Apríl

Ricciardo do Ferrari

1. dubna 2018 v 1:07 | Katka
A je to potvrzeno. Daniel Ricciardo bude od příští sezony jezdit v týmu Ferrari. Náznaky bylo možné pozorovat už delší dobu. Naposledy například Sebastian Vettel prohlásil, že by mu Australan ve Ferrari nevadil. Přitom to není tak dlouho, co se mluvilo o tom, že Vettel uplatnil své právo veta právě na Ricciarda.

K potvrzení došlo na Twitteru, kde nejprve angažmá Daniela oznámilo Ferrari a následně se na svém twitteru pochlubil i sám závodník.

Mercedes podává protest proti Ferrari, jejich zavěšení je prý nelegální

1. dubna 2017 v 8:50 | Katka
Ferrari již v testech ukázalo, že jestli nebudou nejrychlejší, tak minimálně stejně rychlí jako Mercedes. Ten obhajuje tři vítězství v šampionátu v řadě a od začátku ukazuje na tým z Maranella jako na největší favority sezony. První závod jim dal za pravdu. S pohodlným náskokem zvítězil Sebastian Vettel, zatímco jezdci Mercedesu skončili až na druhém, respektive třetím místě.

Po závodě Mercedes sice uznal, že bylo Ferrari prostě rychlejší, nyní na ně ale podávají protest. Jejich auto prý není postavené dle pravidel. Konkrétně se jim nelíbí zavěšení týmu z Maranella. FIA tak poslali dopis se stížností a chtějí, aby bylo Ferrari řádně prověřeno.

Provedení speciálního zavěšení Ferrari avizovalo již před sezonou. A už tenkrát se ozývaly hlasy, že se může jednat o řešení, které není v souladu s pravidly.

Potvrdil to i Charlie Whiting. "Tento systém je z našeho pohledu porušením článku 3.15 technických pravidel F1. Konkrétní postup proti Ferrari bude teprve diskutován."

Hamilton bude chybět v příštím závodě

1. dubna 2016 v 7:55 | Katka
Možná jste to v minulých dnech a týdnech četli, Lewise Hamiltona vyšetřovala policie. Na Novém Zélandu se totiž natáčel při jízdě na motorce. To se samozřejmě nesmí a tak se na Lewise zaměřila místní policie. Pro nedostatek důkazů ale vše hodila do koše. Zatímco u policie mu to prošlo, FIA byla jiného názoru.

Včera jeho chování projednávali na schůzi, které se účastnil i Bernie Ecclestone. FIA je trnem v oku chování Hamiltona na sociálních sítích. Podle nich to vrhá špatné světlo na Formuli 1. Dokonce se jednalo o úplném zákazu používání sociálních sítí, které podporoval Ecclestone. Týmy o tom ale nechtějí ani slyšet.

Hlavním bodem programu byl tak Lewis Hamilton a jeho chování na Novém Zélandu. Podle Jeana Todta je nepřístupné, aby tohle dělal jezdec Formule 1, který má být vzorem pro miliony fanoušků po celém světě. FIA se jednomyslně shodla na tom, že bude nejlepší udělit úřadujícímu šampionovi výchovnou lekci a udělit mu stop na jeden závod. Jelikož už je Brit v Bahrajnu a Mercedes sebou nemá náhradního jezdce, bude chybět až v Číně.


APRÍL - Nicole a Lewis: Opět spolu!

1. dubna 2015 v 17:14 | Katka
Moc dlouho to bez sebe nevydrželi. Lewis Hamilton a Nicole Scherzinger jsou evidentně opět spolu. Byli přichyceni na společné večeři a to, že spolu opět randí, potvrdil i zdroj blízký slavného páru.

Lewis a Nicole se rozešli, protože se rozcházeli v názoru na založení rodiny. Tohle už ale zjevně není problém.

Podle jednoho z hostů, se kterým mluvil britský dailymail.co.uk, přišel Lewis do restaurace, ve které Nicole večeřela s přáteli, a před všemi Nicole odprosil. Následně poklekl na jedno koleno a vyznal Nicole lásku. Vše vyvrcholilo žádostí o ruku.

Nicole a Lewis na odchodu z restaurace

APRÍL - Čeká nás výměna Alonso - Räikkönen?

1. dubna 2015 v 1:00 | Katka
Fernando Alonso si svým přestupem do McLarenu moc nepomohl. Spíše to vypadá jako krok zpět. Sebastian Vettel byl v Austrálii třetí a v Malajsii dokonce vyhrál. I přes problémy se dařilo rovněž Kimimu Räikkönenovi. Ferrari dokázalo po letech postavit velmi rychlé auto. Na to se Alonsovi samozřejmě nekouká dobře a to zvláště vzhledem k formě McLarenu.

Podle spekulací, které se vyrojily, je na tom McLaren-Honda ještě hůře, než to na první pohled vypadá. Dle tajných zdrojů totiž udělal McLaren chybu v konstrukci vozu, která půjde jen těžko odstranit. Do konce sezony je to prý dokonce vyloučené. Když k tomu vezmeme motor Honda, katastrofa je na světě.Apríl: Räikkönen ukončil kariéru!

1. dubna 2014 v 9:36 | Katka
Kimi Räikkönen překvapivě ukončil kariéru. Oznámil to včera večer na tiskové konferenci. Důvodem jsou přetrvávající problémy se zády. Ty Räikkönena trápily již v loňské sezoně, kterou kvůli nim ani nedokončil. Letos ho zlobily i v prvních závodech a bolest byla natolik velká, že se rozhodl předčasně ukončit sezonu a dokonce i svou kariéru.
"Od tréninků mě trápí bolesti zad. Po závodě v Malajsii jsem byl u lékařů a podle nich není možné, abych dál pokračoval ve Formuli 1. Mrzí mě to, ale zdraví je přednější," uvedl Räikkönen.
Škarohlídi však tvrdí, že záda za koncem kariéry finského icemana nejsou, stojí za tím prý neuspokojivé výsledky u Ferrari a vztahy s Fernandem Alonsem.
Má to být totiž překvapivě Fin, kdo nedokáže snést lepší výkony Fernanda Alonsa. Ten dokázal Räikkönena zatím porazit v obou kvalifikacích i závodech.

Jenson a Jessica: Rozchod! APRÍL

1. dubna 2013 v 17:07 | Katka
Jelikož už je druhého, tak máte už v nadpisu napsané, že je to apríl!
Jeden z nejoblíbenějších párů v paddocku F1 už podle všeho není spolu. Prozradil to jeden z blízkých přátel páru. Jessica prý měla již delší dobu obavy, že jí Jenson podvádí. O zimní přestávce to vypadalo, že vše bude zase v pořádku, ale s blížícím se startem sezony se měnilo i Jensonovo chování. "Jessica byla zoufalá, chtěla ten vztah zachránit," říká zdroj blízký teď už zřejmě bývalému páru. "Jenson se snažil chovat normálně, ale Jessica věděla, že něco není dobře. Jenson už jí bral spíše jako sestru, než jako přítelkyni." Jenson prý popíral, že by měl milenku a Jessica se tak rozhodla, že zjistí, jak to doopravdy je a proto se vydala na závod do Austrálie. Tam se pár tvářil, že se nic neděje, ale byla to prý jen přetvářka. Jessica navíc zjistila hrozivou pravdu...

Vettel nepojede v Číně, nahradí ho Vergne APRÍL

1. dubna 2013 v 8:35 | Katka
Po neuposlechnutí týmových rozkazů nakonec přeci jen přišel trest pro Sebastiana Vettela. Vypadalo to, že vše skončí jen podáním ruky a Vettelovou omluvou, jak to líčil Helmut Marko. Do situace se však vložil Dietrich Mateschitz a trest je opravdu velký. Bývalý jezdec McLarenu John Watson doporučoval zakázat Vettelovi start v dalším závodě a přesně to se také stalo. Vettel prý poškodil image Red Bullu a proto se něco muselo dít.
"Ano, je to pravda," odpověděl na otázku, zda Vettel opravdu nebude startovat v Číně, šéf týmu Horner. "Měli jsme interní poradu a tam jsme se nakonec dohodli, že bude nejlepší, když Sebastian v Číně nebude startovat a pořádně si uvědomí dopad svých činů. Sedli jsme si a vše si vysvětlili, Sebastian to pochopil." Poslední slovo měl v případu prý Mateschitz a Horner s Markem měli být prý proti. Marko se k situaci nechtěl vyjádřit, Mateschitz však uvedl: "Celý případ vrhá špatné světlo na Red Bull a to je nepřípustné. Jsme jeden tým a všichni musíme táhnout za jeden provaz. Vettel si musí uvědomit, že na prvním místě je Red Bull a proto jsme se rozhodli pro tento trest." Sám Vettel se k tomu vyjádřil jen stručně: "Udělal jsem chybu, trest přijímám."
Vettela tak nahradí Jean-Eric Vergne, protože získal více bodů v loňské sezoně a také letos už se mu jednou podařilo být na bodech. "Samozřemě mě netěší, že jdu do Red Bullu za takové situace. Pokusím se však nezklamat důvěru týmu a odvést v Číně maximum," řekl Vergne. Na jeho místo pak přijde Da Costa z juniorky Red Bullu. "Jsem nadšený, že mi Red Bull umožnil můj první start v F1. Budu se snažit se jim odvděčit dobrým výkonem," neskrývá nadšení Da Costa.
Původně měl u Toro Rosso jet Sebastian Buemi, který je jejich testovacím pilotem, ale Red Bull chtěl mladého Da Costu odměnit za skvělé výkony v loňské světové sérii Renault.

Zemětřesení ve Ferrari. K titulu má Alonsovi pomoc Perez a Briatore.

1. dubna 2012 v 0:20 | Kat
Ferrari se zatím sice raduje z vítězství v Malajsii, ale uvnitř týmu z Maranella se chystají velké změny. Fernando Alonso je na čele šampionátu, ale nikdo nepochybuje, že letošní vůz na nejlepší prostě nestačí. To se nelíbí prezidentovi Ferrari Luca di Montezemolovi a chystá výrazné změny od pilota až po nového šéfa. Podle všeho v Malajsii skutečně Perez dostal příkaz k tomu, aby Fernanda Alonsa nepředjel. Pokud by totiž neposlechl, mohl by být ohrožen jeho přestup do Ferrari. Sergia prý před sezonou kontaktovalo vedení Ferrari s tím, že s ním v případě špatných výsledků Massy počítají na místo závodního pilota a taková šance se nenaskytne mockrát za život, takže Sergio raději obětoval první místo za vysněné angažmá.

Překvapivá výměna! Vettel od příštího roku místo Hamiltona!

1. dubna 2011 v 21:33 | Kat
Překvapivá zpráva přišla z McLarenu. Podle Martina Whitmarshe dojde k senzační výměně. Lewis Hamilton odejde na konci roku do Red Bullu, kde vystřídá na pozici týmové jedničky úřadujícího mistra světa Sebastiana Vettela, který by měl jít na britovo místo.
 
 

Reklama