Březen 2015

Letem světem: VC Malajsie

29. března 2015 v 13:12 | Katka |  Letem světem
Takže toho Vettela fakt máme nechat vyhrát?


V Malajsii vyhrál Vettel

29. března 2015 v 11:17 | Katka |  Sezona 2015
Už je to tu zase, mé myšlenky na to, že už na F1 koukat nebudu. Děkuju Sebastianovi, že mi opět znechucuje Formuli 1. Od asi 49. kola jsem neměla sílu na to koukat, prostě Vettel je někdo, koho budu asi vždy nesnášet a nedokážu mu to přát. Určitě teď všude budou komentáře, jak ten chudáček Vettel sezonu nevyhrál a tak už si to zasloužil. Jenže sezony před tím vyhrál, co se dalo. Proč bych mu měla přát další úspěchy, kterých má už tolik? Mimochodem pustila jsem si radši krasobruslení a teď tam jede úžasný Javier Fernandez ze Španělska, nový mistr světa, který je fanouškem Fernanda a na něj se kouká mnohem líp než na Vettela NevinnýSmějící se

Dneska hlavně nechápu strategii Mercedesu. To mohli Vettelovi darovat vítězství rovnou. Tak prvně věděli, že jedou proti Vettelovi, mohli dát oběma jezdcům rozdílnou strategii a jeden mohl zůstat během SC na trati. Co ale nechápu hlavně je závěrečná volba pneumatik pro Hamiltona. To mu jako dali fakt tvrdou sadu? A ještě se ho ptají, jestli ji teda nakonec nechce vyměnit? To jako fakt?? Hamilton evidentně taky moc nechápal, když mu místo rychlejší sady dali tu pomalejší. A když věděli, že mu nemůžou opět nasadit tu střední směs, tak proč volili takovouhle strategii? Já to prostě vůbec nechápu :D

Jinak teda Ferrari je tak strašně rychlé, že fakt nevím, co se stalo. Asi fakt Allison konečně měl šanci na tom autě pořádně zapracovat. A je jasné, že mě to štve. Doufám, že brzy se zlepší McLaren. Dneska se mi docela líbili a myslím, že si vedli dobře. Roztomilé bylo Jensonovo překvapení, že někoho dojíždí :D

Jak už jsem psala, Ferrari bylo rychlé a dokázal to Räikkönen, který mám pocit pořád jezdil do boxů, navíc měl defekt a stejně skončil čtvrtý s velkým odstupem na páté místo. Už teď jsem četla, jak lidi z Vettela dělají boha, že to Ferrari postavil snad vlastníma rukama. Ale když i Kimi dokáže být čtvrtý po takovém průběhu závodu, tak to Ferrari je fakt hooodně rychlý.

Dál je teda zajímavé, že Toro Rosso skončilo před Red Bully - samozřejmě za to může Renault, kdo jiný?

Závod jako takový se mi nelíbil, protože jednak vyhrál Vettel a jednak Mercedes hezky zkazil šance Hamiltonovi. Prostě prooooooč??? :D

Doufám, že si chuť napravím u MotoGP (Jorge musíš!) a další závody F1 už budou s trošku jiným průběhem (Williamsy zrychlit, Ferrari zpomalit).

Jo a vlastně Merhi s Manorem dokončil závod (McLarene slyšíš? Manor!!).

A ještě něco. Už jsem psala, jak mě štve, že si lidi dělají z Pastora srandu, ale už mě přestává bavit i to, jak si dělají srandu z Fernanda. Ze začátku to být vtipný mohlo, ale teď už je to jen trapný (nebo se to zdá jen mně?).

Letem světem: Kvalifikace v Malajsii

28. března 2015 v 12:42 | Katka |  Letem světem
Kvalifikace je za námi, já moc spokojená nejsem (=Vettel), ale co se dá dělat, jsem zvyklá, že se mým neoblíbeným jezdcům daří a mým oblíbencům ne.

Zapomeňme teď na samotnou kvalifikaci a pojďme se podívat na dnešní fotky.

Snad už mi Vettel věří, že chci, aby to bylo napínavější.

10 důvodů proč sledovat MotoGP

27. března 2015 v 21:52 | Katka |  MotoGP
Ne, nedám si s MotoGP pokoj Smějící se Sezona silničních motorek o tomto víkendu začíná a tak bych vás ráda nalákala na jejich sledování. V neděli se jede v Kataru noční závod a mám pocit, že se začíná nějak kolem páté odpoledne, což je docela fajn čas.

Zkusila jsem sestavit deset důvodů, proč začít na motorky letos koukat a určitě by jich bylo mnohem víc, ale tohle mě napadlo jako první. Takžde jdeme na to!

1. Parta

Asi je to trošku zvláštní vás lákat na dobrou partu, ale ono se to jinak ani nedá. Kluci od motorek jsou totiž jedna velká skvělá parta. OK, každý se s každým nemusí, ale je to úplně jiné než v F1. Určitě jste nejednou četli, jak někdo z F1 říkal o svém soupeři, že je to fajn kluk, rozumí si s ním, ale na dovolenou by s ním nejel. No a tady něco takového není problém. Kluci spolu jezdí na dovolenou, zvou se na své ranče, kde řádí jak jinak než na dvou kolech a někteří spolu dokonce bydlí! Umíte si něco takového představit v F1? Já tedy rozhodně ne.

Ricky Cardus a Jorge Lorenzo na dovolené. Ti dva spolu jeden čas i bydleli.

Lara a kluci z MotoGP

21. března 2015 v 15:49 | Katka |  Ostatní
Jak jistě víte, Fernando Alonso má novou přítelkyni. A tou není nikdo jiný než Lara Alvarez, španělská novinářka, která se mimo jiné věnovala MotoGP. Dokonce v roce 2012 moderovala závěrečné předávání cen a já to tenkrát viděla a nikdy by mě nenapadlo, že jednou skončí s Fernandem.

Jak už jsem psala, Lara dělala i na MotoGP a tím se setkala s řadou jezdců. Jelikož tu její fotky ještě nebyly a jak víte, já jsem velká fanynka MotoGP, tak spojím obě dvě věci dohromady a ukážu vám fotky Lary s jezdci MotoGP.

Lara a Pol Espargaro


Ze života Romaina a Marion

16. března 2015 v 10:00 | Katka |  Romain Grosjean
Romain Grosjean a jeho žena Marion tvoří úžasný pár. Do jejich rodiny přibyl syn Sacha a další miminko očekávají v tomto roce. Pro mě je to jednoznačně nejsympatičtější pár.

O jejich vztahu toho zatím moc nevíme, ale teď nám dovolili nahlédnout do jejich společného života. Ten se narozením syna hodně změnil. Oba byli do té doby hodně pracovně vytížení. Romain je samozřejmě pilot Formule 1 a těch povinností s tím spojených je opravdu hodně. Marion zase pracuje pro francouzskou televizi. Teď je rozpolcená mezi prací a péčí o syna. Ten je ale samozřejmě na prvním místě. "Už tak má Sacha otce, který je často pryč. Pokud by i jeho máma začala dělat to samé, tak by to pro něj bylo opravdu těžké," říká Marion.

Sacha se narodil v roce 2013 jen den po maďarském závodě. Romain přijel domů v 11 večer a ve čtyři hodiny ráno už se radoval z narození prvorozeného syna. A je nad slunce jasné, jak moc Romain svého syna miluje. Nadšeně vypráví, jak mu mění plenky, koupe ho, krmí... "Sacha je moje priorita," říká Romain a je to krásně vidět.


Letem světem: VC Austrálie

15. března 2015 v 13:02 | Katka |  Letem světem
Pojďme se letem světem podívat, jak to dnes v Austrálii vypadalo. Pár fotek z dnešního závodního dne.

Takhle málo jezdců už tu dlouho nebylo. Start kluků z Manoru je navíc nejistý. A jestli tam nevidíte Bottase, tak vidíte správně.

Přišel, viděl, zvítězil. Lewis Hamilton opět nejlepší.

15. března 2015 v 11:18 | Katka |  Sezona 2015
Z dnešního závodu mám dost smíšené pocity. Obvykle je to tak, že pokud je nějaký nudný závod, ve kterém se mým oblíbencům daří, jsem ochotná tu nudu přehlédnout. Naopak pokud se v nudném závodě daří někomu, koho nemám ráda, nuda se násobí. Teď to bylo něco mezi.

Závod určitě patřil k těm nudnějším, o tom se asi nemusíme moc bavit. Asi k tomu přispělo to, že bylo na startu tak málo závodníků. Jezdci Manoru samozřejmě nenastoupili, Valtteriho Bottase do závodu nepustila bolavá záda a při nájezdu na rošt zase zradila Daniila Kvjata převodovka, Kevina Magnussena pro změnu motor. Ještě se nezačalo ani závodit a už chybělo pět pilotů.

A pokračovalo se dál. Hned po startu jsme totiž přišly o další dva vozy a shodou okolností oba ze stáje Lotus. Po úvodních strkanicích se ze závodu odporoučel Pastor Maldonado (bez vlastního zavinění, jen kdyby si náhodou někdo chtěl rýpnout) a nedlouho po něm odstoupil i jeho týmový kolega Romain Grosjean.

Pro mě tedy začátek nezačal dobře. Můj nejoblíbenější závodník do Austrálie ani nepřijel a ten druhý skončil takhle brzy...

Proč mu nikdo neřekne, že ten řetěz a k tomu ty naušnice vypadají hrozně? Nebo to přijde jen mně?

F1 is back!

14. března 2015 v 11:18 | Katka |  Sezona 2015
Tak nám to zase začalo. Já se přiznávám, že jsem neměla žádnou posezónní "depresi." Jaksi na ní nebyl čas. Nebyl tak ani čas si stýskat, že F1 není a navíc přestávka mezi sezonami se u mě nese ve znamení zimních sportů, takže to bylo fajn. Samozřejmě jsem ale ráda, že už to začalo.

Ještě než se začnu o F1 (mimochodem teď v televizi symbolicky běží písnička od Davida Guetty Dangerous z prostředí Formule 1 s Romainem Grosjeanem) chci říct, že se omlouvám za dlouhou neaktivitu tady na blogu. Jestliže sezona F1 teď začíná, sezona u nás v práci je v plném proudu a tak trávím v práci dny i večery a na blog tak opravdu není čas. Jsem ráda, když se párkrát za den kouknu, jestli není něco nového. Tímto vás opět odkazuji na facebookové stránky, odkaz v menu, kde se snažím psát co nejvíce.

Ale teď k F1. Neměla jsem moc čas se vyjádřit k řadě témat, o kterých bych se ráda rozepsala, ale nebyl čas. Tak aspoň krátce (teď je v té písničce Romain na pódiu, jemu to na bedně tak sluší, ok zase zpět do reality).

Lewis Hamilton: Too good for red nose.