Hon na Maxe aneb začínám mu fandit?

19. listopadu 2016 v 21:30 | Katka |  Max Verstappen
Poslední dobou je ho všude dost. Tu ho chválí za perfektní jízdu a tu ho haní za agresivní předjížděcí manévry. Jedno je jisté - Max Verstappen nenechá chladným asi nikoho.

Já osobně byla jeho velkým kritikem. Byla jsem hodně proti tomu, aby začal v F1 jezdit a stojím si za tím pořád. Podle mě by jezdec, který nemůže mít řidičák, v F1 jezdit neměl. Nesedl mi nikdy ani jako člověk. Jeho arogantní chování mi bylo vždy dost proti srsti a to nemluvím o jeho otci a básnění všech z Red Bullu. A nepřidalo tomu ani jeho povýšení do Red Bullu na úkor Daniila Kvjata. Poslední dobou se ale můj pohled na něj dost mění.
Mám pocit, že se teď na něj pořádá úplný hon. Vše začalo, když v barvách Red Bullu poprvé zkřížil cestu Sebastianu Vettelovi. Od té doby se na něj valí kritika. I když asi je to hlavně z řad Ferrari a jejich fanoušků. Není od věci upozornit, že právě s Vettelem těch problémů má nějvíc.

Za každé ostřejší předjetí volají fanoušci po penalizaci, jiní ho zase srovnávají se Sennou. Max vyvolává velmi rozporuplné pocity snad ve všech. Jedni ho milují, druzí nenávidí.

A právě pohled na udílení penalizací je teď tématem číslo jedna. Za co by měly být udělovány a za co ne? Problém je, že jsme tak trošku zhýčkaní. V minulosti bylo uděleno hodně trestů, které byly velmi sporné. Za stejný manévr jednou je a jindy není jezdec penalizovaný. Tresty jsou zdánlivě nekonzistentní. Jenže jde být vlastně konzistentní?

Každý sporný manévr je jiný a liší se i trati. Dvě předjetí nikdy nebudou stejná jako přes kopírák. Stejně tak jeden člověk to vidí nějak a druhý zase jinak. Komisaři navíc nejsou na každém závodě stejní a tak úplně konzistentní rozhodnutí být nemůžou. Přeci jen je to rozhodnutí kolikrát dost subjektivní a jak jsem řekla, každý to vidíme jinak. Stačí se podívat na nás fanoušky, jak vidíme každý incident úplně jinak.

I pro výše uvedené si nemyslím, že by se Maxovi nějak nadržovalo. Možná za něco tu penalizaci dostat mohl, ale rozhodně ne za všechno. Ale to stejné snad můžeme říct i o jiných jezdcích. Nejen u Verstappena se rozhodovalo sporně.

Dalším problémem v případě Maxe je to, že většinou je jeho obětí Sebastian Vettel. Ten má dost hlasité fanoušky a to stejné platí pro Ferrari. Pokud se stane něco Ferrari, tak o tom slyšíme ještě minimálně týden.

Přiznám se, že od prvního kontaktu s Vettelem jsem se Maxe zastávala (překvapila jsem sama sebe :D). Došlo to až k tomu, že jsem teď Verstappenovi v Brazílii opravdu fandila. Přijde mi hrozně nefér, že je viněn za úplně všechno. Líbil se mi jeden komentář na internetu, který reagoval na kritiku od Vettela. Od někoho, kdo měl letos snad nejvíc kontaktů, ta kritika opravdu sedí.

Neříkám, že Verstappen udělal vše dobře, ale tohle začíná být už přehnané. Dokonce to donutilo MĚ, abych se postavila na jeho stranu. Mě, která mu ještě před pár měsíci nemohla přijít na jméno. Jenže u mě to tak bývá, že když proti někomu je většina, tak se za něj postavím.

Čeká nás ještě poslední závod a Verstappen v něm bude bojovat o čtvrté místo v šampionátu. Na Vettela ztrácí tuším pět bodů. Myslím, že by si to zasloužil. Vlastně ani nevím, jak může být Vettel na čtvrtém místě. Každopádně ten souboj by mohl být hodně zajímavý. Ještě zajímavější pak bude příští rok, kdy bude mít Verstappen mnohem více zkušeností a hlavně Red Bull od začátku sezony. Já jakožto fanoušek Ricciarda přesto doufám, že zase tak dobrý nebude. No uvidíme, jak se to všechno vyvine a jaké budou reakce fanoušků. Já osobně bych se nedivila, kdyby ti, kteří na něj teď nadávají, za pár let Verstappena oslavovali už jako jezdce Ferrari. Nebylo by to poprvé. Alonso a Vettel bývali také kritizování a nenáviděni a jak to s nimi nakonec dopadlo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lilli Lilli | 19. listopadu 2016 v 22:16 | Reagovat

U mňa je Max skokanom roka, keďže v prvej polke sezóny som ho prezývala jedným veľmi nelichotivým menom, ktoré asi vieš, a teraz je vo vrchnej časti môjho neutrálneho pásma, čo je vlastne parádna poloha, pretože v pozitívnom pásme nie je z momentálne jazdiacich vôbec nikto. :-D
Myslíš si, že Max bude niekedy vo Ferrari?

2 NickyHayden NickyHayden | Web | 20. listopadu 2016 v 9:51 | Reagovat

Že Maxe všichni nenávidí a všichni mu nadávají? Však ho naopak poslední dobou vynáší pomalu až do nebe, jaký je to rebel a mladá krev a jak se ničeho nebojí. A za tu Brazílii si to vážně zasloužil, to byla podle mě jízda sezóny, ale to nic nemění na tom, že je to bezcharakterní rozmazlenej parchant. Nehledě na to, že s jiným vozem než s Red Bullem by si takovou jízdu dovolit nemohl, však Hulk to řekl celkem trefně, že kdyby on s Force Indií brzdil tak pozdě jeho Verstappen s Red Bullem, tak by skončil na měsíci. Což samozřejmě není vina Maxe, že má dobrý vůz :-D , ale je z toho doufám patrné, co se snažím říct.
A že se Maxovi nenadržuje... Však z toho ustavičného vyhlašování jeho jezdcem závodu už se taky dělají vtipy. Vyhlásit jezdce závodu ještě předtím, než se závod vůbec dojede? Jo, ten byl povedenej. :-D Právě ty kontroverze kolem něj mu hrozně pomáhají k popularitě, protože schválně - kdyby ten, koho tak vytrvale ostřeluje, nebyl tuhle sezónu tebou nenáviděný Vettel, ale třeba takový Hamilton, pořád bys byla na straně Maxe? Jasně, že se jeho fanoušci budou z části rekrutovat také z řad antifanoušků jezdců, se kterými má konflikt... Však spousta fanoušků Kimiho ho na začátku sezóny měla ráda a najednou mu nemůžou přijít na jméno, proč asi.:-) Nevím, jestli je tohle kouzlo nechtěného, ale pokud ne a někdo mu tohle poradil jako strategii, jak se pořádně zapsat, tak by měl dostat za tuhle sezónu nějaký speciální metál. :-D

3 Sandra Sandra | Web | 20. listopadu 2016 v 11:13 | Reagovat

Já tedy na F1 moc nekoukám, ale Max mě upoutal, je fakt dobrej, příští mistr světa!

4 Michal Michal | 21. listopadu 2016 v 15:03 | Reagovat

Je to článek o Verstappenovi a nejméně třikrát je tam Ferrari zmíněno jako ti nejvíce špatní. :-D   A samozřejmě že jsem jeho kritikem, a samozřejmě že jsem proti němu zaujatý. Opravdu ho nemám rád. A doufám že do Ferrari nikdy nepůjde. To co Hamiltonovi trvalo několik let (poštvat proti sobě všechny Tifosi), to zvládl Verstappen za jednu sezonu. Prostě už překročil tu pomyslnou mez. Způsobil hodně zlé krve. A nškdo takový do Ferrari nemůže, i kdyby opravdu jezdil jako Senna. Alonso, získal dva tituli v době kdy je měl mít Schumacher. Jezdil tvrdě ale nikdy se nad ním nedržela ochraná ruka, a taky něměl tolik kolizí se Schumacherem. Navíc k nám přišel v době kdy už nevyhrával. Vettel naštval Tifosi ještě víc než Alonso, čtyři tituly to už je drzost. Vettel měl ochranou ruku Red Bullu, ale hodně mu pomohla ta poslední sezona s Red Bullem kdy byl slabý a hodně je kritizoval. A samozřejmě ta tři vítězství mu pomohla, překlenout tu bariéru.

v Brazíli měl nové pneumatiky, takže se nedivím že byl tak rychlý. A prošlo mu předjetí Kimiho za SC. Ale kdybych to tu rozebíral, zase bych skloznul ke svému minulému komentáři a to nechci, protože se očividně spoustě lidem nelíbil. :-D   Ale Verstapppen, si to z velké většiny dělá sám. V Belgii v první zatáčce prostě nepřemýšlel,jel rovně a vůbec ho netrápilo že ze své pozice nemůže v životě zatočit. A to předjetí Rosberga si  mohl taky odpustit. Zvláští že jeho předjel, ale na Hamiltona už neměl? Nebo nechtěl?

Je drzý a arogantní,a nebýt jeho otce, těžko říct kde by byl.

5 Renaiti Renaiti | Web | 24. listopadu 2016 v 14:56 | Reagovat

Musím se přiznat, že jsem vždy byla zarytou fanynkou Sebastiana, ale tenhle rok jsem si docela dost oblíbila i Maxe. Samozřejmě, ty jejich střety mě mrzí, možná proto se nestavím ani na jednu ani na druhou stranu, přesně jak jsi psala, je to prostě individuální, jak každý danou situaci vidí. Mnoho manévrů bych já osobně kolikrát penalizovala, ale většinou se nijak neřeší. Podle mého je docela úžasné, že ve svém věku dokáže jezdit tak jak dokáže, i když je mu teprve 19. Já osobně jemu i Vettelovi velmi fandím a sama jsem zvědavá, jak to letos s výsledky dopadne :D  :-)...

6 Kiki Kiki | 25. listopadu 2016 v 10:53 | Reagovat

[1]: Lili, čo si sa zblaznila, Verst vo Ferrari. Kým tam budú Kimi so Sebom. Tak tam nebude. Keď odídu obidvaja, už mi to bude jedno, lebo už nebudem pozerať F1.
Viac-menej sa zameram na Motogp, aj keď ani to nemám chuť kukat.

7 Kiki Kiki | 25. listopadu 2016 v 11:02 | Reagovat

Sorry vám dievčatá. Ale on nemá, čo tam robiť. Dotlačil ho otec. Nemá kúsok rešpektu a je voči ostatným drzy. Jemu je jedno, ci vytlaci kohokoľvek, či to budú jazdci z Mercedesu, Ferrari a mohla by som pokračovať. Mi je z neho zle. Má rovnako chorý drzy štýl jazdy ako Marquez a niektorí sem prišli v staršom veku ako on, tak podaktorí mali zdravo drzy štýl, napríklad Alonso, aj Vettel a Massa, a aj nebohý mladý Bianchi.

8 Lilli Lilli | 25. listopadu 2016 v 21:20 | Reagovat

[6]: Skús sa vyjadrovať normálne, prosím ťa, a nepýtať sa, či som sa zbláznila.
Samozrejme, že keď majú 2 jazdcov, tak tam tretieho nevezmú a keďže už nebudeš pozerať F1 v čase, keď by bolo teoreticky možné, že by vo Ferrari bol Vestappen, nabudúce sa radšej nevyjadruj. A ak si to nezaregistrovala, istý čas sa písalo o tom, že by Verstappen mohol ísť do Ferrari, takže nabudúce môžeš aj všetkých tých novinárov označiť za bláznov. Nemusíš všetko tak prežívať.

[7]: Zase Bianchi? Nevieš bez neho žiť? Je to otravné, že ho pcháš všade, naozaj. Začínam ho neznášať kvôli tebe.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama