Formule E

Formule E: Představení

28. října 2015 v 20:11 | Katka
Minulý víkend se jel první závod sezony Formule E a jelikož jsem si tu sérii hrozně oblíbila, tak jsem se rozhodla vytvořit jí tu samostatnou rubriku a sem tam něco napsat.

Abych vás navnadila, tak tu mám stručné představení jezdců a týmů, kteří tuhle sezonu budou jezdit a které věřím, že by vás mohli nalákat.


Abt Schaeffler Audi Sport


Za tým Abt jezdí velmi sympatická dvojice - Daniel Abt a Lucas di Grassi. Druhý jmenovaný dlouho bojoval o titul mistra světa, ale bohužel mu to loni nevyšlo. Letos začal sezonu dobře, v premiérovém závodu sezony dojel na krásném druhém místě. To Abt má poněkud horší výsledky, loni skončil celkově až 11.

Formule E: Jak Jerome k vítězství příšel

27. května 2015 v 12:10 | Katka
O víkendu se nekonala pouze Formule 1 ale i Formule E. V sobotu se jel závod, a jelikož jsem nemocná proležela celý den v posteli, tak jsem si závod nenechala ujít. Závod se jel časově hned po kvalifikaci F1 a tak se to dalo krásně stihnout, bohužel však bez nějakých rozhovorů ze startovního roštu.

O Formuli E jsem tu už jednou psala, ale tentokrát jsem koukala prvně přes jejich webovky, kde jde zdarma závod a vůbec celý víkend sledovat. Jak už jsem psala, neviděla jsem celý přenos od začátku. Začala jsem koukat v okamžiku, kdy dělali rozhovor s vítězem kvalifikace Jarnem Trullim. Po něm už začal závod a musím říct, že přenosy Formule E jsou skvělé. Jde o to, že závod můžete sledovat z různých pohledů. Jednak tu je samozřejmě klasický přenos s komentářem a pak máte tuším čtyři kamery, které jsou umístěné na každém voze a z jejichž pohledu můžete závod sledovat. Jednotlivé pohledy z vozů se střídají, takže třeba na kameře číslo jedna sledujete závod z pohledu Bruna Senny, pak to přeskočí na Lucase di Grassiho a tak dál. To samé další kamery. Tohle je podle mě něco fakt skvělého, představte si mít tu možnost v F1 - koukat se legálně na přenosy na webu, přepínat si kamery - no není to lákavá představa?

Formule E - tak trošku jiná show

14. prosince 2014 v 14:40 | Katka
Formule E má za sebou teprve tři závody. Zelená formule, která představuje budoucnost. Všude se mluví o ekologii, dělat něco ekologického je in. Člověk by si však ekologii s automobilovým sportem jen těžko spojil. Přesto letos vznikla ekologická formule a to během pouhých dvou let, kdy s touto myšlenkou přišel španělský podnikatel a bývalý politik Alejandro Agag.

Plně elektrické formule poháněné na elektrický pohon zvládnou zrychlit z 0 na 100 za ani ne tři sekundy a dokážou jet více než 240 km/hod. Oproti formuli 1 se tahle série liší strašně moc a to ve všech ohledech.

Formule E je jiná, jiná než všechny formulové série, které tu kdy byly. V čem konkrétně? Pojďme se na to trošku podívat.

Nelson Piquet na pódiu s potápěčskými brýlemi.

 
 

Reklama