Psaníčka s hvězdou

28. dubna 2015 v 1:47 | Katka |  Blog
Mám tu pro vás další článek o rozhovorech s hvězdou. Jen připomenu, že jsem se před lety zúčastnila řady online rozhovorů se sportovci a těmito články na ně chci zavzpomínat a trošku se pochlubit, kdo všechno mi odpověděl (i když všechny je sem dávat nebudu) a hlavně se o těch sportovcích trošku rozpovídat.

Fernando Alonso nebyl jediným zahraničním sportovcem, který mi odpověděl. Další byla Blanka Vlašič, chorvatská výškařka. Musím se přiznat, že Blanka nikdy mezi mé oblíbenkyně nepatřila, nepůsobila na mě zrovna nejsympatičtěji. Nicméně když přijela do Česka, tak jsem nemohla nevyužít příležitosti se na něco nezeptat. A má otázka zněla, proč si myslí, že je nejlepší.

"Je lehké jednou vyskočit vysoko. Skutečně těžké je udržet se na vrcholu dlouho. Skákat na hranici svého osobního rekordu a překonávat ho. To se mi daří díky vytříbené taktice, kterou mi vštípil můj otec."
Blanka Vlašič


Dalším sportovcem je Ondra Polívka, který dělá moderní pětiboj a má za sebou třeba i titul mistra Evropy. Mimochodem Ondra studoval stejnou univerzitu jako já a tak mám další důvod mu fandit :D Přiznám se, že mám moderní pětiboj ráda. Začalo to někdy v roce 2002 a od té doby ho sleduju - i když sleduju, ono je těžké ho sledovat, když ho nedávají. Prakticky ho v televizi můžete vidět jen během OH a to je dost škoda. I proto mě zajímalo, jak se na tento sport dívají u nás a ve světě.

"Ve světě nevím, ale třeba v Maďarsku je to jeden z nejpopulárnějších sportů. V Německu po jejich úspěších na OH momentálně také. V Česku tenhle sport není bohužel příliš známý. Doufám, že se to změní. Tyhle naše medaile tomu můžou jen pomoci."
Ondřej Polívka

Jedním z mých nejoblíbenějších českých tenistů je Lukáš Dlouhý, který si jméno udělal hlavně ve čtyřhře, kde získal i grand-slamový titul. Jelikož dříve hrál Lukáš čtyřhru až do posledních kol, mnohdy tak trénoval s Rogerem Federerem. A já jako bývalá velká fanynka Federera, jsem se nemohla na Rogera nezeptat. (Pozn. teď mu taky fandím, ale ne jako dřív) Měla jsem teda více otázek, ale řada z nich už není aktuální, takže dávám do placu jen tuhle jednu.

"Trénoval jsem s ním i na Wimbledonu. Ač je to jeden z největších hráčů historie tenisu, je to super kluk, na nic si nehraje."
Lukáš Dlouhý

Atletika je nádherný sport a vždy se na něj ráda kouknu. Dříve bývala má velmi oblíbená disciplína výška, ve které jsme měli skvělé sportovce. Mimo jiné i Tomáše Janků. Ve výšce je zajímavé, že se dříve skákalo mnohem výše než nyní (nebo alespoň v době, kdy jsem položila ten dotaz, protože teď nemám takový přehled a nevím, jak to ve výšce vypadá). Zajímalo mě tedy, čím to je, že se neskáče tak vysoko a staré rekordy stále úspěšně odolávají.

"Bude to dáno podmínkami. Dříve, když se skákaly opravdu často výšky nad 235, 240 a také 245, nebylo tolik sportů a možností realizace člověka jako dnes. Proto výběr, ze kterého se rekrutovali atleti, byl obrovský. Atletika je dřina a nic Vám neodpustí. Dnes je velmi mnoho jednodušších, možná zábavnějších sportů a tak šance, že se k výšce dostane opravdový talent je mnohem menší."
Tomáš Janků

Radek Štěpánek sice nepatří mezi ty mé úplně největší tenisové oblíbence, je to ale Čech a tak mu fandím. Před lety s ním byl online rozhovor a já se ho zeptala na nejlepšího tenistu všech dob a jeho vzor.

"Každá generace měla svého nejlepšího tenistu. Ale myslím si, že Federer je unikátní. Mým vzorem byl od malička Ivan Lendl, který do této kategorie nejlepších hráčů všech dob také patří."
Radek Štěpánek

Pár otázek jsem položila i Lukáši Peškovi, který dříve patřil k mým velkým oblíbencům, jenže jak se mu přestalo dařit, tak mi začala vadit jeho vyjádření na adresu Karla Abraháma, kde neustále narážel na to, z jakých poměrů pochází a tak dál. No ale zpět k rozhovoru. Nemohla jsem se nezeptat, jestli se zajímá o Formuli 1 a komu případně fandí.

"Vůbec to nesleduji, ale fandím Hamiltonovi, protože má nejhezčí přítelkyni."
Lukáš Pešek

Online rozhovor pokračoval a já si pak všimla, že v některých odpovědích píše v množném čísle, zeptala jsem se tedy, kdo tam s ním je. "Miloš Adámek a Pavel Vokatý - klidně se jich na něco zeptejte," odpověděl mi Lukáš a já toho samozřejmě chtěla využít :D Jenže na co se člověk má zeptat? Nakonec to dopadlo takhle:

Otázka pro Miloše a Pavla: Neštve vás ten Lukáš někdy? :-)
Pavel: Pořád
Miloš: Vůbec ne
Lukáš: Pavel má výpověď

To je z rozhovorů všechno. Jak jsem psala, nejsou tu všechny. Většinou jsem se totiž ptala na otázky, které byly v té době aktuální a momentálně už dávno ne. Ale odpověděl mi třeba Karel Abrahám, Šárka Záhrobská a mimo jiné také Bruno Senna, jehož odpovědi však nemám uložené. Příště vám napíšu o zase trošku jiném kontaktu s hvězdami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | Web | 30. dubna 2015 v 21:37 | Reagovat

Jé, Bruno :-) To musel být super pocit, když ti odpověděl na otázku :-)

2 Katka Katka | 2. května 2015 v 11:00 | Reagovat

[1]: Byl a ještě hezčí bylo, když jsem ho o pár hodin později viděla :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama