V čem by se F1 mohla od MotoGP učit?

29. dubna 2017 v 20:29 | Katka |  MotoGP
Já vím, asi už jsem s porovnáváním MotoGP a F1 otravná, ale nedá mi to. Nedávno jsem totiž na twitteru viděla příspěvek, že povolení videí v paddocku je první krok a že se má F1 od MotoGP stále co učit. Tak jsem se nad tím zamyslela a tady je pár věcí, které by se daly zlepšit.

Živé přenosy, sociální sítě

MotoGP dává před závodem na svůj facebook živý přenos ze startovního roštu. Je to hezky i s komentářem, takže parádní servis :-) Obecně MotoGP a sociální sítě je kapitola sama o sobě. Pravidelně vše aktualizují, na facebook dávají záběry z tiskovek, na instagramu fotky ze zákulisí. Prostě ty nejlepší fotky máte z oficiálního instagramu a tak to má být ne?Ask

Od letoška přišlo MotoGP s jednou velmi pěknou novinkou. Můžete jezdcům posílat otázky a na ty se jich pak zeptají přímo na tiskové konferenci. Pamatujete, jak loni Lewis po té aféře s telefonem na tiskovce prohlašoval, že by se měli ptát fanoušci a ne novináři? Tak MotoGP tohle přesně zavedla. A je to sranda. Vybírají otázky, které jsou vtipné. Kolikrát se jeden jezdec zeptá druhého. Prostředí motorek je mnohem uvolněnější než F1. Samozřejmě v MotoGP je to jiné než v Moto3, ale myslím, že v porovnání s F1 je to pořád velký rozdíl. Přesně takovéhle uvolnění by podle mě F1 jedině prospělo.

Grafika

MotoGP má perfektní grafiku. Třeba během závodů F1 mám kolikrát bez live timingu problém, kdo je na jaké pozici. To s MotoGP odpadá. Mají podobnou grafiku jako F1 při kvalifikaci. Víte tedy, kdy kdo koho předjede i jaké jsou cca mezi jezdci rozestupy. V první závodě F1 mě třeba potěšilo, jak byly klasické sektory rozděleny na minisektory a to bylo podle mě velmi povedené. Bohužel to bylo jen v rámci první kvalifikace. Ale dobře, kvalifikace je ještě dobrá. U závodů to je podle mě horší a lišta s pořadím by tam mohla být stále. Určitě by to ničemu nevadilo.

Youtube

F1 se na Youtube stále učí. Mají tam několik zajímavých druhů videí - napřiklad se mi moc líbí Grill the grid. No stejně se můžou něčím inspirovat. MotoGP nás zásobuje rozhovory, záběry ze závodů či vtipnými videi ze závodního víkendu. Další věc, která by nezaškodila.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | Web | 30. dubna 2017 v 10:33 | Reagovat

Jo, souhlas. Co se sociálních sítí týče, tak MotoGP na to jde fakt hodně dobře. Člověk má spoustu informací, i ta videa, jak teď dávají na facebook či twitter, to je super. I na tu tiskovku se člověk může podívat. To mě baví. A člověk se tak nějak cítí být tomu všemu blíž :-)

Možná, že F1 má k tomu takový rezervovaný přístup, protože se bojí, aby tímto krokem nepřišla o jakousi svou pověst královny motorsportu. Přece jen se říká, že je to spíš taková zábava pro ty, co si to můžou dovolit. Což si myslím, že je škoda. Ale některé týmy to berou do svých rukou a na twitteru jsou dost aktivní, mají zábavné tweety a s fanoušky komunikují. Tak uvidíme, kam se bude F1 v tomto směru ubírat, když teď má nové vedení :-D

2 Katka Katka | 30. dubna 2017 v 13:37 | Reagovat

[1]: Mě MotoGP hrozně baví právě na těch sociálních sítích. Využívá je perfektně. Hlavně hodně věcí se dozvím jako první právě od nich a tak by to mělo být, ne?

Tohle je přesně přístup Bernieho a já doufám, že s novým vedením se to změní. Už to natáčení je skvělé. Už jsem psala o Lewisovi a jeho instagramu - živé přenosy před závodem, chat s fanoušky... Víc takových jezdců!

3 Michal Michal | 30. dubna 2017 v 17:10 | Reagovat

Pokud jde o ty sociální sítě, tak F1 je tam slabá. To je pravda. Určitě by se to dalo dělat mnohem lépe. Ale ona je to taky otázka různých smluv a exklusivity, kterou má třeba Sky Sports.

Mě by nejvíc potěšilo, pokud by se dalo na závod dívat přímo na YouTube (jako to má DTM), klidně i za rozumný měsíční poplatek, a měl by to být přenos od Sky Sports. Ale tohle právě F1 neumí, myslím ty rozumné poplatky. Už jen ta cena za tu jejich aplikaci na mobil. Ta je přestřelená. Přitom právě ta aplikace by mohla přitáhnout další fanoušky kteří jsou v době konání závodu třeba v práci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama