Jules Bianchi

Báseň od Julesovy sestry

12. října 2015 v 10:04 | Katka, Lilli
Minulý týden to byl rok od nehody Julese Bianchiho a k této příležitosti o tom všem, čím si jeho rodina prošla, napsala jeho sestra Melanie báseň a já bych vám ji sem chtěla dát ve slovenském překladu, dole bude i ve francouzském originále.


Jeden rok.
Je to dnes.
Dnes je to jeden rok, čo sa naše životy zastavili
Čo nás spojili modlitby, čo začal tvoj a náš boj.
Ešte deň predtým sme žili po tvojom boku
Deň potom sme prežívali v živote, ktorý už viac nebol náš.
Denne celý rok.
Denne.
Moje srdce bije ako o preteky, keď sa zobúdzam v tejto nočnej more.
Potom si uvedomím, že to bol len sen, že si ma zobral do náručia.
Dali sme ti všetko.
Nikdy to neprekonáme.
Je to vďaka tebe.
Tvoja statočnosť nás sprevádza.
A aj po tomto trpkom boji, aj s našimi plačúcimi srdciarmi
Veľmi ťa ľúbime preto, čo si nám ukázal, chradnúc.
Budem bojovať, sľubujem ti to, aby si bol stále živý.
Robím všetko, aby som vytesnila myšlienku, že ťa viac neuvidím.
Len dúfam, že ma budeš čakať, keď nastane môj čas.
A všetko toto trápenie neľudské, ktoré sme prežili, bude, dúfam, zabudnuté.

Ľúbim ťa, brat môj, nezabudnem na teba.
Navždy budem s tebou.

Foto vzpomínka na Julese

25. září 2015 v 0:42 | Katka
O tomto víkendu se pojede závod v japonské Suzuce a my si tak připomeneme závod, při kterém Jules Bianchi loni havaroval a nehoda se mu nakonec stala osudnou. Ráda bych samozřejmě přidala nějaký článek, ale rozhodně nechci nic smutného. Na Julese musíme vzpomínat s úsměvem na rtech.

Když jsem tak přemýšlela, co bych sem mohla dát, tak mě okamžitě napadlo Monako 2012, tedy akce, kde jsem Julese poprvé a naposledy potkala. Ráda bych se s vámi tak podělila o své fotky, které jsem tam pořídila. Nechci je nijak upravovat (a že by to potřebovaly), tak prosím omluvte kvalitu.

Jezdci vzpomínají na Julese (2)

24. července 2015 v 15:38 | Katka

Už jsem vám přinesla reakce na Julese z tiskové konference, tentokrát sem přidám i reakce ostatních jezdců. To bude na nějakou dobu poslední článek, zítra odjíždím do Maďarska, tak se ozvu někdy příští týden a podělím se o zážitky.

Fernando Alonso: "Všichni víme, že měl před sebou skvělou budoucnost, dokonce měl velkou šanci na místo u Ferrari. Mimo trať jsme spolu strávili spoustu času v Maranellu. Tři roky tréninku, cestování, fotbalu, vyjížděk na kole. Týden jsme spolu byli v roce 2012 na kempu v Lanzarote s Ferrari, byli jsme společně na pokoji, takže jsme trávili spoustu času spolu. Je to první ztráta za celou mou kariéru. Jezdili jsme spolu a teď je pryč, vždy bude v mém srdci."


Jezdci vzpomínají na Julese

24. července 2015 v 14:19 | Katka
Závod v Maďarsku se ponese ve stínu úmrtí Julese Bianchiho. Všichni jsou myšlenkami trošku jinde a je těžké se plně soustředit na závodění.

Otázky na Julese padly i na tiskové konferenci. Jezdci byli dotázáni na svou oblíbenou vzpomínku.

Romain Grosjean: "Nedokážu vybrat jen jednu, protože jich bylo tolik. Myslím, že poprvé jsem slyšel jeho jméno v roce 2003. Byl v motokárách mnohem lepším jezdcem než já a byl o něco mladší. Pak mě následoval ve všech kategoriích a vyhrál všude. Myslím, že jsme toho s Julesem hodně sdíleli."


Rozloučení s Julesem

22. července 2015 v 14:58 | Katka
Včera v 10 hodin proběhlo v Nice poslední rozloučení s Julesem Bianchim. Na pohřeb se sjela spousta lidí včetně fanoušků. Nechyběla ani celá řada osobností Formule 1 včetně samotných pilotů.

Pohřbu se rozhodl nezúčastnit Fernando Alonso, který se chce podle španělských médií rozloučit s Julesem soukromě a ne takhle veřejně před novináři a spol. Fernando prý byl od nehody v úzkém kontaktu s Julesovou rodinou, s kterou ho váží skvělé vztahy.

Pro mě byl ten den hodně náročný. Už před desátou jsem byla hodně nervózní a neustále koukala na hodinky, kdy to začne. Pak přicházela řada fotek, které byly hodně dojemné. Pro mě nejhorší byla trojka Maldonado, Massa a Vergne. Na všech třech bylo vidět, jak těžké to pro ně je a nejen samozřejmě pro ně. Navíc několik jezdců neslo i Julesovu rakev...

Já rozhodně nejsem připravená říct Julesovi sbohem a asi nikdy nebudu. Svým způsobem ho ale chci říct o víkendu v Maďarsku, kam pojedu na závod. Možná až tam mi to všechno dojde...

Fotky vám sem dávat nebudu, protože mi to nepřijde moc vhodné. Po obřadu si ale kluci šli sednout a zavzpomínat na Julese a ty fotky jsou krásné. Tak na Julese!

Vzpomínáme s úsměvem: Dvojrozhovor Jules a Sam Bird

20. července 2015 v 16:35 | Katka
Jules Bianchi si za svou závodnickou kariéru udělal spoustu přátel. Přátelství i mimo závodní dráhu si vytvořil se Samem Birdem. Ten jeho odchod nesl hodně těžce, když mluvil s moderátorem rádia BBC, neudržel se a s pláčem o Julesovi vyprávěl. Já bych ale teď chtěla připomenout jeden rozhovor, který se v GP2 pravidelně dělal a tedy rozhovor mezi týmovými kolegy. Jelikož je Sam Bird veselá kopa, tak se v tomto duchu nesl i celý rozhovor. Vybrala jsem pár otázek, které se mi nejvíc líbily. A musím říct, že když jsem si rozhovor včera četla, tak jsem se musela smát a zároveň plakat. Stále mi to přijde neuvěřitelné, že se to stalo...

Same, Jules nám řekl, že jsi ve vašem vztahu "máma."

Sam se směje.

Jules: Někdy si to prohodíme…

Sam: Doufám, že tu nejsme proto, abychom o tom mluvili. Tohle je mimo záznam! Mimo záznam!

Ciao Jules!

19. července 2015 v 20:32 | Katka
Moji milí čtenáři, nikdy by mě nenapadlo, že budu psát o smrti ve Formuli 1. Vždy jsem si myslela, že formule 1 a smrt k sobě už dávno nepatří a že Ayrton bude navždy posledním, kdo za svou lásku k rychlým vozům zaplatil životem. Za ta léta, co F1 sleduju, jsem zažila spoustu ošklivých nehod. Vzpomeňme na Roberta Kubicu nebo Felipeho Massu. Pak přišla tragédie v podobě smrti Marie de Villoty. A nyní na následky nehody zemřel i Jules Bianchi.

Celý jeho příběh je velmi smutný. Jules byl mladý kluk s velkým snem a především obrovským talentem. Když si přečtete reakce jeho soupeřů či jen lidí, kteří ho znali, zjistíte, jak úžasná osoba to byla. V F1 sice neslavil žádné pódium a jeho největším úspěchem navždy zůstanou jediné body z Monaka, přesto si vysloužil obrovský respekt soupeřů a i odborníky a fanoušky byl považován za hvězdu budoucnosti, jezdce, který měl jednou skončit ve Ferrari a který pro ně mohl získat spoustu titulů.

Opravdu stále nemohu uvěřit, že se něco takového stalo zrovna Julesovi. Znáte někoho, kdo by ho neměl rád?

Jules byl jen o pár dní mladší než já a i z mého pohledu byl prostě příliš mladý, měl celý život před sebou... Je neuvěřitelné, jak se vše ve zlomku sekundy může změnit...

Musíme doufat, říká Julesův tatínek

22. května 2015 v 9:12 | Katka
Psal se rok 2014 a jel se závod v Monaku. Ten je výjimečný sám o sobě, ale loni byl výjimečný ještě něčím jiným. Neskutečné se stalo skutečností. Tým Marussia poprvé bodoval a stejně tak jejich pilot Jules Bianchi. Velká sláva a uznání vycházející hvězdě. Jak se vše za ten rok změnilo. Z Marussie se stal Manor a Jules leží jen několik kilometrů od Monaka a bojuje o život.

"Nejdůležitější je, že je Jules stále na živu," řekl Philippe Bianchi, Julesův tatínek. Právě on nás pravidelně informuje o stavu svého syna, který se po nehodě při VC Japonska 2014 stále neprobral.

"Bojuje s tím, co má, ale z neurologického hlediska si nejsem jistý, jestli je schopen udělat něco víc. Vidět ho bojovat dává všem jeho blízkým naději a to je pro nás důležité," pokračuje pan Bianchi.

Jules stále bojuje, říká jeho tatínek

12. dubna 2015 v 13:46 | Katka
Philippe Bianchi, tatínek Julese, opět promluvil o stavu svého syna. Je to už šest měsíců od ošklivé nehody v závodě ve Spa. Od té doby Jules bojuje.

"V porovnání s tím, co nám řekli doktoři, kteří ho v Japonsku operovali, je to noc a den," řekl pan Bianchi. "Všechny jeho orgány fungují jak by měly, bez pomoci. Nyní je však stále v bezvědomí, v komatu."

Phillipe prozradil, že když přijeli do Japonska, nevypadalo to vůbec dobře. Prognózny byly tak špatné, mluvilo se o nenávratném poškození, vypadalo to beznadějně.

"Z lékařského hlediska je jeho stav stabilní. Stále bojuje, jako to dělal vždycky. Každý den dokončí maraton," pokračuje Julesův tatínek.

"Někdy je trošku více "aktivní." Pohne se nebo sevře naši ruku. Je to jen reflex nebo je to skutečná reakce? Těžko říct. Hlavní je, že je ve velmi dobrých rukách."


Myslíme na tebe, vzkazují Julesovi soupeři

9. října 2014 v 20:30 | Katka
Neuběhl ani týden a je tady další závodní víkend. V paddocku je však velmi smutná atmosféra. Nikdo moc nemyslí na závodění, všichni jsou myšlenkami se svým parťákem Julesem, který stále bojuje o život.

Původně jsem myslela, že nic psát nebudu, ale o Julesovi se samozřejmě hodně mluví a slova jeho kolegů jsou opravdu krásná a přiznávám, že u psaní tohoto článku jsem si poplakala a to především díky jeho dvěma krajanům.

"Je to pro nás všechny samozřejmě velmi těžké," přiznává Romain Grosjean. "Znám Julese hodně dlouho, trénovali jsme spolu, je to skvělý jezdec a hodný mladý kluk a jediné, co řeknu je, že bylo opravdu velmi smolné, že auto narazilo přímo do jeřábu."

Hned v neděli světem obletěla zpráva, že všichni jezdci byli za Julesem v nemocnici, ale bylo to spíše naopak. A nebyl tam ani Grosjean. "Bohužel ne. Bylo to spíše pro jeho rodinu a jeho blízké. Abych řekl pravdu, od té doby jsem moc dobře nespal, jsem myšlenkami s ním. Na druhou stranu vím, že kdyby teď mohl něco říct, řekl by: No tak kluci, je tady velká cena, jděte do toho!"

Bianchi stále bojuje o život

6. října 2014 v 10:14 | Katka
Formule 1 je příliš bezpečná, říkají. Jenže jak se opět ukázalo, F1 nikdy nebude bezpečná. Jezdci v minulosti nasazovali své životy a dá se říct, že to dělají i ti současní jezdci. Opravdu těžkých nehod je dnes naštěstí málo, ale čas od času přijde varování v podobě ošklivé bouračky. Tak se stalo i včera.

Z posledních let vzpomeňme Roberta Kubicu a pak nešťastný incident Felipeho Massy. Zvláštní případ je pak Maria de Villota, která při testování Marussie nabourala do nákladové plošiny kamionu a přišla o oko. O pár měsíců později pak na následky zranění zemřela. A právě tady můžeme spatřit podobu s Julesovou nehodou, snad bude mít ale Bianchi o poznání více štěstí.

Jules - Korea

3. října 2013 v 20:24 | Katka

Bianchi bude jezdit v Marussii i za rok

3. října 2013 v 17:59 | Katka
Jules Bianchi bude ve Formuli 1 jezdit i příští rok. Marussia oznámila, že s francouzským pilotem prodloužila o další rok.

"Jsem velmi šťastný, že mohu oznámit, že zůstanu s Marussií i v roce 2014," řekl Bianchi. "Jsem nadšený, že jsem součástí týmu, protože všichni vstupujeme do nové éry Formule 1 a já se těším, až společně dosáhneme skvělých výsledků."

Jak to bude s druhým pilotem Maxem Chiltonem se zatím neví.

Já osobně jsem na jednu stranu šťastná, že bude Bianchi jezdit i za rok, ale na druhou stranu je smutné, že bude druhý rok jezdit s takovým vozem. Třeba nás za rok všechny překvapí, ale já si myslím, že to nebude žádná sláva. Radši bych tak Bianchiho viděla v týmu jako Force India. Takhle si myslím, že ztratí zbytečně jeden rok.

The Finishing Line - Jules Bianchi

5. srpna 2013 v 21:14 | Katka
Sportovec, kterého nejvíce obdivuji je...
Michael Schumacher - pokud si dobře pamatuji, tak jsem proti němu ve 12ti letech jezdil v motokárách.

Nejlepší herec na světě je..
Brad Pitt.

Nejpamátnější předjetí v mé kariéře bylo...
Můj boj s Christianem Vietorisem v GP2 během Silverstone v roce 2011.

Moje nejoblíbenější píseň je..
Blurred Lines (od Robin Thicke featuring T.I. and Pharrell).

Nejlepší věc mimo sezonu je..
Být doma.

Julesova přítelkyně

11. května 2013 v 14:29 | Katka
Tohle je prý přítelkyně Julese Bianchiho. Já jí teda nikdy neviděla, takže nevím, ale píše to motorsport.com, tak by to snad nepsal, kdyby to nebyla pravda ne? :D Každopádně se mi k němu moc nehodí, tak uvidíme, jak to je :D

Deník nováčka, jak se změnil život Bianchimu?

9. dubna 2013 v 17:37 | Katka

Jules Bianchi získal místo závodního pilota na poslední chvíli. Dlouho to vypadalo, že by mohl v letošní sezoně hájit barvy Force India, ale nakonec dal tým přednost Adrianu Sutilovi. Bianchi pak nahradil Luize Raziu, který přišel o místo u Marussie, protože jeho sponzoři neplatili.

"V zimních testech jsem toho s Marussií moc nenajezdil, měl jsem šanci jet den a půl, což bylo dobré," říká Bianchi. "Cítil jsem, že jsem na Melbourne dobře připravený a to mi pomohlo zajet opravdu dobrý závod. V Malajsii jsem se opět zlepšit, což je pro zbytek sezony velmi povzbudivé."

Rozhodování Force India o druhém jezdci bylo velmi dlouhé. Seznam kandidátů byl opravdu dlouhý a postupem času z něj jména ubývala. Nakonec zbyl už jen Bianchi a Sutil. "Bylo pro mě těžké vidět, že chce Force India jiného jezdce, potom jsem ale dostal šanci od Marussie a jsem opravdu šťastný, že tu teď jsem," vypráví francouzský jezdec. "Myslím, že máme dobrý tým a zlepšujeme se, což je pozitivní. Myslím, že brzy můžeme být velmi dobrým týmem."

Jules - Malajsie

22. března 2013 v 15:27 | Katka

Bianchi miluje Dannyho parťáky a taneční muziku

12. března 2013 v 22:21 | Katka
Jak jsi se dostal k závodění?
Vyrůstal jsem na závodních okruzích. Můj děda Mauro byl trojnásobný šampion v kategorii GT a můj skvělý strýc Lucien závodil ve 24 hodin Le Mans a také jezdil v letech 1958-1968 ve formuli 1. Dalo by se říci, že mám závodění v krvi.

Tohle je tvá první sezona v F1, ale před debutem s Marussií už máš na svém kontě spoustu najetých kilometrů, že?
Ano, Austrálie bude mým závodním debutem v F1, ale ujeté kilometry v pátečních testech, testování a testech pro mladé jezdce za Ferrari a Force Indii jsou docela značné.

Jaké jsou tvé kariérní vrcholy?
Můj titul v evropské sérii F3 s týmem ART Grand Prix. Kromě toho pak členství v jezdecké akademie Ferrari, pozice testovacího jezdce v F1 a nyní samozřejmě to, že jsem se stal závodním jezdcem týmu Marussia.

Bianchi musí zhubnout

11. března 2013 v 17:40 | Katka
I jezdci F1 někdy musí zhubnout. Jules Bianchi je teď jedním z nich. Před svým debutem v F1 se snaží zhubnout. Cílem je shození dvou kilogramů váhy. "Vzhledem k rozložení váhy musím shodit 2 kila," přiznal Jules, který však trpí hlady. "K obědu mám jen salát, to by mělo pomoci, i když mám tedy celou dobu hlad."

Jules Bianchi

6. března 2013 v 13:01 | Katka
Jules Bianchi je francouzský pilot, který se narodil 3. srpna 1989 v Nice. To, že se Jules dal na motorsport, není tak úplně překvapením. Jeho rodina už má za sebou řadu motoristických úspěchů. Jeho dědeček Mauro je trojnásobný světový šampion GT, prastrýc Lucien zase vyhrál 24 hodin Le Mans a dokonce se zúčastnil i závodů F1, kde bylo jeho největším úspěchem podium v Monaku, bohužel pak zemřel při testování Le Mans.
Jules byl jako všechny ostatní děti v jeho věku, jakmile si však nasadil helmu, byl to někdo jiný. V tom období se zrodila jeho velká soutěživost. Být druhý, to nebylo nic pro něj. Jules v těch letech získal řadu cen a vítězství. V roce 2003 podepsal s Maranello Karting, což byl pro něj velký krok vpřed. V roce 2007 nechal motokár a začal závodit ve francouzské formuli Renault 2.0, kde se hned stal šampionem. A nezůstalo jen u tohoto úspěchu, stal se šampionem F3, od roku 2010 pak začal závodit v GP2. V první hlavní sezoně GP2 skončil třetí za Maldonadem a Perezem. Ten rok však porazil mimo jiné Raziu, Grosjeana, Chiltona či Pica. Rok na to skončil rovněž na třetím místě, tentokrát neměl na první místo nárok ani Jules, ani nikdo jiný. Grosjean ten rok neměl konkurenci a vyhrál rozdílem třídy. Jen bod pak chyběl Julesovi na druhého Filippiho. O něco lépe skončil v asijské GP2 tentýž rok. Opět se však musel sklonit před svým krajanem Grosjeanem. Loni Jules závodil ve Formuli Renault 3.5. Závěr sezony pro něj skončil velice smutně. V posledním závodě ho totiž sestřelil Robin Frijns, který si tím zajistil titul, Jules skončil druhý.
Závodění není jediným koníčkem Bianchiho, rád si zahraje i squash, tenis, fotbal či si zajezdí na kole. Jeho idolem je Michael Schumacher. Jules tady na blogu není žádným nováčkem, v jeho rubrice můžete najít řadu fotek a také tu byl dvojrozhovor s Estebanem Gutierreze, s nímže tvořil týmovou dvojici v GP2. Rozhovor si můžete přečíst zde.

Jules - Barcelona

1. března 2013 v 23:27 | Katka

Bianchi do Marussie

1. března 2013 v 22:58 | Katka
Jules Bianchi nemusel smutnit dlouho, sice nezískal místo u Force Indie, ale v F1 se letos nakonec přeci jen objeví. Včera byl potvrzen u Force India Sutil a začalo se mluvit o tom, že by Bianchi mohl jít do Marussie, která má problémy s Raziovými sponzory. Dnes bylo vše potvrzeno. Smlouva ještě sice není podepsána, ale v Austrálii ho uvidíme. Zítra si vůz vyzkouší prvně a půl dne bude testovat i v neděli.
Jules už také sbírá gratulace a přání od svých soupeřů, mimo jiné mu přál i Timo Glock, kterého vlastně nahradil. Jedním z gratulantů je také Vergne, který přiložil tuhle fotku, kde jsou všichni letošní francouzští piloti a já jí sem nemůžu nedat.. :-)

Jules - Korea

12. října 2012 v 12:24 | Katka

Jules - Singapur

22. září 2012 v 11:14 | Katka

Jules - Německo

21. července 2012 v 15:20 | Kat

Jules - Kanada

9. června 2012 v 17:55 | Kat

Dvě fotky Bianchiho

31. března 2012 v 21:29 | Kat

Jules - Malajsie (2)

23. března 2012 v 21:22 | Kat

Jules - Malajsie

22. března 2012 v 20:14 | Kat

Bianchi třetím pilotem Force Indie

27. ledna 2012 v 14:54 | Kat
Jules Bianchi se stal třetím pilotem Force India. Na tomto místě byl Nico Hülkenberg, který však letos povýšil na závodního pilota a bude jezdit po boku Paula di Resty. Bianchi se objeví v testech a absolvuje devět pátečních tréninků.
"Samozřejmě jsem vzrušený z toho, že se můžu připojit k týmu Sahara Force India a že dostanu šanci jezdit během závodních víkendů, což je pro mě důležitým krokem. Nastupovat pravidelně s novým vozem je nejlepší způsob, jak se rychle učit, a doufám, že se tím jednoho dne dostanu do silné pozice pro získání závodního místa. Příštích několik měsíců bude opravdu vzrušujících, jelikož budu poznávat tým, pozorovat jak pracuje a připravovat se na své první svezení ve voze. Rád bych poděkoval všem za důvěru a obzvlášť Force Indii za to, že mi poskytla tuto skvělou příležitost."

Bianchi: Felipe je můj dobrý kamarád

1. prosince 2011 v 19:57 | Kat
Jules se zúčastnil charitativního fotbalového zápasu organizovaného Felipem Massou. Při této příležitosti se rozpovídal o svých plánech na příští rok a přiznal, že GP2 příští rok nepojede. "Nemám to v plánu. Spolu se svým manažerem se snažíme najít tým. Uvidíme, ale myslím, že nepojedu GP2."

Jules - Abú Zabí (2)

14. listopadu 2011 v 18:22 | Kat

Jules - Abú Zabí

11. listopadu 2011 v 18:29 | Kat

Jules - Japonsko (2)

9. října 2011 v 17:30 | Kat

Jules - Japonsko

7. října 2011 v 9:56 | Kat
GP GIAPPONE, 06.10.2011- Jules Bianchi (FRA), Test Driver, Ferrari

Jules - Singapur

24. září 2011 v 11:52 | Kat
http://motorsport.nextgen-auto.com/gallery/pictures/2011/f1/gp-singapore-23sep/393_medium.jpg
 
 

Reklama