MotoGP

Sbohem Nicky!

23. května 2017 v 13:18 | Katka
Mám pocit, že tyhle články píšu nějak moc často. Loučení se sportovci, kteří odešli příliš brzo. Není to ani rok, co tragicky zahynul Luis Salom a já doteď nedokázala k jeho jménu napsat ta tři písmenka nebo tři slova, co se běžně říkají. Jako kdyby to mělo zpečetit to, že tu už nikdy nebude. Přijde mi to jako včera a přitom to bude rok. Ani ne jeden rok a už tu oplakáváme dalšího. A tentokrát to není nikdo jiný než mistr světa MotoGP z roku 2006.

Nickyho fanynkou jsem nikdy nebyla a rozhodně tu nechci tvrdit opak. Na MotoGP jsem začala koukat v roce 2006. Konkrétně v závodě, kdy vyhrál Toni Elias. Byla jsem tenkrát mladá a blbá a automaticky fandila Rossimu. Kdo ví proč vlastně. Jelikož tenkrát jsem byla v období, kdy jsem byla automaticky proti všem Američanům (teď už jenom skoro proti všem :D), Nicky byl jasný nepřítel. A co, že jsem o něm nevěděla vůbec nic. Když jsem se koukala, kdy to vlastně ten Toni vyhrál, byl to předposlední závod sezony. Umíte si asi představit, jak velkou "nenávist" jsem si tak mohla za ty dva závody vůči Nickymu vypěstovat.


Od té doby se toho hodně změnilo. Pak už byl totiž celkově nejlépe šestý, takže žádný důvod pro nějakou zášť. Myslím, že se postupně přesunul z kolonky nenáviděný na neutrální. A ke konci jsem ho měla vlastně i docela ráda. Před dvěma lety v Brně jsem za ním dokonce běžela, vyfotit jsem se s ním tedy nestihla, ale aspoň mám jeho fotku a přijde mi i taková symbolická :)

V čem by se F1 mohla od MotoGP učit?

29. dubna 2017 v 20:29 | Katka
Já vím, asi už jsem s porovnáváním MotoGP a F1 otravná, ale nedá mi to. Nedávno jsem totiž na twitteru viděla příspěvek, že povolení videí v paddocku je první krok a že se má F1 od MotoGP stále co učit. Tak jsem se nad tím zamyslela a tady je pár věcí, které by se daly zlepšit.

Živé přenosy, sociální sítě

MotoGP dává před závodem na svůj facebook živý přenos ze startovního roštu. Je to hezky i s komentářem, takže parádní servis :-) Obecně MotoGP a sociální sítě je kapitola sama o sobě. Pravidelně vše aktualizují, na facebook dávají záběry z tiskovek, na instagramu fotky ze zákulisí. Prostě ty nejlepší fotky máte z oficiálního instagramu a tak to má být ne?

MotoGP: Katar

27. března 2017 v 20:53 | Katka
Včera se mimo F1 jely i závody MS silničních motocyklů a to byl pro mě vrchol dne. Viděla jsem jen druhou půlku závodu v Melbourne, ale i s tím nejnudnějším závodem v motorkách se to i tak nedalo srovnat. Motorky byly drama prakticky od startu do cíle, zatímco u F1 by jeden usnul. Škoda…Než se pustím k tomu hlavnímu, tak pár slov o Moto3 a Moto2. V nejnižší kubatuře to byla jako vždy řežba od startu do cíle. Mně udělal radost Jorge Martin, to je tak strašně zlatý kluk. Takový ještě nezkažený :D Strašně jsem mu tu bednu přála. Také jsem fandila Fenatimu, ale ten skončil pod pódiem. Závod vyhrál Mir.

Moto GP: TOP 15 nejoblíbenějších jezdců

25. ledna 2017 v 8:12 | Katka
Mám tu poslední žebříček ze série nejoblíbenějších závodníků silničních motocyklů a tentokrát to bude MotoGP. Na MotoGP se šíleně těším, je tam spousta přestupů a také přišli nadějní mladí kluci z Moto2. Tohle by mohla být hodně zajímavá sezona, i když boj o titul zřejmě bude jasný. Ale ráda bych se pletla.

Seřazení bude opět podle čísel, se kterými závodí.

Andrea Dovizioso


Dovi je strašně fajn kluk a já jsem hodně zvědavá, jak se změní můj vztah k němu. Přeci jen vedle něj bude jezdit Jorge Lorenzo, takže jestli ho bude nějak ohrožovat, tak tu příště být nemusí. To je výhrůžka, Andreo! Na Jorgeho to nezkoušej! :D

Moto 2: TOP 13 nejoblíbenějších jezdců

18. ledna 2017 v 9:33 | Katka
Další žebříček je tu a tentokrát Moto2. Zde zase platí, že odtud odešli moji oblíbenci do MotoGP. Naštěstí jich sem pár přišlo z Moto3. Nakonec jsem dala dohromady pro mě neuvěřitelných 13 jmen. Wow, už aby ta sezona začala :D

Opět poznamenávám, že řazení je dle čísel a ne dle oblíbenosti.

Jesko Raffin


Jesko je úplně nové jméno, které tu nikdy nebylo :D Nevím, jestli mu úplně fandím, ale v Brně mě prostě zaujal. On se tam pořád pletl, pořád jsme kolem něj chodily a tak jsem si ho pak začala všímat víc i třeba na instagramu apod. No nějaké velké fandění to v jeho případě není, ale napsat jsem ho sem musela :D

Moto 3: TOP 7 nejoblíbenějších jezdců

11. ledna 2017 v 8:07 | Katka
Hlásím se s dalším žebříčkem a tentokrát to budou motorky. Moto3 je skvělá kategorie, kde se bojuje od startu do cíle. Moc nevím, kdo všechno tam bude letos jezdit, protože hodně kluků přešlo do Moto2. Takže těch jmen tu asi moc nebude, protože sice přichází noví jezdci, ty ale vůbec neznám. No po Brně určitě nějaký oblíbenec přibude :D

Řazení bude podle čísel, se kterými jezdci startují.

Romano Fenati


Romano loni zažil docela špatnou sezonu. Teda do půlky sezony byl celkově třetí a pak ho tým vyhodil. Jelikož neívm, co se stalo, tak mu i dál budu fandit. A jsem na něj hodně zvědavá, protože ani nevím, jak je jeho nový tým dobrý. Vím jen, že první den testů vyhrál. Snad mu to půjde a příští rok přejde konečně do Moto2.

Šampioni 2016

30. října 2016 v 10:49 | Katka
Dnes se jel předposlední závod sezony silničních motocyklů a již známe vítěze všech tříd. Ráda bych se tak ohledla za celou sezonou.

Moto3


Musím říct, že stejně jako loni mě tahle třída bavila ze všeho nejméně. Závody jsou sice fajn, ale vlastně se vůbec nebojovalo o titul. O všem svědčí fakt, že vedoucí Brad Binder má náskok více než 100 bodů a vezmete-li si k tomu, že druhý Bastianini má 164 bodů, tak je to pěkná kláda.

Co se týče Bindera, tak mě hodně překvapil. Prvně jsme ho potkaly v Brně tak před třemi lety, kdy to byl jeden velký nikdo. V té době by mě nikdy nenapadlo, že tenhle blonďatý kluk vyhraje titul s takový náskokem. Fandím mu teda ty tři roky, ale mou jedničkou v Moto3 není. Tou je právě druhý Enea Bastianini, který to potvrdil i letos v Brně. Zlatý chlapec :-)

Poslední pád smutného hrdiny

9. června 2016 v 17:53 | Katka
Mezi fanouškem a sportovcem (vlastně nejen sportovcem) bylo odjakživa velmi zvláštní a silné pouto. Fanoušci se svými hrdiny prožívají mnohé - od sportovních úspěchů či velkých zklamání a proher až po různé peripetie z osobního života. Na stadionech, tratích hrdě nosí dresy či jiné oblečení na podporu svého oblíbence. Jsou ochotni strávit čekáním hodiny, jen aby svého milovaného viděli a třeba i ulovili nějaký ten podpis či dokonce fotku. Doma studují výsledky, čtou rozhovory a projíždí fotky a videa. Být fanouškem někdy zkrátka není lehké. Se svými favority trávíme tolik času. Pravidelně usedáme k televizním obrazovkám a držíme jim palce. Je jedno, zda vyhrají nebo jsou poslední, pořád je máme stejně rádi a pořád jim fandíme stejně. Ať chceme nebo ne, tak si k nim vždy vytvoříme nějaký vztah, máme pocit, že je známe, bereme je jako nedílnou součást našeho života, někdo možná jako své kamarády. A právě proto nás jejich odchod vždy tak hrozně zabolí.

10 důvodů proč nechci Lorenza v Ducati

10. dubna 2016 v 13:36 | Katka
Jorge Lorenzo půjde do Ducati. Zdá se to jako hotová věc. Spekuluje se o tom už hodně dlouho a nyní to vypadá čím dál jasnější. A čím pravděpodobnější se tahle možnost zdá být, tím víc si uvědomuju, že Jorgeho v Ducati nechci. A proč? Tady je mých deset důvodů.

1) Miluju Yamahu

Yamaze fandím od úplného začátku, takže už skoro deset let. Ten tým mi byl vždy hrozně sympatický. Naopak Hondu jsem neměla ráda nikdy, Ducati až od příchodu Iannoneho. Navíc Jorge a Yamaha je dokonalá kombinace. Prostě oni se nemůžou rozdělit, to nejde.

Dokument Jorge Lorenzo Guerrero

8. dubna 2016 v 22:40 | Katka
Po týdnu se opět hlásím. Bohužel jsem na tom s časem teď hodně špatně, takže to tu vypadá tak, jak to tu vypadá. Chtěla bych ale fanoušky MotoGP upozornit na jeden úžasný dokument, který jsem zrovna shlédla.

Není to nic jiného než Jorge Lorenzo Guerrero. Tenhle dokument pojednává o loňské sezoně očima Jorgeho a já jsem po něm teď plná emocí, jsem dojatá a nadšená. Zkrátka a dobře, musíte ho vidět :-D

Je tam strašně hezky vidět, jak se měnil vztah mezi Marquezem a Rossim a Jorgem a Rossim. Na začátku to vypadá tak, že Jorge má opravdu radost z Valeho úspěchů a naopak. Jenže když si pak uvědomili, že bojují o titul...

Co se mi na tom všem nejvíc líbí je, že je to prostě Jorge. Já si opět uvědomila, jak jsme si v určitých ohledech podobní a tak jeho chování dokážu pochopit a i kvůli tomu ho mám tak ráda. Jasně, někdy trošku přehání a vše si dokáže brát dost osobně. Dokáže vybouchnout a pak říct věci, které by nechtěl. Je to ale on a patří to k němu. Navíc si opravdu myslím, že je to chytrý kluk a z těch rozhovorů a všeho mi přijde, že z těch top kluků je nejinteligentnější, zatímco Marquez toho rozumu moc nepobral. Ale možná se na to koukám až moc zaujatě.

Dál bych vyzdvihla, že tam ukázali různé zákulisní záběry, které pomůžou trošku dokreslit celou situaci. A co se mi také líbilo, byly záběry Jorgeho s týmem. Jen 45 minut před posledním závodem sezony tancovali a zpívali. Asi byste sotva řekli, že je čeká závod, kde se rozhodne o titul.

Takže pokud máte rádi motorky, určitě na to mrkněte. Jen podotýkám, že je to v angličtině. Jorge tam má titulky (naštěstí, na začátku mu anglicky není rozumět prakticky ani slovo :-D )

Dokument si můžete pustit zde - https://vimeo.com/160510937


Když je vítěz vedlejší

20. března 2016 v 20:42 | Katka
Miluju MotoGP. Dnes jsem si jen potvrdila, že mě baví mnohem víc. Jsem tak nadšená, byly to úžasné závody. Dokonce jsem víc fandila Iannonemu než Jorgemu, bohužel ale Andrea upadl. O to ale nejde, teď chci psát o něčem (někom) jiném.
Někteří z vás to určitě znají. Fandíte nějakému outsiderovi a on se z ničeho nic ocitne na čelních příčkách. Naprosto nečekaně. A to se dnes stalo mě.

Luis Salom v Moto3 patřil k nejlepším, vyhrával závody a bojoval o tituly. Pak přešel do Moto2 a najednou to byl někdo jiný. Nešlo mu to, byl tragický. O to horší, že jeho týmoví kolegové zářili. A to Luis jezdil v jednom z nejlepších týmů. Nebylo tak překvapení, že odešel.

Další jeho štací se stal tým, o kterém jsem upřímně řečeno nikdy neslyšela. Pak jsem si zjistila, že to byl nejhorší tým. Bylo to zklamání, ale aspoň Luis úplně neskončil.

MOTOGP: TOP 13 nejoblíbenějších závodníků

12. února 2016 v 12:53 | Katka
Moje nejoblíbenější jezdce Moto2 a Moto3 už znáte, takže teď je čas na zlatý hřeb - MotoGP. Pořadí jezdců je seřazeno dle jejich čísel.

Andrea Dovizioso


Ani nevím, jak dlouho Andreovi fandím (asi od té doby, co byl vedle Stonera a Pedrosy jediným sympaťákem u Hondy), ale je to jeden z největších sympaťáků v poli. Loni se mu moc nedařilo, což je škoda, ale snad se to letos změní.

Moto 2: TOP 9 nejoblíbenějších závodníků

28. ledna 2016 v 21:31 | Katka
Poslední dobou jsem v jednom kole, v práci mám docela fofr a nestíhám sledovat dění v F1. Takže zvládám pouze takovéto žebříčkové články.

Na řadě je nyní kubatura Moto2, která mě loni hrozně bavila. Zajímavé je, že vývoj šampionátu byl dost jasný a přesto to pro mě byla jedna z nejlepších sezon.

Upozorňuji, že jsou jezdci seřazeni podle závodního čísla.

Johann Zarco


Právě díky tomuhle chlapíkovi to byla úžasná sezona. Pár let mu už fandím a nyní dominoval. Stala se z něj hvězda. Každé své vítězství oslavil saltem - vidět ho v Brně na vlastní oči bylo nezapomenutelné! Osobně působí hrozně mile, je to šílený sympaťák. Letos bude v Moto2 pokračovat a já mu budu zase držet palce a doufat, že těch salt uvidíme co nejvíc.

Moto 3: TOP 10 nejoblíbenějších závodníků

20. ledna 2016 v 20:35 | Katka
A je to tady, první žebříček v tomhle roce. Loni jsem tu měla žebříčky snad na všechno, ale letos se budu krotit a myslím, že tu budou jen motorky a F1.

Jako první tu tedy mám Moto3. Každý rok je nějaká kubatura, která mě baví víc a která naopak méně. Loni pro mě tou nejméně atraktivní kubaturou byla právě Moto3, pro mě samozřejmě. Důvodem bylo to, že mi tam chyběl nějaký jasný favorit a jasný nepřítel. Přeci jen, pokud by tam byl někdo, koho nemám ráda a bojoval o titul, tak fandím komukoliv. Takhle bojovali jezdci, které mám ráda a byla to trošku nuda... Prostě tomu chyběl pořádný náboj :D

I letos jsem tedy dala dohromady 10 jmen. Z loňského žebříčku tu zůstala čtyři jména. Zbytek buď ze šampionátu odešel, nebo naopak povýšil. Jezdci jsou řazeni abecedně dle křestního jména (nedokážu je seřadit dle oblíbenosti).

Alexis Masbou

MotoGP: A je konec

8. listopadu 2015 v 16:50 | Katka
Je to za námi. Konečně! Sezona MotoGP právě skončila a já bych nemohla být šťastnější. Poslední dva týdny byly opravdu náročné. Nikdy bych nevěřila, že se můžou takové věci dít v MotoGP. Trošku vás zasvětím. V minulém závodě došlo ke kontaktu mezi Rossim a Marquezem, po němž Marquez spadl a Rossi za to dostal tři trestné body, když se to sečetlo s jedním, který měl na svém kontě, znamenal to start z posledního místa v dalším závodě. Rossi už před tím závodem obvinil Marqueze, že se mu mstí a chce, aby vyhrál Lorenzo. Zajímavé je, že právě Marquez nikdy neměl s Lorenzem dobrý vztah, naopak Rossi a Marquez se tvářili jako nejlepší kamarádi. A najednou taková změna.

Fanoušci Rossiho to nemohli přenést přes srdce, na sociálních sítích sdíleli dost nechutné obrázky, přáli Lorenzovi a Marquezovi pád, dokonce i smrt. Takových nadávek jsem snad nikdy neviděla. Na Lorenza prý na pódiu pískali, Jorge pak po hymně okamžitě odešel, později řekl, že měl žízeň a byl unavený. Také ukázal nějaké gesto na Rossiho, za to se pak omluvil.

Následovaly útoky na Marqueze. Italští novináři si na něj počkali doma a přinesli mu pohár ve tvaru mužského přirození, došlo tam údajně i k nějakému napadení. Následovaly články, které zpochybňovaly Marquezovu orientaci a vše bylo doprovázeno nenávistí fanoušků.

Letošní šampioni: Danny Kent, Jorge Lorenzo a Johann Zarco

MotoGP: Souboj na ostří nože

25. října 2015 v 13:05 | Katka
Uf, předposlední závod MotoGP máme za námi a to, co se v něm stalo, bude diskutované ještě hodně dlouho. Ale pěkně od začátku. Nejprve vás opět uvedu do děje a budu se snažit být celkově stručná, ale nevím,jestli to dokážu a jestli to nebude jen plácání páté přes deváté, protože toho mám na srdci opravdu hodně :D

Jak už jsem zmínila, dnes se jel předposlední závod sezony. Rossi do něj vstupoval jako vedoucí muž šampionátu s 11 body náskoku. To znamenalo, že pokud dojede oba závody hned za Lorenzem, bude titul jeho. To Lorenzo titul ve svých rukou neměl a musel doufat, že mezi ním a Rossim dojede někdo další.

Celý souboj o titul nabral zajímavý obrat už před závodem. Klíčovou postavou se nyní zdá být Marc Marquez. Do něj se totiž dost ostře pustil Valentino Rossi. Ten totiž španělského jezdce obvinil, že si v minulém závodě s Rossim jen hrál. Snažil se tak pomoci svému krajanovi Lorenzovi. Byl prý mnohem rychlejší než dvojice Rossi - Iannone, ale chtěl, aby se mezi Lorenza a Rossiho dostali i další jezdci. Marquez má prý s Rossim osobní problém, viní ho z pádu v Argentíně.

MotoGP: Nejlepší závod roku

18. října 2015 v 16:06 | Katka
Musím říct, že jsem z dnešního závodu MotoGP tak nadšená, že tu o něm napíšu celý článek. Nevím, jestli toho bude moc, ale potřebuju to nadšení ze sebe dostat :D

Na začátek opět připomenu, jak to před závodem vypadalo v šampionátu. Valentino Rossi vedl o 18 bodů před Jorgem Lorenzem, do konce sezony zbývaly 3 závody. To znamenalo, že Valentino měl titul ve svých rukách. Stačilo mu "jen" dojet všechny závody na nejhůř druhém místě a mohlo mu být úplně jedno, kde skončí Lorenzo.

Kvalifikace. V kvalifikaci byl nejrychlejší Marc Marquez a za ním se stala taková kuriozita. Jorge Lorenzo a Andrea Iannone totiž zajeli na vlas stejný čas, muselo tak rozhodnout jejich druhé nejrychlejší kolo a to měl rychlejší Iannone. Lorenzo tak startoval třetí, což je však i tak první řada. Rossi naopak zajel až sedmý nejrychlejí čas a startoval tedy ze třetí řady.

Racek to bohužel nepřežil.

Když si smrt nevybírá...

5. září 2015 v 21:04 | Katka
Motorsport je, byl a bude nebezpečným sportem. Nebezpečí bylo vždy součástí sportu, který všichni tak milujeme. Bezpečnost se stále zvyšuje, ale nikdy nebude 100%. Ukázala nám to třeba nehoda Julese Bianchiho a v silničních motocyklech Marca Simoncelliho a Shoyi Tomizawy. Právě druhý jmenovaný zemřel přesně před pěti lety na následky tragické nehody při závodě Moto2.

Shoya byl kluk, který toho před rokem 2010 vlastně moc nedokázal. Vše se změnilo právě onu osudovou sezonu. Ten rok se z třídy 250ccm stala třída Moto2 a právě Shoya se stal historicky prvním vítězem závodu Moto2. Hned další závod pak dojel druhý, takže pro kluka jako byl Shoya, to byl start z říše snů.

Jeho výsledky pak šly dolů, přesto byl před závodem v San Marinu na sedmém místě šampionátu. Budoucí hvězda. Hvězda, která měla dostat Japonce zpět na stupně vítězů. Vše se však změnilo ve vteřině. Shoya během závodu v San Marinu upadl. Alex de Angelis a Scott Redding se mu nedokázali vyhnout. Teprve devatenáctiletý závodník utrpěl vážná zranění. Ve 14:20 svým zraněním podlehl a svět silničních motocyklů zratil dalšího závodníka. Naposledy se tak stalo v roce 2003, kdy shodou okolností zemřel při závodě Tomizawův krajan Daijiro Kato, jehož číslo měl jako projev úcty Shoya na levém rameni...

Girly MotoGP aneb když holky píšou o motorkách

21. srpna 2015 v 20:01 | Katka
Asi nemusím říkat, že jsem velkým fanouškem MotoGP. Kdo sem chodí pravidelněji, určitě to poznal. Minulý týden jsem byla na závodech v Brně a když jsem se vrátila zpět do práce, měla jsem docela krizi. Myslela jsem na všechno jen ne na práci. Z toho vzešl nápad na psaní o MotoGP. První myšlenkou byl blog, ale bylo mi jasné, že bych se mu nevěnovala naplno. Proto mě napadl facebook. To je pro mě mnohem lepší i z toho důvodu, že se dá krásně psát z mobilu, protože jsem stále bez notebooku.

Během asi deseti minut jsem založila stránku a krátce potom se přidaly i další holky. Vznikla z toho facebooková stránka Girly MotoGP. Tohle všechno se událo včera. Dnes se udělalo logo a tradá, stránka je hotová.

Jaká je budoucnost stránky? Těžko říct. Bude záležet, jak nás to bude bavit, jestli to nevzdáme hned na začátku. Měla by být prostě o motorkách, informovat a také bavit. Jsme holky a tak tam samozřejmě budou pěkné fotky jezdců a nějaké ty drby ze soukromí. Rozhodně by tam však měly být i informace. Pokud sledujete moji facebookovou stránku (odkaz je případně v menu), tak by to mělo být prakticky to samé.

Pokud vás tedy MotoGP zajímá, určitě stránku sledujte, odkaz najdete zde.

MotoGP: Nejlepší možný začátek

1. dubna 2015 v 13:28 | Katka
Já jsem se rozhodla, nebo tedy zatím o tom spíš přemýšlím a uvidím, jak to bude dál, že bych sem psala i o motogp. Spíš bych se tu prostě ráda "vypsala" ze závodů. A když teď začala sezona, tak to je prostě nutnost.

První závod sezony se jel o tomto víkendu, tedy ve stejný den jako VC Malajsie. Z té jsem byla dost otrávená a tak jsem si chtěla spravit náladu. Ne tak úplně se mi to ale podařilo.

Vše začalo závodem Moto3, kde nakonec vyhrál můj favorit Masbou. Toho jsem tu mezi mými oblíbenci neměla, ale teď bych ho tam určitě dala. Potěšilo mě i pódium pro Kenta. Jenže co naopak nemůžu hodnotit pozitivně, je výkon Karla Haniky. Já toho kluka mám fakt ráda, a když ho vidím se plácat někde vzadu… On na to má, ale asi má nějaký problém v hlavě, jinak si to nedovedu vysvětlit. Jezdí za jeden z nejlepších týmů. Loni s touhle motorkou málem vyhrál Jack Miller titul, zatímco Hanika bojoval daleko za ním. OK, mohlo se to přičíst nedostatku zkušeností, ale teď opravdu nejel dobře. Brad Binder, jeho týmový kolega, aspoň dlouho bojoval mezi nejlepšími, nakonec skončil jen o kousek před Hanikou, jenže ten jezdil pořád na plus mínus stejném (špatném) místě. Takže to mi ten výsledný dojem ze závodu dost zkazilo.

Bastianini, Folger a Kent. Nejlepší trojka Moto3.

10 důvodů proč sledovat MotoGP

27. března 2015 v 21:52 | Katka
Ne, nedám si s MotoGP pokoj Smějící se Sezona silničních motorek o tomto víkendu začíná a tak bych vás ráda nalákala na jejich sledování. V neděli se jede v Kataru noční závod a mám pocit, že se začíná nějak kolem páté odpoledne, což je docela fajn čas.

Zkusila jsem sestavit deset důvodů, proč začít na motorky letos koukat a určitě by jich bylo mnohem víc, ale tohle mě napadlo jako první. Takžde jdeme na to!

1. Parta

Asi je to trošku zvláštní vás lákat na dobrou partu, ale ono se to jinak ani nedá. Kluci od motorek jsou totiž jedna velká skvělá parta. OK, každý se s každým nemusí, ale je to úplně jiné než v F1. Určitě jste nejednou četli, jak někdo z F1 říkal o svém soupeři, že je to fajn kluk, rozumí si s ním, ale na dovolenou by s ním nejel. No a tady něco takového není problém. Kluci spolu jezdí na dovolenou, zvou se na své ranče, kde řádí jak jinak než na dvou kolech a někteří spolu dokonce bydlí! Umíte si něco takového představit v F1? Já tedy rozhodně ne.

Ricky Cardus a Jorge Lorenzo na dovolené. Ti dva spolu jeden čas i bydleli.

TOP 10 nejoblíbenějších jezdců Moto3

24. ledna 2015 v 18:11 | Katka
A do třetice tu mám svůj žebříček nejoblíbenějších jezdců kubatury Moto3. Zde jsem vybrala asi deset pilotů, kterým budu držet palce nejvíce, ale třeba se to v průběhu sezony změní a přibudou noví oblíbenci, což je dost pravděpodobné.

A musím se přiznat, že mě tyhle žebříčky baví a uvažuji i o jednom žebříčku mimo motosport, takže snad by nevadilo, kdyby se tu objevil sport, který je úplně mimo.

Závodníci budou seřazeni opět podle startovních čísel, takže to určitě není seřazeno dle oblíbenosti.

Romano Fenati


K Romanu Fenatimu jsem měla loni takový vztah jako na houpačce. Chvíli dobrý a chvíli naopak ne. Ke konci sezony jsem ale zjistila, že mu vlastně fandím. Velkým plusem Fenatiho bylo to, že jezdil za tým Valentina Rossiho. Takže když Fenati vyhrál, tak jste mohli vidět i radost jeho velkého šéfa. Takže to byl pěkný důvod, proč chtít Fenatiho úspěch. Fenati ale není zrovna jezdec, který by byl na první pohled sympatický a navíc to byl soupeř Jacka Millera, takže jsem mu většinu sezony nefandila. Když v Moto3 ale máte někoho, kdo je pro vás takovým Vettelem té třídy, tak všichni ostatní najednou nejsou tak špatní. V průběhu sezony se výkonnostně zvedl Alex Marquez a já tak fandila úplně všem ostatním a to včetně Romana Fenatiho. Nakonec jsem zjistila, že tak úplně špatný ten kluk není a proto se ocitl i v této elitní desítce.

TOP 8 nejoblíbenějších jezdců Moto2

21. ledna 2015 v 10:11 | Katka
V minulém článku jsem vám představila mé nejoblíbenější jezdce královské kubatury MotoGP, nyní vám představím kluky z druhé nejsilnější kubatury - Moto2.

Loni byly závody Moto2 hrozně nudné, já doufám, že letos to bude o něčem jiném. Vybrala jsem tedy osmičku mých nejoblíbenějších jezdců, které v této kubatuře mám. Seřazeni jsou podle svých čísel.

Simone Corsi


Simonemu fandím z jednoho strašně blbého důvodu - je to prostě krásný chlap :D Navíc už v motorkách pár let je a tak mu fandím nějak automaticky a když má šanci na bednu, tak mu ji určitě přeju. Simone je Ital a je o dva roky starší než já, takže nemusím mít výčitky, že fandím moc mladému klukovi: D Loni jsme ho mohli vidět i na stupních vítězů a tak se na pódium hned lépe koukalo.

TOP 14 nejoblíbenějších jezdců MotoGP

17. ledna 2015 v 15:18 | Katka
Jak už jsem se tu několikrát přiznávala, mimo Formuli 1 jsem si zamilovala MotoGP a to hlavně v posledních letech, i když už na závody koukám někdy od roku 2006. Vlastně konkrétně 15. Října roku 2006 - ať to máme přesně. Když jsem však poprvé navštívila Brno, nabralo to úplně jiný rozměr. Přeci jen, když ty kluky vidíte, utvoříte si na ně jiný názor a hlavně k nim pak máte jiný vztah.

Už loni jsem tu nějaký žebříček dávala a chtěla bych to udělat i letos, jenže můj problém je, že ty kluky prostě nedokážu seřadit. V F1 je těch mých oblíbenců čím dál méně, v MotoGP je problém opačný. Vybrala jsem tak 14 mých nejoblíbenějších jezdců a seřadila je podle abecedy.

Nevím jestli z vás někdo na MotoGP kouká, ale aspoň vám přidám i fotky kluků a třeba se vám nějaký zalíbí a naláká vás to na příští sezonu :D

Aleix Espargaro


Aleixe jsem si začala všímat až v MotoGP. Čím si mě dostal, je jeho vztah k bráškovi, o kterém tu ještě bude řeč. Ti dva se totiž prostě zbožňují. Loni se prvně potkali v MotoGP a svedli spolu bitvu o konečné pořadí, kterou nakonec vyhrál Pol. Dříve však mladší Pol jezdil Moto2 a starší Aleix MotoGP. Oba tak stíhali sledovat závod toho druhého a opravdu bych vám přála vidět, jak si navzájem fandili. A tenkrát byl Pol v Moto2 skvělý, bojoval pravidelně o vítězství a Aleix byl vždy tak pyšný na svého malého brášku. Pol zase vždy k Aleixovi vzhlížel. Tohle prostě nejde vysvětlit slovy, to byste museli vidět. Každopádně já si ty dva strašně moc oblíbila a jsou to jedni z mých vůbec nejoblíbenějších jezdců.
 
 

Reklama