MotoGP: Katar

27. března 2017 v 20:53 | Katka |  MotoGP
Včera se mimo F1 jely i závody MS silničních motocyklů a to byl pro mě vrchol dne. Viděla jsem jen druhou půlku závodu v Melbourne, ale i s tím nejnudnějším závodem v motorkách se to i tak nedalo srovnat. Motorky byly drama prakticky od startu do cíle, zatímco u F1 by jeden usnul. Škoda…Než se pustím k tomu hlavnímu, tak pár slov o Moto3 a Moto2. V nejnižší kubatuře to byla jako vždy řežba od startu do cíle. Mně udělal radost Jorge Martin, to je tak strašně zlatý kluk. Takový ještě nezkažený :D Strašně jsem mu tu bednu přála. Také jsem fandila Fenatimu, ale ten skončil pod pódiem. Závod vyhrál Mir.


Moto2 byly nejméně zábavné, ale stejně pořád lepší než F1. Musím si rýpnout :D V závodě jsem celou dobu fandila hlavně Oliveirovi, který bojoval těsně za pódiovými příčkami. První jel s náskokem Morbidelli, kterému od loňské sezony fandím a z jeho vítězství jsem tak měla velkou radost. Překvapilo mě jen, že to pro něj bylo první vítězství. Oliveira nakonec dojel čtvrtý. Do závodu zasáhl i Ricky Cardus - moje jednička. Skončil jako 25. a jelikož je 25 moje oblíbené číslo, tak mi to udělalo radost. Stejně by nebodoval, tak byl alespoň 25. :DA konečně MotoGP. Byl to fantastický závod s nejkrásnějším možným startem. Několik kol totiž vedl Johann Zarco. Johannovi fandím od Moto3, kde byl jednoho roku za velkého smolaře. Přestoupil do Moto2 a nějakou dobu se trápil, aby pak zcela ovládl poslední dva ročníky a stal se nejúspěšnějším jezdcem této třídy a rovněž jednou z velkých hvězd šampionátu. Letos ho čekal první rok v královské kubatuře a neumíte si představit, jak jsem na něj byla pyšná, když se dostal do vedení. A co víc! On svůj náskok zvyšoval a atakoval náskok 2 sekund, což je v MotoGP dost. Já jsem tak jenom seděla a snažila se nevěřit tomu, že by to mohlo dopadnout. Očekávala jsem dva scénáře - buď pád nebo že mu odejdou pneumatiky. Zvolil stejné jako Jorge, takže to nemohlo dopadnout dobře :D Ty první kola jsem tak byla napjatá, jako kdyby byl poslední závod sezony a šlo o titul. Ale bylo to krásné, jedny z nejkrásnějších chvil v MotoGP. Bohužel to skončilo pádem a Johann skončil předčasně. I tak jsem na něj strašně pyšná. :)

Johannzarco.comNa čele to tak vypadalo následovně: Dovizioso, Iannone, Marquez a se ztrátou pak Vinales a Rossi. Můj favorit byl Iannone. Ten letos jezdí na Suzuki, se kterou loni Vinales získal své první vítězství. A nevedl si vůbec špatně, bohužel ale dopadl jako Zarco. A je to škoda, Iannone je hodně dobrý, jen to vždy přežene a spadne. Přirovnala bych ho k Verstappenovi :DVedl tedy Dovizioso, ale doháněl je Vinales s Rossim a to dost výrazně. Dovimu jsem fandit nemohla. Jorge byl kdesi vzadu, tak Dovi vyhrát nemohl. Marquezovi jsem taky fandit nemohla, takže Vinales byl v té chvíli nejmenší zlo. Já mu sice fandím, ale není to přeci jen tak moc. Vinales je dojel, předjel, chvíli bojoval a pak lehce ucukl a vyhrál. Druhý dojel Dovizioso, třetí Rossi a až čtvrtý Marquez. Skvěle zajel šestý Espargaro na Aprilii.No a teď ten Jorge. Byl to jeho první závod na Ducati, ale nezačal dobře. V Kataru v sobotu pršelo a nejela se tak kvalifikace, bral se součet tréninků a Jorge tím pádem startoval až jako 12. Start se mu povedl, ale pak udělal chybu a byl dlouhý, tím se dostal někam na chvost a o moc se už neposunul. Navíc měl jiné pneumatiky než většina soupeřů a ty se začaly brzy drolit. Takže skončil hluboko v poli poražených. Takový start si nepředstavoval.


Závod MotoGP byl super, přesto jsem po něm byla smutná. Johann a Andrea spadli a Jorgemu se nedařilo. Vinales sice vyhrál a Marquez byl mimo bednu, ale převážilo zklamání z té mé trojky. Doufám, že příští závod bude stát taky za to a budu trošku veselejší. Hlavně, aby si Jorge na tu motorku zvykl, z čehož mám od začátku obavy.


A co vy? Koukali jste se? Pokud ano, tak mi napište, jak se vám závod líbil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michal Michal | 28. března 2017 v 15:59 | Reagovat

Překvapivě jsem se díval. Měl jsem čas, tak jsem si řekl že se podívám jen na start. Ale nakonec jsem to vydržel celé. A jelikož byl Valentino P3 a oba jeho největší konkurenti až za ním. Tak jsem s výsledkem spokojený. :-D

Pokud jde o dramatičnost, tak musím říct že i v tom závodě byli pasáže kdy to bylo slabší. Jasně, spadl Zarco který vedl, což byl v podstatě takový náhodný prvek ale okořenil to. A byli tam i souboje. Ale nemyslím si, že by to bylo mnohem dramatičtější než ranní závod F1.

Asi jde hodně o to, jak moc v tom figurují oblíbenci. V F1 jsem měl strach až do konce, jestli Ferrari vydrží technika. Zatímco v tady jsem si říkal že Valentino je natolik zkušený že si to P3 pohlídá. Jen jsem si třeba tak říkal že kdyby třeba viňales a Dovizioso ten svůj vzájemný souboj malinko nezvládli, byl by Rossi P1 :-D  Ale to bylo spíš jen takové přání, než že bych čekal že se to opravdu stane.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama