The essential... Fernando Alonso

27. května 2015 v 17:07 | Katka |  Fernando Alonso
Určitě víte, že oficiální stránky Formula1.com dělají každý rok s jezdci speciální rozhovory, kde se dozvíte spoustu zajímavostí a vůbec poznáte ty jezdce z trošku jiné strany. Co pamatuju, tak se těmto rozhovorům vyhýbali jezdci Ferrari. Naštěstí je Fernando Alonso nyní v McLarenu a tak se jednoho takového rozhovoru zúčastnil.

Mně osobně se rozhovor moc líbí, ale věřím, že ti, kdo ho nemají rádi, si tam najdou spoustu skrytých narážek a dalších důvodů, proč ho nemít rád. Takže si myslím, že je v tomto rozhovoru Alonso přesně takový, proč ho jedni nenávidí a druzí milují.


Jaké jsou základní prvky předzávodních procedur?

FA: Asi pár lidí zklamu, když řeknu, že nedělám nic divného (smích). Docela brzo dorazím na okruh - asi tak tři a půl hodiny před závodem. Pak máme pár schůzek s inženýry ohledně strategie, počtu pit stopů a tak dál. Potom se jdu pozdravit se všemi fanoušky na trati na drivers' parade. Když se vrátím, tak mám pro sebe 30 minut času. Zavolám své rodině a přítelkyni, řeknu jim novinky a pak jdu k autu. Jak vidíte, tak je to celkem obvyklá procedura. Nic legračního.
Co je základem pěkného večera?

FA: Být s přáteli. Nemuset druhý den pracovat a také nemuset druhý den brzo vstávat. To je konečně základem toho, jak se večer vyvíjí.

Jaké základní věci musíš mít ve svém jezdeckém pokoji/v motorhomu během závodu?

FA: Nic zvláštního. Nebo mě to nechte říct takhle: Jsem docela precizní ohledně času, takže můj pokoj je plný papírů s přesnými časy - minutu po minutě - celého mého víkendu. Fakt si odškrtávám všechno, co udělám. To je mé psychologické odpočítávání času do závodu. (smích)

Co základního musí být u tebe v lednici?

FA: Vzhledem k tomu všemu cestování - někdy i tři čtyři týdny - je má lednička poslední den prázdná a co se nedá použít, jde rovnou do koše. A když se vrátím domů, tak to začne všechno zase od začátku: nákup, konzumace, cestování…

Jaké základní vlastnosti má dobrý týmový kolega?

FA: Rychlost, loajalita týmu a dobrý smysl pro humor. Trávíme společně spoustu času a vždy se najde pár stresujících chvil - ne nutně mezi ním a mnou, ale v týmu - takže žádný uplakánek, ale někdo s dobrým smyslem pro humor. To hodně pomůže.

Základní věci, které pomůžou vyhnout se stresu na letišti?

FA: Žádné takové neznám, omlouvám se. Mám rád na letišti spoustu času. Nejsem tam na poslední chvíli. To je zbytečný stres, kterému se chci vždy vyhnout. Takže když mi řidič řekne, že mě vyzvedne v devět, vždy řeknu, ať mě vyzvedne v 8:30. Tahle extra půl hodinka mi den hodně zpříjemní.

Jaké jsou základní schopnosti jezdce F1?

FA: Musíte být někdy trošku herec. Vždy jsou situaci, kdy musíte být trošku falešní. Takže rozhodně potřebujete trošku hereckých kvalit. Také potřebujete pěknou dávku sobectví - ne arogance, ale něco, čím si získáte respekt vašeho okolí.

Co základního ti pomůže uklidnit se po závodě?

FA: Většinou se znovu podívám na závod. Používám to, abych se uklidnil a podíval se na svůj závod, pak mohu obrátit stránku. Pokud bych se nepodíval, tak bych neustále přemýšlel, co se stalo v určité části závodu a co se stalo v jiné. Když se na to znovu podívám, je to minulost a můžu se hnout dál.

Jaké jsou základy skvělého závodního okruhu?

FA: Čtyři zatáčky. Jen to. Takové, kde můžete tlačit auto na limit, maximální adrenalin. Pro mě má tohle všechno Suzuka.

Jaké základní aplikace musíš mít v mobilu?

FA: Asi Twitter. Užívám si, že můžu být v kontaktu s mými fanoušky. Také čtu novinky. Je fakt, že to není, jako když čtete noviny, ale zase když se kouknete na twitter tak víceméně víte, co se děje.

Jaké jsou základní kvality týmového šéfa?

FA: Upřímně? Mám rád šéfy, kteří mají reálná očekávání. Vzhledem k vývoji a zdrojům, které máme v týmu, je dobré, když vám řeknou pravdu, protože vám nikdy nepomůže, když vás příliš motivují a pak vás zklamou. Je pár šéfů, kteří tyhle triky někdy používají, a pro mě tohle není. Mám rád, když mi řeknou pravdu do očí.

Jaká je základní velká cena, kterou by měl každý fanoušek alespoň jednou za život navštívit?

FA: Z pohledu životního stylu Monako a z pohledu vášnivého fanouška Monza.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 NickyHayden NickyHayden | Web | 27. května 2015 v 19:28 | Reagovat

To s těmi časy máme stoprocentně společné. Není nic lepšího než půlhodina navíc a dobře rozvržený plán. :-D

2 Katka Katka | 28. května 2015 v 13:29 | Reagovat

[1]: Já v tom nejsem tak extrémní, ale třeba jak mluvil o těch letadlech, já všeobecně chci být všude dřív a většinou bývám všude první :-D

3 Elis Elis | 30. května 2015 v 8:28 | Reagovat

Tenhle rozhovor se mi strasny libi, Fernando v nem mluvi tak rozumne a uprimne. Je videt, ze uz ma nadhled a neco v tom motorsportu prozil :). Ta odpoved o herectvi a urcite davce arogance je podle me presna a malokdo to vyslovi nahlas :).

4 Katka Katka | E-mail | Web | 30. května 2015 v 11:07 | Reagovat

[3]: Mně se taky moc líbí, strašně hezky se čte :-) Opravdu je takový upřímný, s nadhledem a já z něj mám prostě hroznou radost :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama