10 sezon s Formulí 1

14. února 2016 v 17:52 | Katka |  Blog
Už je to nějaký pátek, co jsem na F1 začala koukat. Konkrétně loni to byla desátá kompletní sezona, kterou mám za sebou. Nepočítám tedy sezonu 2005, kdy jsem viděla jen pár závodů. Myslím tedy, že je čas se za těmi deseti lety podívat.

2006


Na sezonu 2006 vzpomínám jen v dobrém. Byla to podle mě fantastická sezona s pro mě nejlepším možným koncem. Fernando začal sezonu parádně. Až do poloviny byl nejhůře druhý a na druhého Schumachera dosáhl jeho náskok 25 bodů a vzhledem k tomu, že tenkrát bylo za vítězství 10 bodů, tak to byl dost dobrý náskok. Schumacher ho pak sice stáhl tuším na nulu, ale Fernando to nakonec zvládl a radoval se z druhého titulu mistra světa. Michael pak na tiskovce oznámil, že ve Formuli 1 končí. No nebylo to báječné? Měla jsem ohromnou radost a očekávala jeden Alonsův titul za druhým. Ach jak jsem se pletla...

Ta sezona byla důležitá i z dalšího pohledu. Na konci roku jsem si totiž založila blog o Fernandovi (nebo spíš tedy estranky o Fernandovi).2007


Zpětně si uvědomuju, jak skvělá ta sezona byla a ráda bych něco takového ještě zažila. V mnoha ohledech jí byla podobná předloňská sezona. V té době jsem to ale samozřejmě prožívala jinak. Byla jsem navíc o dost mladší a tak jsem to prožívala o to více emotivněji a silněji. Z Hamiltona se stal největší zloduch světa, kterému se mohl vyrovnat jedině Ron Dennis. Stále si myslím, že se měl tým postavit za Alonsa a titul by měli v pohodě v kapse. V tomto roku se také odehrál závod v Nürburgringu, kam se od té doby chci podívat, který je pro mě tím nejlepším závodem, co pamatuju. Možná kdybych ho viděla teď, tak bych měla jiný názor. Tenkrát to ale bylo něco. Závod vyhrál samozřejmě Fernando a Lewis neměl jediný bod.. :-D

2008

Další parádní sezona. Měla jsem docela štěstí, že jsem si jich na začátku užila docela dost. Jeden z nejlepších soubojů o titul vůbec, který bohužel nedopadl podle mých představ. Těch momentů, které stojí za zapamatování, je tolik. Poslední závod v Brazílii, Kubicovo jediné vítězství či dva triumfy Fernanda Alonsa. A samozřejmě rivalita Hamiltona s Massou.

A opět důležitý moment - založila jsem tenhle blog! Jedno z nejlepších rozhodnutích v mém životě.


2009

Z této sezony jsem byla nadšená a mělo to jen jeden důvod - nedařilo se Hamiltonovi. Bylo tak zvláštní vidět na čele týmy jako je Red Bull nebo Brawn GP. V té sezoně jsem objevila nového "nepřítele". V průběhu sezony jsem totiž zjistila, že mi je úplně jedno, kdo titul vyhraje, pokud to nebude Sebastian Vettel. Nepamatuju si důvod, možná jsem ani žádný neměla a prostě mi nebyl sympatický. Každopádně tenkrát ta moje averze vůči němu vznikla.

2010

Další krásná sezona a opět špatný konec. Když se podíváme na průběh sezony, tak to byla opravdu výborná sezona. Jen jsou tu momenty, které mě i teď zpětně mrzí - že se Red Bull nepostavil za Marka a že to Fernando nakonec nedotáhl do vítězného konce. Ten rok začal Alonso jezdit za Ferrari, z čehož jsem měla radost a i když se takhle zpětně mluví o tom, že to nebylo dobré spojení, já si myslím pravý opak. Podle mě se k sobě totiž Ferrari a Alonso perfektně hodili. Jediné, co chybělo, byla prostě troška toho štěstí, která dělala rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem.

2011

Na tuhle sezonu naopak nevzpomínám vůbec v dobrém. Do té doby to byla asi nejnudnější sezona a celou dobu bylo jasné, jak to dopadne. Jediný světlý moment bylo krásné vítězství Jensona Buttona v Kanadě a vlastně i celý jeho tehdejší výkon. Konečně ukázal, že je dobrý pilot a i když už měl na kontě mistrovský titul, ten pravý respekt si podle mě vysloužil až tohoto roku.

2012

Budu se opakovat, ale další skvělá sezona se špatným koncem. Ten rok jezdil Fernando fantasticky. Podle mě to byl nejlepší výkon, který jsem viděla a proto tak bolí, že to nedotáhl do konce. Zvlášť když si vzpomenu na Spa a Suzuku. Právě tam totiž ztratil titul a jinak než smůlou se to asi nazvat nedá. Tenkrát vlastně ani neměl o titul bojovat. Vždy když jsem myslela, že dojede max pátý, tak stál na bedně. Zkrátka neskutečný výkon a titul měl být jeho.

A abych nezapomněla - dalším velkým milníkem byla má první návštěva závodu Formule 1.

2013

Z téhle sezony si nepamatuju vůbec nic - jen to, že byla neskutečně nudná. Myslím, že v nudnosti trumfnula i sezonu 2011. Já vlastně ani nevím, co víc napsat, protože si z toho roku opravdu víc nepamatuju :D

2014

Jak byla sezona 2013 nudná, tak byla sezona 2014 napínavá. Spousta lidí ten rok nadávala, ale já to absolutně nechápu. Ten rok byl fantastický a jeden z nejlepších, které jsem zažila. Tak napínavý souboj o titul tu dlouho nebyl. V šampionátu bylo několik zvratů, Lewis musel předvést pořádný výkon, aby Nica dotáhl a rozhodovalo se až v posledním závodě. Co víc si přát?

2015

Pro loňskou sezonu už tak kladná slova nemám. Mě moc nebavila. Problém byl v tom, že mezi týmy a jezdci byly velké rozdíly a pódium bylo ve valné většině pořád stejné. V sezoně 2014 se aspoň za Mercedesem týmy střídaly, tady to byl jenom Vettel, takže i proto ta sezona byla děsná - z mého pohledu samozřejmě.To bylo tedy deset sezon s F1 a já se teď těším na tu jedenáctou. Doufám, že nás čeká napínavý souboj o titul (nejlépe bez jezdců Ferrari :D ) a snad si polepší McLaren, půjde to Renaultu a Haasu a bude se zkrátka na co koukat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 šárka šárka | Web | 14. února 2016 v 18:12 | Reagovat

Tyjo jsi dobrá že si ty sezóny pamatuješ. já bych dala dohromady asi jen 2006 - 2008. Ale asi máš pravdu v tom, že sezóna 2007 byla skvělá. Taková doslova vražedná a nezapomenutelná, na takové sezóny pak člověk celý život vzpomíná.

2 Lilli Lilli | Web | 14. února 2016 v 21:39 | Reagovat

Ja som začala pozerať F1 v roku 2007 a tá sezóna a Aféra 007 je pre mňa naozaj nezabudnuteľná. Rovnako dobrá sa mi zdala aj sezóna 2008, ale od vtedy si nejako nepamätám na nič významné, okrem Suzuky 2014 (alias: pre mňa začiatok konca pozerania F1).

3 NickyHayden NickyHayden | Web | 14. února 2016 v 23:08 | Reagovat

Jaká škoda, že jsi přišla o sezónu 2005, já si dodnes pamatuju, jak jsem na konci sezóny 2004 četla v F1 Racingu předpověď, že příští sezónu bude mít titul Alonso, tak jsem si říkala ok, tomu budu fandit (protože Schumi už mi fakt lezl krkem :-D ).
A musím s vámi souhlasit, že 2007, to bylo prostě něco. :-) A to i když jsem si jí užila jenom cca od půlky (respektive od vypuknutí Spy Gate, do té doby mě F1 přestávala bavit).

4 Katka Katka | 15. února 2016 v 10:42 | Reagovat

[3]: Je mi to takhle zpětně líto, že jsem z té sezony moc neviděla, pamatuju si jen neustálé technické problémy McLarenu :-D

Já zase četla před sezonou 2007 předpověď Turka, že titul vyhraje Hamilton. Tak daleko od pravdy nebyl :-D

5 Niki Niki | Web | 15. února 2016 v 15:06 | Reagovat

Já se musím přiznat, že si toho z předešlých sezón moc nepamatuju :-D Taky proto jsem si založila blog, abych tam všechno psala a po letech si to třeba četla a vzpomínala :-D
Já vlastně ani nevím, která byla první sezóna, kterou jsem celou viděla. Teta F1 dřív hodně sledovala, takže jsem občas slyšela jména Schumacher, Häkkinen, Coulthard, Barrichello, ale netuším, co to mohlo být za rok :-D Já si pamatuju sezónu, kdy dominoval Renault, tak to asi byl rok 2005 nebo 2006, ale nemyslím si, že bych tu sezónu viděla celou. Víc jsem se začala o F1 zajímat až od roku 2007 a tam taky začala má obliba Kimiho :-D

6 Michal Michal | 15. února 2016 v 17:59 | Reagovat

Pro mě byla 2006 hodně smutná sezona, protože skončil Schumacher. A naopak 2007 je z těchto výše uvedených nejlepší, protože ta sezona měla náboj a to jak se Mclaren krásně připravil o titul ve prospěch Ferrari. :-D  Dobjednal jsem si čísla časopisu Formule abych měl právě ten kompletní ročník 2007 a jak je to krásné čtení. Na Nürburgringu jsem ten rok byl, a nikdy nezapomenu na to jak mě tam bičoval ten studený déšť a já tam stál jen v promočené mikině Ferrari, ale schovat jsem se nešel, nechtěl jsem přijít ani o minutu z toho závodu.

Nemělo s tou averzí vůči Vettelovi ze sezony 2009 něco společného to, že je němec? :-D

2010 to je hrozná škoda že se nám ten titul nepodařil. Mohlo pak být všechno jiné.

V roce 2012 to byl nejlepší Alonsův výkon a nejlepší jezdecký výkon vůbec za hodně dlouhou dobu. Ten rok měl být titul jeho.

Já naopak doufám že souboj o titul bude s jezdci Ferrari a naopak by mohl být bez Hamiltona. :-D  ;-)

7 Moramis Moramis | Web | 15. února 2016 v 19:39 | Reagovat

Já si matně pamatuji 2006 a až do 2009 jsem koukala prostě na F1 s tátou. Pak se to 2010 zlomilo za což zrovna mohl Vettel. No a teď zase válčím jestli koukat nebo ne.
Na F1 jsem vlastně vyrůstla. Žádný hokej či  fotbal, který táta nemá rád. :-D

8 Katka Katka | 16. února 2016 v 9:28 | Reagovat

[5]: Proto je blog parádní věc, já si to uvědomuju, když si člověk napíše zážitky ze závodu nebo nějaké akce a pak si to zpětně může přečíst :-)

To je hezké, že u vás koukala teta, u nás to byla vlastně jen ta mužská část příbuzenstva, i když sestřenka na závody asi taky někdy koukala a dokonce i ví, jak vypadá Fernando :D

[6]: Ale vidět vyhrát Fernanda, to za to určitě stálo :-P  :-D

To určitě nemělo, já v té době náhodou Němcům fandila - Heidfeld nebo Glock. :-D

Já jsem schopná fandit komukoliv, když nevyhraje Vettel :-D

[7]: To je hezké vyrůstat na F1 :-D U nás letěl tedy vždy  hokej (táta) a krasobruslení (máma). Taky pamatuju, že jako malá jsem koukala na atletiku a tenis :-)

9 Niki Niki | Web | 16. února 2016 v 10:11 | Reagovat

[8]: U nás to tak nějak máme v rodině :-D I když je pravda, že nikdo není tak velký fanoušek jako já nebo ségra. Ale vědí, o co jde :-D

10 Katka Katka | 16. února 2016 v 15:27 | Reagovat

[9]: Já už taky svým nadšením do sportu překonala všechny v rodině :-D (I když tedy záleží jakého sportu, protože třeba ve fotbale mám obrovské mezery :-D )

11 Michal Michal | 16. února 2016 v 18:19 | Reagovat

[8]:Ano, vidět vyhrát Fernanda bylo fajn, i když jsem to naplno ocenil až když byl u nás. Tehdy bych přeci jen asi víc uvítal to vítězství Massy.

Aha, takže to bylo proto že to byl prostě Vettel. I když samozřejmě v tom roce 2009 jsem ho neměl vůbec rád, a ani v těch dalších letech.

Dobře, tak místo Vettela vyhraje titul Kimi. :-D

12 Niki Niki | Web | 16. února 2016 v 19:23 | Reagovat

[11]: Ano ano, prosím, ať titul vyhraje Kimi! :-D

13 Honza Honza | E-mail | 17. února 2016 v 0:49 | Reagovat

No tak to bravo Katko ty jsi prostě super aspoň něco jsi mi připoměla.Ja si snad ani nevibavim kterou sezonu jsem viděl celou mam takový pocit že snad byly i sezony že i ségra viděla vic než ja i když teď už tomu tak není a ne pokažde se mužu dívat když jsem v práci tak to nejde.Sezona 2006 2007 2008 byly super ja ale neměl nikdy obdobi kdybych Hamiltona nemusel někdy mi sice leze ne nerv ale to mi nevadí.Horši to bylo v připadě Schumachera a nebo Vettela.Sezona 2011 a Jenson Button to byla pro mě radost vic snad ani psat nebudu snad ještě to že ja na závodech F1 nikdy nebyl protože hodně peněz mi spolyka můj přes 100 let starý dům a opravy nejsou vidět a pořed se něco dělá až letos jsem se konečně rozhodl pro Maďarsko o kterém jsem uvažoval v loni a už to nestihl což musim připsat sezonu 2014 parádní Hamiltonuv výkon ale Japonsko to vše zničilo to jsem myslel že stím zkončím pak sezona 2015 začatek jsem proležel v nemocnici a letos na tom mejsem o moc lip a pak v červenci dalši šok.A duležitý a užasny moment seznony 2015 natrefil jsem na tento blog a to bylo opravdu tvé nejlepší rozhodnutí v životě toho si vážim jen mě mrzí že jsem na něj natrefil tak pozdě a až po té co nás opustil Jules.Ale tento blog je pro mě štěstí.Díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama