chlap :D Navíc už v motorkách pár let je a tak mu fandím nějak automaticky a když má šanci na bednu, tak mu ji určitě přeju. Simone je Ital a je o dva roky starší než já, takže nemusím mít výčitky, že fandím moc mladému klukovi: D Loni jsme ho mohli vidět i na stupních vítězů a tak se na pódium hned lépe koukalo.

TOP 14 nejoblíbenějších jezdců MotoGP

17. ledna 2015 v 15:18 | Katka |  MotoGP
Jak už jsem se tu několikrát přiznávala, mimo Formuli 1 jsem si zamilovala MotoGP a to hlavně v posledních letech, i když už na závody koukám někdy od roku 2006. Vlastně konkrétně 15. Října roku 2006 - ať to máme přesně. Když jsem však poprvé navštívila Brno, nabralo to úplně jiný rozměr. Přeci jen, když ty kluky vidíte, utvoříte si na ně jiný názor a hlavně k nim pak máte jiný vztah.

Už loni jsem tu nějaký žebříček dávala a chtěla bych to udělat i letos, jenže můj problém je, že ty kluky prostě nedokážu seřadit. V F1 je těch mých oblíbenců čím dál méně, v MotoGP je problém opačný. Vybrala jsem tak 14 mých nejoblíbenějších jezdců a seřadila je podle abecedy.

Nevím jestli z vás někdo na MotoGP kouká, ale aspoň vám přidám i fotky kluků a třeba se vám nějaký zalíbí a naláká vás to na příští sezonu :D

Aleix Espargaro


Aleixe jsem si začala všímat až v MotoGP. Čím si mě dostal, je jeho vztah k bráškovi, o kterém tu ještě bude řeč. Ti dva se totiž prostě zbožňují. Loni se prvně potkali v MotoGP a svedli spolu bitvu o konečné pořadí, kterou nakonec vyhrál Pol. Dříve však mladší Pol jezdil Moto2 a starší Aleix MotoGP. Oba tak stíhali sledovat závod toho druhého a opravdu bych vám přála vidět, jak si navzájem fandili. A tenkrát byl Pol v Moto2 skvělý, bojoval pravidelně o vítězství a Aleix byl vždy tak pyšný na svého malého brášku. Pol zase vždy k Aleixovi vzhlížel. Tohle prostě nejde vysvětlit slovy, to byste museli vidět. Každopádně já si ty dva strašně moc oblíbila a jsou to jedni z mých vůbec nejoblíbenějších jezdců.

TOP 18 nejoblíbenějších jezdců F1

11. ledna 2015 v 15:05 | Katka |  Blog
Do začátku sezony ještě chybí nějaký ten pátek, ale pole pro příští rok je již plné - pokud tedy nepřijde nějaký další tým. A proto jsem se rozhodla zaškatulkovat jezdce podle toho, jak jim fandím či nefandím. Ostatně už jsem to tu několikrát dělala. Stejně jako loni jsem si vytvořila tabulku (na konci článku) a když jsem se na ní podívala, tak až na jednu kategorii bylo všude jen pár pilotů a tak jsem je zkusila seřadit od nejoblíbenějšího po nejméně oblíbeného. U řady jezdců bylo těžké se rozhodnout, zda mám radši toho či toho a tak to ve skutečnosti může být trošku jinak. Tak pojďme na to.

1. Fernando Alonso

Jaké překvapení! To jste určitě nečekali :-D Ano, už je tu zase. Fernando je prostě moje naprostá jednička a upřímně řečeno si neumím představit, co by se muselo stát, aby první nebyl. Alonso je určitě osoba, která vyvolává v lidech rozporuplné emoce. Jedni ho milují a jedni nenávidí, prakticky nic mezi není. Uznávám, že Alonso má k dokonalosti daleko, ale já na něm mám ráda i ty špatné vlastnosti. Přeci jen nikdo není dokonalý a dokonalost bývá nudná. Proto mu budu i dál fandit a doufat, že třeba ten třetí titul vyjde, i když tomu přestávám věřit čím dál tím víc…

Vyhodnocení: Pár roku

2. ledna 2015 v 13:53 | Katka |  Ankety
Letos jsme měli jen jednu anketu a tou byl pár roku. Celkem přišlo více jak 100 hlasů, což je pěkné číslo. Anketu vyhrál pár, který už přitom nyní není. Fernando se podle všeho s Dašou rozešel. Mimochodem tento pár vyhrál anketu i loni a to před Jensonem a Jessicou a Romainem s Marion. Hlas dostal každý pár s vyjímkou Pastora a Gabrielly, což je myslím škoda, protože podle mě tvoří krásný pár. Docela překvapivé je, že u vás moc neboduje Adrian Sutil s Jennifer, ti obdrželi jen jeden hlas stejně jako Sergio Perez a jeho přítelkyně Andrea a Nico Hülkenberg s Laurou. Celkově je tam ale pár překvapivých výsledků. Ale teď už pojďme na to.

1. Fernando a Daša