Únor 2015

Nico Rosberg bude tatínkem

22. února 2015 v 13:54 | Katka |  Nico Rosberg
Jak rozdílné jsou osudy dvou týmových kolegů a loňských rivalů v boji o mistrovský titul. Lewis Hamilton v posledním závodě slavil titul mistra světa. Nico Rosberg naopak musel skousnout zklamání. Jeho týmový kolega je nyní již dvojnásobným šampionem a na trati je bezesporu tím úspěšnějším. V soukromí ale slaví úspěchy Nico.

Teprve nedávno vyšlo najevo, že vztah formulové hvězdy Lewise Hamiltona a světoznámé zpěvačky Nicole Scherzinger je minulostí. Lewis nebyl připraven se vázat, zatímco Nicole toužila po rodině.

Příběh Nica Rosberga je o něco odlišnější. Loni si vzal svou dlouholetou přítelkyni Vivian a nyní oznámil, že čekají narození dcerky. Přitom ještě před rokem tvrdil, že by sice bylo pěkné mít děti, ale zatím to není na pořadu dne. Rok se s rokem sešel a vše je jinak.

Pokud půjde vše dobře, Vivian by měla porodit v srpnu. "Moje žena Vivian je ve čtvrtém měsíci," prozradil Nico. "Těšíme se na naše děťátko a jsme moc šťastní."

"Je to prostě neuvěřitelné. Na 3D obrázcích je již krásně vidět, jak malý človíček roste. Bude to holčička."

Holčička se má narodit v půlce srpna a je tak klidně možné, že porod vyjde na den závodu. "Možná bych měl Bernieho poprosit, aby případně posunul závod," zavtipkoval Nico, který nečeká, že by ho narození holčičky mělo nějak ovlivnit na trati.

Nico se tak přidá k řadě tatínků, kteří v F1 nyní jsou. Romain Grosjean navíc brzy očekává své již druhé dítě.

Keep calm and avoid Maldonado

21. února 2015 v 14:03 | Katka |  Pastor Maldonado
Pastor Maldonado je taková zvláštní postava v paddocku Formule 1. Za poslední léta se stal častým terčem posměchu. Podobně na tom byl i Max Chilton a tradiční "pořád rychlejší než Chilton."

Nedávno jsem na internetu viděla položenou otázku, kdo je nejhorším jezdcem F1 vůbec. Docela mě překvapilo, kolikrát se tam jméno Maldonado objevilo a vždycky to těm, kdo psali jeho jméno, připadalo hrozně vtipné. To mě vedlo k malému zamyšlení, pointa asi nebude žádná, spíš takový můj pohled na Pastora.

Já už si přesně nepamatuju, jak jsem Pastora vnímala, když přišel do F1, každopádně jak měl období, kdy mu to šlo, tak mě docela štval. Důvod byl jednoduchý, většinou totiž bojoval s Alonsem. Při jeho jediném vítězství porazil právě Fernanda.

Minttu: Těhotenství nebylo nejlepším obdobím mého života

19. února 2015 v 18:46 | Katka |  Rodina
Jak jistě víte, Kimi Räikkönen se stal otcem. Krátce před testy v Jerezu mu jeho snoubenka Minttu porodila chlapečka, kterého pojmenovali Robin.

Minttu je velmi aktivní na sociálních sítích. Má i svůj blog, ve kterém píše o cvičení, ale i o jiných věcech. Rozpovídala se třeba o tom, jak prožívala těhotenství a jaké dilema má, co se týče zveřejňování Robinových fotek.

"Posledních 9 měsíců uběhlo velmi pomalu a jde tak lehce souhlasit s finským příslovím, které říká, že když jeden na něco čeká, tak čas ubíhá hrozně pomalu," říká Minttu. "Prvních pár měsíců jsem strávila na sedačce čtením o tom, jak spousta těhotenství skončí již v prvním trimestru. Byla jsem unavená a měla jsem pocit, že se mi zvedá žaludek, takže to mi to moc neulehčilo."TOP 10 mých sportovních snů

15. února 2015 v 20:43 | Katka |  Blog
Já vím, že jsem říkala, že už žádný žebříček tvořit nebudu, ale když já si nemůžu pomoc :-D Šárka na svém blogu napsala článek o svých snech spojených s motorsportem a já samozřejmě nemůžu zůstat pozadu. Já to ale udělám trošku širší a vezmu všechny sporty dohromady. Musím ale říct, že nevěřím, že se mi ty sny splním, maximálně minimum z nich. Já jsem ohledně plnění svých snů dost pesimistická, takže jsou to prostě jen sny, které asi vždy jen sny zůstanou.

Na druhou stranu musím říct, že jsem si pár svých snů splnila. Mám takovou pětku svých nejoblíbenějších sportů a všechny jsem viděla živě. Už je to dost dávno, kdy jsme si splnila přání a viděla hokejový zápas, kde hrál můj nejoblíbenější hráč Patrik Eliáš. Byla jsem také na baráži Davis Cupu se Švýcarskem, i když tam to moc nevyšlo, protože jsem většinu času hledala správnou polohu, ze které něco uvidím a nebudu muset koukat do sloupu. Také jsem byla na MS v biatlonu v Novém Městě, což bylo něco, protože ta atmosféra byla senzační a rozhodně bych se tam ráda někdy znovu podívala. Před lety jsem také byla na F1 a viděla jsem Fernanda Alonsa a navíc zrovna získal pódium - prostě co víc si přát? Poslední roky jsem pak byla v Brně na motorkách. Plus k tomu přičtu skvělé zážitky s Tour de Ski, která před několika lety měla zastávku i v Praze a to byla rovněž super atmosféra, škoda, že už se tu nejede.

Pro mě je velkou bariérou to, že nemám auto (no dobře, spíš nemám řidičák a auto samozřejmě taky ne, ale to by se s řidičákem dalo půjčit). Ono je totiž dost těžké se dostat třeba do Nového Města nebo do Harrachova hromadnou dopravu, když tam chcete jen na otočku. V tomto žebříčku je navíc několik hodně finančně náročných snů, které vyjdou na desetitisíce, a já si tedy nejsem jistá, že bych byla ochotná je investovat.

Snažila jsem se vybrat ty největší přání. Samozřejmě bych chtěla navštívit spoustu dalších závodů - třeba by mě lákal jiný závod MotoGP (plus tam by mě lákala akce bratří Espargarů, kteří pořádají po sezoně takovou party s fanoušky, a myslím, že setkání se svým fanklubem pořádá i Jorge Lorenzo), již zmíněný biatlon, slalom, cyklokros nebo třeba vodní slalom. Bylo by toho hodně. Jak koukám, tak už nyní jsem se dost rozepsala, takže radši pojďme na to.

TOP 10 nejoblíbenějších sportů

7. února 2015 v 18:26 | Katka |  Blog
Další žebříček je tady a já vám slibuji, že je už letos poslední :-D V tomhle vám tentokrát představím mých 10 nejoblíbenějších sportů. Já jsem velký sportovní fanoušek a tak koukám na spoustu sportů a mnoho z nich se v žebříčku neobjeví. Chtěla jsem udělat i něco jako nejoblíbenější sportovci, ale já fandím hlavně našim, tak by to nebylo tak zajímavé, nicméně v této desítce vám ty své oblíbence napíšu. Tak pojďme na to.
Hokej

Jestli je nějaký sport, o kterém si jsem jistá, že se na něj budu dívat pořád, je to hokej. Je to prostě dokonalý sport, který má všechno. Je akční, napínavý, patříme tam ke špičce. Koukám na něj už od mala a rozhodně se nemám k tomu přestat. Už jsem o tom ale psala ve svém žebříčku nejoblíbenějších hokejistů, takže se nebudu víc rozepisovat. Nevím, jestli je hokej můj nejoblíbenější sport, protože tu je ještě F1 a řekla bych, že jsou si v mých očích tyto dva sporty rovny. Pokud by se hrál zápas MS a jel závod F1, tak bych přepínala jako blázen :-D

Lewis dostal kopačky, nechtěl se ženit

4. února 2015 v 10:47 | Katka |  Lewis Hamilton
A je to tady zase. Lewis Hamilton a Nicole Scherzinger se opět rozešli. Schválně, kdo to počítá? Kopačky dostal znovu Lewis. Důvod je stále stejný. Pár se totiž rozchází v názoru na svatbu a založení rodiny.

Nicole je o šest let starší než její partner a tak má trošku jiný názor na to, kdy založit rodinu. Lewis si zatím chce stále užívat a do ženění se nežene. Přitom, když se naposledy dali dohromady, tak toho Nicole nasliboval… Jenže skutek utek.

Krize trvala už nějaký ten měsíc, kdy se Lewis ne a ne rozhodnout, jestli už je připraven na to se usadit.
Testy Jerez: Třetí den vyšel nejlépe Nasrovi

3. února 2015 v 19:23 | Katka |  Testy
Máme za sebou již třetí den testů a opět jsou na čele Sauber a Ferrari. Felipe Nasr zajel vůbec nejrychlejší kolo a jen o dvě desetinky za ním skončil Kimi Räikkönen. Většinu dne byla však trať mokrá a tak se dlouho moc nedělo, i tak však najeli jednotliví jezdci spoustu kol.

Nasr má dnes po všech stránkách velmi úspěšný den. Zajel samozřejmě nejrychlejší kolo, byl ale i nejrychlejší na top speed a ujel krásných 102 kol. Jedinou vadou na kráse je způsobení červených vlajek, když se dostal do smyku. Auto však nijak vážně nepoškodil. Sauber je tak dosud příjemným překvapením testů, i když je otázka, jaký je jejich program a jak to bude vypadat v závodě.

Druhé místo obsadil Kimi Räikkönen, který se s letošním Ferrari svezl poprvé. První dva dny testoval jeho nový týmový kolega Vettel a vyhrál oba dva testovací dny. Laťka tak byla vysoko. Kimi si však vedl rovněž slušně, zajel druhý čas a obkroužil 82 kol. Takže slušný začátek pro čerstvého tatínka. Dobrou formu Ferrari už mimochodem chválil Rosberg i Ricciardo.

Testy Jerez: Nejlépe začal Vettel

1. února 2015 v 19:07 | Katka |  Testy
Tak jsme se konečně dočkali. První testovací den je za námi a výsledky jsou na jednu stranu překvapivé a na druhou očekávané. Tak se na to pojďme podívat.

První místo dnes obsadil Sebastian Vettel. Co jsem tak četla nějaké reakce, tak už je Ferrari jasným mistrem světa a Vettel novým Schumacherem. Dovolte, abych se zasmála - hahaha. Jsou to pořád jen testy a hádejte, kdo první den vyhrál loni - ano, bylo to Ferrari a byl to Räikkönen a jak mu to pak v sezoně šlo, že? Mimochodem na něj jsem v testech hodně zvědavá, protože má teď poněkud jiné starosti. Narodil se mu totiž syn Robin. Tady mě napadla jedna věc. Robin je totiž stejně jako Kimi jméno jak pro kluka, tak pro holku, že by náhoda? Každopádně Vettel dnes zajel solidních 60 kol a asi nemohl začít svou kariéru u Ferrari lépe. Jak ale všichni určitě víte, první dny testů určitě nejsou o tom zajet, co nejrychlejší kolo...

A teď už k největšímu dnešnímu překvapení. Marcus Ericsson totiž obsadil druhé místo s jen 15 desetinami ztráty a to na něj a Sauber je tedy pořádný výkon. Právě proto bych moc nebrala vážně to vítězství Ferrari, protože nevěřím, že by byl Sauber tak dobrý. Marcus své nejrychlejší kolo zajel na měkkých pneumatikách a spolu s Bottasem zajeli shodně 73 kol, což je řadí na druhé místo za Nica Rosberga. I pro Marcuse to tak byl úspěšný start s novým týmem. Mimochodem nový Sauber dostal přezdívku Ikea, schválně jak dlouho to vydrží..