Co se kde šustne

12. listopadu 2016 v 13:11 | Katka |  Aktuálně
Před námi je další závod a to v Brazílii, kde by mohl Nico Rosberg slavit titul. Projela jsem pár článků a našla jsem pár zajímavostí. O tom, jak velký kamarád je Massa s Villeneuvem nebo jak Wolff volal tátovi Maxe Verstappena. To a další se dozvíte v tomto článku.

Fernando kameraman


Fernadno Alonso opět bavil fanoušky. V tréninku musel odstavit svůj McLaren a tak místo trénování šel hrát fotbal a hledat si stoličku.

"Musím se zlepšit," kál se poté Fernando. "Joystick je nyní mnohem citlivější. Řekli mi, že budou vysílat, až pojede Perez. Tak jsem se snažil najít Pereze a objevil jsem chlápka na asfaltu, ale ne Pereze. Cítím se dost špatně, myslím, že po jezdeckém sezení půjdu zpátky na Porsche Cup, pro případ, že budu mít zítra nějaké problémy."

"V těžkých časech je důležité neztrácet smysl pro humor," pokračoval a s úsměvem dodal. "Loni bylo velké téma, když jsem seděl na skládací židli, tak jsem se dneska pokusil jednu najít, když jsem musel odstavit auto. Žádnou jsem nemohl najít, pak jsem ale uviděl televizní kameru."


Toto a telefonát starému Verstappenovi

Boj o titul jde do tuhého a v Mercedesu neváhají použít i trošku netradiční metody. Toto Wolff zavolal tátovi Maxe Verstappena, aby svému synovi domluvil. Nemá se prý zamotat do boje o titul.

"Osobně ho mám rád (Verstappena)," řekl Toto. "Možná by se ale mohl pokusit být v určitých situacích opatrnější. Kdyby v Mexiku vyřadil Nica, nebyl bych na něj naštvaný jen já, ale i půlka světa, protože by zbytečně zasáhl do boje o titul."

A právě proto zavolal Maxovu otci. "Jen jsem chtěl říct jeho otci, kterého znám už hodně dlouho, že by pro Maxe byla ostuda, kdyby ovlivnil nesmyslným manévrem boj o titul."

Odpověď na sebe samozřejmě nenechala dlouho čekat. Helmut Marko k tomu řekl: "Je to čím dál absurdnější. Pokud od nás něco pan Wolff chce, měl by kontaktovat lidi z Red Bullu a ne jeho otce. Jezdíme si svůj závod. Není to tak, že by nám dávali kolo a v tom případě byste mohli pochopit, pokud by po nás chtěli udělat prostor."

K samotnému telefonátu dodal: "Tohle jsem ještě nikdy nezažil. Volat závodníkovu otci a manipulovat ho je myslím dost špatné."

Toto se pak už jen bránil, že volal jeho otci proto, že to je jediný člověk, kterému Max plně důvěřuje. Navíc zásah do šampionátu by odnesl právě Max, protože by to zničilo jeho image a to Toto vůbec nechce.

Magnussen versus Palmer

Kevin Magnussen mění působiště a příští sezonu bude jezdit v týmu Haas. To Jolyon Palmer naopak zůstává u Renaultu a nad rozhodnutím svého současného týmového kolegy se dost podivoval.

"Jsem překvapený," řekl Palmer na otázku, co říká na Magnussenův odchod do Haasu. "Myslím, že udělal chybu. Jsme tovární tým a příští rok budeme před Haasem. Je to stejné, jako kdyby vám Red Bull nabídl sedačku na rok - je to lepší než dva roky s Toro Rosso."

Co na to Kevin? Ten se jen smál. "Myslím, že by měl být šťastný, že jsem odešel."

Co bude s Wehrleinem?

Pascal Wehrlein byl jedním z adeptů na místo u Force India. Ti si ale vybrali jiného mladíka a to Estebana Ocona, který je Pascalův týmový kolega.

"Toto mi to volal. Řekl, že Force India si vybrala Estebana a já musím pochopit proč a co mohu zlepšit," řekl Wehrlein.

Pascal tak s velkou pravděpodobností zůstane u Manoru, i když je tu údajně malá šance na místo u Sauberu, kde má Felipe Nasr problémy se sponzory.

"Není to konec svět. Je to ztracená příležitost, ale jsem šťastný, že tu zůstanu a pokusím se udělat příští rok další krok."

"Musím se s tím vyrovnat. Mohl bych teď říct něco špatného, ale to by mi moc nepomohlo. Schylovalo se k tomu a včera přišlo potvrzení. Jediné, co mohu udělat, je popřát Estebanovi hodně štěstí. Teď budu muset dál ukazovat, co ve mně je - tohle je malý krok zpět, ale nic víc."

Felipe a Jacques... Kámoši jak hrom

Felipe Massa se rozpovídal o svém vztahu k Jacquesovi Villeneuvovi. Prý jsou to dobří přátelé. "Villeneuve je člověk a jezdec, který se od ostatních hodně liší. Na začátku byl náš vztah komplikovaný. Musím říct, že z mé strany tam bylo nepřátelství. V mém prvním roce v F1 mě vždy kritizoval, mé chování na trati a vlastně mladé jezdce obecně. Jednou za mnou přišel s velmi zdvořilým a přátelským tónem. Ptal jsem se ho, proč se teď chová tak hezky, když mě neustále kritizuje. Řekl, že to byla minulost a udělal spoustu chyb, že proti mě nic nemá a že mě považuje za dobrého jezdce. Od té chvíle se z nás stali velmi dobří přátelé. Řekl bych, že v paddocku je to jeden z lidí, se kterými se nejvíce přátelím."

Massa pak pokračoval na téma Schumachera. "Michael byl můj učitel. Samozřejmě byl velmi sobecký, ale já měl štěstí, že na mě koukal jako na dítě. Řekněme, že možná proto se ke mně tak sobecky nechoval, jako se možná choval k ostatním."

A jelikož je Massa tak ukecaný, přidám ještě něco k Fernandovi. Během závodu v Americe ti dva kolidovali a Felipe byl tenkrát hooodně naštvaný. "Po závodě jsem odcházel a on se mnou nechtěl jít, protože věděl, že jsem naštvaný. Komisaři museli tenkrát asi spát. Další závod během hymny stojí jezdci jeden vedle druhého a mé místo bylo vedle něj. Kouknul na mě a objal mě. Pak jsem se na něj podíval a on mi řekl: "Byl jsi zk****, ale mám tě rád. Pak se začal smát. Nezlobím se na něj, vždy se ke mně choval hezky. Přede mnou byl vždy milý, i když je pravda, že když jsem byl pryč, tak se choval jinak."

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Honza Honza | E-mail | 18. listopadu 2016 v 0:02 | Reagovat

Především se musím omluvit že v poslední době tenhle blog vynechávám hlavně co se komentáře tyká a nejen jich samotných jsou zde za poslední dobu články jako 10 let s blogem i s MotoGP ,Šampioni 2016,Dopis pro Vettela ten jsem si přečetl tedy celý a dnes po delší době Co se kde šustne. Díky za pěkný článek a video s Fernandem na chvíli jsem si vylepšil náladu. Měl jsem toho teď hodně a dnes se to už vůbec nevylepšilo tak se omlouvám ale nejsem si jistý tím jestli ta pauza nebude delší možná že naopak ne já sám ani nevím každopádně v poslední době nemám na nic silu a ten datum s číslem 17. je snad prokletý už je to podruhé co mi ta 17.někoho na vždy vzala :-( a tak nějak to vše právě na mě padlo. :-(

2 Katka Katka | 19. listopadu 2016 v 20:15 | Reagovat

[1]: Honzo, není se za co omlouvat :-)

Přeju, ať se z toho brzy dostaneš a je zase dobře :-)

3 Honza Honza | 20. listopadu 2016 v 0:21 | Reagovat

Díky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama