Jacques Villeneuve

Ptát se fanoušků je nebezpečné, myslí si Villeneuve

30. května 2015 v 21:28 | Katka
Jacques Villeneuve svými vyjádřeními rozhodně dokáže vyvolat vlnu protichůdných reakcích. Já patřím k těm, co jeho komentáře milují. Vždy se těším, až zase okomentuje aktuální dění a jak si nebude brát servítky. Úplně to stejné mám už jen s Flaviem Briatorem, o jehož výroku tu chci psát zítra a tím, že to tu teď píšu se k tomu snad zítra dohrabu :-D

V předchozích dnech probíhal průzkum, ve kterém se nás jezdecká asociace ptala na názor na současnou Formuli 1 a především na to, jak ji vylepšit. A podle Villeneuva je to dost nebezpečné.

"Je nebezpečné ptát se fanoušků, co chtějí, protože hodně ze současné F1 je to, co fanoušci chtěli," prohlásil Villeneuve. "Tohle prostě očividně nefunguje. Nemůžete prostě za pět sekund s něčím přijít."

Slovo si bere Jacques Villeneuve

24. července 2014 v 16:29 | Katka
Já se přiznávám, že se vždycky těším na vyjádření Jacquese Villeneuva. Neříkám, že s ním ve všem vždy souhlasím, ale z velké části ano. Teď zase promluvil a přináším vám přepis toho, co všechno zkritizoval.
O změnách pravidel. "Pravidla jsou příliš omezující. Formuli 1 jsem vždy bral za extrémní sport, ale to už je pryč. Ten sport už není kvůli pravidlům čistý. Všechno je hrozně umělé."
O náročnosti F1. "Jezdci už nemusí vynakládat velké úsilí. Do Formule 1 jste dřív přišli taky ve 20, ale už jste byli mužem. Nyní máte dojem, že si myslí, že závodění je jako hraní lega."
O tom, jak změny v pravidlech připravují F1 o fanoušky. "Je to nuda, ztrácíme fanoušky. Cítíte, že něco chybí."
O budoucnosti Lewise Hamiltona u Mercedesu. "Lewis Hamilton už u Mercedesu nebude. Každý v německém týmu chce za světového šampiona Němce. Lewise si tam přivedli jen proto, aby byl Nico ještě lepší."
A rovněž o budoucnosti Sebastiana Vettela u Red Bullu. "Sebastian musí opustit Red Bull. Veřejnost již mění svůj názor na něj, v průměrném voze začíná vypadat jako průměrný jezdec."

Villeneuve: Vettel je stále dítě, ale není špatný pilot

9. července 2013 v 21:25 | Katka
Tady pro vás mám rozhovor s Jacquesem Villeneuvem. Přečtete si o tom, co si myslí o Vettelovi, o tom, proč Ferrari nekritizuje Alonsa nebo co by na F1 změnil.

Jacquesi, jak si pamatujete svého otce?
Byl opravdu blázen, dělal neuvěřitelné věci, nejen v autě, ale i běžném životě. Bylo mi deset, když mi dovolil řídit svou helikoptéru. Často šel do extrémů. Když se teď takhle začnete chovat, policie to rychle zjistí a vy budete v problémech.

Williams oslavil minulý víkend svůj 600. závod, ale tým zažívá nejhorší sezonu historie. Ty jsi jejich bývalý pilot, poslední, který pro Williams získal titul. Jak se tým za tu dobu změnil?
Problém je, že se tým musel změnit, ale to se nikdy nestalo. Ve formuli 1 hrají hlavní roli automobilky, ty lákají sponzory. Když tým opustí výrobce, ztratí financování. Pokud je tým zvyklý pracovat s velkým rozpočtem, je těžké to změnit a začít šetřit, takže to začíná najímáním pilotů, kteří si za to platí a už se nevěnuje pozornost jejich rychlosti. Je to začarovaný kruh, z kterého je těžké se dostat ven.

Villeneuve by vsadil na Alonsa s Räikkönenem

4. dubna 2013 v 12:01 | Katka
Sezona formule 1 je teprve na začátku, odjety byly pouze dva závody, ale Jacques Villeneuve, mistr světa z roku 1997, už má své favority. "Před Austrálií jsem řekl, že by na titul měl mít Alonso a Hamilton," říká Villeneuve. "Nyní si ale myslím, že bych vsadil všechno na Španěla a Fina."
Villeneuve si také myslí, že letos by se po dlouhých šesti letech mohl opět radovat z titulu Fernando Alonso. Ten v prvním závodě získal druhé místo, v tom dalším však musel po kolizi s Vettelem po startu závodu předčasně skončit. O tom, že Alonsovi fandí, se ví. Villeneuve se tím ostatně ani netají a ve svých vyjádření svůj obdiv k Alonsovým schopnostem dává náležitě najevo. Letos by měl mít konečně lepší auto než v loňských sezonách a oproti Vettelovi i podporu týmového kolegy. "Letos by to mohl být rok Ferrari," myslí si Villeneuve. "Auto je rychlé, i když je možná trošku těžší ho řídit. Také bude mít zřejmě letos podporu Massy." Právě podpora Felipeho Massy by mohla být v boji o titul klíčová. U Red Bullu po VC Malajsie nepanuje nejlepší atmosféra, mezi Vettelem a Webberem sice nikdy nebylo nějaké přátelství, ale po minulém závodě bude vztah mezi piloty ještě horší a Webber určitě nedá Vettelovi nic zadarmo. To u Ferrari by měla být situace jiná.

Villeneuve: Vettel jako Pironi. Jen se koukněte, jaké problémy to způsobilo.

29. března 2013 v 16:55 | Katka
Sebastian Vettel o víkendu v Malajsii neuposlechl nařízení týmu a předjel Marka Webbera, který měl vůz nastavený v úsporném režimu. Webber tak přišel o vítězství a na Vettela se spustila vlna kritiky. Vettel se pak omluvil Webberovi a také celému týmu. Jacques Villeneuve mu to ale nevěří... "Je lehké se omluvit. Na konec však má vítězství a body on. Mark nemá nic. Vettel se tak rozhodl vědomě. Jeho chování bylo prostě hloupé. Tolik negativní energie týmu nepomůže. Pokud teď bude potřebovat pomoc od Marka, nemůže si být jistý, že jí dostane."
Podle Villeneuva je jasné, že udělal Vettel chybu. "Tým vám dá smlouvu a platí peníze, takže děláte, co chtějí, abyste dělal. Je to jednoduché." Vettelovo rozhodnutí tak může výrazně poškodit vztahy v Red Bullu. "Budou to jednoduše muset do konce sezony nějak přežít. Pro příští sezonu se pak nejspíš poohlédnou po nějakém jiném jezdci, který nahradí Webbera."
Villeneuvovi to navíc připomnělo jeho otce, který kvůli rivalitě s Didierem Pironim přišel o život. Pironi tenkrát také porušil příkaz, aby nepředjížděl. Gilles Villeneuve se pak chtěl pomstít, ale stálo ho to život. "Ignorování je prostě špatné. Nejlepším příkladem je můj otec a Didier Pironi. Jen se koukněte, jaké problémy to způsobilo."

Jacques se oženil

1. července 2012 v 13:28 | Kat

Slovo má pan Villeneuve

15. června 2012 v 11:16 | Kat
Na závod v Kanadě se přišel podívat bývalý mistr světa Jacques Villeneuve a ukázal nám svůj nový účes, i když tomu se asi účes říct nedá. Také se vyjádřil na spoustu věcí kolem efjedničky a tady jsou některé z nich.

Jacques v otcově Ferrari

8. května 2012 v 20:50 | Kat
Je to třicet let od smrti Gilliese Villeneuva. Jeho syn Jacques se dnes projel v jeho Ferrari.

Villeneuve: Nemůžete Hamiltona s Massou nutit, aby byli přáteli

24. listopadu 2011 v 12:22 | Kat
"Od té doby, co Lewis měl s Massou kolizi v Monaku a lidé z toho udělali velkou věci, to pokračuje. Když jste s někým na nože, nemusí to být nutně rozptylující, ale můžete kvůli tomu jednat na dráze s jinými odlišně. Rozmyslí si Lewis příště pokus o předjetí Felipeho? Je důležité, abyste kvůli tomu neměnili svůj jízdní styl, ale těžko se tomu vyhnete. Někteří lidé si myslí, že by to to měli vyřešit, já však tento názor nezastávám. Nemůžete nutit lidi k tomu, aby byli přáteli. Potřebujete to, jinak se F1 stane nudnou."

Villeneuve: Mým favoritem je Alonso

4. března 2011 v 15:25 | Kat
Schumacherova první sezona po návratu nevyšla, tak jak mnozí čekali. Podle jeho bývalého soupeře Jacquesa Vileneuva se to následující sezonu zlepší. "V minulém roce se Michael smál i po špatném výsledku," díví se Villeneuve. "Jeho návrat jsem sledoval velmi pozorně. Michael je nadále fit a rychlý. Potřeboval svůj čas, ale nebylo to špatné. Dá se však říci, že očekávání byla příliš velká."

Villeneuve kritizuje Vettela

13. prosince 2010 v 17:03 | Kat
Jacques Villeneuve souhlasí s tvrzením, že letošní mistr světa Sebastian Vettel má talent, nesouhlasí však s tím, že dospěl.

Villeneuve: Button byl za mokra vždy rychlý

30. dubna 2010 v 9:20 | Kat
Villeneuve hodnotí začátek sezony Michaela Schumachera a zatím vedoucího Jensona Buttona.

Jacques Villeneuve

6. května 2009 v 9:47 | Kat

Jacques Villeneuve

15. listopadu 2008 v 18:48 | Kat


 


Jacques Villeneuve je synem slavného otce, tragicky zahynuvšího v kokpitu vozu Ferrari F1 v roce 1982 a smrt otce na něj těžce dolehla. JV začal se závoděním poměrně pozdě, rozhodně nepatří mezi jezdce, kteří se v motokárách proháněli v předškolním věku. Po svých začátcích v Itálii, odešel na rok do Japonska a poté se už začal prosazovat v zámoří. Jeho premiérový rok v sérii CART byl velmi nadějný a ve druhém se stal naprostým králem, který vyhrál vše co se vyhrát dalo - titul šampiónaCART i 500 mil Indy. Po tomto úspěchu zamířil v roce 1996 do formule 1, kde začal v týmu Williams. Hned v prvním závodě málem zvítězil, v tréninku získal při premiérovém startu Pole position (naposledy Reutemann 72, Andretti 68), většinu závodu vedl, ale v závěru musel pro problémy s olejem zpomalit a tak se před něj dostal Hill. Villeneuve dokázal v první sezóně s Hillem bojovat o titul do posledního závodu v japonské Suzuce. O rok později již titul získal, ovšem musel o něj bojovat do posledního závodu v Jerezu, kde kolidoval se svým rivalemMichaelem Schumacherem. Ten však zůstal ve štěrkové zóně, Villeneuve si i s poškozeným vozem dojel pro třetí místo a titul, Schumacher byl za svůj útok potrestán diskvalifikací v celé sezóně. V roce 1998 již byl Williams na ústupu ze slávy a šampionátu dominovaly vozy McLaren, Villeneuve se dostal dvakrát na stupně vítězů a v Německu jej o možnost zaútočit na prvenství připravil diferenciál. V roce 1999 Villeneuve přešel do nového týmu BAR, který založil jeho manažer a přítel Craig Pollock a kde se stal spolumajitelem. Ovšem byla to sezóna na kterou JV chce rychle zapomenout, poprvé do cíle dojel až ve 13. GP sezóny v italské Monze, předtím jej pronásledovaly poruchy. Přesto na sebe dokázal občas upozornit alespoň v kvalifikaci, kde dosáhl nejlépe na páté místo. Villeneuve v sezóně 2000 očekává především spolehlivější vůz než tomu bylo v sezóně 1999 a napomoci tomu má nový dodavatel motorů pro tým BAR a tím je Honda, která má obrovské zkušenosti, byť to pro ni bude rok návratu do F1. Villeneuve disponuje velkým talentem, je rychlý a má velmi dobrý cit pro vůz. Má image rebela, po boxech chodí v ošoupaných teniskách a riflích, v roce 1998 střídal barvu vlasů pomalu častěji než ponožky, rád, dobře a rychle lyžuje a baví se s počítači. Před sezónou 2000 se objevovaly fámy o jeho svatbě s Danii Minoque, které byly poté dementovány. Sezóna 2000 vyšla sympatickému Kanaďanovi docela dobře, jediné co jej mrzí je to, že se nedostal na stupně vítězů. To se mu však povedlo v roce 2001 a to hned dvakrát, ale pořád nedosáhl výsledků v které doufal. Před představením vozu pro rok 2002 byl odvolán jeho přítel Craig Pollock z čela týmu BAR, ale ani to nevedlo k rychlé změně v chodu týmu a JV paběrkoval. V roce 2003 už byla i navenek patrná averze vůči šéfovi týmu Davu Richardsovi, na dráze byl navíc krátký na nového týmového kolegu Jensona Buttona. Smlouva mu už nebyla prodloužena a JV na protest proti jednání týmu odmítnul nastoupit do závěrečného závodu sezony v Japonsku. Někdejší šampion musel většinu sezony 2004 sledovat jen v roli diváka, ale neustále pokračoval v tréninku fyzičky a po rozchodu Jarna Truliho s Renaultem dostal šanci v posledních třech závodech, ale zároveň už měl v kapse smlouvu se Sauberem na další dvě sezony. Tři závody s Renaultem ukázaly, že návrat po takřka roční přestávce nebude pro Kanaďana jednoduchý a tento trend potvrdila i sezona 2005, kdy měl jasně navrch týmový kolega Felipe Massa. V F1 se přesto udržel: BMW ho nechtělo vyplatit a doufá, že záblesk návratu formy z konce sezony 2005 bude pokračovat. To se ale bohužel nestalo a z F1 nejspíš navždy odešel.Jeho cílem je nyní vítězství v 24 hodin v LeMans.
 
 

Reklama