Jak jsme psaly EFMAG

11. února 2017 v 21:04 | Katka |  EFMAG
Ani ne před rokem jsem zveřejnila první číslo časopisu EFMAG. A získala jsem od vás moc hezké reakce a někteří z vás se mě nejednou ptali na další číslo. I když jsem si z počátku nebyla jistá pokračováním a přemýšlela jsem, že to znova podstupovat nechci, tak právě vy jste byli mojí největší motivací. A pak také Lilli, se kterou jsem časopis psala. No ale myslím, že podobný proces budu podstupovat i letos :D

Ale zpět na začátek. Tam byl jeden můj velký sen. Ten jsem měla už před lety, kdy jsem ještě chodila do školy. No nikdy jsem pro to neudělala vůbec nic. Změnilo se to až loni. Hned po vydání časopisu jsme s Lilli spřádaly plány na nové číslo a vymýšlely články. Upřímně se vám přiznám, že tohle plánování mě na tom bavilo ze všeho nejvíc :-D Já totiž strašně ráda plánuju a vymýšlím :-D

Nápadů bylo hodně, ale pořád je ještě hodně daleko od nápadu k realizaci. Zjistíte, že nejsou potřebné informace nebo vám to nepřijde jako atraktivní téma. Takže původně hodně dlouhý seznam nápadů jsme seškrtávaly a seškrtávaly. Pak nám tam toho moc nezbylo a nápadů už také nebylo tolik, co na začátku. V jednu chvíli to byla docela krize :-DKaždopádně pořád zůstávalo u nápadů a ani jedna z nás jsme se neměla k tomu něco napsat. Mně se vyloženě nechtělo, ani nevíte jak :D Začala jsem psát snad až někdy v říjnu a moc rychle to nešlo. Jak jsem neměla kvůli práci moc času, tak jsem neměla sílu a ani chuť něco napsat. Byly články, na které jsem se těšila (Palmer, Lorenzo) a z jiných jsem měla - když to přeženu - noční můry. Ale jiné nápady nebyly, tak jsem je napsat prostě musela.

Pak bylo také těžké získat nějaký rozhovor, který jsem tam hlavně já chtěla. Přemýšlely jsme, komu bychom mohly napsat a o čem si s ním popovídat. Nakonec padla volba na de Jonga, který závodí už několik let v GP2. Rozhovor o jeho osobě by asi nikoho moc nezajímal - přeci jen ho moc lidí nezná. Takže tématem muselo být něco všeobecnějšího. Tak jsme se ho zeptaly na život jezdce GP2.

Reálné obrysy to začalo mít na přelomu roku. To už jsme měly dost článků a blížil se konec. A vidina konce byla ta největší motivace :-D

Možná se to nezdá, ale práce je za tím vším hodně. Články jsme četly a opravovaly nesčetněkrát. Pak se dostanete do fáze, že už ty články nemůžete ani vidět :D Nejhorší bylo, když jste u nějakého článku věděli, že je něco špatně, jenže jste nedokázali říct, co. A nebylo to u jednoho článku!

Na závěr už zbývalo z obyčejného textu ve wordu vytvořit časopis. Musím říct, že s výsledkem jsem spokojená. Pak stačilo vše zveřejnit a kruh se uzavřel :-)

Tímto bych chtěla takhle oficiálně poděkovat Lilli za všecho. Nebýt jí, tak nevyjde ani první číslo. Tentokrát se na něm podílela i vlastními články. Takže moc děkuju :-)

A další vydání? Uvidíme. Nápadů už teď každopádně máme dost. Jen to bude chtít asi ještě popřemýšlet, jaký smysl ten časopis má.

V každém případě, napište nám, jak se vám časopis líbil. Budeme jen rádi :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Michal Michal | 11. února 2017 v 21:42 | Reagovat

Je za tím opravdu mnoho tvrdé práce, ale na kvalitě Efmagu je to vidět. Já jsem konečně dočetl to první číslo :-D  A teď netrpělivě čekám na PDF verzi toho druhého. Samozřejmě dělat takto velký projekt ve dvou lidech, musí být hrozně těžké. Ale myslím že na sebe můžete být pyšní, že se Vám to povedlo.

A k tomu jaký smyslten časopis má. I kdyby žádný smysl neměl, tak je to skvělé, protože to je splnění nějakého snu. A to samo o sobě je na tom hrozně fajn. Navíc si myslím, že se taková zkušenost, neztratí, ani v běžném životě. Kolik lidí může říct, že vydalo svůj vlastní časopis. ;-)

2 Katka&Lilli Katka&Lilli | Web | 11. února 2017 v 22:01 | Reagovat

[1]: Ďakujeme za pochvalu, snažili sme sa. :-)

2. vydanie je možné stiahnuť tu: https://ulozto.cz/!gc2ErpS5gTjk/efmag-2017-pdf
Dúfame, že sa bude páčiť. :-)

3 Honza Honza | E-mail | 11. února 2017 v 22:11 | Reagovat

Především velký dík za časopis tobě Katko a Lilli také je za tím hodně práce mi bohatě stačilo když mi v páci Alča říkala kolik toho má její syn když píše nějaký článek nebo rozhovor Alča mu prý sem tam nějaký rozhovor přepisuje když má toho hodně a říkala že by s tím dlouho nevydržela on je novinař a píše rozhovory se sportovci a různé články o sportu do novin jednou jsem Alču chtěl ukecat aby mi jedny dala byl tam zrovna článek s nápisem Velkou cenu USA vyhrál Hamilton s Fotkou Lewise a co myslíš dala mi ty noviny ne protože tam byl zrovna článek se kterým synovi pomáhala když musel odjet na zápas kvůli rozhovoru tak mi dala aspoň jedno stránku od té doby si ty noviny radši koupím takže velký DÍK za tu odvedenou práci a hlavně je dobře že máte dost nápadu a budu rád když vyjde další vydaní. :-)

4 Honza Honza | E-mail | 11. února 2017 v 22:19 | Reagovat

[1]:100% souhlas!!! je to přesně napsáno.

5 Simona Simona | Web | 12. února 2017 v 9:25 | Reagovat

Já teda oceňuji, jak časopis vypadá a jak je i kvalitní co do materiálu. Ale musím říci, že časopis hodně ocenil i můj manžel a to je co říct, protože ten je hodně náročnej!

6 šárka šárka | Web | 12. února 2017 v 18:31 | Reagovat

Mě by zajímalo, proč jste si vybrali právě de Jonga :-D

7 Lilli Lilli | 12. února 2017 v 18:44 | Reagovat

[3]: Budeme sa snažiť urobiť aj ďalšie vydanie, ak bude záujem, ako Katka písala. Uvidíme, ako to pôjde. :-)

[5]: Ďakujeme. :-)

[6]: Pretože sme chceli písať o GP2 a živote jazdca v tejto sérii a de Jong tam jazdil 5 rokov, takže sme usúdili, že on bude mať dosť dojmov a poznatkov. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama