Kimi Räikkönen

Räikkönen bude otcem

6. srpna 2014 v 9:13 | Katka
Z Kimiho Räikkönena bude tatínek. Jeho přítelkyně Minttu na instagramu oznámila, že je těhotná.
Pokud se o Minttu chcete něco dozvědět, napsala jsem o ní před časem článek, takže přečíst si ho můžete zde - http://katf1.blog.cz/1404/pritelkyne-kimiho-kdo-je-minttu-virtanen
Já oběma gratuluju a snad se Fernando inspiruje... :D

Stane se Kimi otcem?

16. února 2014 v 17:02 | Katka
Dneska je to samý bulvár. Nejdřív Lewis a Nicole a jejich možná svatba a teď je dalším pánem na holení Kimi Räikkönen. Ten by se podle finských médií mohl stát otcem a napodobit tak svého kamaráda Sebastiana Vettela, kterému se nedávno narodila dcerka.

Räikkönen se přitom teprve loni rozešel s bývalou Miss Jenni, se kterou byl ženatý osm let! Pak se dal dohromady s letuškou Minttu. Jsou spolu od června loňského roku a vypadá to dost vážně.

Minttu již nyní bydlí v Räikkönenově luxusní vile na finském ostrově Kaskisaari. Minttu je prý hodně impulzivní člověk a někdy je to mezi nimi pořádná Itálie. Tak uvidíme, zda jsou tyhle drby pravdivé a rozšíří se nám počet otců v šampionátu.

Na závěr přidávám valentýnskou fotku, kterou Minttu sdílela na instagramu.

Kimi a Minttu

7. února 2014 v 20:35 | Katka
Přináším vám fotku Kimiho Räikkönena s přítelkyní Minttu Virtanen. Je už několik dnů stará, ale nějak jsem na ni zapomněla, tak ji přináším se zpožděním.

Räikkönen vyloučen z kvalifikace

2. listopadu 2013 v 20:08 | Katka
Kimi Räikkönen neprošel technickou kontrolou a byl tak vyšetřován sportovními komisaři. Nakonec ho vyloučili z kvalifikace a on tak bude zítra startovat z posledního místa nebo z boxové uličky.

Opět to tak rozjelo diskuzi o tom, že to Lotus dělá schválně. Proč by to ale dělal? Aby se nezlepšili v Poháru konstruktérů a zůstali čtvrtí? Můžou klidně ještě být druzí a šance je velká, protože Lotus má mnohem větší formu než Ferrari a v závodech je lepší než Mercedes. Sám Grosjean jim asi druhé místo nezajistí, takže proč by Lotus sabotoval Kimiho? Uškodil by jen sám sobě.

Kimi potvrzen u Ferrari

11. září 2013 v 15:06 | Katka
A je to oficiální, Kimi bude opravdu příští rok jezdit za Ferrari. Smlouva je platná na dva roky.

"Scuderia Ferrari oznamuje, že dosáhla dohody s Kimi Räikkönenem," stojí v oficiálním prohlášení Ferrari. "Fin vytvoří s Fernandem Alonsem jezdeckou dvojici pro následující dvě sezony."


"Nemůžu se dočkat až budu znovu řídit vůz vzpínajícího koně a znovu pracovat se spoustou lidí, s nimiž jsem měl velmi úzké vazby, stejně tak na práci s Fernandem, kterého považuji za skvělého pilota, s cílem přinést týmu úspěch, který si zaslouží," řekl Kimi Räikkönen.

"Rád bych přivítal mého nového spolucestujícího: společně od příštího roku budeme muset řešit náročnou technickou a závodní výzvu," uvedl Alonso.

Musím říct, že když jsem slyšela první zprávu, že by Kimi mohl do Ferrari, tak jsem to brala jen jako další z drbů a nevěřila bych, že to tak fakt bude. Vlastně až včera jsem tomu skutečně nevěřila. Radost z toho nemám, Kimimu jsem nikdy nefandila a Felipeho jsem měla vždy ráda, on byl skvělá dvojka. Já byla navíc vždy názoru, že je lepší mít jen jednoho top jezdce. Každopádně ať je to jak to je, bude to hodně zajímavé!

Kimi - Itálie

7. září 2013 v 20:09 | Katka

60 sekund s Kimi Räikkönenem

27. srpna 2013 v 18:37 | Katka

Räikkönen testoval GP3

17. srpna 2013 v 19:17 | Katka

Co dělá Kimi a má novou přítelkyni?

3. srpna 2013 v 19:23 | Katka
Našla jsem takový článek, ve kterém je (dost detailní, proto jsem to zkrátila) popis toho, co dělal Kimi po závodě v Maďarsku, kam mimochodem pozval jakousi Minttu, o které se mluví jako o jeho možné přítelkyni.

Kimi Räikkönen letěl z Maďarska do Finska soukromým letadlem a nejel tam sám. Cestovala s ním i jistá Minttu. Prvně byli viděni v neděli ve finském Erottaja-baru. Kromě nich tam bylo i duo JBG, zpěvák Arttu Wiskari, hokejista Teemu Selänne a přítelkyně VilleGalle Elli a také nejlepší finský volejbalista Riikka Lehtinen.
Kimi tam rozhodně nezahálel. Vzal si mikrofón a zpíval. Nechybělo ani pití a cigarety. Vše to pokračovalo do dalšího baru a druhý den ráno v baru Populus.
V pondělí byl Kimi viděn opět s Minttu a také VilleGalle. Kdyby vás zajímalo, co Kimi pil, tak to bylo pivo. Opět nechyběl zpěv. Kimi se pak s Minttu přesunul do klidnější části restaurace. Kolem šesté pak všichni odjeli na večeři (dali si pizzu).
Samozřejmě nechyběli novináři. Kimiho kamarádi je viděli a šli jim něco říct. Dokonce došlo na výhrůžky a napadení. Podle novinářů přitom nebyl k útoku důvod. Kimi se za své kamarády následně omluvil.
V úterý hrál Kimi minigolf spolu s Minttu a kamarády. Opět nechybělo pivo.
Podle Finů mluvila Minttu se svými nejbližšími o přátelství s Kimim již v květnu - červnu. Prý jim řekla, že jsou přátelé.

A teď fotky. Tady je ta Minttu.

Kimi - Wrangler

3. srpna 2013 v 18:38 | Katka
Mně se Kimi nikdy vzhledově nelíbil, ale tady mu to na některých fotkách sluší, to musím uznat i já! :D

Kimi - Rakousko

2. května 2013 v 12:09 | Katka

Kimi: Na svého inženýra křičím kvůli hluku

27. dubna 2013 v 22:02 | Katka
Já Kimimu jednou vykám a jednou tykám, tak se předem omlouvám, ale než bych to opravila.. :D

Pane Räikkönene, bubeník z Guns Roses nám řekl, že jste spolu pili. Máte v sobě malého rockera?
Celkově mám hudbu rád, ale ne takovou. Kluci z Guns Roses jsou prostě cool. Nezajímá mě jestli jsou to slavní muzikanti nebo ne. Jsem jen rád s takovými kluky.

Z Číny jsi letěl spolu se Sebastianem Vettelem. Z Mnichova pak svým soukromým letadlem. Udělal by jsi to pro každého tvého jezdeckého kolegu?
Ne, ale každý nežije blízko Zurichu.

Říká se, že Vettel nemá v paddocku více přátel. Je to pravda?
V zásadě je těžké mít v F1 přátelé, ale my dva jimi jsme. Už se nevídáme tak často jako dřív, protože Seb se odstěhoval docela daleko, ale stále ho můžu v F1 nazývat přítelem. Znám ho nejlépe ze všech.

Kimi o svých plánech

12. dubna 2013 v 22:37 | Katka
Kimi Räikkönen je v poslední době spojován s Red Bullem. Jezdci Red Bullu nejsou zrovna velcí kamarádi a po VC Malajsie některá média mluví o odchodu Webbera jako o hotové věci. Sám Dietrich Mateschitz uvedl finského jezdce jako jednoho z kandidátů na druhé místo po boku Sebastiana Vettela.
"V F1 bylo vždycky spousta spekulací, to je normální," říká Räikkönen. "Pro příští rok nemám kontrakt a ani žádné plány. Vy pánové děláte tyhle drby, takže uvidíme, co se stane. Sezona má za sebou jen dva závody, takže se pokusím o dobrou sezonu a uvidíme, co se stane."
Räikkönen byl alespoň dotázán, zda očekává, že zůstane v F1. "Nemám smlouvu, takže opravdu nemám žádný plán, ale pravděpodobně tu budu. Nikdy ale nevíte. Je to legrační místo. Zatím smlouvu ale nemám."
Fin zažil týmy jako McLaren či Ferrari, teď je v Lotusu. Podle svých slov se nikdy v žádném z týmů necítil špatně. "Jak jsem vždycky říkal, všechny ty týmy jsou odlišné a já strávil ve všech těch týmech docela pěkné období. Neřekl bych, že tady to je lepší místo než jinde, protože jsem nikde neměl problémy nebo něco takového. Je to jen jiné místo."

Kdo je Iceman?

31. března 2013 v 15:33 | Katka
Jen málo lidí v F1 a vlastně sportovním světě vůbec je tajemnějších než Kimi Räikkönen. Takže kdo je vlastně náš Iceman?
Toni Vilander je Kimiho blízkým přítelem už pěkně dlouho. Vše začalo, když spolu závodili jako desetiletí a později spolu byli dokonce na vojně. Toni vyhrál s Ferrari v roce 2012 šampionát Endurance ve třídě GTE. "Jelikož jsme každý závodili jinde, tak jsme se tak často nevídali, ale myslím, že to přátelství je navždy," říká Toni. Přátelství Kimiho a Toniho dokládá i to, že je Kimi kmotrem Toniho syna Luukase.
Räikkönen se po 2 letech vrátil do F1 a hned navázal na své dřívější výkony. Dojel všechny závody a dlouho bojoval o titul mistra světa. "Byl jsem více překvapen Kimiho návratem než jeho výkony v loňské sezoně," přiznává Toni. "Když s tím skončil, měl F1 dost a pořád říkal: ´už nikdy.´ Myslím, že je dobré mít trošku odstup od toho všeho a dělat něco úplně jiného jako je rally. Kimi je Kimi. Je jedno, jak rozdílná jsou auta, pneumatiky nebo pravidla, stačí jen pár kol a je do sekundy od nejlepších kluků. Tak to také bylo na začátku jeho éry u Lotusu."

Kimi - Malajsie

21. března 2013 v 11:06 | Katka

Kimi - Austrálie

14. března 2013 v 11:51 | Katka

Kimi - L'Atelier Renault

6. března 2013 v 18:18 | Katka

Kimi - Moskva

25. února 2013 v 17:41 | Katka
Kimi spolu s Charlesem Picem se hned po testech v Barceloně vydali směr Moskva. Tam byli speciálními hosty závodu hvězd. Tahle akce už se koná od roku 1978 a každoročně na ní jsou i hvězdy F1, v minulosti to byl například Petrov, Prost či Coulthard.

Co dělá Kimi na španělské pláži?

23. února 2013 v 20:12 | Katka
Že by Kimiho zase unesli? :D

Räikkönen: Tohle není Hollywood - tohle je Formule 1

21. února 2013 v 20:40 | Katka
Kimi, když se podíváš na dobu přesně před rokem - myslel sis, že je možné, aby ses zúčastnil závěrečného ceremoniálu FIA na konci sezony a vyzvedl si trofej pro třetí místo v šampionátu jezdců?
K.R.: Ne, pochopitelně ne. Neměl jsem žádná očekávání. Neznal jsem tým ani jejich vůz - jen jsem věděl, že chci odvést co nejlepší práci a pak se uvidí.
Takže trofej byla pěkný přídavek navíc?
K.R.: Jistěže to je cílem, ale když jste v úplně nové situaci a nemáte tušení, co (ne)očekávat, tak to berete s úsměvem.
V roce 2012 byl jediný závod, kde jsi nebodoval - Velká cena Číny. Šéf týmu Lotus Eric Boullier říká, že tvojí velkou silou je tvá závodnická šikovnost. Můžeš to vysvětlit?
K.R.: Ha, není co vysvětlovat! Je to mnohem jednodušší - dělám co můžu. Pokud to funguje - dobré - ale nemám žádný plán. Je to šikovnost?
Může to být tím, že startuješ pomaleji, ale když to rozjedeš, převálcuješ ostatní?
K.R: To zní dost kategoricky. Je to tak: někdy je to složitější než jindy. Někdy máte dobré auto a jindy zase ne. Lidé mají tendenci nechápat jednoduché věci! (smích)
Jsou zde piloti, kteří intensivně trénují. Například Jenson Button se svými triatlony nebo Mark Webber a jeho jízda na kole. Ty nevypadáš, že bys byl tento druh lidí...
K.R.: To nevíte - vy nevíte, co dělám! Dělám si svoje věci, ale nemám žádný zájem na tom, abych je někomu vyprávěl! (smích)

Rozhovor s Kimim

20. února 2013 v 20:41 | Katka
Jeden reportér se Kimiho zeptal, jestli je stejně hladový po druhém titulu, jako byl po tom prvním. A jak Kimi reagoval? Podívat se můžete v následujícím videu.

Kimi a Jenni se rozcházejí

7. února 2013 v 12:27 | Katka
Kimi Räikkönen a jeho žena Jenni se rozhodli, že budou žít po osmi letech manželství odděleně. Potvrdil to i Kimiho manažer Riku Kuvaja: "Je to pravda, žijí na různých adresách."
Kimi se s Jenni seznámil v roce 2001 a v roce 2004 se vzali. O krizi se mluvilo už mnohokrát. Kimi byl vídán s jinými dívkami, Jenni s ním nejezdila na závody ani na vyhlášení nejlepších jezdců roku a na dovolenou jezdil Kimi také bez své ženy. Podobné vyústění se tak dalo očekávat.

Kimi očima svých blízkých

31. ledna 2013 v 13:04 | Katka

O finském jezdci Kimi Räikkönenovi je známé, že o své rodině a přátelích příliš nemluví. Získání rozhovoru s rodákem z města Espoo je jednou z největších výzev pro novináře. Jezdec Lotusu debutoval v f1 v roce 2001 a cynici o něm říkali, že umí odpovídat jen frázemi ano, ne a nevím. Někdejšího mistra světa však příliš netrápí, co si o něm myslí ostatní. Räikkönen patří k závodníkům starého typu, což znamená, že v jeho životě nechybí cigarety a alkohol.
I přesto že není příliš komunikativní, je těžké ho přehlédnout. Už od dětství vynikal rychlostí a i teď je jedním z nejrychlejších závodníků v F1. O finském závodníkovi se říká, že působí chladně. I na základě tohoto tvrzení získal Fin přezdívku "Icemann," kterou vymyslel Ron Dennis.
Räikkönen byl podle jeho matky Pauly zajímavým dítětem. Lékaři si všimli neobvyklého chování malého Kimiho. "Mysleli si, že má problémy s koncentrací," vzpomíná Paula. "Kimiho vždy zajímaly hádanky, ale rébusy v nemocnici na něj byly příliš jednoduché. Kimi se nudil a pak si všiml puzzlí. Ty však byly určené pro starší děti. Jeho to ale nezajímalo a i přes nedůvěru ze strany lékaře, se k němu puzzle nakonec dostaly. Po chvíli se už spokojeně usmíval, protože s puzzlemi si hravě poradil," vzpomíná hrdě Kimiho maminka. "Zasmál se i doktor a byl přesvědčený, že Kimi nemá žádný problém se soustředěním," dodala. Jeho tvrdohlavost mu ale vždy nepomohla. "Vždy si jde vlastní cestou. Můžete mu říkat cokoliv, ale když už se jednou rozhodl, nic ho nezastaví," říká Paula Räikkönen.
Räikkönenova vášeň pro motorsport byla zřejmá už odmalička. Jezdit se naučil jako šestiletý, o několik let později se už chlapec z Espoo proháněl po motokárových okruzích ve Finsku. "První povzbudivé ohlasy přišly, když měl Kimi jen asi deset let a bojoval ve finské juniorské motokárové sérii. Lidé se začali ptát - Kdo je ten chlapec s číslem 104? Vždy strašně toužil vyhrát a nikdy se nevzdával - to je prostě Kimi," řekla Kimiho maminka, kterou prý její syn dokáže vždy něčím překvapit.

Když s Kimim dělá rozhovor Matt LeBlanc

26. ledna 2013 v 18:09 | Katka

Kimi na party florbalistů

11. prosince 2012 v 11:10 | Katka
Kimi se v neděli zúčastnil závěrečné party finských florbalistů. V minulých dnech se totiž ve Švýcarsku konalo MS ve florbalu. Finský tým (který mimochodem ve čtvrtfinále vyřadil naše kluky) tam obhajoval prvenství, ale ve finále bohužel podlehl Švédům. V neděli se pak konala v jedné tamější restauraci akce, na kterou nečekaně dorazil právě Kimi. Ten měl menší problémy se dovnitř dostat. Nakonec vše dobře dopadlo, Kimi se na party dostal a byl prý "velmi uvolněný a veselý."

Merry Christmas, Kimi Räikkönen Style!

7. prosince 2012 v 22:56 | Katka

Kimi na party Red Bullu

28. listopadu 2012 v 19:45 | Katka

The Inside Line - Kimi Räikkönen

20. listopadu 2012 v 19:04 | Katka
Kvůli čemu v noci nespíte?
Nic mě neudrží vzhůru. Mám tu schopnost spát dobře ať jsem kdekoliv.

Kdybyste mohl ze svého života dostat navždy pryč jednu věc, co by to bylo?
Nic takového není.

Jaká byla vaše nejcennější životní lekce?
Nikdy se nevzdávej.

Co obdivujete?
Kluky z šedesátých a začátkem sedmdesátých let v F1. Jezdci z oceli v autech ze dřeva.

Kdybyste svému mladšímu já mohl dát nějakou radu, jaká by byla?
Nikdy se nevzdávej.

Kdyby letos skončila vaše závodní kariéra, co byste dělal po zbytek života?
Mám v hlavě nějaké plány. Samozřejmě mám život i mimo závodění, takže by to pro mě nebyl konec světa. (směje se)

Räikkönen: Lotus mě nemusel spoutat a vydírat, abych podepsal smlouvu

30. října 2012 v 11:10 | Katka
Co jste se naučil od svého návratu do F1?
KR: Tato sezona mi ukázala, že pořád miluji závodění stejně jako dřív. Je jasné, že bych se do tohoto sportu nevracel, kdybych to tak necítil. Řízení vozu F1 mi stále dává tu stejnou inspiraci a já cítím tu stejnou vášeň.

Lotus je vaším čtvrtým týmem ve formuli 1, jak to vnímáte?
S týmem jsem velmi spokojený, jak pracují, jak přistupují k závodu a jak investují do vývoje vozu. Myslím, že s vývojem v Enstone bychom mohli příští rok bojovat o podium ještě více a stejně tak v boji o titul.

My a dalších zhruba 500 000 lidí viděli, jak jste byl nucen podepsat kontrakt na Youtube. V porovnáním s tím, bylo jednání s Lotusem slušnější?
No tým mě nepotřebuje spoutat a vydírat mě fotkami, na rozdíl od jiných smluv, které jste mě viděli podepsat. V tomto případě to nebylo nutné.

Räikkönen u Lotusu i další sezonu

29. října 2012 v 10:33 | Katka
Kimi bude za Lotus jezdit i v další sezoně. Lotus zveřejnil následující video a tím setrvání finského jezdce potvrdil, žádné bližší informace zatím nejsou.

What will Kimi do next?

17. října 2012 v 11:47 | Katka
Na internetu se objevila zprává, že se dnes v 11 hodin dozvíme "what will Kimi do next," tedy co bude Kimi dělat, k tomu přidali video, kde Kimi podepisuje kontrakt a více jsme se měli dozvědět právě dnes na jeho narozeniny. A co že to bude dělat? Koukněte se na video.

Kimi - Ibiza

26. června 2012 v 18:50 | Kat

Kimi: Pomsta Vettelovi přijde brzo

26. dubna 2012 v 13:27 | Kat
Kimi odpovídal fanouškům - část druhá

Proč neustále nosíš čepici a sluneční brýle, i když nesvítí sluníčko?
Líbi se mi čepice a sluneční brýle. Mám velmi citlivé oči, takže si je musím chránit slunečními brýlemi.

Dostal si už někdy něco mimořádného od svých fanoušků?
Od fanoušků dostávám spoustu dárků... dokážou být opravdu vynalézavý a rozesmát mě. Pamatují si mé narozeniny, posílají mi své gratulace a podporu ve finštině. To je přece mimořádné ne?

Kimi: Mám rád finskou hudbu a Linkin Park

25. dubna 2012 v 17:56 | Kat
Kimi odpovídal na dotazy svých fanoušků.

Kimi - Malajsie (2)

23. března 2012 v 21:25 | Kat

Kimi - Malajsie

22. března 2012 v 19:03 | Kat

Kimi - Austrálie

15. března 2012 v 14:10 | Kat

Kimi - Ženeva

8. března 2012 v 20:50 | Kat

Kimi v Enstone

27. ledna 2012 v 19:54 | Kat

Kimi testuje Renault AKTUALIZACE

23. ledna 2012 v 11:21 | Kat
Kimi si dnes vyzkouší monopost Renaultu z roku 2010. Tady jsou první fotky.

Kimiho helma

23. ledna 2012 v 10:45 | Kat
Tohle by měla být nová helma Kimiho, musím říct, že se mi moc líbí, ale jestli je to konečná verze, nebo se bude používat jen v testech, to nevím.

Kimi - Enstone (2)

11. ledna 2012 v 18:14 | Kat

Kimi: Nikdy jsem nedával na to, co lidé říkají

5. ledna 2012 v 21:13 | Kat
Kimi dneska v továrně v Enstone absolvoval přípravu sedačky do nového monopostu. Fotky jsem sem už dávala a teď ještě rozhovor.

Kimi - Enstone

5. ledna 2012 v 17:29 | Kat

Kimi: Asi jsem lidem chyběl

21. prosince 2011 v 20:46 | Kat
Rozhovor s Kimim.


Kimi - Renault

29. listopadu 2011 v 13:43 | Kat

Kimi: Měl jsem dvě možnosti Renault a Williams

29. listopadu 2011 v 13:41 | Kat
Rozhovor s Kimim .

Kimi se vrací

29. listopadu 2011 v 13:36 | Kat
Kimi Räikkönen se vrací do F1, nikoliv však do Williamsu ale do Lotusu Renault. Nahradí tam Bruna Sennu. Teoreticky může o místo přijít i Vitaly Petrov, protože, kdyby se dal Kubica dohromady, dostal by přednost. Situace mezi Renaultem a Kubicou je však složitá a je možné, že se do týmu už nevrátí. Ferrari mu nabízí testování a Renault mu nechce nabídnout testování svého monopostu pokud se Kubica domluvil jinde.

Räikkönen: Vettela už jsem porazil

11. října 2011 v 18:44 | Kat
Kimi závodil s čerstvým dvojnásobným mistrem světa F1 Sebastianem Vettelem i se sedminásobným mistrem světa rally Sebastianem Loebem. Rally a F1 jsou ale dva rozdílné světy.

"V rally jsou si auta vyrovnanější. Nezáleží až tak na tom, jestli máte Citroën, Ford nebo Mini. V F1 můžete mít rozdíl 3 sec mezi dvěma auty a můžete být dobrý, jak chcete, ale nikdy tento rozdíl nesmažete jen svou jízdou. Pokud tedy sedíte v nejlepším autě, máte mnohem větší šanci, že vyhrajete."

A je tedy těžší porazit Loeba nebo Vettela? "Myslím, že Sebastien Loeb mohl jet stejně rychle v mém autě jako i ve svém. Ale když v F1 nejste ve stejném autě, tak nikdy nevíte, protože auta jsou hodně odlišná. Vettelovo auto určitě dobré, takže je těžké odpovědět na tu otázku. I když Vettela jsem v minulosti porazil, ale Loeba ne..."

Kimi už o F1 nechce mluvit

25. února 2011 v 11:15 | Kat
Když bylo jasné, že Robert Kubica po hrozivé nehodě nebude moci závodit minimálně na začátku sezony, hned se spekulovalo, kdo ho nahradí. A jako snad každé volné místo, byla sedačka přisuzována Räikkönenovi. Ten ale o F1 zájem nemá.
 
 

Reklama