Pedro de la Rosa

The Inside Line - Pedro de la Rosa

4. prosince 2012 v 20:00 | Katka
Kvůli čemu v noci nespíte?
Kromě časových posunů to, když lidé změní svůj názor ohledně něčeho, na čem jste se už domluvili a pak dělají, jako by to nikdy neřekli. Nenávidím to a musím přiznat, že mi to někdy nedá spát.

Kdybyste mohl ze svého života dostat navždy pryč jednu věc, co by to bylo?
Smrt mého otce. Vidět ho bojovat s degenerativním neurologickým onemocněním, vidět jak slábne a nebýt schopen s tím cokoliv udělat, pomoc mu, je příšerné.

Jaká byla vaše nejcennější životní lekce?
Můj otec mě jednou naučil, že když si třesete s někým rukou, musíte to udělat silně, rázně a musíte se mu dívat do očí. Vždy, když si s někým potřesu rukou, tak na to myslím.

Co obdivujete?
Obdivuji lidi, kteří jsou opravdoví, lidi, kteří milují to, co dělají, ať je to cokoliv.

Pedrův 100. závod - Itálie

9. září 2012 v 10:10 | Katka

Pedro s dcerkou v Malajsii

23. března 2012 v 12:06 | Kat

De la Rosa: Alonso je jezdec desetiletí

23. března 2012 v 11:40 | Kat
Pedro de la Rosa označil Fernanda Alonsa za jezdce desetiletý. Podle něj je Alonso dokonce lepší než Schumacher, který vyhrál v letech 2000 - 2004, zatímco Alonso získal "jen" dva tituly. "Myslím, že je Fernando nejlepší pilot desetiletí, lepší než Michael. Proč? Protože nezáleželo na pravidlech, on byl stále na čele, s foukanými difuzory, slicky, dvojitými difuzory, s Pirelli, Bridgestone, Michelin... Když se na to podíváte, on je nejvíce kompletní jezdec."
I když je podle něj Alonso nejlepší, za letošního šampiona tipuje jeho bývalého kolegu Lewise Hamiltona.

Pedro trénuje na horách

19. ledna 2012 v 18:40 | Kat

Oficiální oznámení angažování Pedra u HRT

24. listopadu 2011 v 14:12 | Kat

De la Rosa bude závodit za HRT

21. listopadu 2011 v 19:26 | Kat
Pedro de la Rosa podepsal dvouletou smlouvu s týmem HRT a opouští tak McLaren. "Jedná se o velmi důležitý krok v mé sportovní kariéře a jeden z mých nejpromyšlenějších vůbec. Jsem ve velmi dobré fázi z hlediska vyspělosti a jsem připravený přijmout tuto výzvu, která mě obrovsky motivuje."

de la Rosa: Red Bull vůbec nestačil Fernandovu tempu

15. července 2011 v 18:28 | Kat
Pedro o závodě v Británii: "Existuje důvod na oslavu. Red Bull nebyl jen poraženým týmem, ale v tom závodě vůbec nestačil Fernandovu tempu. ten byl jasně rychlejší než jeho soupeři. Bylo to asi nejpřesvědčivější vítězství celého roku - a to na okruhu, který by měl vyhovovat designu Red Bullu."
O týmové režii RB: "Překvapilo mě to, že lídr z RB už v devátém závodě nasadil týmovou režii. Dietrich Mateschitz vždy opakoval, že své piloty nechá bojovat až do konce stejně jako loni, kdy vedl Webber a Vettel mu vždy bral body. Proti týmové režii jinak nic nemám. Podle mě je její legalizování správné. Nyní se to ale stalo už v devátém závodě, kdy měl jeden pilot skoro dvakrát tolik bodů co ten druhý a právě ten druhý získal pole-position. Překvapilo mě, že RB vyložil strategické karty takhle brzo a tak drze."

Tajný život Pedra de la Rosy

21. června 2010 v 13:01 | Kat
Pedro de la Rosa o svém soukromí.

de la Rosa: Ve věku nevidím problém

4. února 2010 v 14:11 | Kat
Rozhovor s Pedrem de la Rosou.
 

Pedro De la Rosa do Sauberu

19. ledna 2010 v 12:34 | Kat
Dlouhých sedm let byl náhradním a testovacím pilotem McLarenu. Do kokpitu F1 se vrátí v roce 2010, nikoliv však v barvách McLarenu ale Sauberu. Jeho týmových kolegou bude Kobajaši.

De la Rosa by chtěl do týmu Alonsa i Hamiltona

30. ledna 2009 v 16:45 | Kat
Pedro de la Rosa je dlouhodobý testovací jezdec týmu McLaren. Za svou kariéru odjel celkem 71 Velkých cen. Je mu 38 let a tak se čím dál víc blíží den, kdy dá formuli 1 své sbohem.

 
 

Reklama