Sbohem Nicky!

23. května 2017 v 13:18 | Katka |  MotoGP
Mám pocit, že tyhle články píšu nějak moc často. Loučení se sportovci, kteří odešli příliš brzo. Není to ani rok, co tragicky zahynul Luis Salom a já doteď nedokázala k jeho jménu napsat ta tři písmenka nebo tři slova, co se běžně říkají. Jako kdyby to mělo zpečetit to, že tu už nikdy nebude. Přijde mi to jako včera a přitom to bude rok. Ani ne jeden rok a už tu oplakáváme dalšího. A tentokrát to není nikdo jiný než mistr světa MotoGP z roku 2006.

Nickyho fanynkou jsem nikdy nebyla a rozhodně tu nechci tvrdit opak. Na MotoGP jsem začala koukat v roce 2006. Konkrétně v závodě, kdy vyhrál Toni Elias. Byla jsem tenkrát mladá a blbá a automaticky fandila Rossimu. Kdo ví proč vlastně. Jelikož tenkrát jsem byla v období, kdy jsem byla automaticky proti všem Američanům (teď už jenom skoro proti všem :D), Nicky byl jasný nepřítel. A co, že jsem o něm nevěděla vůbec nic. Když jsem se koukala, kdy to vlastně ten Toni vyhrál, byl to předposlední závod sezony. Umíte si asi představit, jak velkou "nenávist" jsem si tak mohla za ty dva závody vůči Nickymu vypěstovat.


Od té doby se toho hodně změnilo. Pak už byl totiž celkově nejlépe šestý, takže žádný důvod pro nějakou zášť. Myslím, že se postupně přesunul z kolonky nenáviděný na neutrální. A ke konci jsem ho měla vlastně i docela ráda. Před dvěma lety v Brně jsem za ním dokonce běžela, vyfotit jsem se s ním tedy nestihla, ale aspoň mám jeho fotku a přijde mi i taková symbolická :)
O Nickyho nehodě jsem se dozvěděla se zpožděním. Vlastně jsem to v první chvíli jen přejela. Nečekala jsem nic vážného. Pak jsem si ale pro jistotu našla nějaký článek. Všude se psalo, že měl nehodu, srazilo ho auto. Ale takové věci lidé přežívají. Pořád mi to nepřišlo dost vážné. Jenže pak jsem si uvědomila, že nikde nepíšou, že je mimo ohrožení života. Celý den jsem strávila tím, že jsem visela na twitteru a čekala na nějaké vyjádření. Bohužel nic nepřicházelo. Nic dobrého.

Pak se začal blížit závod MotoGP a novináři se začali věnovat jemu. To jsem byla ve stavu, kdy mě to nehorázně štvalo. Nicky bojuje o život a oni píšou, jak se kdo připravuje na závod. Vždyť je to úplně nerelevantní. Podobnými pocity jsem procházela i s Luisem. Tam jsem zase nechápala, jak můžou lidé normálně žít. Tedy v tom smyslu, že napíšou RIP a tím to pro ně hasne. Jsou to takové blbosti, ale člověk je asi prostě citlivější než obvykle.


Jak jsem psala, nikdy jsem nebyla nějakou velkou Nickyho fanynkou. Neznamená to ale, že mě to nezasáhlo. Zasáhlo a hodně. Přeci jen si k těm klukům chtě nechtě vytvoříte nějaký vztah a to i když jim nefandíte, nemáte je dokonce rádi. Prostě jsou součástí určité komunity, kam patříte. Když se mluví o rodině, tak je to tak. Prostě jsme jedna velká motorsportová rodina, co se hádá, ale když je nejhůř, tak se dokáže semknout.


Opustil nás šampion a hlavně skvělý kluk, co se měl ženit. Neumím si představit, co jeho rodina prožívá. Jedinou útěchou je, že nedopadl jako Jules nebo Schumi. Že to měl rychle za sebou a skončilo to trápení pro něj i jeho rodinu. Nechci, aby to vyznělo blbě, ale snad chápete, co tím chci říct.


Takže Nicky, kvůli tobě i dalším klukům doufám, že nějaké nebe existuje. A že tam teď někde jsi spolu s Julesem a Luisem a vidíte, kolik lidí jste zasáhli a kolik životů ovlivnili. Za to nezbývá než poděkovat. Svět nejen MotoGP na tebe nikdy nezapomene. Nejsou to jen prázdná slova, to je fakt. Na šampiony se nedá zapomenout.Odpočívej v pokoji, Nicky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kiki Kiki | 23. května 2017 v 14:25 | Reagovat

Katka nádherné si to napsala, až sa mi chce brecet a aj mňa to veľmi zasahlo, až ma doted bolí srdce.
Naozaj vymecny kluk, skvelý jezdec, skromný a milujúci človek.
Bude nám všem chybět.
Navždy v našich srdciach, nikdy na šampióna nezabudneme.

2 NickyHayden NickyHayden | Web | 23. května 2017 v 18:26 | Reagovat

Několikrát jsem včera přemýšlela, jestli nezačít používat jinou přezdívku, ale pak jsem si řekla, že určitě ne. Nicky byl obrovskou součástí mého života, fandila jsem mu od roku 2003, přezdívku podle jeho jména používám od roku 2006 a odstřihnout ho, zvlášť po téhle události, by nebylo fér. Nemám už po včerejšku víc, co bych napsala, někdy prostě víc říct nejde.

3 Honza Honza | E-mail | 23. května 2017 v 22:00 | Reagovat

Krásně napsaný článek Nicky sice nepatřil mezi mé vyložené oblíbence ale chybět bude a jak zde píše Nicky někdy opravdu víc říct nejde a nejen protože jsem nepatřil mezi ty kteří mu fandili ale hlavě proto že je toho nejhoršího v poslední době moc.

[2]: Nicky je to smutné a těžko se to zvládá znám to a známe to vlastně všichni chce to čas.

4 Katka Katka | 24. května 2017 v 8:16 | Reagovat

[2]: Určitě jí neměň! Nicky tak bude pořád s námi. Já třeba asi nikdy nezměním design tohohle blogu. Měla bych pocit, že když Luise vymažu, tak jako bych na něj zapomněla.

5 Kiki Kiki | 24. května 2017 v 9:03 | Reagovat

[4]: Daj si ich spolu.

6 Michal Michal | 24. května 2017 v 11:44 | Reagovat

Smutný, ale velmi hezky napsaný článek. Já budu stručný. Je to hrozná škoda. A ukazuje to určitou křehkost života. V poslední době, jsme se bohužel museli takto rozloučit s více osobnostmi z motorsportu. A proto doufám, že na pěkných pár let, tyto smutné události skončí.

7 Niki Niki | Web | 24. května 2017 v 17:02 | Reagovat

Ty jo, tak to zjišťuju až teď, že jsi Nickyho moc nemusela. Já vždy měla za to, že naopak mu hodně fandíš. Nevím, kde jsem na to přišla. Možná tím, že se známe až od doby, kdy pro tebe byl neutrální, jak píšeš :-D

Já se musím přiznat, že jsem tu zprávu o nehodě taky nejprve jen tak přeletěla a až pak, když jsem večer četla, že je to vážné, tak mi to došlo. Začala jsem tušit, že to zle skončí :-(

Myslím, že už nemá cenu psát cokoliv navíc, u sebe na blogu jsem se vypsala až až.

[2]: Taky 2003? Tak to jsme na tom dost podobně.

8 šárka šárka | Web | 24. května 2017 v 19:59 | Reagovat

S tím začátkem jsme to měli dost podobně. Já taky Moto GP začala sledovat v roce 2006 (nebo to možná byla jediná sezona kdy jsem ho skutečně sledovala). Taky jako mladá a blbá jsem fandila Rossimu a Nickyho neměla ráda (též tam byl důvod, že to byl Američan). Já to dřív vše viděla tak černobíle, někdo byl hrdina, jiný nepřítel. Stejně jako u Schumiho. Ale naštěstí jsem brzy dostala rozum.

Rozumím i odstavci, kde píšeš jak začal víkend Moto gp a novináři se zaměřili na závody. Mě po  Julesově nehodě taky strašně štvalo, že o sedm dní později, zatímco on někde umírá, se všchni seřadí na startovní rošt, jako kdyby to byl každý jiný den.  A ještě to navíc jedna holka, která Julese strašně milovala, okomentovala "show must go on", měla jsem jí chuť v tu chvíli zabít. A od té doby nesnáším ani tu písničku, jelikož je to prostě lež. A štvala mě spousta jak píšeš blbostí, co mě ani nenapadlo, že mě štvát budou. Třeba jsem byla strašně alergická na (1989-2015) poté co umřel. A to samé se mi vrátilo u Luise i Nickyho. Místo držení smutku spíš zkoumám příspěvky na instagramu a nadávám, jaký jsou někteří lidi kreténi. Očividně taky nejsem zrovna v nejlepší psychické kondici..

I když jsem Julese osobně de facto neznala, tak i s odstupem musím říct, že to můj život změnilo navždy. To samé jsme bohužel vy s Elis prožily s Luisem a teď přišla řada na Nicky  :-(

9 Kiki Kiki | 24. května 2017 v 20:40 | Reagovat

[8]: Máš pravdu. Niektorí sú ozaj blbci.
Každá mladá smrť športovca nás zasahne. Najviac nás zasiahla smrť Julesa, potom smrť Luisa a teraz smrť Nickyho Haydena.
Je ich veľká škoda, mali hodne pred sebou.
Nepoznala som ich osobne, ale aj tak ma to zasiahlo, emociálne ma bolí srdce.

Strašne mi je ho ľúto, odišiel nám sympaťák, skromný a dobrý človek, vynikajúci pretekár a milujúci člen rodiny, škoda ho.
Najviac ľutujem Valentina Rossiho, lebo mu blízky kamarát na večnosť odišiel.
Bude nám všetkým chýbať, navždy v mojom srdci, nikdy na šampióna nezabudnem.
Odpočívaj v pokoji milovaný a obľúbený priateľ.😢

10 NickyHayden NickyHayden | Web | 25. května 2017 v 8:04 | Reagovat

[7]: Myslím, že každý, kdo v roce 2003 sledoval MotoGP, si musel Nickyho oblíbit. Zatím všichni, kdo píšou, že ho neměli rádi, se k MotoGP dostali později. :-D

11 Michal Michal | 25. května 2017 v 19:59 | Reagovat

Já vím, že se to asi nehodí. A nechci aby se ta debata odvedla jiným směrem. Ale jen ze zvědavosti. Proč nemáte rádi Američany? :-D

12 Kiki Kiki | 25. května 2017 v 20:35 | Reagovat

[11]: Niežeby som nemala rada Američanov, skôr naopak, mám tam dosť oblibence, napríklad: nebohý Paul Walker, Joseph Gordon-Lewitt, Dave Franco a David Boreanaz.
Ja som Nickyho registrovala pri Valentinovi. Možno nevedomky som mu asi fandila.

[4]: Katka, ja tiež neviem napísať tie tri písmenká a nechápem ľudí, ktorí ich napíšu, a týmto hasne.

Treba jemu poďakovať, že nám tak ovplyvnil životy.
Nikdy na neho nezabudneme. Bude v našich srdciach a aj v mojom srdci náš a môj šampión s veľkým srdcom.

13 Katka Katka | 26. května 2017 v 9:54 | Reagovat

[7]: Já zase zjišťuju, jak hodně jsi mu fandila. Vůbec jsem to nevěděla :-D

[8]: To zní hrozně, že "přišla řada." Myslím, že všechny jsme měly rády Julese a tím to mělo skončit. Bohužel je to život a poslední dobou se těch tragédií stává hodně. Člověk to pomalu čte dnes a denně.

Já se teda pokaždé, když se něco takového stane, hrozně mučím. Neustále o těch lidech čtu články, statusy na fb/instagramu, komentáře. Sem tam někoho sjedu...

[10]: Protože jsme všichni byli blbci, co fandili Rossimu :-D

[11]: Já jim dříve fandila, pamatuju jak jsem měla ráda Phelpse, fandila americkým sprinterům. Jenže pak ségra začala obdivovat všechno americké a u mě se to úplně obrátilo. A poslední dobou jim nefandím z jiného důvodu. Já prostě nerada fandím těm, co všechno vyhrávají. A Američani vyhrávají všude všechno, takže automaticky fandím jiným národnostem. To samé třeba v zimních sportech - když jsem na ně začala koukat, tak dominovali Norové, takže jsem fandila proti nim. Dokonce kolikrát i Američanům!

14 Kiki Kiki | 28. května 2017 v 16:26 | Reagovat

Rozmýšľali ste tu všetci, že asi kedy bude mať pohreb. :-(

15 Niki Niki | Web | 29. května 2017 v 11:19 | Reagovat

[14]: Dneska :-( V poledne jejich času (takže u nás někdy večer) a prý se to dokonce bude přenášet na jeho oficiální FB stránce :-(

16 Niki Niki | Web | 29. května 2017 v 11:21 | Reagovat

[13]: No vidíš a já myslela, že to, že já a ségra jsme jeho velké fanynky, je známá věc

17 NickyHayden NickyHayden | Web | 29. května 2017 v 12:01 | Reagovat

[15]: Konkrétně v pět hodin našeho času to budou přenášet. Nejsem si jistá, jestli to vidět chci, ale asi bych spíš litovala, kdybych aspoň kousek neviděla. :-(

18 Kiki Kiki | 30. května 2017 v 1:09 | Reagovat

[17]: Ja som videla online celý jeho pohreb.
Nemal na rakve položenú prilbu, asi nestihli bývalí kolegovia z MOTOGP a WSBK alebo ich nechceli jeho rodina.

Neviem mu povedať zbohom navždy a ani napísať tie tri písmenká mu, lebo by to znamenalo, že na neho úplne zabudla, ja to nespravím.

Nickyho Haydena som nepoznala osobne, ale aj tak ma to zasiahlo, emociálne ma bolí srdce.
Strašne mi je ho ľúto, odišiel nám sympaťák, skromný a dobrý človek, vynikajúci pretekár a milujúci člen rodiny, škoda ho, mal hodne pred sebou a veľa snov, ktoré mu už nikdy nesplnia.
Najviac ľutujem Valentina Rossiho, lebo mu blízky kamarát na večnosť odišiel.
Bude nám všetkým chýbať, navždy v mojom srdci, nikdy na šampióna nezabudnem a ani na Nickyho úsmev na tvári, ktorý rozdával radosť.
Treba jemu poďakovať, že nám tak ovplyvnil životy.
Nikdy na neho nezabudnem. Bude v mojom srdci náš a môj šampión s veľkým srdcom.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama