10 důvodů, proč nemám ráda Kimiho

7. dubna 2015 v 22:25 | Katka |  Blog
V jednom z předchozích článků jsem psala, že tento článek zveřejním až v létě, ale zvládla jsem to dřív a do léta se mi nechtělo čekat.

Vím, že tímhle článkem můžu naštvat spoustu lidí, ale berte to jen jako můj názor, můj pohled. Neříkám, že to, jak na mě Kimi působí je přesným odrazem toho, jaký je. Rozhodně mu taky nepřeju nic špatného, což nepřeju opravdu nikomu. Zkrátka a dobře Kimi nikdy nepatřil mezi mé oblíbence, byl vlastně vůbec první jezdec v F1, kterému jsem nefandila. No a tímhle článkem bych chtěla napsat, proč se za ta léta stal jedním z mých nejméně oblíbených jezdců.

Doufám tedy, že to vezmete s nadhledem a nikdo se neurazí, protože to opravdu není záměrem tohoto článku. Myslím, že každý má nějakého neoblíbeného jezdce a našel by spoustu důvodů, proč ho nemá rád. Navíc by bylo přeci strašně nudné, kdybychom všichni fandili stejným jezdcům.


1. Prostě Kimi

Tohle je něco, na co jsem hodně alergická. Když Kimi mluví sprostě, řekne nějaké to I don't know a I don't care nebo jinou podobnou hlášku, popřípadě když vyjede na svého závodního inženýra, fanoušci hned začnou říkat, že je to prostě Kimi. Veškeré jeho přešlapy se omlouvají tím, že je to prostě Kimi. A mě to už dávno přestalo bavit (bavilo mě to vlastně někdy?). Kdyby to, co říká a dělá Kimi, dělali jiní jezdci, tak se k tomu přistupuje úplně jinak. Jako nezlobte se na mě, ale říct, že byl "srát" mi nepřijde ani trošku vtipný a už vůbec ne slušný, natož abych z toho měla druhý vánoce.


2. Kimi za nic nemůže

Kimi nejezdí špatně. Ostatní jezdci mu kazí závody, tým mu dává špatnou strategii, a když mu závod nezkazí ostatní nebo tým, tak za to dozajista můžou jeho bolavá záda. Přeci viděli jste někdy, že by Kimi udělal něco špatně? Že by něco provedl? Udělal chybu? To prostě nejde. Je to Kimi, nejlepší jezdec, který chyby zásadně nedělá, a dělají je všichni ostatní. Loni jezdil dobře, byl lepší než Alonso, jen ten zatracený Španěl nutil Ferrari, aby Kimiho sabotovali, postavili mu vůz, který mu nesedne, a když už to s Kimim vypadalo lépe, tak Alonso zařídil, aby mu tým zkazil zastávku nebo nařídil jinou strategii. Kimi loni prostě ukázal, že je lepším jezdcem než Alonso. To přece viděl každý ne?

3. Fuck sem fuck tam

Co si budeme nalhávat, Kimi rozhodně nejde pro sprosté slovo daleko. Já jsem v tomhle hrozná. Prostě normálně sprostě nemluvím. U nás se sprostě nikdy nemluvilo a tak jsem ani nikdy sprostě nemluvila já. A proto nemám ráda, když mluví sprostě ostatní - podle sebe soudím tebe. OK, každému to někdy ulítne, ale mě asi nejvíc štve, jak z toho někteří Kimiho fanoušci dělají jeho přednost. Na nic si nehraje a říká to, co si myslí. Prostě Kimi - viz bod 1. Dobře, ať si mluví sprostě, ale ať na to radši nikdo nereaguje. Já ho prostě za fuck obdivovat nebudu.

4. Kimi a novináři

Kimiho vztah k novinářům je dost známý. Fin si o nich nic dobrého nemyslí a dokáže to dát najevo. Jenže představte si, že nejsou v F1 novináři. Kdo by se o Kimiho zajímal? Kdo by věděl, že nic neví, nic ho nezajímá, že byl srát apod.? I díky nim je z něj taková hvězda. Neříkám, že jsou novináři elita národa, ale mohl by se aspoň snažit respektovat jejich práci. A když ne, tak já osobně se nebudu zlobit, když se Kimiho už nikdy žádný novinář na nic nezeptá. On bude spokojený, já budu spokojená a co jeho fanoušci, kteří si také rádi do novinářů rýpnou? Když může Kimi, proč by ne oni. Neříkám, že musí novináře milovat, ale aspoň jim ten nezájem nedávat tak najevo.

5. Dávný nepřítel

Kimi je vlastně první jezdec, kterého jsem v F1 začala nemít ráda. Táhne se to od roku 2005, kdy byl soupeřem Fernanda a tak jsem mu automaticky nefandila a ono to postupem času nebylo zase tak těžké - viz ostatní důvody.

6. Všichni fandí Kimimu

Už jsem to tu psala tolikrát. Když všichni někomu fandí, tak já mu prostě fandit nedokážu. Navíc mi přišlo, že mi bylo nuceno Kimimu fandit. Nejednou jsem slyšela, že Kimimu nejde nefandit. Ehm jde a není to těžké. Nicovi Hülkenbergovi jsem třeba začala nefandit, když jsem měla pocit, že mu fandí úplně každý. U Kimiho jsem měla taky dost dlouho pocit, že jsem jediná, kdo mu nefandí. Teď už je nás víc, kteří Kimiho nemusejí a já se upřímně řečeno nedivím. Když Kimi přišel do Ferrari, jeho fanoušci měli silácké řeči, jak Kimi Alonsa rozdrtí apod. Neustále se pak do Alonsa naváželi a všechno mu dávali za vinu. Opravdu se tak nedivím, že Fernandovi fanoušci přestali mít Kimiho rádi a že já si myslím, že Kimi fanouškům Fernanda nikdy moc nevadil, to jen Kimiho fanoušci Alonsa nenáviděli, co pamatuju.

7. Kimi má svůj názor

Jo? A jaký? J Kdy naposledy Kimi řekl svůj názor? Neustále mu je všechno jedno nebo něco neví. To je názor? V poslední době si zase začal hrozně stěžovat. Tu na auto, tu na soupeře, tu na strategii. Vážně si nemyslím, že nám Kimi svůj názor říká častěji než ostatní. Já si spíš myslím, že když Kimi něco řekne, tak se o tom víc mluví. Ááá Kimi řekl I dont know, to je tak božííí. Kimi řekl fuck, to je strašně hustý a cool, Kimi je drsňák a neříká to, co mu řekne PR jako všichni ostatní piloti, kteří jsou jen loutky a říkají to, co jim kdo nařídí.

8. Kimi, vzor jezdce F1

Často se setkávám s tím, že je Kimi brán jako takový vzor. Je prostě super, že pije a kouří a rád běhá za holkami (teď už snad ne). Takoví přeci jezdci dřív byli a všichni chtějí mít takové piloty i teď ne? Prostě mi přijde, že Kimiho chování je považováno za něco dobrého, zatímco ostatní jezdci jsou prostě nudní proto, že nekouří nebo nepijou. Kdysi Alonsovi vyčítali, že svůj titul nešel oslavit do baru, jako by tu určitě udělal Kimi. Ten článek si doteď pamatuju a už tenkrát jsem nad ním vrtěla hlavou a nechápu to ani teď. Já prostě Kimiho chování neobdivuju a obdivovat nebudu. Je mi prostě tím, jak se chová, strašně vzdálený a je to jeden z hlavních důvodů, proč mu nefandím.

9. Iceman

O Kimim se říká, že je iceman a mě tedy nechává chladnou. Celkově mi přijde jako hrozně nudný jezdec a celkově strašně nezajímavý. Nikdy jsem nepochopila, co na něm lidi vidí a asi ani nepochopím. Když už se nějak projeví, tak se tím žije hrozně dlouho. Jak dlouho už tu máme vtipy o Kimim a zmrzlině? A co ten, jak Kimi ví, co dělá? Když se to řekne párkrát tak ok, ale když to slyšíte po sté, tak už to fakt není ani trošku vtipný a zasmát se tomu snad může jen Kimiho fanoušek. Nebo se fakt nebavím jen já?

10. Kimiho fanoušci

Možná jste si všimli, že předchozí body měli vesměs společného jmenovatele - fanoušky. Já si totiž před nějakou dobou uvědomila, že mě neodrazuje ani tak Kimi, jako jeho fanoušci. Kimiho bych neměla ráda tak jako tak, ale díky jeho fanouškům u mě Kimi klesá a klesá. Tady chci říct, že rozhodně nechci nikoho urazit - fakt ne - a nemám na mysli ani nikoho konkrétního. Znám několik výjimek, kteří dokážou uznat Kimiho chyby, ale je jich docela málo. Obecně bych řekla, že jsou Kimiho fanoušci - teď nevím, jak to přesně říct - radikální, fanatičtí? Prostě nedokážou říct, že Kimi udělal chybu, neustále ho omlouvají, za všechno ho vynášejí do nebes, kdokoliv se na Kimiho špatně koukne, tak je hned zavržen a jsou vůči němu strašně nenávistní. Jacques Villeneuve je přeci úplná nula, která má titul jen náhodou a chce se zviditelnit. Coulthard taky nikdy nic nedokázal, tak proč vůbec otvírá pusu? Já to nechci nějak paušalizovat, protože vím, že všichni takoví nejsou, ale osobně mám zkušenosti, že Kimiho fanoušci neumí moc přijmout jiný názor. To se kolikrát fakt člověk až bojí něco napsat, protože je za nejhoršího člověka na světě. Nedej bože, když jsem se třeba zastala Jacquese - a to já se vždy snažím psát co nejlépe, jenže na tom stejně vůbec nezáleží. Já nevím, možná jsem co se týče Fernanda stejná. Taky jsem si toho ale na jeho adresu třeba od Lilli (doufám, že nevadí, že jmenuju :-D) vyslechla hodně a nepamatuju si, že bych se někdy urazila. Jasně, "hádáme" se o tom, ale v legraci a i o jiných pilotech. Celkově mám tedy problém vést s Kimiho fanoušky nějakou diskuzi, protože vždycky existuje jen jeden správný názor a to ten ve prospěch Kimiho. Možná je to fakt tím, že ho nemám ráda a považuju ho za jednoho z nejvíce přeceňovaných jezdců, ale vidím to i u jiných lidí, co se snaží diskutovat a prostě to málokdy jde. Navíc Kimiho fanoušci jsou vůči Fernandovi strašně nenávistní a ono je fakt těžký toho Kimiho mít rád, když vidíte, jak Kimiho fanoušci o Fernandovi píšou.


Asi tu teď budu za strašně nepřející, zahořklou, frustrovanou fanynku Alonsa, ale já to prostě napsat chtěla. Je to možná tím, že to mám všechno naopak. Lidé vidí v Kimim to dobré, já musím to zlé. Všichni vidí v Alonsovi to špatné, já musím vidět to dobré. Když se podívám na jezdecké složení a měla říct jednu osobu, s kterou bych nešla na večeři, tak by to byl Kimi. Mně je prostě vším tak strašně vzdálen, že si neumím představit, co bych si s ním tak povídala.

Na závěr bych vás chtěla poprosit, máte-li jiný názor, prosím, napište ho slušně. Já fakt doufám, že jsem se tím nikoho nedotkla, opakuji, že to rozhodně nebylo cílem tohoto článku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 NickyHayden NickyHayden | Web | 7. dubna 2015 v 23:38 | Reagovat

O bodu 10 jsem chtěla napsat samostatný článek, ale přiznám se, bála jsem se toho, co by přišlo. Ty máš teda fakt odvahu, holka. :-D Já chápu, že to člověka startuje, když čte něco špatného o svém oblíbenci, ale proboha, tak se trochu ovládám...
Já mám ke Kimimu takový love-hate relationship. Momentálně je to někde mezi. :-D Je to hlavně kvůli tomu, že jako osobnost v paddocku mě fakt baví. Ale jako člověk mi absolutně nesedí. Takže jsem v jednom kuse mezi dvěma různými významy "Panebože, to je pako!". :-D

2 Elis Elis | Web | 8. dubna 2015 v 9:45 | Reagovat

Já čtu tyhle názorové články hrozně ráda, a i když se považuji za Kimiho fanouška, rozhodně mě to co si napsala nijak neuráží. Jen bych se chtěla zeptat, kde holky narážíte na ty fanatické fanoušky Kimiho? :D Mě prostě přijde, že dnes už se s žádnými takovými nepotkávám (myslím hlavně na netu) a číst názory takových lidí je někdy hodně vtipné. Tak jen abych věděla, kam zajít :-D.
Do jisté míry s tebou souhlasím ohledně Kimiho mluvy a užívání sprostých slov. Já se je taky snažím minimalizovat a taky jsem byla podobně vychovávaná. Ale pro mě tkví Kimiho kouzlo právě v tom, že přináší do F1 trochu té kontroverze (i když ne vždy v úplně pozitivním slova smyslu). Každý sport potřebuje ke zviditelnění právě takové osobnosti...a myslím, že v tomhle ohledu Kimi svým dílem určitě přispěl. Ať už se psalo o jeho průšvizích, o tom co řekl, vždy to bylo spojováno s F1 a mediálně ji to určitě prospělo.
Co se týká Kimiho "vtipných" hlášek atd. Já se u toho většinou pobavím - ale jen v tom momentu, co to zazní z Kimiho úst. Jakmile se to začne rozmazávat a všichni to začnou omílat pořád dokola, taky mi to leze krkem (viz kauza zmrzlina).
Ještě bych se chtěla vyjádřit k tomu, jestli je Kimi nejlepší jezdec na startovním roštu. Pro mě určitě ne. Profesionální sportovec prostě musí makat bez ohledu na svůj talent (který Kimi bezesporu má, což hlavně za mladých let v McL prokazoval a ten titul nakonec taky vyhrál). Kimi spoléhá jen na něj a to podle mě v dnešní konkurenci nestačí (a navíc už má taky svoje roky). V tomhle ohledu pro mě na plné čáře vyhrává Alonso (příp. ještě Hamilton a Vettel, kteří prostě makají).
Určitě by mě napadlo ještě pár věcí, ke kterým bych mohla něco napsat, ale nechci tady psát slohovku na pět A4. :-D Jsem moc zvědavá na reakce ostatních.

3 Lilli Lilli | Web | 8. dubna 2015 v 12:02 | Reagovat

Pekný článok, súhlasím s tebou, že niektorých jazdcov (ale nepovedala by som, že je to len Kimi) mi sprotivili (že ich už nemám až tak rada, lezú mi na nervy, ak by bol problém s tým slovom :-D ) ich fanúšikovia. V poslednom čase je to najmä Vettel, ktorého som predtým mala v kolonke s najobľúbenejšími jazdcami, ale vďaka niektorých jeho fanúšikom, ktorí sa vyjadrujú najmä na jednom nemenovanom blogu, teraz klesá a klesá v mojom rebríčku. Inak nespravil nič zlé a viem, že je to nefér voči nemu, ale to sa jednoducho len tak prekusnúť nedá.
A aby som nezabudla, už dávno sme sa nenaťahovali kvôli Fernandovi, už mi to chýba komentovať jeho čím ďalej horšiu vizáž. :-D  ;-)
Nabudúce, prosím, aby to bolo vyvážené, napíš niečo pozitívne. V nijakom prípade ťa nechcem kritizovať, ale zdá sa mi, že posledné rebríčky (ktoré rada čítam vždy) boli najčastejšie v negatívnom duchu. :-)  :-)

4 Didi Didi | E-mail | Web | 8. dubna 2015 v 13:16 | Reagovat

nechapem, ako niekto nemoze mat rad jazdca kvoli fanusikom..prepac, ale toto tvrdenie mi je take cudne..ja teda Fernanda tiez nemusim (takisto je to Kimiho super od zaciatku - este okrem neho bol Kimiho velkym superom i Schumi), ale to, ze Fernanda nemusim nema u mna absolutne nic spolocne s jeho fanusikmi.. nie kazdemu sadne povaha vsetkych jazdcov, to beriem aj ja..beriem, ze Kimiho nemas rada, vsak ja tiez nemam par oblubenych jazdcov (a to je na tom to skvele, to superenie, je to vzruso, ked sa jazdi a clovek ma svojho oblubenca), ale jeho fanusikov si ctim..napr. Rebelka (Matdina a pod.) je jeho velka fanusicka a mam ju nesmierne rada, a verim, ze je to vzajomne, aj keby ona Kimiho az tak nemusela... a naozaj ho nemusi mat rada, mne to prekazat absolutne nebude.. :-) podla mna si to vsetko az moc beries, ja zas taketo veci absolutne neriesim :-D

a este suhlasim s Elis o tych fanatickych fanusikov..tiez som takych este nevidela..mozno ak nejake Cinanky? :D

takze netreba si brat takto k srdcu vsetky veci, zbatocne to prehlbuje nevrazivost ;-)

5 Lilli Lilli | Web | 8. dubna 2015 v 14:10 | Reagovat

[4]: Podľa mňa reakcie ostatných ľudí vytvárajú do značnej mieri to, čo si o jazdcovi myslíme, pretože v skutočnosti o jazdcoch a ich povahách toľko zas nevieme - všetko sa nedá vyvodiť z rozhovorov, ktoré sa podobajú ako vajce vajcu.

6 Charlotte Charlotte | 8. dubna 2015 v 15:56 | Reagovat

Ahoj,

vážně ,,strašně super" článěk. Většinou když nemám ráda nějakého člověka, tak se o něm ani nezmiňuji, nemyslim na něj, nemluvim o něm, nepomlouvám ho.
Proto nechápu proč, když ti Kimi tak strašně mooc vadí o něm vůbec píšeš. Absolutně vůbec toho člověka neznáš. Každý jsme nějaký, taky nekritizuji Alonsa, jaká je to strašná svině, i když to každý vidí.
Je jasný, že člověk, jako ty, který fandí Alonsovi, Kimiho rád mít nebude a naopak.
A už vůbec nechápu jak, můžeš napsat, že mu všichni fandí, když právě naopak miláčkem všech je chudáček Alonso, kterýmu všechno zatím prochází. A nikdo o něm nějaký článěk, proč ho nemá rád, nepíše.
Chápu,tvůj názor, respekuju, ale radši piš články o Alonsovi a vychvaluj si ho do nebes, než o někom koho nemáš ráda a neznáš ho :-)

7 Pozorovateľ Pozorovateľ | 8. dubna 2015 v 17:42 | Reagovat

Autorku článku Kimi Raikkonen vôbec nezaujíma, nepozná ho, nesleduje jeho športovú kariéru, nehodnotí ju, preto je tento grc len výlev frustrácie pozbieranej s diskusií.
Čitateľ by čakal, že na športovom blogu, o športe a ľuďoch v športe nájde niečo pozitívne, inšpirujúce, niečo pre oddych...
Tu je to samá nenávisť, pýcha, zlosť...
V podstate ani neviem o čom, resp. o kom a komu je venovaný tento blog...asi nenávisti. :-?

8 Lilli Lilli | Web | 8. dubna 2015 v 18:04 | Reagovat

[6]: Vieš, že robíš to isté, čo kritizuješ? "...Alonsa, jaká je to strašná svině, i když to každý vidí.". Kto to vidí? Ty a niekoľko ďalších ľudí, ktorí potrebujú niekoho ohovárať? Tento článok, ak si ho čítala pozorne, neobsahuje nič také, čo si uviedla ty, autorka na nikoho nenadáva, narozdiel od teba.

[7]: Keď chceš niekoho hodnotiť, tak sa vyjadruj v prvom rade slušne. Ak si si nevšimol, tak tento článok zjavne nemá byť faktografický, takže "výlev frustrácie pozbieranej s diskusií" to byť nemôže, keďže ide o vlastný názor. A mimochodom, naučiť sa gramatiku by nezaškodilo.
A čo sa týka toho, že ti nie je jasné, o čom tento blog je, stačilo by, aby si si prečítal niečo viac ako jeden článok a zistil by si, že na tomto blogu je toho naozaj veľa, čo sa môžeš dozvedieť. Ale to by si nesmel byť taký povrchný, že súdiš podľa jedného článku a nedáš si ani námahu prezrieť si blog celý, aj archív, a zistiť, že autorka píše veľmi dobré a zaujímavé články.

Pre vás oboch, čo ste sa tu objavili asi pred dvoma týždňami a z nejakého, pre mňa nepochopiteľného, dôvodu sa navážate do jednej skvelej osoby: všimli ste si, že jediní, kto tu na niekoho nadáva a osočuje, ste vy? Radšej sa nevyjadrujte, keď nemáte nič normálne k veci.

9 Michal Michal | 8. dubna 2015 v 18:14 | Reagovat

Já mám dva důvody proč mám Kimiho rád. Jeden z nich je ten titul z roku 2007, on je pořád posledním mistrem světa u Ferrari. A ten druhý je že je to aktuálně jezdec Ferrari. :-D  Myslím že k němu mám řekl bych neutrální vztah. Loni jsem ho dost krituzoval protože do těch závodů nedával všechno. To bylo krásně vidět v porovnání s Alonsem který se snažil. Tím pádem bych ho moc jako vzor pro ostatní neviděl. Má možná stejně talentu jako měl Schumacher, ale on spolehá jen na něj. A Kimi jako člověk? No on má prostě takovou povahu, možná se malinko změní teď když je otec, ale nejak se mi tomu nechce věřit.

10 Katka Katka | 8. dubna 2015 v 18:48 | Reagovat

[1]: Já to mám na tobě strašně ráda, že prostě na Kimim a ostatně ani na Fernandovi nevidíš jen to dobré a ono takových fanoušků fakt moc není :-) Já už to prostě napsat musela (stejně jsem u Kimiho fanoušků dávno odepsaná :-D ), protože už mě některé věci fakt vytáčely, tak jsem si řekla a dost a hezky se z toho vypíšu :-D A prosím, napiš ten článek, nenechávej mě v tom samotnou :-D A už jen proto, že já tvé články čtu hrozně ráda, ty to napíšeš vždy tak trefně :-D

[2]: Ty jsi taky jedna z těch vyjimek, neumím si představit, co bych o něm musela napsat, aby se tě to dotklo :D No a víš, že já se teď musím hodně snažit před tebou mluvit alespoň trošku hezky o Marquezovi :-D Já mám pocit, že takoví fanoušci jsou ve všech diskuzích - hlavně na klasických stránkách jich je hodně a ono i na blogu. Ale je fakt, že se kolikrát člověk zasměje, jenže když je toho pak hodně, tak mi to kolikrát je líto. Já mám zase přesně tu kontroverzi ráda na Fernandovi :-) A jinak děkuju za tak dlouhý komentář, já bych k tomu nejradši napsala stejně dlouhou odpověď, ale myslím, že to zkrátím tím, že jsi to napsala moc hezky :-D

[3]: Jó Vettelovi fanoušci jsou taky kapitola sama o sobě :-D Ale myslím, že i Fernandovi fanoušci můžou být dost otravní, jako všichni. Ale myslím, že v poslední době nejvíc slyším o těch Kimiho a Vettelovo.

Počkat, jak čím dál horší vizáž? :-D Náhodou má i své světlé chvilky :-P Ale dobře, když jsi řekla, že už to Jaimemu nesluší tak jako dřív, tak uznávám, že by někdy Fernando potřeboval oholit a ostříhat :-D

A neboj, já teď ze sebe dostala to špatné, v poslední době jsem strašně utahaná a mám práce až nad hlavu, tak už zase jen v dobrém. Mám v plánu napsat něco o Fernandovi a můžu o něm napsat něco špatného? :-P

11 Pozorovateľ Pozorovateľ | 8. dubna 2015 v 18:53 | Reagovat

[8]: Nechápem tvoj dôvod brániť mi vyjadriť svoj názor k danému článku.
Autorka vyjadruje svoju frustráciu, z toho, že nie každí leží jej obľúbencovi pri nohách, vychádzajúc z diskusií, tak si vytvorila TOP desiatku nenávisti.
To, či tu chodím dva týždne alebo deň je irelevantné, tak ako gramatika na tomto blogu.

12 Katka Katka | 8. dubna 2015 v 18:58 | Reagovat

[4]: U mě je to spíš tak, že já Kimiho fakt neměla ráda od začátku, ale projevy jeho fanoušků to jen stupňují. Já se setkala i v reálu, že když jsem řekla, že fandím Fernandovi, tak jsem si vyslechla, jak je to strašný člověk. Ty to všechno asi tak nevnímáš, já si taky nevšímám určitých věcí, co někomu může vadit na Fernandových fanoušcích, ale ono těch negativních komentářů je po webu vážně hrozně moc a nejen o Fernanandovi, dřív to byl Romain, dlouhá léta to je Villeneuve. A nějak mi přijde, že jich hodně nedokáže přijmout jiný názor a hned ho zavrhnou. Ale určitě to není tak, že bych odsuzovala někoho na základě toho, komu kdo fandí. Třeba Elišky je to velký oblíbenec a nikdy jsme s tím problém neměly, Šárka fandí úplně jiným jezdcům a stejně tak třeba Niki a taky jsme spolu nikdy neměly žádný konflikt. Když nad tím tak přemýšlím, tak já většinou fandím jiným jezdcům než ti, které znám osobně :D

[5]: To jsi napsala naprosto přesně a výstižně :-)

13 Katka Katka | 8. dubna 2015 v 19:08 | Reagovat

[6]: Píšu to proto, že je to můj blog a prostě jsem to chtěla napsat. Je to můj názor na něj a jak jsem v úvodu psala, neznamená to, že takový je. Já ho neznám, ty ho neznáš a stejně tak neznáš Fernanda, takže to, že je "svině" si můžeš jen myslet, ono to jak se člověk projevuje na trati a jaký je v reálu je prostě něco úplně jiného. A ano, Fernando má spoustu fanoušků, ale má taky možná stejně těch, kteří ho nemají rádi a ti to dávají hodně hlasitě najevo, což Kimi v takové míře nikdy neměl a těch fanoušků má taky moc. A možná právě proto mám tu nutnost to tu psát. ;-)

[7]: Milý Pozorovateli, tento blog prošel za poslední dobu určitou proměnou, jelikož nemám čas psát novinky z F1, tak tu čas od času chci napsat nějaký můj pohled na věc. Myslím, že za ta léta tu je pozitivních článků celá řada a negativních opravdu jen minimum. Zajímavé ale je, že zatím tu píšeš pouze negativně, nepamatuju si, že bys tu napsal/a něco pozitivního a myslím, že je tu dost článků, kde se dá napsat nějaký názor bez zbytečných negativních emocí.

14 Michal Michal | 8. dubna 2015 v 19:15 | Reagovat

[7]:

[11]:

Bohužel vidím že někteří se z minulé diskuze vůbec neponaučili. Ale abych ti odpověděl na tvoji otázku o čem tenhle blog je. Je převážně o F1, jezdcích, týmech, a příležitostně i o jiných sportech. A patří jedné skvělé osobě. A protože jí patří, má právo zde vyjadřovat svoje názory. A ty jsi zde jen jako host! Nic víc! A můžeš napsat svůj názor do komentáře ale slušně. Jenže tobě o žádné názory nejde, tobě jde jen o šiření negativních emocí.

A na závěr, blogy plné nenávisti, pýchy a zlosti mám nejradši. Akorát žádný takový neznám. :-( :-D  :-D

15 Katka Katka | 8. dubna 2015 v 19:22 | Reagovat

[9]: Přesně tyhle důvody bych uhodla :-D Já tohle asi nikdy nepochopím, jak to, za koho ten jezdec jezdí, dokáže změnit názor člověka. Třeba kolega mi říkal, že Vettela neměl rád, ale když jezdí za Ferrari tak jo. Já to prostě nechápu, jak se to může změnit jako mávnutím proutku :D Já myslím, že ten talent má, o tom žádná. Mě se třeba líbilo, když Lorenzo řekl, že nemá rád, když mu lidi říkají, že má talent, protože to vypadá, že je dobrý jen díky tomu talentu a nikdo nevidí tu tvrdou práci. :-)

[11]: Rozhodně nevyjadřuju frustraci z toho, že Alonsovi neleží každý u nohou. Jak jsem psala výše, Kimiho jsem neměla ráda nikdy a jeho fanoušci to v poslední době jen umocňují, protože jak psala Lilli, tak fanoušci jednotlivých jezdců opravdu ovlivňují to, jak ty jezdce vnímáme. A stejně tak chápu, že kvůli Alonsovým fanouškům někdo nefandí Alonsovi.

16 Lilli Lilli | 8. dubna 2015 v 19:22 | Reagovat

[10]: Presne tak, keby sa trochu oholil a ostrihal, tak by bol ešte aj celkom znesiteľný. :-D  A už sa teším na ten článok, možno sa dozviem niečo, čo zmení aspoň trochu môj negatívny náhľad na neho, aj keď už to nie je, čo to bývalo. :-D
A občas mám aj svetlé chvíľky, čo sa týka výstižnosti, ale len občas. :-D

17 Lilli Lilli | 8. dubna 2015 v 19:25 | Reagovat

[11]:Ja ti nebránim vyjadriť názor, len som pripomínala, že slušne.
A to, ako dlho sem chodíš, naozaj nie je irelevantné, pretože keby si sem chodil dlhšie, tak niečo také nenapíšeš, pretože vieš, že autorka je skvelý človek a nikdy sa nevyjadrovala len zle, ako spomínal Michal.

18 Katka Katka | 8. dubna 2015 v 19:26 | Reagovat

[8]: [14]: Jste zlatí, já s negativními komentáři počítala, protože u negativních článků se negativních komentářů pochopitelně objevuje nejvíc, zatímco když si kolikrát dělám práci s nějakým pozitivním nebo neutrálním článkem, tak tam k tomu není jediný komentář :D

19 Katka Katka | 8. dubna 2015 v 19:28 | Reagovat

[16]: Snesitelný? To je snad to nejhezčí, co jsi o něm kdy řekla (to si musím zapamatovat) :-D Myslím, že nejdůležitější je, že se shodneme na Romainovi, to je to hlavní :-D

20 Lilli Lilli | 8. dubna 2015 v 19:31 | Reagovat

[18]: Ale je rozdiel medzi "negatívny komentár" - slušne vyjadrím svoj názor a to, že nesúhlasím a "negatívny komentár" - správam sa ako drzý a hrubý pavián. To mi nedalo nezastať sa ťa, lebo to, ako sa títo dvaja "privandrovalci", o ktorých som ešte nepočula, okrem toho negatívneho hodnotenia na Šárkinom blogu, vyjadrujú, je vážne neodpustiteľné.

21 Lilli Lilli | 8. dubna 2015 v 19:32 | Reagovat

[19]: Myslím, že Francúzi nebudú problém. :-D
Vidíš, to je zas vplyv funúšikov a antifanúšikov, ako som spomínala - kvôli tím dvom "komentátorom" začnem fandiť aj Alonsovi. :-D  :-?

22 Katka Katka | E-mail | Web | 8. dubna 2015 v 20:04 | Reagovat

[21]: jen škoda, že jsi si Vergne oblíbila až když byl na odchodě z f1 :-D a nechceš se mnou fandit Pastorovi? Já mu proto začala fandit :-D

23 Charlotte Charlotte | 8. dubna 2015 v 20:08 | Reagovat

[20]: přivandrovalci?? myslela sem, že blog je veřejný a je od toho, aby se na něj mohli dívat i ostatní lidé a né jen vybraná elita ;)

[11]: přesně tak...

24 Katka Katka | E-mail | Web | 8. dubna 2015 v 20:24 | Reagovat

[23]: Já myslím, že se tu Lilli snaží říct, že negativní komentář jde napsat i jinak. Já bych byla třeba ráda, kdybyste mi napsali, v čem nesouhlasíte a jaký je váš názor na Kimiho. Prostě napsat, mně třeba nevadí, že mluví sprostě, protože si na tyhle věci nehraju, nemyslím si, že je nudný, protože.. Na Kimim si vážím toho a toho a proto ho mám ráda. Myslím, že by to bylo mnohem větším přínosem pro nás všechny a já osobně si podobné komentáře a názory vždy ráda přečtu, i když na to budu mít jiný názor a myslím, že podobně na tom budou i ostatní.

25 Lilli Lilli | Web | 8. dubna 2015 v 20:31 | Reagovat

[22]: Ano, je to škoda, snáď sa ešte vráti, možno raz do Ferrari, keď je ich testovací jazdec. :-D
Počkať, prečo si začala? Kvôli fanúšikom? :-D  No, nie som si istá, či to zvládnem, ale porozmýšľam o tom. :D

26 Lilli Lilli | 8. dubna 2015 v 20:33 | Reagovat

[23]: Iste, že je verejný, len som sa snažila poukázať na to, že istá skupina ľudí sem chodí už naozaj dlho a nikto sa tu nevyjadruje takto hanlivo a osočujúcu, navzájom sa rešpektujeme a správame sa slušne. Preto ma zarazilo, že sa tu objavil niekto nový, kto sa správa nie najvhodnejšie k človeku, ktorého tu máme všetci radi.

27 Katka Katka | 8. dubna 2015 v 20:36 | Reagovat

[25]: To bych i začala Ferrari znovu fandit :-D Ale někde jsem četla nadpis, že se chce vrátit do F1 příští rok, ale nic víc k tomu nevím.

Ano, protože mi bylo líto, jak se mu všichni smějí a neznám nikoho, kdo by ho měl rád. Tak jsem se rozhodla, že mu budu fandit :D Navíc je v týmu s Romainem a myslím, že ti dva by si mohli rozumět :-)

28 Lilli Lilli | 8. dubna 2015 v 20:40 | Reagovat

[27]: Však pred istým časom som čítala čosi o tom, že po sezóne sa Kimi chystá odísť, tak možno ho Jean-Eric nahradí, to by bolo pekné, nie? :-D

Ale on je, no skôr bol, taký smiešny tými nehodami. :-D  Aj keď teraz už nejako nerobí problémy, ale všetci zjavne v tomto ohľade žijeme z minulých sezón, keďže teraz tam nie je žiaden mimoriadny crash-talent. :-D

29 Katka Katka | 8. dubna 2015 v 20:45 | Reagovat

[28]: Ano, i když bych byla radši, kdyby nahradil spíš Vettela, ale tenhle scenář by taky nebyl špatný :-D Jenže umíš si představit, že si ho Ferrari vezme? Oni by si tam určitě vzali někoho staršího, nedivila bych se, kdyby tam přišel třeba Rosberg nebo tak někdo :-D

Já vím, ale musím to trošku vyvážit, aby nebyl bez jediného fanouška ne? :-P

30 Lilli Lilli | 8. dubna 2015 v 20:47 | Reagovat

[29]: Rosberg tam, podľa mňa, nepôjde, Mercedes je príliš dobrý. A Vergne má už vlastne celkom dosť rokov, asi toľko, čo Vettel, nie? :-D

On má iste mnoho fanúšikov v Južnej Amerike. :-D

31 Katka Katka | E-mail | Web | 8. dubna 2015 v 21:01 | Reagovat

[30]: Já neříkám, že půjde dobrovolně :-D ale představ si, že ho Hamilton bude jasně porážet a tak bude chtít zkusit svou šanci jinde :-D Vergne je určitě mladší, mám pocit že stejný ročník jako Jaime.

32 Lilli Lilli | 8. dubna 2015 v 21:08 | Reagovat

[31]: To nie, on je asi 1987. Ja som sa minulú sezónu zabávala na tom, že francúzski jazdci majú medzi sebou vždy dvojročnú medzeru, tak by to malo byť tak, ak sa dobre pamätám, že Bianchi je z nich najmladší a Grosjean najstarší. :-D
A Vettel nie je tiež ročník 87?

33 Katka Katka | E-mail | Web | 8. dubna 2015 v 21:22 | Reagovat

[32]: Vettel myslím ten ročník 87 je. Ricciardo je určitě 89, jsme od sebe jen o pár dní a Vergne je určitě mladší, takže 89 nebo 90. A Jules je myslím starší než Vergne. Není to teda tak, že je Romain 85, Jules 87 a Vergne 89? :-D

34 Lilli Lilli | 8. dubna 2015 v 21:44 | Reagovat

[33]: No dobre, máš pravdu, to som si pomýlila s niekým iným. Vergne je 90, ale vyzerá nejako staro. :-D
Jules je 89 a Grosjean 86 - vidno, že mám pamäť na čísla. :-D  :-D  :-D

35 Katka Katka | 9. dubna 2015 v 13:50 | Reagovat

[34]: No na to že je mladší než já, tak vypadá starší :-D Ale teď hrozně zkrásněl, co chodí s tou Petrou, moc mu to sluší :-) A Jules se koukám narodil prakticky týden po mně, aspoň to bych si pamatovat mohla :-D

36 Lilli Lilli | 9. dubna 2015 v 15:24 | Reagovat

[35]: No tak to máme taký mesiac plný pekných detí. :-D  :-D

37 Katka Katka | 9. dubna 2015 v 19:26 | Reagovat

[36]: Dva měsíce a přesně mezi námi se narodil Fernando :-D

38 Lilli Lilli | 10. dubna 2015 v 22:05 | Reagovat

[37]: Ale Feri je iný rok, nie? :-D

39 Katka Katka | 11. dubna 2015 v 11:02 | Reagovat

[38]: Bohužel, Fernando je přeci jen o trošku - dobře možná trošku víc - starší :-D

40 Lilli Lilli | 11. dubna 2015 v 11:15 | Reagovat

[39]: Takže Fernando do tejto kategórie patriť nemôže :-D  :-D  :-D

41 Katka Katka | 11. dubna 2015 v 18:53 | Reagovat

[40]: Ale čistě teoreticky ano a u něj přeci můžeme udělat vyjimku :-D

42 Lilli Lilli | 12. dubna 2015 v 19:43 | Reagovat

[41]: To by mi pokazilo štatistiku, takže nemôžeme. :-D

43 Katka Katka | 12. dubna 2015 v 21:17 | Reagovat

[42]: ale je to Fernando!! :-D

44 Psichi Psichi | 13. dubna 2015 v 0:03 | Reagovat

Cao tak sem si precetl tvuj clanek :D myslim ze kdybys dala 5 duvodu aspon by ses neopakovala :D jinak delas dobre nemuzes mit rada vsechny jezdce to by ten zavod byl nuda... Hele ale o Fernandovi se vseobecne tvrdi ze je s Hamiltonem nejlepsi pilot F1 takze fanousku a lidi co ho za jezdecke schopnosti obdivuji je spousta... Nemame ho radi za jeho povahu a chovani :D Kazdopadne pokud se ridis tim ze nefandis tomu komu fandi jini nefandila bys nikomu kazdej ma fanouska... Ja zasadne fandim autsaidrum pred tema co sou jakoze TOP :D Diky za spousty zajimavejch clanku...

45 Katka Katka | 13. dubna 2015 v 10:04 | Reagovat

[44]: Já třeba když potkám člověka, kdo kouká na F1, tak většinou fandí Kimimu a celkově dřív mu fandilo strašně lidí a jen minimum mu nefandilo, takže tak :-D Těm vzadu se dobře fandí, aspoň má člověk klid a třeba se ti kluci jednou dostanou i mezi ty Top :-D

46 Psichi Psichi | 13. dubna 2015 v 13:58 | Reagovat

Tak stejnej sen budes mit ted i s Fernandem treba se dostane nahoru... Ono dost zalezi v jakym veku na formule zacnes koukat, moji oblibenci uz vubec nejezdej takze ted uz spis fandim tem kteri mi nevadej chovanim :D Proto chapu tvoji averzi vuci Kimimu :D

47 Katka Katka | 13. dubna 2015 v 17:43 | Reagovat

[46]: Jojo, to je stejný :-D Je to tak, já začala na formule 1 koukat v roce 2005, až odejde Alonso, tak budu jednou fandit Grosjeanovi, protože mi je tam ze všem nejvíc sympatický a bude mi úplně fuk, jestli bude jezdit první nebo poslední, hlavně aby tam jezdil :D

48 Psichi Psichi | 13. dubna 2015 v 19:03 | Reagovat

Az odejde Alfonz tak uz tam Romain davno nebude... Myslim ze ho po lotusu nikam nevemou nejni moc dobrej a porad breci ze neco nejni jak ma :D to s Alfonzem si aspon trefila nekoho kdo umi ridit :D

49 sv sv | 14. dubna 2015 v 8:17 | Reagovat

To by mě zajímalo, čiště teoreticky, ty bys šla na večeři s Vettelem? :-) Když si napsala, že bys nešla jen s Kimim? ;-)  :-D

50 Katka Katka | 14. dubna 2015 v 12:54 | Reagovat

[48]: Já mu věřím, oproti první sezoně se dost zlepšil, ale myslím, že za Lotus by ještě pár let jezdit mohl :-)

[49]: Jo, myslím to tak, že Vettela jako jezdce nemám ráda, ale jako s člověkem bych si s ním určitě měla víc co říct spíš než s Kimim.

51 Psichi Psichi | 14. dubna 2015 v 19:10 | Reagovat

No s Kimim asi moc nepokecas... :D Ale tak s Vettelem bys asi pokecala max o tom jak jezdej auta a jak mu to pekne drzi na vode :D Ja si myslim ze dulezity je mit nazor a ten mas takze je to fajn...
A proc mas nahore fotku Maldonada??? Jedinyho jezdce co tam nema co delat??? :D

52 Katka Katka | 16. dubna 2015 v 8:58 | Reagovat

Měl tam být jen jako apríl 1. dubna, ale ještě jsem se nedostala k tomu, abych tam vrátila starý design :-D

53 Niki Niki | Web | 16. dubna 2015 v 11:02 | Reagovat

Jakožto Kimiho fanynka jsem se k přečtení tohoto článku nějakou tu dobu odhodlávala :-D Jedním dechem ale dodávám, že rozhodně nepatřím k těm hysterickým a fanatickým fanouškům, aspoň teda doufám :-D Beru ho, jaký je a začala jsem mu fandit, protože mám ráda všechno finské :-D Je ale fakt, že někteří fans to vážně přehání a co jsem si tak všimla, tak Kimiho fans a Fernandovi fans se mezi sebou moc nesnesou. V tomhle jsem asi divná, ale já mám ráda oba :-D Kimiho teda o dost víc, ale když jsem začala sledovat F1, tak jsem si Fernanda oblíbila dřív než Kimiho, kde jsou ty časy O_O :-D Reagovat na jednotlivé body nebudu, protože to by mi vydalo na samostatný článek :-D

Já myslím, že v současné F1 je podobným typem jako Kimi možná Hamilton, toho taky buď lidi milují za všechno, co udělá, nebo ho prostě nenávidí.

Jo, a ještě jsem chtěla říct, že kdyby se mě někdo zeptal, s kým bych rozhodně nešla na večeři, tak by to byl Vettel :-D

54 Katka Katka | 16. dubna 2015 v 14:27 | Reagovat

[53]: Zrovna ty jsi jedna z těch rozumných fanoušků :-D Já si myslím, že ta nevraživost vznikla, až když spolu začali jezdit ve Ferrari. Tedy Kimiho fanoušci Fernanda nesnášeli vždycky, ale myslím, že hodně fanoušků Fernanda změnilo názor na Kimiho právě díky jeho fanouškům, protože když pořád psali, jak je Fernando ve skutečnosti úplně mizerný jezdec a bla bla bla, tak se nedivím, že Kimiho přestali mít rádi.

Já doufám, že si to tu nikdo nepřečte, ale abys věděla, že není nic divného fandit Fernandovi a Kimimu.. Já třeba v hokeji fandím Spartě i Brnu a to mi přijde mnohem divnější :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama