A je konec

27. listopadu 2016 v 16:34 | Katka |  Sezona 2016
Původně jsem psát článek nechtěla, ale....

Jsou to tři roky, co Mercedes dominuje a já si to užívala. Loni to nebylo nijak extra dramatické, ale zbylé dva ročníky podle mě ano. Hlavně letos jsem si Lewise neskutečně oblíbila, až bych tomu sama nevěřila. Strašně jsem mu ten titul přála a to z mnoha důvodů. Stačí se podívat na historické tabulky, které letos měnil. Je na předních příčkách a přesto má "jen" tři tituly. Stejně jako Fernando si myslím, že si oba zaslouží daleko víc než dva, resp. tři světové tituly. Fernando už to asi moc nezlepší, ale Lewis by ještě mohl.

Letos sice vyhrál Rosberg, ale to nic nemění na tom, že lepší jezdec je a bude Lewis. Já už se na tenhle scénář připravuju od osudné Malajsie a nevím, jestli někdy dokážu Rosberga uznat jako šampiona. Chci říct, že pro mě je to pořád průměrný jezdec, který náhodou vyhrál titul. Asi kdyby v Malajsii vyhrál Lewis a titul i tak dokázal vybojovat Rosberg, bylo by to jiné. Jenže kdyby Hamilton vyhrál v Malajsii, tak nepochybuju, že by titul v pohodě získal. Rosberg strašně těžil z Lewisových problémů.

Dneska každopádně udělal Lewis skvělý závod a doufám, že mu to lidi nebudou zazlívat. Podobnou taktiku volil dva roky zpátky v MotoGP Jorge Lorenzo a bohužel mu to taky nevyšlo - tenkrát zase Marquez těžil z Lorenzova zranění. Pro mě to bylo v obou případech hodně těžké, protože ten rychlejší jezdec prostě nevyhrál.

Teď mi došlo, jak je nefér, že Nico má titul a tolik dobrých jezdců ne. Prostě on ten titul nikdy neměl vyhrát. I Massa si ho tenkrát víc zasloužil, protože on jezdil skvěle.

Na druhou stranu, jakou vypovídací hodnotu tituly vlastně mají? Dělají čtyři tituly z Vettela lepšího jezdce než je Hamilton? Podle mě ani náhodou. Je Nico stejně dobrý jako Kimi a Jenson? A to nemluvím o Fernandovi a jeho dvou titulech. Myslím, že za pár let se bude vzpomínat na Lewise i Fernanda. Kdo si vzpomene na Rosberga? Nebo třeba Jensona? Mám Jensona ráda, ale nemyslím si, že za pár let si vzpomenu, že měl titul.

Jo, štve mě, že Lewis nezískal titul (už kvůli těm "fanouškům" co mu nadávají do opic). Podle mě byl lepším jezdcem a do Malajsie jsem nikdy nepřestala věřit, že vyhraje. Vlastně i po oklepání se z šoku, jsem mu věřila i po Malajsii. Beru to tak, že vyhrál šťastnější jezdec bez technických problémů. Když bych použila přirovnání, Rosberg běžel hladkou čtvrtku, zatímco Lewis čtvrtku s překážkami. I přesto bojoval až do konce a pro mě byl letos lepším jezdcem. Doufám, že Mercedes opět postaví dobré auto a pomsta bude sladká. Za rok to Rosberg tak lehké mít nebude.

#TeamLH


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Michal Michal | 27. listopadu 2016 v 16:57 | Reagovat

Předně musím říct, že Nicovi ten titul nikdo nedal jen kvůli tomu, že jezdí v F1. Musel si ho vybojovat, a možná to měl těžší právě proto, že ho všichni považují za toho horšího. Jasně, to že Hamilton získává tituly s tím se tak nějak počítá, jen kvůli tomu že je to on. A pokud ho nevyhraje, tak se všichni diví, a hledají příčinu jeho prohry ve smůle, počasí, špatném postavení hvězd, a podobných věcech. Nenapadne je, že Nico byl prostě letos lepší, a že to na začátku Hamilton třeba maličko podcenil. Že se spíš věnoval svému Instagramu, než závodění a prostě doufal že Rosberga porazí automaticky.

Nevím jestli je dobré zmiňovat Massovu prohru z roku 2008, když to byl zrovna Hamilton kdo ten titul vyhrál.

Jestli letos vyhrál šťastnější jezdec, tak v roce 2008 Hamilton ten titul doslova dostal darem!!

2 Niki Niki | Web | 27. listopadu 2016 v 20:33 | Reagovat

Jestli nevadí, teď budu dvě tvé věty citovat, chci k tomu něco dodat :-D

"Rosberg strašně těžil z Lewisových problémů." - A o tom to právě je. Mince má vždy dvě strany. Když má jeden problémy, druhý má štěstí. To je zákonitost světa, nejen ve sportu.

"Prostě on ten titul nikdy neměl vyhrát." - Tohle je dost drsný konstatování.

Jinak, k tomu, jak píšeš, jakou cenu vlastně mají tituly. Já to beru tak, že titul má prostě pilot/sportovec, kterému to v tom roce všechno vyšlo. Kterému se sešlo víc věcí najednou, v tomto případě teda auto, talent, strategie, chyby soupeřů. Je to prostě soubor mnoha věcí. A za rok to zas může být jinak. Já rozhodně jednotlivé mistry světa a tituly neporovnávám, vždyť to se ani nedá.

3 Kiki Kiki | 27. listopadu 2016 v 23:28 | Reagovat

[1]: Keď už spomínaš rok 2008, tak, že Ham získal titul nešportovým správaním proti Massovi ako to bolo teraz, rovnako sa správal ako ten spomínaný rok. Úmyselne spomaľoval Rosberga, aby ho ešte dvaja jazdci predbehli, aby vyhral titul.

Viacerí tam nevedia pretekať fair play.

4 Honza Honza | E-mail | 27. listopadu 2016 v 23:58 | Reagovat

Já v podstatě souhlasím se vsemi jak píšeš Nico byl letos šťastnější bez technických problému ale nejen to protože Lewis letošní sezonu dělal chyby a tady souhlasím právě s Michalem Lewis to podcenil a jestliže jeden dělá chyby druhý je v té chvíli prostě lepší chybami se člověk přece učí a Nico se snažil. Je pravda že jsem z toho zklamaný že titul nevyhrál Lewis :-( protože je Lewis lepší ale za tu snahu si to i Nico zaslouží a tady souhlasím s Niki a to s tím co napsala na konci svého komentáře ohledně těch titulu přesně tak se sešlo Nicovi víc věci na jednou a z těch chyb Lewise právě těžil. Tohle Niki napsala naprosto přesně. A jak píšeš ty ve svém článku to že má někdo víc titulu ještě neznamená že je lepší než ten kdo má titulu méně.

5 Katka Katka | 28. listopadu 2016 v 20:11 | Reagovat

Prvně chci říct, že článek je zaujatý a že jsem se prostě chtěla vypsat z toho, co jsem v té chvíli cítila. Možná si to za pár let přečtu a zasměju se, to občas dělám. Ale tak to teď prostě cítím.

[1]: Promiň, ale moc nechápu tu první větu.

První závody jsem moc neviděla a ani si je moc nepamatuju. Ale on tam měl tuším pár technických problémů, kdy snad jednou nenastoupil do kvalifikace. Těch technických problémů měl víc - to je fakt. Jen třeba v kvalifikaci byl dvakrát desátý a dvakrát byl na konci pole, zatímco Rosberg byl jen jednou šestý. Mně jde o to, že prostě rozhodla Malajsie. Jasně Nico za to nemůže a možná se to Lewisovi vrátilo za Maďarsko 2008.Takhle ale mám pocit, že to Rosbergovi spadlo do klína. Co se týče jeho životního stylu, každý jsme jiný. Jeden se odreaguje při čtení knížky a jiný na party ve Vegas. To bych do toho vůbec nepletla.

V 2008 jsem fandila Massovi a myslím, že byl lepší. Zatímco Hamilton dělal tenkrát chyby, za Massu je dělal tým. Podle mě je to stejný případ. Stejně tak mi to připomíná sezonu 2014, kdy měl většinu sezony problémy Hamilton a Rosberg z toho těžil, tenkrát to naštěstí Hamilton stihl otočit.

[2]: Mně to prostě přijde nefér. Nejen teď. Já bych byla ráda, kdyby měli opravdu stejné podmínky. Takže buď ať oběma to auto jede nebo nejede :D

[3]: Co udělal Hamilton v roce 2008? Nějak si to nepamatuju. Myslím to nefér chování. A v Abu Dhabi neudělal nic špatného.

[4]: Já si nemyslím, že dělal Lewis nějak moc chyb. Byly tam ty blbé starty, ale údajně za tím byla snad spojka či co. Ale nevím.

6 Michal Michal | 28. listopadu 2016 v 20:38 | Reagovat

[5]:Ta první věta je reakce na to jak píšeš, že Rosberg je průměrný jezdec který  náhodou vyhrál. Chci tím říct, že když někdo vyhraje šampionát F1. musí už něco umět. Nejde to vyhrát náhodou. Ano, občas má Váš soupeř smůlu nebo štěstí. Tak už to bývá. Ale nedá se to naprogramovat tak, aby Vám to vycházelo jednadvacekrát za sebou.

Souhlasím že rozhodla Malajsie, a možná trochu Španělsko, kde sice nedojeli, ale kdyby dojeli, kdo ví komu by ty body pomohli.

Já bych to do toho malinko pletl. Mě nejde ani tak o ten životní styl. Ale o to, že Hamilton třeba dělal věci které ho malinko odváděly od závodění. A tohle v kombinaci s tím že jste dvakrát za sebou vyhráli titul. Vám malinko otupí smysli a vede to k podcenění.

Jo, s tím rokem 2008 v podstatě souhlasím. Tedy s tím co o něm píšeš. Samozřejmě že já mám svůj neskrývaný názor a jednoznačného viníka. :-D

Za to že jsi fandila Massovi ti píšu velké plus. :-D

7 Katka Katka | 28. listopadu 2016 v 21:16 | Reagovat

[6]: Já tak Rosberga vnímám - jako lepší průměr. Přirovnala bych ho k Buttonovi. Prostě neberu ho jako jezdce mistrovských kvalit.

Ale jak víš, jak moc ho to ovlivňuje? Pokud nejsi v jeho kůži, tak to nemůžeš vědět. Tohle prostě nejde z venku posoudit. Loni se choval stejně a byl dominantní. Jak jsem psala, každý jsme jiný.

Je blbost, že by ten souboj rozhodl Glock. Když chceš viníka, tak je jednoduché to na něj hodit. Já tenkrát nemohla Hamiltona vystát, ale nikdy jsem to na Glocka nesváděla. Rozhodlo Maďarsko a určitě tam byly i další momenty. Ale co měl Massa dělat v Brazílii víc? Nic. Stejně jako Hamilton neztratil titul v Abu Dhabi, Massa ho neztratil v Brazílii.

8 Michal Michal | 28. listopadu 2016 v 22:00 | Reagovat

[7]: Každý se může na Rosberga dívat podle svého uvážení. No Button, to je zrovna takové přirovnání... Button udělal pár špatných rozhodnutí, které způsobili že byl vždy ve špatném týmu. Samozřejmě kromě Brwan GP. Kdežto Rosberg, podle mě je lepší. On je méně dravý, proto to vypadá že je spíš v tom lepším průměru.

Já to samozřejmě nevím. Mám jen takovou teorii a myslím si to. Přeci jen a teď uvádím opravdu jen příklad. Když Hamilton je na párty v Las Vegas a baví se tam celou noc. A Rosberg v deset večet zaklapne knížu a jde spát. Tak všechny ty probdělé noci se projeví až časem. Jistě že Hamilton, je špičkový sportovec, pořád relativně mladý a má dost síly. Ale prostě jednou se to ukáže.

Ano, souhlasím. Je jednoduché to hodit na Glocka. A je pravda že Maďarsko a Singapur(mohl bych udělat viníka z Piqueta a Symondse) měli velký vliv. Jenže ty největší emoce byli až v Brazílii, a proto si člověk pamatuje spíše to co rozhodlo tam.

Mimochodem tohle mě přivedlo na myšlenku, že by třeba F1 Racing UK mohl mezi jezdci udělat anketu jakému týmu fandili když byli kluci.

9 Kiki Kiki | 28. listopadu 2016 v 23:55 | Reagovat

[5]: Moja, úmyselne brzdil Rosberga, aby ho mohli predbehnúť ďalší dva, a ešte k tomu ignoroval rozkazy od svojho tímu a šéfa.

10 Katka Katka | 30. listopadu 2016 v 20:30 | Reagovat

[8]: Ale Button je taky takový neviditelný, ale mě třeba přesvědčil v roce 2011, kdy jezdil skvěle a porazil Lewise.

Jenže kdo říká, že se Hamilton každý den opíjí do němoty? Já mám třeba kolegu, co přijde do práce v sedm, osm ráno a je schopen tam být do tří do rána a takhle funguje třeba měsíc včetně kolikrát víkendů. Já bych umřela po prvním dnu. Takže o tom mluvím, každý to máme jinak.

Ale o to jde, Brazílie nerozhodla. Vždycky rozhodují závody, kde jezdec ztratí. Jasně, ty emoce tam byly, ale Glocka vinit nemůžeš. On navíc fakt tenkrát s Hamiltonem vůbec nevycházel.

Já myslím, že většina to i říká - Carlos a Jolyon fandili Fernandovi a většina Schumacherovi.

[9]: Ptala jsem se na rok 2008. K Abu Dhabi - i většina jezdců řekla, že by udělala to samé. Lewis chtěl titul, tak musel zkusit všechno a tohle nic proti pravidlům nebylo.

A upřímně nevím, proč řešíte Hamiltona  a jeho jízdu v Abu Dhabi. Vyhrál vám váš favorit, tak byste se měli snad radovat a ne řešit Lewise. Je jasný, že my - fanoušci Hamiltona - si budeme stěžovat. Všichni fanoušci si postěžují, když jejich oblíbenec přijde v posledním závodě definitivně o titul. Někde jsem četla titulek, že Rosberg vyhrál titul, ale mluví se o Hamiltonovi. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama