Jak se ze mě stal fanoušek

27. srpna 2016 v 19:54 | Katka |  Blog
Po delší době se zase hlásím. Chtěla bych vás trošku informovat, co je nového a tak. Minulý týden jsem byla v Brně na motorkách a opět to byl super zážitek. Jen tam chyběla jedna osoba a to ta, která se na vás směje z mého záhlaví. To je ale věc trošku jiná. Letos se nám povedlo potkat snad všechny, které jsme zatím úspěšně míjely, takže z tohoto pohledu to byl úspěšný výlet. Mým největším úlovkem bylo pak tílko A. Iannoneho, po kterém už delší dobu toužím (po tom tričku! :D ). Pokud by vás zajímalo, tak je to tohle - http://www.gpracingapparels.com/en/andrea-iannone/iannone-tank-top-original-woman.html. A pozor, na okruhu jsem za něj dala pouhých 15 EUR, takže to se vyplatí :D Z toho tílka jsem byla strašně nadšená - Eliška by vám určitě potvrdila, že jsem o ničem jiném nemluvila - že jsem si dokonce nechtěla brát tílko Jorgeho. Takže vidíte, že to byla velká láska :D

Chtěla jsem vám sem hodit fotky, článek jsem psát nechtěla, ale ještě se mi je všechny nepodařilo dostat do PC, takže nevím, jestli je sem pak dávat opožděně. Tak aspoň jednu mojí fotku Jorgeho :-)To jsem trošku odbočila od toho hlavního, co jsem vám chtěla napsat. Je to už nějaký měsíc, co jsem u sebe vypozorovala určitou změnu. Tomáš Richtr na facebook napsal příspěvěk, co si myslíme o nových pravidlech ohledně pneumatik a já si uvědomila, že vlastně o žádných změnách nevím. A pokud člověk sleduje F1, tak by takové věci vědět měl. V té chvíli jsem si uvědomila, že toho o F1 vlastně už vážně moc nevím a že se ze mě stal jen fanoušek. Fanda, který se koukne max na kvalifikaci a závod a to mu ke štěstí stačí.

S tím souvisí i to, že jsem začala pochybovat, co může dát takový fanoušek vám. Dřív jsem toho o F1 věděla dost, nechci říkat všechno, ale věděla jsem toho dost. A i proto mě to dost mrzí. Tím, že sleduju prakticky jen kvalifikaci a závod nevím, o čem sem mám psát. Nic moc tu toho tak nenajdete.

Druhá věc je, proč dění v F1 nesleduju. Je to prosté - práce. První půlrok jsem toho měla opravdu hodně a byla jsem neskutečně vyčerpaná. Všechno to vedlo k tomu, že jsem změnila práci. Jenže jako na potvoru v té nové práci trávím ještě více času než v té staré, takže jsem si vůbec nepomohla a navíc tam ani nemám podmínky k tomu, abych třeba ve chvílích volna psala nějaký ten článek na blog. Za těch pár týdnů tedy sleduju F1 ještě méně (ono se tedy ani nic nedělo, ale stejně :D ) a nějaká šance na zlepšení moc není.

K tomu se přidala dnešní kvalifikace. Vlastně mě to vůbec nezajímalo a vůbec nebavilo. Možná to bylo tím, že Fernando byl od začátku odepsaný a Lewis nebojoval o pole-position a tím to bylo celé nudné a připravené o nějaký náboj. Momentálně mě mnohem více bere MotoGP. Dost se tedy bojím, co bude, až z F1 odejde Fernando nebo Lewis. Ti mladí kluci mi moc neříkají. Mám tam sice vyhlédnutého Charlese Leclerca, ale nevidím v něm někoho, kdo by mohl nahradit Fernanda. Umím si představit, že bych hodně fandila Carlosovi Sainzovi, ale budu mít někdy možnost mu fandit v boji o titul? Budu mít vlastně motivaci ještě na F1 koukat? Protože sledovat, jak bojuje o titul Max proti dalšímu nezajímavému mladíkovi, mě vůbec neláká.

Rozhodně tímhle článkem nechci říct, že s F1 končím nebo s tímhle blogem. Jen jsem vám chtěla napsat, jak to se mnou teď je a bude. Kvůli práci je pro mě prakticky vyloučené psát články během týdne a jediná šance jsou tak víkendy. Navíc bych ráda zase pracovala na EFMAGu, ale zatím mi chybí chuť se do toho pustit. Takže tak. Vím, že sem už moc lidí nechodí a asi určitě sem stovky lidí chodit nebudou, ale končit s blogem zatím nehodlám. Přeci jen se vždy najde něco, k čemu se potřebuju nutně vyjádřit :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 NickyHayden NickyHayden | Web | 27. srpna 2016 v 20:49 | Reagovat

Kdybych tě měla po ruce, tak ti dám co proto, takhle mě děsit - protože celou dobu to znělo přesně tak, jako že nám jdeš oznámit, proč s blogem končíš, a to bych tě asi střelila. :-D

Začněme trochu ze široka - vím, že na fanblozích je, nebo přinejmenším byl, hodně populární koncept "hromada fotek, ještě větší hromada fotek, rozhovor, přeložený během pěti minut od vydání, hromada fotek, infočlánek o tom, jak šel náš oblíbenec do obchodu". Což je koncept, který mě osobně se až tak nelíbí. Jsem pro vyváženost - je dobré udržovat aktuality, nasdílet aktuální fotky a info, ale v dnešní době sociálních sítí si je každý snadno najde. Proto mám radši blogy, které nechrlí milion článků denně, ale zaměřují se na to podstatné, na zajímavosti, a hlavně ukazují v míře větší než malé něco o osobnosti svého autora. Proto si myslím, že absolutně nemáš důvod se nějak pozastavovat nad tím, že na blog nepřispíváš tak často - protože když už článek napíšeš, tak to stojí za to. Ano, může to být otrava, čekat na něj tak dlouho, ale na to dobré se vyplatí čekat, a tvoje články mě zatím nikdy nezklamaly. Přinejmenším jsem si vždycky aspoň trochu rozšířila obzory, potěšila se nebo si hýbla žlučí. :-D No není to super? :D

Další věc - co bude, až odejde Fernando/Lewis. Trochu cítím, že tady mám oproti spoustě fanoušků výhodu, protože už jsem tohle zažila. Byla jsem v pozici, kdy ok, měla jsem určité sympatie pro toho španělského borce, ale JV byl ten, komu jsem fandila až do konce, a sezóna po jeho odchodu mě vlastně vůbec nezajímala - a to se ani nejednalo o top jezdce. Kdybych ale po tom roce F1 vzdala, tak bych se nikdy nedočkala Spy Gate a toho zlomu, kdy jsem, obrazně řečeno, praštila do stolu a řekla si, že ten "hajzl" z Ovieda mi stojí za to, abych se ho zastala před naštvanými fanoušky a zaměřila se plně na něho, protože si myslím, že lavina nenávisti, která se na něj sesypala, je nezasloužená. No a hele, kde to skončilo. :-D Takže věřím, že stejně se jednou objeví někdo další. Možná se bude rekrutovat z mé současné oblíbené dovjky Bottas/Kvjat, možná to bude někdo úplně jiný... Kdo ví. :-)

No a úplně závěrem to nejkratší - mě naopak motorky v posledních letech absolutně přestaly bavit. Mrzí mě to, ještě když vidím, kolik lidí si je užívá, a já pak nemám čím přispět do hovoru, ale zkrátka to tak je. Tuhle sezónu jsem ještě neviděla jediný závod a nemůžu se přinutit, abych aspoň předstírala, že mě to zajímá.

Takže asi tak. Doufám, že je z toho dostatečně patrné, co jsem chtěla vyjádřit - že nic se nejí tak horké, jak se uvaří, a že na tvé články si vždycky ráda počkám, ať bude prodleva jakákoliv. No a kdyby ses stejně jednou rozhodla s F1 skončit - věřím, že to bude po zralém a dobře promyšleném rozhodnutí. :-)

2 šárka šárka | 27. srpna 2016 v 21:04 | Reagovat

Jak to poposiješ, tak ze mě se stal asi fanoušek taky :-D I když ne kvuli takové časové zaneprázdněnosti (i když čas také nemám, ale na sledoávní dění v F1 by se přeci jen ještě nějaký našel) ale já prostě všechnu tuto mojí zbívající energii namířila na GP2 a GP3 :-D

A musím říct, že když se na F1 dívám takhle s odstupem, tak si občas římám OMG, co se nám na takové blbosti tolik let líbilo, a ty problémy co vidím řešit na fb(taky hlavně u Richtera) mi přijdou strašně triviální a jsem ráda, že se mě už netýkají

Mě naopak dnešní kvalifiakce zase po delší době bavila, a to díky Estebanu Oconovi. Naopak bych to nazvala tak, že dnešní víkend pro mě zase F1 získala smysl :-D ale stejně si víc i v TV užiju GP2/3 :-D

3 Lilli Lilli | Web | 27. srpna 2016 v 22:07 | Reagovat

Máš u mňa jedno virtuálne zaucho za to, že som si myslela, že ideš zrušiť blog. :-D

Aby som sa nezabudla vyjadriť, keď odíde Fernando, tak budeš fandiť Lolovmu bratovi, lebo je to Lolov brat a okrem toho pre to, lebo nakope do zadnice Vettela alebo iného nesympatického alebo netalentovaného (prípadne oboje) občana, takže to máme vyriešené. :-D

A EFMAG vyriešime ako minulý rok, len trochu inak, princíp ostane rovnaký, netreba sa obávať. :-D

4 Michal Michal | 28. srpna 2016 v 0:31 | Reagovat

Tohle už prosím nikdy nepiš. :-D  Také jsem měl dojem že končíš s F1 a blogem. Navíc to že sem nikdo nechodí není pravda. Chodím sem já, denně několikrát, protože čekám na ten článek o MotoGP v Brně. A zítra přijdu znova,a pozítří, a popozítří... Prostě dokud mi to nenapíše že: stránku nelze najít. Tak sem budu chodit, bez ohledu na to kolik článků tady bude. :-)

A pokud jde o ty informace. Nikdo neví všechno, i když by se nám to líbilo. Já sleduji F1 dlouho. Ale pak přijde Šárka, a smete mě, protože ona ví o GP2/GP3 mnohem víc než já. A pak zase přijdeš Ty a Niky a taky mě smetete když se začne mluvit o MotoGP. A nevadí mi to. Protože tak to prostě je. Ano, dalo by se vyznat ve všem, ale to by jsme museli mít to štěstí a nějak být s F1 spjati pracovně. A jak by se mi to líbilo, dopoledne prohlížet instagram všech jezdců, a u oběda si přečíst F1 Racing. To by byla pracovní náplň. :-D

Ty pochyby se prostě čas od času objeví. Zvlášť když je málo času, stres, a podobné věci. Nikdo to neví. Ale já už také chtěl s F1 skončit. Jenomže... co by mi potom zbylo?  Moji známí, i když jsou třeba mladší než já. Mají přítelkyně, manželky, děti, rodinu.  Já nic z toho nemám. Mám jen toho černého koníka na žlutém pozadí. A kdybych s ním skončil, nedokážu říct jestli by to bylo lepší. O tom jací opravdu jsme, nerozhodují naše myšlenky, ale naše volby. ;-)

Malinko jsem se rozepsal, ale k tomu konci Fernanda a Lewise. Myslím že, vždy bude někdo komu budeš moct fandit v boji proti tomu mizernému Ferrari, s jejich arogantními jezdci a ještě horšími fanoušky. :-D  Jen zatím nevím, kdo přesně to bude. A pokud jde o Sainze, tak myslím že výhledově o ten titul bojovat může. :-)

5 Katka Katka | 28. srpna 2016 v 9:29 | Reagovat

[2]: Ale to já zase pořád chápu, co se nám na tom líbilo :-D Já vždycky říkala, že člověk musí sledovat F1 jako celek (musí sledovat, co se děje) a ne jen sledovat závod, aby ho to bavilo.

Porazil vlastně Ocon někoho? :-D

[3]: Vettel už tam pak možná nebude :-D A je otázka, jestli někdy dostane monopost, se kterým by mohl vyhrávat tituly. Takže možná zůstane navždy zahrabaný ve středu pole - v tom nejlepším případě.

[4]: Děkuju za komentář :-) Ono nejde tak úplně o Ferrari, ale o ty jezdce. Když za Ferrari bude jezdit Ricciardo se Sainzem, tak nikomu nebudu fandit víc :-D

6 Katka Katka | 28. srpna 2016 v 9:43 | Reagovat

[1]: Měla jsem tu napsanou mega dlouhou odpověď a pak jsem omylem zmáčkla tlačítko zpět a všechno se mi to smazalo, tak to zkusím znovu :-D

Prvně moc děkuju za komentář, opravdu mě potěšil :-)

První bod myslím hodně souvisel s věkem blogerek a možná ještě víc s věkem čtenářů. Já vždy měla mladší čtenáře a ty víc zajímalo, jak to komu sluší než co kdo řekl po závodě. Když si vzpomenu na své blogové začátky, tak mým prvotním cílem bylo informovat. Postupem času jsem se ale začala přizpůsobovat trendům, požadavkům - nevím, jak to nazvat - a přišlo hafo fotek apod. Co se mě týče, tak nic horšího než článek s fotkami neexistoval. Strávila jsem nad ním vždy nejvíc času, takže jsem ráda, že už tu nic takového není a konečně píšu tak, jak jsem vždy chtěla :-)

Myslím, že po jejich odchodu budu fandit proti někomu. A tím někdo bude asi Max. Jsem dokonce ochotna fandit tomu Vandoornovi (doufám, že mu nekazím jméno :-D ). Já buď někomu fandím proto, že mi je sympatický nebo na druhou stranu fandím proti někomu, koho nemůžu vystát :-D

Co se týče motorek, tak si myslím, že závody byly lepší v době, kdy Jorge přišel do MotoGP. Ty souboje jeho, Rossiho a Stonera stály za to. Tenkrát mi ale chybělo to, co mám teď a to nadšenci kolem mě, se kterými bych se o ty zážitky a všechno kolem mohla podělit. A proto, že je mám teď, mě možná MotoGP tak baví :-)

Jinak příští rok je hodně změn v top týmech, takže správný čas začít se o to zajímat :-D

Myslím, že pokud jednou s F1 skončím, tak to bude postupný proces. Já teď skončila s celou řadou sportů. Třeba jsem milovala skoky na lyžích, ale odešla spousta závodníků a hlavně Morgenstern. Příští sezonu jsem neměla vůbec chuť si závod zapnout a když se tak stalo, tak jsem ty kluky vůbec neznala. Ať to dopadne s F1 jakkkoliv, tak si myslím, že úplně na ní nezanevřu nikdy a vždy budu alespoň jedním okem dění sledovat. Co je ale nejreálnější možnost je, že budou F1 vysílat na TV, kterou nemám a s mým odporem k přenosům po internetu, to bude konečná. A pokud je pravda, že má F1 přejít na O2 TV, tak je ten konec možná hodně blízko.

7 šárka šárka | 28. srpna 2016 v 11:21 | Reagovat

[5]: No jasně, Ocon překonal Kvyata a Marcuse :-D

A až teď se mi podařilo rozkliknout tvé tílkoo Iannoneho. Viděla jsem tě s ním na fotkách, ale nevěděla komu patří, tak už to vím :-D

8 NickyHayden NickyHayden | Web | 28. srpna 2016 v 12:50 | Reagovat

[6]: Nemáš zač, psal se prakticky sám. :-D

Naprosto souhlasím ohledně článků s fotkama, jak já je nenáviděla - a dodnes nenávidím, protože kvůli blogu o Slot je čas od času musím udělat a pomalu začínám ztrácet naději, že blog.cz ještě někdy vymyslí nějakou vychytávku, aby se fotky daly vložit do článku po více kusech a ne je vkládat po jedné jak debil... :-D

No Vandoorne byl letos na tom jednom záskoku docela sympatický, na něj jsem docela zvědavá. :-) Jens vypadá, že příští rok navíc zdrhne do Williamsu, konečně se po 12 letech od Williams Gate dočkají... :-D A z letošních nováčků mě zatím docela oslovili Jolyon a Pascal, takže letos jsem zatím v tomhle ohledu do budoucna o něco větší optimista než předešlé sezóny. :-) Ani nevím, že má F1 přecházet na O2, ale ani mě to po těch hokejových aférách nepřekvapuje. Mě je to stejně jedno, já koukám na online streamy, sice to ze začátku bylo divné, ale nakonec mi dost vyhovuje, že není komentář v češtině, protože většinu času moc nerozumím, o čem je řeč, a můžu si tak na spoustu soubojů a událostí na trati dělat vlastní obrázek. Na komentář se soustředím pouze, pokud je řeč o něčem, co mě zajímá, nebo když se pouští rádio. :-D

Tak si můžeme zkusit do příští sezóny dát hec. Já začnu zase sledovat motorky a ty dáš šanci přenosům na internetu. :D

9 Lilli Lilli | Web | 28. srpna 2016 v 13:35 | Reagovat

[5]: Myslíme pozitívne. Minule mi to síce nevyšlo, ale raz by mohlo, tak to bude snáď teraz. :-D

10 Michal Michal | 28. srpna 2016 v 13:50 | Reagovat

[1]: Ani jsem nevěděl že, Spy gate tolik přispěla k tomu že, se z Fernanda stal Tvůj oblíbenec. Samozřejmě tenkrát když byl v Mclarenu, tak jsem ho moc rád neměl. Ale po zveřejnění těch emailů, mi byl hned sympatičtější. :-D

[5]: Není zač. To je zajímavý výběr jezdců. Ale kdyby Ferrari mělo tuhle dvojici, těžko bych si mezi nimi zase vybíral já. :-D  Ale Sainz je mi přeci jen sympatičtější.

11 Niki Niki | Web | 30. srpna 2016 v 19:11 | Reagovat

To je fakt zvláštní, co se to s námi děje. Podobný výlev jsem napsala taky, ale zatím jsem to nezvěřejnila. Přemýšlím o velkých blogových změnách, tak si chci nechat čas na rozmyšlenou, jestli to uskutečnit a článek zveřejnit nebo ne.

To mi připomíná... Všichni teď na internetu řeší tu kolizi ze startu závodu ve Spa, kdo za to může a blabla.. a já zjistila, že mě to vlastně nezajímá a že všichni ti, co to takhle hrozně řeší, mi lezou na nervy :-?  :-D

12 šárka šárka | 30. srpna 2016 v 22:02 | Reagovat

[11]: tak to jsem ráda, že to s tím Maxem má někdo stejně jako já :D já ve skutečnosti v první zatáčce sledovala jen estebana, tak vůbec nevím co se tam vepředu dělo :-D

13 Niki Niki | Web | 30. srpna 2016 v 22:18 | Reagovat

[12]: Budeme muset začít používat příjmení nebo nějaké přezdívky. Jakmile někdo řekne Esteban, tak si vybavím Gutiérreze, ale toho ty nemyslíš, že :D

Jinak, já teda taky moc nevěděla, o co jde, byla jsem celkově ten den nějak mimo a navíc jsem spíš sledovala střed pole :-D

14 Honza Honza | E-mail | 5. září 2016 v 16:27 | Reagovat

Já jsem na tom velmi podobně jako ty v podstatě také jen fanoušek také mám toho v práci poměrně hodně a nejen v práci ale i doma a v z hledem k tomu že jsem si letos dovolil závody v Maďarsku a pak ještě dovolenou a letní počasí letos je nic moc tak doháním doma co se dá teď zrovna prší ale včera jsem natíral okapy na stodole no sena jsem letos taky moc neusušil zkrátka závod s časem a počasím. V mém případě to tak určitě vypadá že sem nechodím ale chodím ale většinou si přečtu jen ten článek a když se podívám kolik je tam už napsáno komentářů tak už ani komentář nepíšu protože většinou píšu jako poslední a nikdo už to nečte a také protože než se sem dostanu k jednomu článku tak už tu máš nejmíň dva a to už fakt nemá cenu psát komentáře což mě dost mrzí :-( a když k tomu připočítám že mě zlobí zdraví a čeká mě kontrola na odběry jsem už byl ne však pro výsledky a na kontrolu tak nemám moc náladu něco psát jen vím že musím udělat vše pro to abych se vyhnul další operaci tak já vlastně tady čtu jen ty tvé články které mi dělají radost a jak píše Nicky Hayden tak když něco napíšeš tak to stojí za to a proto si tebe a tvého blogu velmi vážím a chápu to že máš nedostatek času a méně článku píšeš nebo méně sleduješ F1 ale kdyby měl tenhle zaniknout tak to bude určitě nejen pro mě velká ztráta. Já ti virtuálně za ucho nedám ale naopak promiň že chodím se zpožděním a píšu méně do komentářů.

15 Katka Katka | 6. září 2016 v 20:20 | Reagovat

[8]: Obávám se, že takového vylepšení se nikdy nedočkáme... :-D

Jó Jolyona jsem si taky oblíbila, ale jak dlouho v F1 může vydržet? :-D

S O2 to jeden čas docela kolovala po internetu, tak nevím, co je na tom pravda, ale doufám, že nic :-D No upřímně, já nemám tak dobrou wifi, aby mi ten stream utáhla na notebooku (asi je to i problém notebooku, ale to je zase věc jiná :-D ). Navíc u mě to zatím bylo vždy tak, že půl závodu hledám fungující stream a druhou půlku se mi to seká, takže z toho závodu nemám nic. Fakt nevím, jak to děláte, že se na streamy můžete v klidu koukat :-D

[11]: Tak to jsem zvědavá, určitě to zveřejni :-)

[14]: Děkuju za komentář :-) Klidně piš i ke starým článkům, já si to přečtu vždycky. U mě je to tak, že komentáře čtu na mobilu, ale odepsat je chci z notebooku a na ten se ne vždy dostanu, takže kolikrát už zpětně neodepíšu, ale všechno poctivě čtu :-) A doufám, že ti je dobře :-)

16 Niki Niki | Web | 6. září 2016 v 21:06 | Reagovat

[15]: Jelikož krize pominula, tak to asi zveřejňovat nebudu. Možná to někdy zveřejním upravený, kdo ví.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama