Esteban Gutiérrez

Gutierrez: Obchodník se simulátory

5. února 2016 v 10:01 | Katka
Co tě ovlivnilo v pokračování své závodní kariéry?

Má ryzí vášeň pro soutěžení a jízdu na hraně. Závodění je hodně o optimalizaci všech dostupných zdrojů a to je pro mě vzrušující. Když jsem byl mladší, sledoval jsem závody živě v televizi. Bylo vzrušující jenom sledovat všechny ty jezdecké manévry na trati. Proto jsem se chtěl stát jezdcem, který inspiruje lidi díky své konkurenceschopnosti a svým úspěchům.

Co považuješ za svůj dosavadní největší úspěch?

Největší úspěch, kterého mohu dosáhnout, je vítězství. Takže bych řekl, že titul v GP3 v roce 2010 byl opravdu výjimečný. Také je tu hodně skvělých závodů, které v mé mysli vyčnívají.

Gutierrez se vrací do F1, bude jezdit za Haas

31. října 2015 v 20:02 | Katka
Esteban Gutierrez se vrací do F1. Už včera jsem vám v článku o Romainovi psala, že chystám článek o Estebanově návratu. Vůbec nevím, jak ten článek nakonec dopadne, protože se mi momentálně hlavou honí jiné myšlenky než Esteban a to MotoGP. To, co se tam nyní děje je odporné, hnusné a je mi z toho šíleně smutno. Ať už je ta zatracená sezona za námi.

Ale zpět k Estebanovi. Příští rok bude jezdit za nový tým Haas, jeho týmovým kolegou bude Romain Grosjean. Už před delší dobou Haas oznámil, že chtějí v týmu jednoho z testovacích jezdců Ferrari. To výběr zúžilo na dvě jména - kromě Estebana i Jean-Eric Vergne. Poslední dobou už se ale více méně vědělo, že to vyhraje právě Gutierrez. Ten to také potvrdil mexických novinářům během tohoto víkendu. Dokonce se mluvilo o nejhůře střeženém tajemství v F1.

Já to vnímám asi takhle: peníze zase jednou zvítězily nad talentem. Už od začátku jsem to vnímala tak, že když se Esteban vrátí, tak ztratím poslední zbytky iluzí, že je F1 i o talentu. Podle mě je totiž Gutierrez nejhorší jezdec za poslední léta.

Poprvé s Estebanem Gutierrezem

18. srpna 2014 v 20:31 | Katka
Estebane, kdo byl v dětství tvým prvním hrdinou?
Esteban Gutiérrez
: "Moje maminka od chvíle, co jsem zjistil, čím si musela projít těsně předtím, než jsem se narodil."

Jakou první velkou cenu jsi sledoval?
EG
: "Bylo to v Montrealu v roce 2007. Nikdy na to nezapomenu, protože přímo přede mnou havaroval Robert Kubica."

Kolik ti bylo let, když ses poprvé rozhodl, že se chceš stát pilotem formule 1?
EG
: "Bylo mi 14, když jsem se rozhodl, že tohle bude můj osud."

Esteban Gutierrez - boobs or bums?

9. března 2014 v 12:41 | Katka
Přináším vám jeden rychlý rozhovor s Estebanem Gutiérrezem. Přidala jsem vám i překlad, ale musím říct, že jak jsem ho dělala, tak mi docházelo, jak je divný to překládat, ale tak třeba by tu mohl být někdo, kdo tomu nerozumí, nebo si nechtěl pouštět video, takže tady je to i s překladem.


Rychle nebo pomalu?
Rychle.

Mokro nebo sucho?
Mokro.

Manuálně nebo automaticky?
Manuálně.

Blondýny nebo brunetky?
Blondýny.

Gutierrez zůstává u Sauberu

21. prosince 2013 v 15:25 | Katka
Další volnou sedačku si můžeme odškrtnout. Sauber už zná obě jména svých jezdců pro příští sezonu. Prvním se stal již dříve Adrian Sutil a teď bylo oznámeno i druhé jméno. V týmu zůstane Esteban Gutierrez. Nejvíce mu k tomu evidentně pomohla společnost TELMEX. Stačí se jen podívat na stránku týmu Sauber a hlavní zpráva je pokračování spolupráce s touto mexickou společností. Až pod tím je menší fotka Estebana a zpráva, že za ně bude jezdit i v příští sezoně.

Na toto místo si dělala zálusk řada pilotů. Byl to třeba Paul di Resta, pro kterého to byla zřejmě poslední naděje na zisk místa a vypadá to tak, že bude jezdit v jiné kategorii. Do lepšího týmu se chtěl také dostat Giedo van der Garde, který tak bude muset zabojovat alespoň o prodloužení smlouvy s Caterhamem. Pak tu byl ruský mladík Sirotkin, který nakonec bude jen testovacím pilotem, což určitě většina ocení.

Zbývá tak už jen odkrýt tři další hádanky. Kdo bude jezdit za Caterham? Touží po tom samozřejmě oba piloti, kteří za něj jezdili letos - van der Garde a Pic. Navíc se mluví o dalším jménu - Kamuji Kobajašim. A velkou šanci údajně má švédský pilot Marcus Ericcson. Pak je tu také jedno místo u Marussie, kde by rád zůstal Max Chilton.

Esteban - Malajsii

20. března 2013 v 19:32 | Katka

Esteban - Sauber

2. února 2013 v 13:09 | Katka

Esteban Gutiérrez

5. ledna 2013 v 23:15 | Katka

Kdo je Esteban Gutiérrez?

18. prosince 2012 v 18:32 | Katka
Estebana Gutierreze čeká příští rok první sezona ve formuli 1. Vybral si ho tým Sauber, u kterého dělal doposud testovacího jezdce. Kdo je ale Esteban Gutierrez? Esteban je mexický pilot, který se narodil 5. srpna 1991 v Monterrey. V roce 2004 začal závodit v motokárách. Jeho otec byl původně proti tomu, aby jeho syn jezdil v motokárách, ale nakonec povolil a Esteban začal závodit. Rok 2005 ukončil coby mexický šampion v Grand National v Indianě v USA a získal tak místo ve světovém finále v Malajsii. V motokárách zůstal až do roku 2006, kdy skončil první v severomexické regionální sérii Rotax Max a také vyhrál všech pět kol Camkart Challenge Mexico. Toho roku poprvé usedl do formule jako takové. Jednalo se o dvoudenní testy ve voze Formule Renault 2000.
V roce 2007 jezdil Formule BMW USA. Esteban vyhrál devět ze 14 kvalifikací a celkově skončil druhý, stal se Nováčkem roku této série. V Silverstone pak testoval vozy A1 GP. Další rok závodil v evropské Formuli BMW. Ve 12 z 16 závodů skončil na podiu a z toho hned v sedmi případech vyhrál. Není tak překvapením, že vyhrál i celkově. Stal se tak nejmladším mexickým pilotem, kterému se to povedlo. Díky tomuto vítězství si mohl následující rok vyzkoušet, jaké to je jezdit ve formuli 1, což mu umožnil tým BMW. Byl vůbec nejmladším Mexičanem v historii, který testoval vůz F1, bylo mu tehdy 18 let a 118 dní. Esteban ten rok soutěžil i v evropské sérii F3, kde skončil devátý.

Esteban - Brazílie

23. listopadu 2012 v 23:58 | Katka
Esteban Gutiérrez byl dnes potvrzen u Sauberu, tak proč mu nezaložit rubriku a nedat sem první článek?

 
 

Reklama