Fernando Alonso

Jak Indy strčila F1 do kapsy

29. května 2017 v 10:55 | Katka
Ten závod trvá přes tři hodiny? To bude strašná nuda, myslela jsem si před začátkem Indy500. Závodem, který je mnohými označován za největší závod roku. Vůči americkým sériím jsem měla vždy předsudky. Indy a NASCAR mě nezajímali, jediná série, kterou jsem uznávala, byla F1. V neděli večer jsem ale přeci jen usedla k tomuhle závodu roku. Důvod byl jasný - Fernando Alonso.


Před začátkem závodu jsem vůbec nevěděla, co mám očekávat. Neznám pravidla, vůbec nic. Takže jsem dost často vůbec netušila, co se děje. Hlavně jsem ale nevěděla, co očekávat od Fernanda.

Alonso se prý bude ženit

17. února 2016 v 16:29 | Katka
Čas pro trošku drbů. Podle zahraničních médií se bude po sezoně podruhé ženit Fernando Alonso. Španělský závodník údajně na konci minulého roku požádal svou přítelkyni Laru Alvarez o ruku a ta neváhala a řekla mu ano.

Svatba by se mohla konat v zimě a to v Dubaji nebo na Maledivách. Byla by to soukromá svatba jen pro rodinu a nejbližší přátelé.

Aby toho nebylo málo, Fernando i Lara by si prý přáli děťátko :-)

Tak uvidíme, co je na tom pravdy. Vzpomeňme, po jaké době jsme se dozvěděli o jeho prvním manželství. Já z toho mám ale každopádně velkou radost a doufám, že je to pravda :-)Fernando slaví 250. závod F1

9. října 2015 v 21:35 | Katka
Fernando v Soči pojede svůj 250. závod ve Formuli 1, což už je pořádné číslo. Když McLaren nemůže slavit nějaké pěkné výsledky, tak aspoň oslavují Fernandovu jubilejní velkou cenu. Navíc oslavovali i se soupeři a vzniklo pár pěkných fotek.

Fernando: Dovolená + drby

19. srpna 2015 v 18:25 | Katka
Fernando Alonso strávil společně s přítelkyní Larou letní pauzu v USA. Pro oba to byla vůbec první společná dovolená a dle fotek si ji pořádně užili.

Mluví se navíc o tom, že se dvojice zasnoubila, někteří dokonce mluví o svatbě ve Vegas. Lara už dříve zveřejnila fotku s prstýnkem. Vše navíc podpořilo její vyjádření, že kdyby ji Fernando požádal o ruku, ona by řekla ano. Nyní se rovněž na Fernandově prsteníčku objevil prstýnek. Znamená to něco? No uvidíme, jestli nám dvojice něco prozradí. Tady zatím pár fotek ze zmíněné dovolené.

The essential... Fernando Alonso

27. května 2015 v 17:07 | Katka
Určitě víte, že oficiální stránky Formula1.com dělají každý rok s jezdci speciální rozhovory, kde se dozvíte spoustu zajímavostí a vůbec poznáte ty jezdce z trošku jiné strany. Co pamatuju, tak se těmto rozhovorům vyhýbali jezdci Ferrari. Naštěstí je Fernando Alonso nyní v McLarenu a tak se jednoho takového rozhovoru zúčastnil.

Mně osobně se rozhovor moc líbí, ale věřím, že ti, kdo ho nemají rádi, si tam najdou spoustu skrytých narážek a dalších důvodů, proč ho nemít rád. Takže si myslím, že je v tomto rozhovoru Alonso přesně takový, proč ho jedni nenávidí a druzí milují.


Jaké jsou základní prvky předzávodních procedur?

FA: Asi pár lidí zklamu, když řeknu, že nedělám nic divného (smích). Docela brzo dorazím na okruh - asi tak tři a půl hodiny před závodem. Pak máme pár schůzek s inženýry ohledně strategie, počtu pit stopů a tak dál. Potom se jdu pozdravit se všemi fanoušky na trati na drivers' parade. Když se vrátím, tak mám pro sebe 30 minut času. Zavolám své rodině a přítelkyni, řeknu jim novinky a pak jdu k autu. Jak vidíte, tak je to celkem obvyklá procedura. Nic legračního.


Fernando, McLaren a Lara

31. ledna 2015 v 13:06 | Katka
"V roce 2007 jsem něco začal, ale nedokončil. Nezískal jsem pro McLaren číslo jedna a nevyhrál šampionát. Tohle teď musím dokončit a ten čas právě nadešel."

Kdo by to byl řekl po nevydařené sezoně 2007, že se Fernando Alonso do McLarenu kdy vrátí a navíc v době, kdy tam stále bude Ron Dennis?
McLaren je jedna velká neznámá. V posledních letech zrovna nezářil a loni i s nejlepším motorem jen paběrkovali. Od letošní sezony pojedou s motorem Honda. Tato značka se po letech vrací do Formule 1 a tak je záhadou, jak dobří budou.

Fernando si McLaren poprvé vyzkouší už zítra v testech v Jerezu. Mezitím už McLaren svou novou zbraň pro nadcházející sezonu ukázal a Fernando se nám předvedl v nové kombinéze.


Kam půjde Alonso?

14. října 2014 v 10:56 | Katka
Fernando Alonso je hlavním tématem přestupových drbů, je to tak již nějaký ten pátek. Poslední dobou to však nabývá na intenzitě a já upřímně přiznávám, že jsem čím dál víc zmatená a vůbec netuším, co s ním příští rok bude. Každá jeho nápověda mi zamotá hlavu víc a víc a napadají mě úplné blbosti. Pojďme se společně podívat na pár jeho výroků.

"Má budoucnost je již daná - už je to nějaký ten měsíc v mé mysli. Nyní všechno finišuje, není to nic velkého."

Není to nic velkého? Pod tím si představím tak jedině setrvání u Ferrari. Navíc ještě před pár měsíci to všechno vypadalo na šťastnou rudou rodinku. Teď může finišovat jednání o prodloužení smlouvy. Jasně, mluví se o tom, jak se Alonso pohádal se šéfem týmu, padaly nadávky, třískaly dveře… Jenže co když je všechno nakonec úplně jinak? Člověk prostě nikdy neví.

Na druhou stranu už nějaký ten pátek může pomýšlet na McLaren a nyní už se dotahují do konce detaily smlouvy. Alonso třeba vyjednává výkonnostní klauzuli. Jenže to by rozhodně něco velkého bylo…


Alonso prý oznámil Ferrari, že odchází. Půjde do McLarenu?

23. září 2014 v 14:02 | Katka
Okurková sezona stále ne a ne skončit. Máme tu další vlnu spekulací ohledně odchodu Fernanda Alonsa z Ferrari. To není samozřejmě nic nového, mluví se o tom již nějaký ten pátek. Nyní to však stále sílí a jak se říká - na každém šprochu je pravdy trochu…

Alonso přišel do Ferrari v roce 2010 a má stále platnou smlouvu, která mu končí až v roce 2016. I tak je však hlavním aktérem přestupových spekulací. Je jasné, že Alonso je "žhavé zboží." Je považován za jednoho z nejlepších pilotů - někým je označován za toho vůbec nejlepšího. Navíc má za sebou silné sponzory a miliony fanoušků. Nemůžeme se tak divit, že právě to láká Hondu a McLaren.

Honda příští rok oslaví návrat do Formule 1 a chce, aby byl velkolepý. Navíc touží po velkém jménu a ve Formuli 1 najdete jen málo těch, které by se tomu Alonsovu rovnaly. Podle všeho se McLaren zajímá i o Sebastiana Vettela a Lewise Hamiltona.

Co je nového u Alonsa?

2. září 2014 v 19:25 | Katka
Fernando Alonso je nyní jedním z hlavních aktérů spekulací o tom, kdo to bude příští sezonu jezdit u McLarenu. Ten mu měl prý již učinit nabídku a po finanční stránce by se neměl Alonso vůbec špatně (ne že by se měl špatně nyní u Ferrari).

Alonso však má platnou smlouvu s Ferrari. Německá média ale přišla s tím, že v ní má Alonso klauzuli, že pokud nebude 1. září za lídrem šampionátu o méně než 25 bodů, může z týmu odejít. Již dříve nás zahraniční média informovala, že má Alonso ve smlouvě klauzuli, která říká, že pokud bude Ferrari v šampionátu hůře než na třetím místě, je volný.

Podle některých informací si Alonso za setrvání u týmu z Maranella řekl o zvýšení platu, mluví se o více než 30 milionech eur za rok. Mělo by se navíc jednat o prodloužení na další tři roky.

Odejde Alonso kvůli Räikkönenovi z Ferrari?

24. července 2014 v 12:37 | Katka
Je to docela paradox. Kimi Räikkönen přišel do Ferrari a mnozí předvídali, jak svými skvělými výkony "vyštípe" Alonsa z týmu. Räikkönenovi se to možná nakonec přeci jen povede, ale nikoliv skvělými výkony, ba právě naopak!

Italská média totiž nyní přišla s tím, že má španělský závodník ve smlouvě klauzuli, podle které může v případě, že bude tým z Maranella horší než třetí v Poháru konstruktérů, z týmu odejít.

Ferrari je momentálně na čtvrté příčce a může za to právě Räikkönen, který ztrácí na Alonsa 78 bodů!

Räikkönen by tak svými špatnými výkony opravdu mohl přispět k tomu, že Alonso dá po sezoně Ferrari sbohem a to by mohlo Ferrari hodně bolet.

Alonso prý navíc dosud nereagoval na prodloužení smlouvy, které mu Ferrari nabídlo.

Fernando na Le Mans

14. června 2014 v 18:36 | Katka
Fernando Alonso si dneska udělal výlet do Francie. Tam se jede jeden z nejslavnějších závodů světa - 24 hodin Le Mans. Fernandovi se dostalo té cti, aby odstartoval celý tento závod.

Mezi závodníky můžeme najít i řadu bývalých pilotů Formule 1. Nechybí tu Alonsův bývalý týmový kolega Fisichella nebo kamarád a jedna z největších hvězd závodu Mark Webber. Dále je tu třeba di Grassi, Heidfeld, Buemi či Senna. Zajímavostí je i účast tatínka Kevina Magnussena Jana. Tradičně pak závodí i náš závodník Honza Charouz.

Jak byl Fernando prvně na MotoGP

2. června 2014 v 21:56 | Katka
Letošní kalendáře Formule 1 a MotoGP jsou příznivé pro fanoušky obou sportů. Letos se totiž kryjí jen dva závody a měly by to být navíc ty, které se jedou v jiný čas, takže fanoušci formulí a motorek si přijdou na své. A nejen oni. V letošním roce nejeden jezdec Formule 1 navštívil závod MotoGP a jezdci MotoGP se zase byli podívat na Formule 1. Naposledy jsme v paddocku mohli vidět španělského dvojnásobného mistra světa Jorgeho Lorenza, který je mimochodem velkým obdivovatelem Fernanda Alonsa.

Na MotoGP se zase byl podívat Nico Rosberg, který dokonce předával jednu z cen, nebo Romain Grosjean. Svou první návštěvu MotoGP má nyní za sebou i Fernando Alonso, který přiznal, že na závodě motorek ještě v životě nebyl. V Mugellu ho tento víkend čekala premiéra.

Fernando Alonso a Jorge Lorenzo

Fernando Alonso - MotoGP v Mugellu

2. června 2014 v 21:50 | Katka

Fernando Alonso pro Viceroy

8. května 2014 v 14:01 | Katka
Fernando Alonso už docela dlouho nenafotil nic pro Viceroy a pokud vám to chybělo, tak snad vám to vynahradí tyhle fotky. Já musím říct, že tam vypadá fakt dobře Úžasný

Video: Fernando Alonso

5. dubna 2014 v 9:07 | Katka
Krátké ale pěkné video s Fernandem, kde se o něm zase něco dozvíte, i když většinou říká vše, co už asi víte, ale nalákala bych vás na malého Fernanda!


Alonso na cyklistickém závodě v Dubaji

9. února 2014 v 18:54 | Katka
Není žádným tajemstvím, že je Fernando Alonso velkým fandou cyklistiky. Ve čtvrtek se objevil na závodě v Dubaji. Fernandovým snem je mít svůj vlastní tým. Loni už to vypadalo hodně nadějně, ale nakonec z toho sešlo. I tak se však Fernando snaží dál a to i v Dubaji. "Pracujeme na tom, ale teď nic víc nemůžu říct. Až bude co, tak to řekneme," uvedl Alonso.

Ve světě cyklistiky je Alonsův zájem o vlastní tým docela velkou věcí. Spousta - hlavně španělských cyklistů - ho v tom podporuje a celkově sklízí Alonso samé pozitivní ohlasy. Podle odborníků by to mohl být nový impulz pro cyklistiku, která v současnosti nemá moc dobrou pověst. Hodně jí škodí dopingové skandály, které tu jsou rok co rok. Největší je pak potvrzení dopingu legendy tohoto sportu Armstronga. Alonsova filozofie je nulová tolerance a fair play.

Hodně se mluví o tom, že má Alonso zájem o slovenského cyklistu Sagana. Loni ho pozval do Maranella a do řeči se s ním dal i v Dubaji. Šířili se dokonce informace, že už se s Alonsem dohodl. Jeho management to však odmítá.

Spojován je s Alonsem i jeden z nejlepších cyklistů současnosti - Alberto Contador. Ten nyní jezdí v týmu společně s naším Romanem Kreuzigerem. Alonso má velký zájem o ty nejlepší cyklisty a především ty ze Španělska.

V Dubaji měl údajně jednat s možnými sponzory. Tak uvidíme, jestli se jednou dočkáme Alonsova týmu a nějakého většího úspěchu, protože ambice by měl samozřejmě ty nejvyšší.

Když Fernanda vyzpovídá devítiletá fanynka

18. ledna 2014 v 10:49 | Katka
Pamatujete, jak předloni dělal s Fernandem rozhovor malý kluk? Tentokrát dostala šanci stát se na den novinářem devítiletá Daniela. V celém článku najdete překlad k videu. A pokud si chcete připomenout minulé video, tak stačí kliknout sem.

Fernandův vítězný závod

8. prosince 2013 v 17:07 | Kat
Už vás nebaví, jak pořád vyhrává Vettel? Už si taky ani nepamatujete jaké to bylo, když vyhrál někdo jiný? Já to tak mám a tak si pojďme společně připomenout, jaké to bylo, když vyhráli i jiní jezdci. Začněme v roce 2005, kdy se stal nejmladším mistrem světa Fernando Alonso s Renaultem. Já v té době začala koukat na F1 a moc si z té sezony nepamatuju, hlavně si tedy pamatuji to, jak Kimimu vždy vypovědělo službu auto.

Přijde mi to hrozně dávno, když se kouknu na ty fotky a tak rozhodně není na škodu si ten Alonsův závod v Brazílii, kde titul získal, připomenout.

Fernando otvíral v Madridu svou výstavu

3. prosince 2013 v 19:21 | Katka
Fernando Alonso otevřel svou výstavu. Přijeli na něj i jeho šéfové ve Formuli 1 a jak z fotek můžete vidět, tak nejvíce se měl k Flaviu Briatoremu. Mám pocit, že výstava trvá jen několik měsíců, což je škoda, protože to mohl být v létě třeba pěkný výlet... A na závěr musím poznamenat, že to tam Fernandovi děsně slušelo :-)

Fernando - Korea

3. října 2013 v 20:21 | Katka

Fernando na MS + Maranello

1. října 2013 v 19:44 | Katka
Na Mistrovství světa...

Alonso pozval cyklisty Sagana a Rodrigueze do Maranella

1. října 2013 v 19:28 | Katka
Fernando Alonso je jak jistě víte velkým fanouškem cyklistiky. Proto si nemohl nechat ujít Mistrovství světa, které se minulý týden jelo. Během závodu jel společně ve voze ředitele závodu a na twitteru se pochlubil fotkou, na které je náš Honza Bárta (ten druhý je myslím Polák), který byl v té době v úniku.
Před startem závodu se zastavil u španělské výpravy, kde má spoustu kamarádů, také nevynechal italské cyklisty a dokonce se zastavil i u Slováků!
"Přišel za námi do autobusu, pozdravil nás a popřál hodně štěstí. Bylo to krátké setkání," řekl slovenský cyklista Peter Velits.
"Doufám, že španělští cyklisté odvedou dobrou práci. Myslím si ale, že Sagan je momentálně nejlepším cyklistou na světě a je favoritem. Jsem si jistý, že každý ho bude sledovat," řekl Alonso, který se však nakonec mýlil. Sagan byl v závodě až šestý a překvapivým mistrem světa se stal Portugalec Rui Costa, v cílové rovince přespurtoval španělského favorita Rodrigueze.

Fernando - Singapur (2)

21. září 2013 v 20:35 | Katka

Fernando - Singapur

19. září 2013 v 21:05 | Katka

Fernando Alonso připravuje výstavu v Madridu

16. září 2013 v 13:50 | Katka
Fernando Alonso otevře v Madridu svou výstavu. Uvidíte tam prakticky všechno. Začne to ručně šitým prvním overallem od Fernandovy maminky a končit to bude letošními trofejemi. Vše začne v prosinci a končit to má v květnu příštího roku. Obyčejná vstupenka bude stát 7 eur a již nyní si ji můžete objednat.
Fernando na svém twitteru v posledních dnech zveřejnil pár věcí, které tam bude možno vidět. Chybět nemůžou samozřejmě vozy, s kterými Fernando získal své tituly mistra světa.

Alonso odpovídal fanouškům: Co pro něj znamená Ferrari?

9. září 2013 v 21:41 | Katka
Kdo je tvůj idol?
Senna, Indurain (Pozn. cyklista).

Měl jsi někdy vůbec čas na čtení? Jaké druhy knih máš rád?
Mám rád knihy o samurajích.

Můžeme čekat, že do tvého cyklistického týmu přijdou nějaká hvězdná jména?
Máme toho hodně, co v prvních měsících musíme udělat. Použijeme pokoru a vynaložíme veškeré úsilí, abychom získali zkušenosti, které velký tým potřebuje, abychom co nejdříve mohli začít soutěžit. Doufáme v solidní a profesionální základ, tým vypadá zvenku atraktivní, aby se k němu chtěli připojit skvělí cyklisti a připojit se k tomuto projektu.

Fernando - Itálie (2)

7. září 2013 v 19:58 | Katka

Fernando - Itálie

5. září 2013 v 21:36 | Katka

Alonso koupil cyklistický tým

2. září 2013 v 14:38 | Katka
Včera na twitter napsal Fernando, že máme očekávat v příštích dnech důležité novinky. Okamžitě se strhla vlna diskuze, co by to mohlo být. Mluvilo se o tom, že by mohla jeho přítelkyně Daša čekat dítě, že by mohl Fernando přestoupit do Red Bullu nebo by mohlo dojít k oznámení jeho týmového kolegy. Všechno to ale bylo daleko od pravdy.
Fernando si nyní plní svůj sen a bude mít vlastní cyklistický tým. Není tajemstvím, že je Alonso vášnivým cyklistou a také fanouškem. Mezi španělskými cyklisty má celou řadu přátel. Nyní se z něj stane velký šéf stáje Euskaltel Euskadi. Tento tým měl nějaké problémy a Alonso se rozhodl pomoci a tým koupit. Několik dní jednání tak skončilo úspěšně. Alonso již v minulosti vyjadřoval svou touhu po vlastním cyklistickém týmu a jeho účasti na slavné Tour de France.
Alonso do týmu vloží peníze své a také tam půjdou peníze od jednoho jeho osobního sponzora. V týmu má samozřejmě momentálně smlouvu řada pilotů a to se bude respektovat a smlouvy budou dodrženy.
Mimochodem na fotce je Alonso s jedním z nejlepších současných cyklistů Albertem Contadorem, o kterém kdysi říkal, že by ho měl rád ve svém týmu. Uvidíme, jestli ho v příštích letech do svého týmu přetáhne.

Fernando Alonso

3. srpna 2013 v 18:25 | Katka

Fernando - Maďarsko

27. července 2013 v 12:25 | Katka

Fernando - Německo (2)

6. července 2013 v 11:40 | Katka

Fernando - Německo

4. července 2013 v 21:14 | Katka

Fernando by chtěl být neviditelný

25. června 2013 v 19:56 | Katka
Fernando Alonso včera opět odpovídal na dotazy fanoušků. Někdy ty otázky fakt nechápu, třeba hned tu první, kdy začal v F1, to si to ten člověk nemůže najít? :D

Kolik ti bylo, když si začal v F1?
19. S týmem Minardi.

Který okruh bys chtěl v kalendáři F1?
Mugello je nádherné.

Je v nižších šampionátech někdo, kdo si myslíš, že bude šampionem F1?
Doufám, že Carlos Sainz jr.

Pokud by jsi mohl mít nějakou superschopnost, jaká by to byla?
Neviditelnost..;)))

Alonso: Za dobrou loňskou sezonu může můj rozvod

24. června 2013 v 12:42 | Katka
Na F1 news se objevil rozhovor s Fernandem, který je určitě zajímavý, zmíní se tam i o rozvodu či Daše.

Co je důležitější, peníze nebo talent, abyste jste dostal na vrcholovou úroveň ve Formuli 1?

"Abyste se dostal na vrcholovou úroveň ve Formuli 1, musíte mít větší hlad po úspěchu, než peněžní konto. Počítá se talent a odhodlanost. Když pocházíte z bohaté rodiny, jsou to rodiče, kteří Vás "posouvají" od malička v závodění - motokáry, Formule 3, GP2. Ale potom, jestli nemáte hlad po úspěchu a talent, vše končí. Potom Vás už neposune nikdo jiný, jste to Vy, kdo se musí posunout na tu nejvyšší úroveň."

Fernando a Daša - Las Vegas

22. června 2013 v 19:37 | Katka
Daša a Fernando byli v Las Vegas a navštívili třeba i představení Davida Copperfielda.

Fernando - Kanada (2)

8. června 2013 v 12:03 | Katka

Fernando - Kanada

7. června 2013 v 13:32 | Katka

Fernando Alonso - Viceroy

5. června 2013 v 11:17 | Katka
Jednu fotku už jsem sem dávala, takže přidávám zbytek a řekla bych, že tahle serie je dost povedená.

Fernando - Club Billionaire

30. května 2013 v 20:55 | Katka

Fernando - Juventus

29. května 2013 v 21:16 | Katka

Fernando - Viceroy

17. května 2013 v 19:49 | Katka

Alonsa mohli penalizovat. Kvůli španělské vlajce!

13. května 2013 v 11:43 | Katka
Člověk by někdy neřekl, co vše může zajímat sportovní komisaře. Fernando Alonso po závodě zastavil u jednoho z maršálů, který mu dal španělskou vlajku. Z tou jel až do parc ferme a tam jí pak odložil na ukazatel s pořadím jezdce. A za to musel jít Alonso ke komisařům a měl dostat dokonce penalizaci! Naštěstí chtěli být komisaři konzistentní a jelikož dříve se za podobný "prohřešek" trest neudělil, bez penalizace to zůstalo i tentokrát.

Přidám vám sem i tweet Daniela Ricciarda, který vůbec nechápal, že se něco takového řeší. "Jsem rád, že Alonso nebyl penalizován za to, že si vzal vlajku. Bylo by ubohé, kdyby byl. Nemůžu uvěřit, že se o tom byť jen uvažovalo."

Myslím, že je to docela úsměvné, když si představíte, že za tohle by měly být udělovány penalizace. Kdyby mu jí ale udělili, tak už by to taková sranda nebyla.

Alonso a napadení fotografa

10. května 2013 v 10:12 | Katka
Ještě se ani nevyjelo do tréninků a v Barceloně se o pozdvižení postaral Fernando Alonso. Jeden fotograf se pokoušel vyfotit jeho a Dašu a Fernanda to naštvalo a tak ho odstrčil. Sám fotograf dokonce mluví o napadení a chce na něj podat žalobu, protože mu při tom spadl foťák, který prý stál 6 tisíc eur. Prý má dokonce i svědky, kteří vše viděli.
"Uvidíme, jestli se díky tomu naučí více respektu k novinářům," řekl pro La Repubblica "napadený" novinář. "Je příkladem pro miliony dětí? On moc dobře ví, že nebyl vyprovokován."
A že si to novinář jen nevymyslel, dokazuje následující fotka. Nicméně víme, jací novináři jsou a tak není divu, že někdy jezdcům "rupnou nervy."

Alonso odpovídal fanouškům: Rodina je vždy má hlavní priorita

17. dubna 2013 v 21:04 | Katka
Další část rozhovoru Fernanda, kdy odpovídal na otázky fanoušků. Teď je to spíše ze soukromého života, i když se i tady otázky dotýkají závodění.

Nejkrásnější vzpomínka z dětství?
Moje nejlepší vzpomínky jsou z mých školních dní. Když jsem hrál o přestávce s kamarády fotbal, narozeninové párty, kde mohla být má rodina a přátelé společně, Vánoce...

Co je pro tebe štěstí?
Pro mě je štěstí užít si svou rodinu. Co potřebuju k tomu, abych byl štastný je, aby byli všichni zdraví a já abych si užil to co dělám každý den. Závodění může být satisfakcí za odvedenou práci nebo naopak zklamání. Štěstí ale opravdu nacházím mimo svou práci.

Alonso o nějtěžším momentu kariéry i o tom, co dělá o závodním víkendu

15. dubna 2013 v 19:36 | Katka
Fernando Alonso dal před pár týdny možnost fanouškům, aby se ho zeptali na cokoliv. Během dvou dní dostal 11 tisíc otázek! Tady je první část odpovědí. U některých odpovědí jsem vložila odkazy, např. hned u druhé otázky se můžete podívat na video z nehody, dále jsou přiloženy třeba fotky.
Myslím, že je to docela dobré načasování, po tom jeho včerejším vítězství. Odpovídal tedy před tímto víkendem. Jinak nevím, jak v následujících dnech budu stíhat, začínají mi zkoušky, takže toho mám až nad hlavu. Tak se mnou mějte trpělivost :D

Bál jsi se někdy během závodění?
Ano. Někdy když hodně prší a vy za někým jedete... vůbec nic nevidíte! V těchto momentech máte pocit nevyhnutelného respektu a znepokojení.

Jaká byla nejhorší nehoda, kterou jsi kdy zažil?
Bez debat to byla moje nehoda v Brazílii v roce 2003. Měl jsem velké štěstí, že jsem odešel z Interlagosu nezraněn, dokonce jsem si ani nic nezlomil. Byla to největší nehoda mé kariéry. Pamatuju, že tam byla po trati roztroušena spousta trosek z auta. Nebyl jsem schopný se vyhnout pneumatice a zbytek se udál velmi rychle. Po nárazu do pneumatiky, vletělo auto do bariéry vlevo, pak přes trať a narazilo do zdi vpravo. Byl jsem trošku grogy, když jsem se dostal z auta a také to bolelo, ale věděl jsem, že jsem si nic nezlomil. Mou jedinou starostí bylo uklidnění rodiny gestem, že jsem v pořádku.

Trošku z radosti Ferrari

14. dubna 2013 v 16:03 | Katka
Hned jako první musím dát tuhle fotku, protože je prostě úžasná, mohl by brát Felipe malýho na závody častěji :) A Daše to v té rudé mimochodem moc sluší :) Přidala jsem další várku fotek, které si můžete prohlédnout zde.

Alonso: Jsme na tom stejně jako Red Bull, Mercedes a Lotus

14. dubna 2013 v 14:05 | Katka

Alonso dnes zažil bezproblémové vítězství. Jakmile se dostal v závodě před Hamiltona, své vedení už držel pevně v rukou. Ferrari ukázalo, že je v Číně ve formě, když se jim dařilo v trénincích a rovněž kvalifikace se řadila k těm povedenějším. Přesto je podle Alonso stále brzy na to říct, že teď bude Ferrari bojovat o vítězství v každém závodě.

Alonso vyhrál s náskokem více jak 10 sekund na druhého Räikkönena a pro Ferrari to bylo jedno z nejsuverénnějších vítězství za poslední léta. Navíc to bylo pro Alonsa od VC Německa loňského roku první vítězství.

Podle Alonsa budou výkony týmů kolísat, jednou bude rychlý někdo a pak zase někdo jiný. Stále je tak prý nemožné určit jasného favorita na titul. "Je třeba si počkat po letní pauze, abychom viděli, kdo se bude ucházet o titul," říká Alonso. "Doufejme, že v té skupině budeme i my. Doufejme také, že tam bude i Felipe a bude to tak znamenat, že máme dobré auto."

Alonso: Budu se snažit je tam znovu samotné nenechat

25. března 2013 v 18:36 | Katka
Alonso včera skončil hned na začátku závodu. Kvůli poškozenému přednímu křídlu musel ze závodu předčasně odstoupit. V závodu pak bral Red Bull první dvě místa a Alonso nám slibuje: "Budu se snažit je tam znovu samotné nenechat!"
Mezi Webberem a Vettelem to skřípe už dlouho a včerejší závod to rozhodně nenapravil. Alonso se tomu nediví. "Je to úžasné, protože jsou téměř vždy tím správným týmem, vždy dělají vše dobře a nikdy špatně, ale včera nám ukázali, jaká je pravda. Ve Ferrari by se to nestalo, jsme naprosto jednotný tým. Oni to tvrdí, ale jak je vidět, není to pravda."
A jak to bylo s rozhodnutím o zajetí do boxů? Podle Alonsa je po bitvě každý generál a je lehké teď říct, že byla chyba do boxů nejet. "Křídlo nevypadalo tak poškozeně, ani na televizi, a tak jsme se rozhodli pokračovat, protože jsme nechtěli znovu zajíždět do boxů po třech či čtyřech kolech pro pneumatiky do sucha. Zariskovali jsme a neměli štěstí." Domenicali uvedl, že si mysleli, že křídlo vydrží a počkají pár kol, protože trať usychala a oni nechtěli během pár kol jet do boxů dvakrát.
Alonso také dodal, že Red Bull nic extra nepředvedl. S pneumatikami měli stále problémy a většinu závodu bojovali s Mercedesem. Kdyby neskončil už v prvním kole, tak by na podium dle svých slov byl.

Fernando - Malajsie (2)

23. března 2013 v 13:38 | Katka
 
 

Reklama