Biatlonová sezona 2017/2018

31. března 2018 v 21:33 | Katka |  Sport
Uf, tak po pěkně dlouhé době se zase hlásím. Radši ani nebudu koukat, kdy naposledy jsem tu něco psala :D Snažila jsem se něco napsat po OH, ale bohužel jsem to nikdy nedopsala a teď už to nemá cenu. Chtěla jsem napsat recenzi knížky Martina Fourcada, ale taky nevím, jak se k tomu dostanu. Popravdě, chybí mi strašně moc chuť psát a ono je to pak na těch článcích podle mě znát.

Každopádně dneska bych ráda napsala aspoň pár vět k uplynuvší sezoně biatlonu. Biatlon sleduju ještě déle než Formuli 1 a je to moje velká srdcovka.


Letos to byla taková zvláštní sezona. Abyste mě pochopili, od začátku, co biatlon sleduju, nefandím Norům. Bylo to z důvodu, že prostě v zimních sportech a tenkrát hlavně v biatlonu pořád vyhrávali. Takže pro mě bylo přirozené fandit jejich soupeřům. I proto jsem začala fandit Martinovi Fourcadovi. Martin dominuje posledním sezonám biatlonu a já pořád čekám, kdy to přestane. Člověk totiž nikdy neví, kdy vyhraje naposledy. Kdo by v roce 2006 řekl, že Fernando bude za dalších 12 let bez dalšího titulu? Kdo by tušil, že Novak Djokovic po vysněné výhře na French Open upadne do takové mizérie? Prostě užívejte si každé vítězství vašeho oblíbence jako by bylo to poslední.

To byla menší odbočka, tak se vraťme k začátku sezony. Tam mě zděsilo, jak Martin běžecky zaostává za Johannesem Bo. Byl pořád rychlý, ale Johannes byl evidentně rychlejší. Bylo zaděláno na zajímavou sezonu. A podle mě, zajímavá rozhodně byla. Martin musel skvěle zastřílet, aby měl šanci. Běžecky nebyl takový suverén jako loni. A zrovna v olympijské sezoně!

Před OH nebyl Martin mimo stupně vítězů, přesto tam skončil hned v úvodním sprintu. Pak ale došlo ke zlomu a Martin si odvezl tři krásné zlaté medaile. Ve zmíněném sprintu jsem ale zklamaná nebyla. Stříbrný nečekaně skončil Michal Krčmář. Nebudu vám lhát, nějaká ta slzička ukápla. Pro mě to byl jeden z nejsilnějších momentů OH. Michalovi fandím už docela dlouho a je to velký sympaťák. Navíc když po závodě brečel. Přesně o tomhle OH je a proto to tak miluju. :-)

Nicméně výsledky z olympiády se do SP nezapočítávají (bohužel, Martin tam byl lepší než Johannes :D ) a souboj zdaleka nebyl rozhodnutý. Martin si to zamotal především tím, když musel pro nemoc jeden závod vynechat. Poslední závodní víkend byl ale v jeho režii a vyhrál svůj sedmý velký globus v řadě! Neskutečné! A ano, užila jsem si to, jako kdyby to bylo naposledy :-)

A ještě něco k holkám. Tam byla podle mě nejlepší slovenská závodnice Kuzmina. Nějakým zázrakem a vlastně vůbec nevím jak, vyhrála má velká oblíbenkyně Kaisa Mäkäräinen. Ten poslední závod asi jen tak nezapomenu, to byla naprostá pecka. Kaisa běžela jako za starých časů a Nasťu snad poprvé předjížděla jedna závodnice za druhou. Byl to fakt neskutečný závod s pro mě úžasným závěrem.

Ještě větší emoce ve mně ale vyvolala olympijská medaile Verči Vítkové. Té fandím už od juniorských let, takže už opravdu spoustu let. A najednou se jí na krku houpe olympijská medaile. Z holek obecně bych to asi nepřála nikomu víc jak jí. Stejně ani u Michala Krčmáře moje oči nezůstaly suché :D

Tahle sezona byla zkrátka hodně dramatická. I když jsem byla přesvědčená o výhře Kuzminy a Boa, vyhráli nakonec moji dva největší favorité. U biatlonu zkrátka nikdy nevíte a proto ho mám tak ráda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nika Nika | Web | 1. dubna 2018 v 10:43 | Reagovat

Jejda, taky jsem po skončení OH chtěla napsat nějaký článek, protože jsem měla silné nutkání se s vámi všemi podělit o to, kdo všechno z těch, kterým fandím, získal medaili :-D Ale to prvotní nadšení už opadlo, tak už to nechám tak a bez článku.

No já myslím, že s Krčmářem u televizních obrazovek brečeli snad všichni, kteří se v té době zrovna dívali. Taky jsem měla na krajíčku.

Já byla nadšená, když na OH získali medaili moji milovaní Schempp, Doll, Windisch a Landertinger, u toho jsem se dost dojímala a prožívala jsem to teda dost :D

Kaisa vedla skoro celý SP, jenže po Olympiádě měla nějaký nepovedený závody a Kuzmina se dostala před ni. O závěrečném víkendu si to vedení vzala zpět, ale bylo to teda drama. Já jsem naopak byla přesvědčená o tom, že to dokáže a moc jsem jí to přála. Ona se stále ještě nevyjádřila k tomu, jestli to byla její poslední sezóna, já doufám, že ještě ne, i když se obávám, že už asi jo.

2 NickyHayden NickyHayden | Web | 1. dubna 2018 v 13:27 | Reagovat

Hele, koukaly jsme na stejnou sezónu? V kterém vesmíru by podle tebe měl Johannes Martina porazit? :D Možná v tom, ve kterém se Johannes naučí pořádně střílet a Martin nebude v každém závodě svěťáku figurovat na stupních vítězů.:D

3 Katka Katka | 2. dubna 2018 v 9:24 | Reagovat

[1]: U mě to je vlastně Martin a naši, takže ti jediní mě dokážou dojmout :-D

Vidíš to, já vůbec průběh SP nesledovala, až ke konci. A mám v paměti, jak byla Kuzmina o třídu lepší než všichni ostatní :-D Já doufám, že poslední nebude, komu bych pak fandila?

[2]: Martin byl sice pořád na bedně, ale když se Johannes aspoň trošku trefil a byl o jedno trestné kolo horší, tak Martin neměl šanci. Až na ten poslední víkend byl podle mě Johannes rychlejší a střílel taky líp než dřív. A nebýt SP v Rusku, tak to mohlo dopadnout úplně jinak. Mám pocit, jestli náhodou nevedl před tím víkendem. Protože Martinovi se předtím odečítalo jedno třetí místo a ten závod, kde nestartoval. Tedy aspoň myslím :-D

4 Dex Dex | 2. dubna 2018 v 11:22 | Reagovat

[3]: Johannes nevedl ani po tom závodě, co Martin vynechával, což byl asi poslední moment, kdy měl šanci to obrátit ve svůj prospěch. O SP v Rusku radši ani vůbec začínat nebudu. :-D

5 Katka Katka | 2. dubna 2018 v 21:30 | Reagovat

[4]:  Ani virtuálně? To pořadí je vždycky bez odečtení těch dvou nejhorších výsledků (a vlastně před závodem, kde Martin nestartoval, se mu měla odečítat dvě třetí místa a to je pořádná porce bodů)

6 NickyHayden NickyHayden | Web | 2. dubna 2018 v 23:40 | Reagovat

[5]: Tak moc podrobně jsem to nezkoumala, abych se přiznala. Věřila jsem reportérům a článkům na netu, že ne. :-D Teď to taky asi zní, jak když jsem hrozná Johannesova fanynka, to není tak docela pravda, já mám ráda Tarjeie, ale když je šťastný jedno Béčko, je obvykle šťastný i to druhý, tak jsem to mladýmu přála. :D

7 Katka Katka | 4. dubna 2018 v 10:34 | Reagovat

[6]: Já teda jen přemýšlím nahlas. To odečítání je na hlavu, nejlepší by bylo, kdyby se zrušilo. Viz ženy - Kaisa vede SP, tak by člověk předpokládal, že jí stačí dojet před Kuzminou a přitom musela být o X míst lepší... :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama