EFMAG

Vyplňte anketu o EFMAGu

20. února 2017 v 20:01 | Katka
Ráda bych vás poprosila o vyplnění dotazníku ohledně časopisu EFMAG. Budeme rádi, když nám dáte vědět, co se vám líbilo a co ne a co byste si v takovém časopisu chtěli přečíst.

Na níže uvedeném odkazu tento dotazník můžete vyplnit. Vše je anonymní a nemusíte vyplnit všechny otázky.


Předem děkujeme za odpovědi.

Katka a Jarmi

Jak jsme psaly EFMAG

11. února 2017 v 21:04 | Katka
Ani ne před rokem jsem zveřejnila první číslo časopisu EFMAG. A získala jsem od vás moc hezké reakce a někteří z vás se mě nejednou ptali na další číslo. I když jsem si z počátku nebyla jistá pokračováním a přemýšlela jsem, že to znova podstupovat nechci, tak právě vy jste byli mojí největší motivací. A pak také Lilli, se kterou jsem časopis psala. No ale myslím, že podobný proces budu podstupovat i letos :D

Ale zpět na začátek. Tam byl jeden můj velký sen. Ten jsem měla už před lety, kdy jsem ještě chodila do školy. No nikdy jsem pro to neudělala vůbec nic. Změnilo se to až loni. Hned po vydání časopisu jsme s Lilli spřádaly plány na nové číslo a vymýšlely články. Upřímně se vám přiznám, že tohle plánování mě na tom bavilo ze všeho nejvíc :-D Já totiž strašně ráda plánuju a vymýšlím :-D

Nápadů bylo hodně, ale pořád je ještě hodně daleko od nápadu k realizaci. Zjistíte, že nejsou potřebné informace nebo vám to nepřijde jako atraktivní téma. Takže původně hodně dlouhý seznam nápadů jsme seškrtávaly a seškrtávaly. Pak nám tam toho moc nezbylo a nápadů už také nebylo tolik, co na začátku. V jednu chvíli to byla docela krize :-D

EFMAG 2017 - ke stažení

7. února 2017 v 19:55 | Katka
Mám tu pro vás v pořadí druhé vydání elektronického časopisu EFMAG. Na níže uvedeném odkazu si můžete časopis přečíst.

Hned na druhé stránce se můžete přihlásit k pravidelnému odběru a každé číslo vám bude chodit na e-mail. Můžete nám tam poslat zpětnou vazbu a celý časopis pomocí hvězdiček ohodnotit. Budeme jen rádi :-)

K přečtení ihned (doporučuji):

Ke stažení:

Co všechno se v EFMAGu dočtete?
 • Sezona 2016: Rosberg versus Hamilton
 • Zdravotnictví v F1: Když se stane nehoda
 • Profil: Jolyon Palmer
 • Rozhovor: Daniël de Jong - Život jazdca GP2
 • Hviezda Budúcnosti: Antonio Giovinazzi
 • Vzestupy a pády Daniila Kvjata a Maxe Verstappena
 • História: Modrá krv v motoršporte
 • Před sezonou 2017: Jak se změní pravidla?
 • Nováčik v F1: Lance Stroll
 • Facky, pěsti, nadávky. Proč vyhodili fenatiho?
 • Přestup roku: Lorenzo a Ducati
 • Adiós Luis!

EFMAG ke stažení

20. února 2016 v 12:42 | Katka
Teď už tedy konečně informace, jak si časopis přečíst. Máte vlastně dvě možnosti. Pokud chcete časopis v PDF formátu, stačí si ho stáhnout z ulož.to přes následující odkaz:Pokud si chcete časopis prohlížet jako opravdový časopis, můžete tak udělat na následujícím odkaze:Zkusím vám ho vložit přímo do článku, ale nevím, jak to bude vypadat a pod to napíšu menší návod pro ty, kteří by si nevěděli rady, jak s tím zacházet.


A dream come true

20. února 2016 v 12:17 | Katka
Ještě před zveřejněním EFMAGu mi prosím dovolte trošku si vylít srdíčko. Tenhle článek bude o tom, jak to vznikalo a co to pro mě znamená. Hned v dalším vám dám vědět, jak si e-časopis přečíst a stáhnout. Vlastně už teď, když si vyhledáte na uložto EFMAG, tak by vám to mělo najít.

Nápad

Musím říct, že nápad na e-časopis jsem měla možná před pěti nebo i více lety. Nikdy jsem do toho ale nakonec nešlo a zůstalo jen u nápadu.

Tentokrát to bylo jiné. Proč? Asi největší inspirací mi byl slovenský časopis F1 revue, který jsem si koupila v létě na Slovensku. Měl spoustu much a nedokonalostí, ale byla to minimálně pěkná snaha. Po jednom mém facebookovém statusu se vytvořila diskuze, že bychom si mohli vytvořit Blogerskou ročenku, kam by psali čeští a slovenští F1 blogeři a blogerky. Tenkrát to vypadalo hodně zajímavě, ale nakonec to utichlo. O nějaký ten měsíc později jsem byla na služební cestě na hotelu a dostala nápad - proč bych si vlastně nemohla vytvořit e-časopis k tomuhle blogu sama? V té chvíli jsem se pro ten nápad neuvěřitelně nadchla. Jestli znáte ten pocit, že vás někdy něco napadne a máte z toho takovou radost, že na to pořád myslíte, tak podobné pocity jsem tenkrát měla já.

Nevěděla jsem tenkrát, jak to bude vypadat, co očekávat a jak vlastně začnu. Ale minimálně jsem měla veškeré své nadšení a touhu se o to alespoň pokusit.

Již tento týden vychází časopis EFMAG

16. února 2016 v 15:26 | Katka
A je to tady, konečně vám můžu říct, na čem jsem poslední měsíce pracovala. Tedy, mohla jsem vám to říct už dřív, ale nebylo jisté, jak to dopadne.

Jednou jsem takhle byla na hotelu a dostala nápad. Proč si neudělat časopis? Už kdysi dávno jsem uvažovala o pravidelném měsíčníků k tomuto blogu, ale nikdy jsem to nezrealizovala. Tentokrát jsem se pro ten nápad ohromně nadchla a právě teď jsem ve fázi závěrečných úprav.

Bude se jednat o e-časopis, tedy webový časopis, který si budete moci buď prohlížet na internetovém odkazu, který vám později pošlu, nebo stáhnout v pdf formátu.

A co se tam budete moc dočíst? Tématem budou ženy ve Formuli 1, Haas, McLaren či Lewis Hamilton. Přečtete si o jedné z největších legend F1, rovněž vám představím nadějného závodníka, který by před sebou mohl mít budoucnost v F1. V neposlední řadě jsem vyzpovídala maršála F1, který má v Silverstone na starosti vlajkovou signalizaci a myslím, že se v tomto rozhovoru dozvíte spoustu zajímavých věcí.

V dotazníku, který jste vyplňovali (a který budu muset konečně vyhodnotit), jste psali, že by se vám e-časopis líbil a tak jsem moc zvědavá na vaše reakce a budu doufat, že se vám tento můj počin bude alespoň trošku líbit. Zároveň uvítám konstruktivní kritiku.

Uvidíme, jaký to bude mít ohlas a zda se z toho stane pravidlo a vždy po sezoně něco podobného vytvořím. Ono se to nezdá, ale práce je kolem toho jako na kostele.

Na úplný závěr - kdy to tedy vyjde? Věřím, že do víkendu vše doladím a vy si budete moci přečíst historicky první číslo e-magazínu EFMAG. Pokud byste měli zájem nechat si časopis zaslat na svůj e-mail a mít ho tak jako první, máte tři možnosti. Buď mi napište komentář včetně uvedení e-mailu (stačí do kolonky e-mail), pokud na vás kontakt mám, tak stačí napsat, že máte zájem o zaslání časopisu. Další možností je napsat mi na e-mail katf1@seznam.cz nebo do zprávy autorovi s uvedením své e-mailové adresy.

To by bylo prozatím vše, můžete mi dát pro začátek vědět, jestli vás to zaujalo :-)
 
 

Reklama