Co mám na srdci

24. dubna 2017 v 11:32 | Katka |  Blog
Nelekejte se názvu článku, jen jsem nevěděla jak ho nazvat :D V poslední době se stalo hned několik věcí, o kterých jsem vám chtěla napsat a nebyl bohužel čas. Tak teď menší náprava :-)

VC Argentína - Abája a Pešek v akci

Včera se sice jelo v americkém Austinu, já bych se ale ráda vrátila k VC Argentíny. Karel Abrahám tam skončil v kvalifikaci druhý, což je obrovský úspěch pro český sport a možná se už ničeho takového nedožiju. Zní to asi trošku divně, ale šance moc velké nejsou. Neumíte si představit, jakou mi Kája udělal radost. Byla jsem hrozně dojatá a pyšná. Jak jsem tu už mnohokrát psala, Kájovi fandím a vždy jsem se ho zastávala, když se do něj lidi pouštěli. A že jich bylo. Nikdy jsem nepochopila, proč mají lidi tendenci úspěšné sportovce shazovat. Tomáš Berdych nikdy nic nedokázal, je to nula, co si nezaslouží být v Top 10. Bla bla bla. Co by za to jiné státy daly, kdyby měly hráče jeho kvalit? Abája je tam zase jen kvůli penězům svého táty. Protože nikdo jiný tam kvůli penězům není, že? Ale to už je zase jiný příběh.Co se týče Peška, tak ten minulý závod komentoval - včerejší naštěstí ne. Já jsem pak po závodě četla na facebooku komentátora Bély En kritiku, že byl arogantní a já nevím co. Já bych přešla asi všechno, ale u jedné věci mě naštval. Jakub Kornfeil se letos docela trápí a ten závod tam jezdil za Marií Herrerou. A Pešek prohlásil něco ve smyslu, že kdyby za ní jezdil on, tak se jde radši střelit. Jak může něco takového říct? Je to vůči ní strašně neuctivé a hlavně zrovna ona je holka, co jezdit umí. Takže tohle mě neskutečně vytočilo. Jestli jste to slyšeli, tak mi dejte vědět, co si o tom myslíte.

Fernando a IndyCar

Jedna z nejětších událostí poslední doby. Dokonce zpráva o Fernandovi a Indy vzbudila větší zájem než VC Bahrajnu. No byla to bomba! Fernando místo Monaka pojede Indy 500. Přišlo to v době, kdy se začaly rojit informace, že o Fernandovy služby projevil zájem Renault. Zajímavé načasování, ne? Je všeobecně známé, že Fernando chtěl zkusit Le Mans. Přemlouval ho tenkrát Mark Webber a jediné, co stálo v cestě, byl McLaren. Nyní je na tom McLaren tak špatně, že pro ně bude těžké si ho udržet. Proč mu tedy nedovolit zazávodit si jinde, když jim to pomůže ho přemluvit, aby zůstal? Alonso také prohlašuje, že chce být nejlepší a vyhrát závody v jiných sériích. Je asi jasné, že už i on pomalu ztrácí víru na třetí titul v F1..

Pro mě to jsou od začátku smíšené pocity. Přeci jen závod bez Fernanda je vždy jiný. Na druhou stranu mu tu novou výzvu přeju a jsem zvědavá. S tím ale souvisí i to, že to může dopadnout špatně. Navíc Indy je nebezpečnější než F1, takže budu trnout hrůzou, aby se mu něco nestalo. Mimochodem doufám, že se na to bude dát někde koukat v tv.

Další, co se týče Fernanda, je jeho okruh ve Španělsku. Bohužel na něm zemřel při tréninku motokár jedenáctiletý chlapec. To je prostě hrozná tragédie. I pro Fernanda to musí být strašné, když se na jeho okruhu stane něco takového.

RIP

Přiznám se, že jsem včera závod MotoGP dokoukala v slzách. Ne že bych si rvala vlasy, protože vyhrál Marc Marquez, ale dozvěděla jsem se samé smutné zprávy.

V sobotu zemřel cyklista Michele Scaroponi, vítěz slavného Gira. Nechci si tu hrát na nějakého velkého fanouška, já o něm vlastně nic moc nevěděla. Ale znala jsem ho, věděla jsem, že je to jedna z velkých osobností světové cyklistiky. Každá ztráta sportovce je smutná. Přeci jen jsou to mladí lidé, co měli ještě tolik před sebou. Michele ještě před týdnem vyhrál závod, teď už tu není. Při tréninku se srazil s kamionem. Zemřel ještě před převozem do nemocnice. Odpočívej v pokoji, Michele!

Aby toho nebylo málo, hned záhy přišla zpráva o smrti českého fotbalisty Františka Rajtorala. I jeho jsem znala spíše podle jména, ale i to mě zasáhlo. Spáchal totiž sebevraždu. Osobně si nedovedu představit, že se člověk dostane do takové situace, kdy jako jediné východisko vidí sáhnutí si na vlastní život. Bohužel to ale neznám jen z televize a novin, ale i z blízkého okolí. Pro mě je to stále nepochopitelné a ten člověk na tom musí být strašně špatně. Deprese je strašná nemoc a my, kdo jsme ji nezažili, to nemůžeme pochopit. Takže i Františka mi je hrozně líto, další velká tragédie.

Bez frází

Na závěr tu pro vás mám tip na webovou stránku, na kterou jsem narazila před několika týdny. No až teď jsem se dozvěděla, co je zač. Spoluzakladatelem je Radim Vrbata, jeden z mých oblíbených hokejistů. Původně jsem myslela, že to je nějaká obecná stránka, kde se mluví o aktuálních tématech. Omyl. Je to web, kde si přečtete různé sportovní příběhy a kolikrát dost silné. Já zatím četla tři.

Jako první to byl Leopold König. Ten vyprávěl o své kariéře i politické situaci. Článek vám rozhodně doporučuju, ale nechci tu k němu moc psát, protože bych na to téma jednou ráda napsala samostatný článek. http://www.bezfrazi.cz/drz-hubu-a-jezdi/

Pak tu máme Lukáše Peška, takže alespoň něco k tématu. Z něho jsem měla dost smíšené pocity, protože tam probíral rodinné problémy a nevím, jestli zrovna tohle patří na internet. Ale asi to musí posoudit každý sám, co jsem četla, tak reakce na facebooku byly pozitivní. http://www.bezfrazi.cz/po-svem/

A na závěr tu mám velmi silný příběh fotbalisty Daniela Koláře. Na toho jsem narazila včera v souvislosti se smrtí Rajtorala - aneb když už břečíte, tak proč nebrečet ještě víc? On vypráví jednak o své kariéře, ale hlavně o své ženě. Ta se dozvěděla, že má rakovinu plic a bohužel už bylo dost pozdě. Takže popisoval, jak to všechno prožívali a bohužel šťastný konec to nemá. Článek si určitě přečtěte, opravdu je to hodně silné, ale takový je bohužel život. http://www.bezfrazi.cz/ta-slozitejsi-cesta/

Je tam celá řada dalších sportovců, kteří vyprávěli svůj příběh. Já tam mám už několik vytipovaných, které chci přečíst. Když už nic jiného, tak vás všechny příběhy donutí se zamyslet - alespoň já to tak zatím měla. Hlavně jsem ale měla nutkání se o to s vámi podělit :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kiki Kiki | 24. dubna 2017 v 12:47 | Reagovat

Máš pravdu, každá smrť mladého športovca je veľmi veľmi smutná, každého z nás to zasiahne.
Či je ide o cyklistu, motorkára, automobilového a formulového pretekára, či pretekárov zo zimných športov.

2 Michal Michal | 24. dubna 2017 v 16:54 | Reagovat

Předně musím říct, že až na několik výjimek já moc české sportovce nemusím. Ovšem nikdy jsem se proti nim nevyjadřoval kriticky. Řekněme že k nim mám neutrální vztah. Nikdy mi nedělalo žádný problém fandit sportovcům ze zahraničí. Proč lidé tolik útočí na sportovce je podle mě proto, že jim závidí úspěch. Třeba zrovna ten Berdych, lidí to vidí tak že sice porazil pár hráčů světové třídy v jednotlivích zápasech ale nikdy nevyhrál Wimbledon, takže vlastně není vůbec dobrý. Přitom má pohodlný život a bere spoustu peněz. U Abraháma zase každý řekne že nevyhrál nikdy nic, takže proč ještě vůbec závodí když i o deset let mladší jezdci už mají titul z MotoGP? Přesně takhle to podle mě spousta lidí vidí. A možná proto je té kritiky tolik.

Jestli to Pešek řekl nevím. Ale zrovna od něj je tenhle výrok... no řekněme že není v takové pozici aby mohl něco takového říkat. A kdo ví jestli by tu Herrerovou předjel on, kdyby ještě závodil.

S Alonsem je to jasné. Minimálně do doby než podepíše novou smlouvu s Mclarenem, si může diktovat podmínky. A Mclaren ví, že bez by to byla naprostá katastrofa. Nejspíš i proto mu povolili ten start v Indy. Osobně se na to dost těším, a pokud se to bude vysílat v rozumném čase tak se na to podívám. Je tedy pravda, že zrovna v Monaku mohl Mclaren s Alonsem získat body. Ale v jejich situace dva body za sezonu nebo žádný bod, to asi není jejich největší problém.

scaroponiho vůbec neznám, ale je to samozřejmě velká škoda. :-(   Rajtoral mě překvapil, pamatuji si když hrál ligu, a na hrišti to byl fotbalově chytrý kluk, a nikdy neměl žádné skandály. Je to tragédie. :-(

Na ten web se určitě podívám. Možná se tam dozvím i něco co nevím. Jen ze zvědavosti. Ten článek bude o Königovi jako cyklistovi, nebo o jeho pohledu na politické dění?

3 Katka Katka | 24. dubna 2017 v 19:02 | Reagovat

[2]: Jo, asi to tak bude. Třeba v tom tenisu ale moc hráčů grand slam nevyhrálo. S jeho talentem toho asi mohl dokázat víc, ale stejně..

Co jsem o Rajtoralovi četla, tak toho prožil docela dost. Únavový syndrom, deprese.. Je to hrozné.

Nebude to primárně o Königovi, politice a ani cyklistice. Ale Königa tam budu zmiňovat. Já už se na ten článek chystám dlouho, tak snad se jednou dokopu :-D

4 Kiki Kiki | 25. dubna 2017 v 0:06 | Reagovat

[2]: Mišo, čo hovoríš na Ondřeja Ježka?

5 Michal Michal | 25. dubna 2017 v 16:05 | Reagovat

[3]:Prostě tady v čechách se úspěch neodpouští. A z pohledu těch lidí toho prostě dokázal málo. Možná kdyby se mu povedlo ještě pár dobrých výsledků, tak by i někteří ti kritici uznali, že Berdych není zase tak špatný.

Teď se na ten článek těším ještě víc než včera. :-D

[4]: Zahanbeně přiznávám, že jsem si ho musel vygooglit. protože jsem ho vůbec neznal. a zatím k němu nemám co říct. Uvidíme po téhle sezoně.

Mimochodem, děkuji za to oslovení Míšo. ;-)

6 Kiki Kiki | 26. dubna 2017 v 13:32 | Reagovat

[5]:
Míšo, som rada, že si si ho vygooglil.
Dúfajme, že sa mu bude dariť.
Ja mu celkom fandím.

7 Niki Niki | Web | 27. dubna 2017 v 10:14 | Reagovat

Já teď po úvodních třech závodech sezóny chystám ke každé kubatuře zvlášť svoje ohlédnutí a k tomu TV komentáři se tam chci taky vyjádřit. Já Peška nikdy nemusela ani jako závodníka, chovám k němu jisté nesympatie, to se přiznávám. Při GP Kataru se to celkem dalo, docela se mi ten jeho komentář líbil. Ale to, co předváděl u GP Argentiny, nad tím jsem se opravdu občas pozastavovala. To s tou Marií bylo dost drsný. Co tím jako chtěl říct? Jako, že je holka, tak je něco míň? O_O  Ono obecně Svoboda při komentáři Maríi zmiňuje snad v každé druhé větě...

Teď v USA Ondra Ježek byl docela fajn. Rozhodně mi jeho komentář byl sympatičtější. I když i on mě dokázal naštvat. Když chci něco říct, tak řeknu to, čím si jsem jistý. Když něco nevím, tak radši mlčím nebo si zjistím, jak to je. Přišlo mi, že byl celkem kritický k Morbidellimu a tvrdil, že když jezdil Superstocky, tak tam byl slabý a nic nedokázal. Jenže on v STK získal titul :-?  :-D  Ono obecně mě u komentátorů občas překvapuje, že řeknou informaci, která je jaksi mimo. A taky mě štve, že mají tendenci některé jezdce podceňovat a některé naopak přeceňovat. A pak se pořád něčemu diví :D

No a to, co se dělo v médiích, když Abraham neudržel P2 po startu, si nechám až do toho svého článku. Chystám totiž dost velký a naštvaný odstavec :-D

Jo, a ještě v rychlosti k tomu Fernandovi. Spousta lidí už ho vidí pomalu jako vítěze Indy 500. Což já teda moc nechápu. Radši bych v těch prognózách byla opatrnější. Já se musím přiznat, že moc vysoko jeho šance nevidím, ale možná to bude spíš tím, že tuhle sérii nesleduji, takže vlastně nevím, jak to tam chodí :-D Ale tak, třeba překvapí. Hlavně, aby třeba nevypadl hned v prvním kole, to by zas byl internet plný kritiků...

8 Niki Niki | Web | 27. dubna 2017 v 10:20 | Reagovat

[5]:

[6]: Jestli se vám můžu přimíchat do konverzace, tak bych jen chtěla něco říct k Ondřeji Ježkovi. On, Abraham a Hanika jsou jediní tři Češi, kterým fakt hodně fandím. Ondra je sympaťák, kdysi jsem měla čest ho potkat v paddocku, to se ještě WSBK jezdilo u nás v Brně. Jako závodník je podle mě dobrej, v STK1000 jezdil dost slušně. Teď to bude v hlavní kategorii asi o dost horší, jelikož jezdí v nejslabším týmu, který v poli je. Ale tak doufám, že během sezóny se to nějak srovná. No a jako spolukomentátor to taky nebylo nejhorší. A pokud jsem to správně pochopila, tak bude komentovat i GP Jerezu příští týden.

9 Katka Katka | 29. dubna 2017 v 19:44 | Reagovat

[5]: Snad ho někdy napíšu, ale potřebuju na něj mít správně naštvanou náladu :-D

[7]: Já měla ráda, když komentoval Abája. Co se týče Peška, měla jsem ho ráda ve 125cc. Když pak přešel do 250cc, tak mě začal štvát, protože si neustále na něco stěžoval a kopal do Abraháma. To mě dostalo na Abájovu stranu :-D

Jo to divení... :-D Já si při minulém přenosu taky říkala, čemu se diví (ale nevím, u čeho už to bylo). Někdy mi přijde, že říkají co se prognóz týče blbosti.

Naštěstí jsem nic negativního po tom propadu nečetla :-D

Já taky nečekám žádnou slávu, ale momentálně se fakt děsím toho, aby se mu něco nestalo.

10 Niki Niki | Web | 30. dubna 2017 v 10:25 | Reagovat

[9]: Ale to není jen u českých komentátorů. Oni se takhle diví všichni. Když začala sezóna v Kataru, tak jsem byla nadšená, že už to zase začíná a chtěla vidět všechno :-D Tak jsem si večer našla stream britské televize a to bylo to samé. Pořád se něčemu divili, dokonce mi chvílemi přišlo, že to zní jako "jak to, že zrovna tenhle je na čele, ten tam nemá co dělat" 8-O  :-D A já to tak nesnáším. V poli je např. 30 jezdců, tak přece počítat musím s každým, no ne? :-D

No, já jsem něco málo negativního viděla. Bylo to většinou ve smyslu, jak to, že po startu z P2 je v cíli AŽ P10. Lidi už viděli, jak vyhrává nebo co :D  :D

11 Katka Katka | 30. dubna 2017 v 13:35 | Reagovat

[10]: Takže to není jen u nás? :-D Třeba v MotoGP tam může o bednu bojovat dejme tomu 10 jezdců a jen velmi málo jmen nás může překvapit.

Já si po kvaldě říkala, že budu ráda za desítku. Dalo se to čekat a navíc po pádu ve warm-upu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama