VC Maďarska z paddocku GP3

31. července 2018 v 17:54 | Katka |  Závody na vlastní kůži
Letos to bylo po čtvrté, co jsem zavítala na závody do Maďarska a byla to tentokrát trošku jiná návštěva než normálně. Víkend jsem totiž strávila v paddocku GP3 a Formule 2.
Tento rok byl výlet do Budapešti trošku zkomplikovaný a dlouho to vypadalo, že ho strávím po památkách. Nakonec jsem se ale na okruh přeci jen dostala. Šárka mi zařídila paddock pass a já tak byla hostem týmu GP3 Jenzer.

GP3 a Formule 2 (dříve GP2) jsou doprovodné série, které mají během víkendu hned dva závody. A ve Formuli 2 máme díky Antonínu Charouzovi i český tým, takže o důvod víc na něj koukat. Pro mě především - jezdí za něj Antonio Fuoco, můj největší oblíbenec v téhle sérii.
Každopádně zpět k tomu, co jsem mohla vidět a zažít. Člověk se dostal do naprosté blízkosti jednotlivých týmů - jejich vozů i jezdců. Na fotce níže můžete vidět zázemí týmů.
Pro týmy, jejich hosty či novináře byl připravený velký stan, kde jste mohli sledovat závody v televizi, najíst se, nebo se prostě na chvíli schovat před tím příšerným horkem, které v Budapešti bylo. V neposlední řadě se tam konala také tisková konference jezdců GP3. Ta se konala v jednom koutě tohoto stanu. Zatímco v okolí lidé jedli, tři nejlepší jezdci GP3 usedli ke stolu a odpovídali na dotazy. Bohužel mikrofony nebyly, takže minimálně já, která je sledovala z mírného povzdálí, jsem neslyšela ani slovo :D
Hned první den se mi také podařilo ulovit fotku s Antoniem Fuocem, takže cíl splněn hned na začátku :D Jinak jsem asi po žádné fotce s jezdcem nějak extra netoužila a přeci jen jsem je ani moc nechtěla otravovat. To budu až za pár dní v Brně, Jorge se má na co těšit :D
Každopádně zpět k počasí. V sobotu bylo hrozné teplo, než se na kvalifikaci Formule 1 nerozpršelo. Jela se kvalifikace, já ji pozorovala za plotem a nabízely se mi krásné pohledy na trať i jezdce. No koukněte níže.
No a pak začalo lehce pršet. Nebylo to nic strašného. Pořád jsem byla venku a koukala na kvalifikaci, v dálce blesky, hromy... Pak už nezbylo než běžet se schovat do paddocku Porsche a když už trošku přestalo, tak rychle do stanu dokoukat zbytek. A že bylo na co se koukat. Abyste věděli, tak já jsem si přála vítězství Bottase. Říká se, že kdo vyhraje v Maďarsku, titul na konci roku neoslaví. Ideální varianta byl tedy Bottas první a hned za ním Hamilton. Dopadlo to samozřejmě opačně, ale mohla jsem se zlobit? :D
Zajímavý byl i závod F2, kde řádil muž na fotce výše a můj zmíněný oblíbenec číslo jedna - Antonio Fuoco. Skončil dokonce na bedně a Charouzův tým tak mohl slavit.
Ten den se jely ještě GP3. No závod už tak zajímavý nebyl. Pak opět jejich tiskovka a šlo se domů.
Druhý den nás přivítalo jak jinak než nesnesitelné horko. Jenže když zjistíte, že se dostanete na startovní rošt GP3, tak vás v tu chvíli ani horko nemůže rozhodit!
Být před startem na startovní rovince je prostě sen. Ano, nejsou to Formule 1, ale jsou to závody formulí! Kdy se tam člověk dostane? Možná se mi to povedlo poprvé a naposledy.
Nejprve jsme se ale dostali do boxové uličky, kde jsem byla jen malý kousek od všech garáží týmů Formule 1!
Kolem nás jezdila krásná auta a asi nejde nějak popsat, jak je to pěkné tam u toho být takhle zblízka.
Velkým zážitkem je také koukat na tribuny z druhé strany!
No a pak došlo i na startovní rošt. Tam pomalu přijeli jezdci, safety car - mimochodem, mám fotku s Berndem Maylanderem! A byla to prostě bomba. Ohledně těhle mých výkřiků - musíte mě omluvit, ale asi nic inteligentního napsat nedokážu, dochází mi slova!
Na závod jsme koukali z boxové uličky. Stáli jsme u garáže Kimiho Räikkönena - kde aspoň chvilku byl stín a naproti obrazovka. Někdo jiný by si ten pohled užil asi víc, ale i tak bylo fajn vidět takhle pod pokličku.
Poté přišel další hřeb - pódium. Něco podobného jsem si užila už v Londýně na Formuli E a byl to pořádný zážitek.
Vidět zblízka tu radost vítězných pilotů je k nezaplacení. Byla jsem v první řadě a hned vedle mě byli členové týmu vítězného Boccolacciho.
A pohled na pódiu takhle zblízka stál rovněž za to.
Závod Formule 2 a Formule 1 jsem už sledovala z televize. Co se F1 týče, tak docela nuda. Až ten konec s Bottasem! Moc mi bylo líto Maxe a především těch tisíců fanoušků, co ho přijely podpořit. Letos závod tedy vyhrál Lewis a já věřím, že zrovna on to prokletí maďarských vítězů prolomí.
Abych celý víkend shrnula, tak to byl jeden z nejhezčích zážitků po všech stránkách. Od krásné Budapeště po zážitky z okruhu. Za ty ještě jednou moc děkuji Šárce.
Věřím, že zase za rok se tam podívám a je jedno z jakého místa budu na závod koukat. V Maďarsku to prostě vždycky stojí za to.
Poznámka na závěr: Fotky jsou foceny pouze mobilem, tak kvalita některých z nich není nejlepší.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sarka Sarka | 31. července 2018 v 19:09 | Reagovat

A takhle prosím probíhaly i tiskovky gp2 než se z toho stala F2. Takže vandoorne gaslyho, sirotkin a další. Ale bylo to takové víc osobní a člověk více ty piloty poznal. A neboj slyšet nebývá ani z první řady :-D  

je pěkne jak se ti líbí věci které mě už dávno zevšedněli třeba pódia. Ty mě nadchnou jen když vyhraje nějaký můj oblíbenec :-D

2 Michal Michal | 31. července 2018 v 19:40 | Reagovat

Wow, parádní zážitek. A stát hned vedle garáže Kimiho, být tam já tak z toho GP3 závodu nevím nic, protože bych nedokázal odtrhnout oči od té garáže. :-D  Ale startovní rošt a to všechno, prostě paráda.

K výsledkům závodu F1 se vyjadřovat nebudu. Jen řeknu, že tímhle mě Ferrari děsně štve. Jen ten nejslabší vlásek nás dělil od toho abychom Hamiltona psychicky zlomili. Už jsme v podstatě měli jednu ruku na tom titulu, a zase z toho nic nebude. Vettel mohl vyhrát tři závody v řadě, možná i čtyři. Ale ne, on místo toho, Hamiltonovi daruje vítězství v domácí GP, a posadí ho na koně. A opakuje se to každý rok. Vím, že to pod tenhle článek úplně nepatří, ale vychází tady toho málo a já se z toho musel vypsat. Navíc tím v podstatě říkám, že Hamilton má k titulu blíž, což je pravda, minimálně podle pořadí v šampionátu.

3 Sarka Sarka | 31. července 2018 v 20:16 | Reagovat

[2]: taky jsme na tebe u té garáže Ferrari mysleli :-D

4 Honza Honza | E-mail | 2. srpna 2018 v 0:07 | Reagovat

Fotky jsou super to je bomba parádní zážitek vidět to takto z blízka pohled do garáží a pódium paráda být tam já tak tam koukám ještě teď :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama