Daniil Kvjat

Kvjat se u Red Bullu nikdy necítil bezpečně

13. května 2016 v 15:52 | Katka
Rozhovor s Daniilem Kvjatem o jeho výměně do Toro Rosso. Původně jsem chtěla napsat samostatný článek, kde bych si na Red Bull z plna hrdla zanadávala, ale nakonec jsem to nějak nestíhala. Přeložila jsem pro vás alespoň tenhle rozhovor.


Daniile, výměna byla obrovským překvapením. Měl jsi nějaké varovné signály, které by tě varovaly, že by se to mohlo stát?
No, varovné signály byly ve vzduchu rok a půl. Když ale dva týdny předtím přivezete týmu první pódium, tak ano - je to velké překvapení a samozřejmě s tím rozhodnutím nemůžete být spokojení. Se vším respektem, který chovám ke svým šéfům, se nemůžu zlobit. Vrátím se do týmu, který býval mým domovem v roce 2014 a vypadá to, že ten tým se za tu dobu hodně vyvinul. Toro Rosso má obrovský potenciál a já udělám to nejlepší, abych ho otevřel a zlepšil své vyhlídky.

Když jsi říkal, že tu rok a půl byla varovná znamení..
..ne vyloženě varovná znamení - ale také to nikdy nebylo úplně v pohodě.

Nech Kvjata žít

3. května 2016 v 15:25 | Katka
Upozornění! Tenhle článek píše extrémně zaujatá fanynka!

Závod v Rusku skončil jasným vítězstvím Nica Rosberga, který zatím vyhrál všechny závody. Přesto to málokoho zajímalo. Hlavním tématem byl totiž Daniil Kvjat.

Já osobně mám tyhle situace docela ráda, pošťuchování pilotů prostě dává závodům trošku jiskru. Vzpomínám, jak mě bavilo koukat na souboje Massy s Hamiltonem. Nicméně sranda to je do té doby, než se zblázní všichni fanoušci.

Ještě chci jako obvykle, když píšu o Vettelovi nebo Räikkönenovi, upozornit, že rozhodně nechci nikoho urazit, nemyslím nikoho konkrétně a není to opravdu nic proti nějakému konkrétnímu fanouškovi, fanynce nebo fanouškům.

Kvjat: Skoro jsem zapomněl, jaké je to žít mimo závodění

8. února 2016 v 8:29 | Katka

Od Abu Dhabi jsme o tobě neslyšeli. Co jsi dělal?

Po Abu Dhabi jsme měli v továrně nějakou práci. Vánoce jsem strávil s rodinou a přáteli v Římě, pak jsem šel s partou přátel lyžovat do Itálie, do Alp. Měli jsme trošku smůlu na sníh, ale i tak jsme si našli pár věcí, čímž jsme se mohli zabavit. Na nový rok jsem se vrátil zpět do Evropy, zpět do normálu, a prostě se jen soustředil na trénink. Moje sezona začala docela brzo - hlavně kvůli tréninku. Musím se vrátit zpět do formy a nyní začneme ještě s PR. Pak přijde opět další trénink.

Viděli jsme, že koncem roku 2015 jsi se svými mechaniky a inženýry pracoval na svém Red Bullu, pročpak?

Dělal jsem to stejné ve všech týmech, kde jsem byl - včetně motokár a Renault 2.0. Vždy jsem rád mluvil se svými mechaniky a týmem. Pomohlo mi to více pochopit vůz a všechnu přípravu, kterou provádí. Sám jsem to trošku dělal. Vždy jsem obdivoval práci mechaniků - jsou toho velkou součástí. Vyrůstal jsem s mechaniky a inženýry už od velmi ranného mládí. Mám rád to prostředí i jejich humor.

The essential... Daniil Kvjat

14. října 2015 v 19:39 | Katka
Po delší době tu pro vás mám další ze série rozhovorů The esential. Musím říct, že je to rozhodně jeden z nejhezčích rozhovorů, protože se Daniil trošku rozpovídal, což u těchto otázek není zvykem (bohužel). Takže už kvůli tomu doporučuju si ho přečíst a taky proto, že ho aspoň trošku poznáte.


Jaké jsou základní prvky tvé předzávodní rutiny?
Dobrý spánek před závodem, dobré rozcvičení a promluvení si s inženýry, abych se ujistil, že jsme připravení na všechno, na každý scénář. A pak samotný závod.

Daniil Kvjat si v Soči zahrál hokej

9. října 2015 v 10:51 | Katka
O víkendu se v Rusku jede další závod Formule 1 a to přímo v Soči, kde se konala minulá olympiáda. A jelikož v Rusku je nesmírně populární hokej a ve startovním poli jednoho Rusa máme, tak se není čemu divit, že si Daniil Kvjat na chvilku zahrál na hokejistu. No a já jako velký fanoušek hokeje vás o fotky samozřejmě nemůžu ochudit :-)

 
 

Reklama