Romain Grosjean

Romain Grosjean - Čína

16. dubna 2016 v 15:43 | Katka
Již zítra oslaví Romain Grosjean narozeniny a určitě víte, jak moc jsem si tohohle kluka oblíbila. Jeho letošní výsledky mě proto pokaždé dojaly. Fandím mu už skoro 10 let a věřila jsem mu od první chvíle. Moc mu přeju, aby to týmu Haas šlo minimálně stejně tak dobře celou sezonu a abychom ho nejlépe zase brzy viděli na stupních vítězů.

Tady je pár fotek našeho oslavence.

Grosjean: Chtěl jsem hledat zlato na poušti

30. ledna 2016 v 17:56 | Katka
Slyšeli jsme, že vaříš. Jaké jídlo rád připravuješ?

RG: Noo... Kolik máme času? Je tolik věcí, co rád vařím. Moje žena miluje čokoládové dezerty, takže když mluvíme o dezertech, musí být čokoládový. Jsem Francouz narozený ve Švýcarsku, takže rád spojuji tyhle dvě kultury. Kdykoliv vařím, tak vařím více francouzská jídla než švýcarská, ale rád přidávám švýcarské ingredience. Rád vařím ryby, doma dělané ravioli, spoustu věcí. Právě teď bych asi udělal foie gras a pak bych šel do nějaké ryby nebo humra.

Na druhou stranu víme, že musíš dost tvrdě trénovat, abys zůstal ve formě. Jaký je tvůj tréninkový režim?

V létě rád jezdím na kole na dlouhé projížďky, což je dobré pro mou srdeční frekvenci. Ve Formuli 1 musíte dostat svůj kardiovaskulární systém na dobrou úroveň, takže běh a cyklistika jsou dvě věci, které dělám nejčastěji. Pak přidám nějaké silové cvičení, abych posílil střed a krk - pro případ, kdybych boural. Krk musí být nejsilnější částí vašeho těla. Také si musím držet váhu co nejníže, protože v F1 je nejdůležitější zůstat co nejlehčí to jde. Není to lehká práce.

Grosjean: Budu závodit srdcem

24. listopadu 2015 v 9:53 | Katka
Romain Grosjean o víkendu v Abu Dhabi stráví poslední dny s Lotusem. Týmem, se kterým je od začátku své kariéry. Tenkrát to byl ještě Renault, kdo mu dal šanci, když v roce 2009 nahradil Nelsona Piqueta. Na nějakou dobu se sice ještě vrátil do nižších sérií, ale nakonec se vrátil zpět do Formule 1 a s kým jiným než s Lotusem?

Zažili spolu spoustu krásných, ale také krušných chvil. Teď už se ale blíží konec. Romain odchází do Haasu, i když nevylučuje, že se do Lotusu jednou vrátí.

Mám tu pro vás rozhovor před posledním závodem sezony a jeho posledním závodem v barvách Lotusu.

Jsi francouzský Švýcar nebo švýcarský Francouz?
To záleží, kdo vyhraje - ať už je to tenis, fotbal, lyžování…

Grosjean: Haas není můj plán B

30. října 2015 v 21:46 | Katka
Přináším vám rozhovor Romaina Grosjeana pro oficiální stránky Formula1.com. Romain tu mluví o Lotusu a hlavně novém týmu Haas. Naznačuje, že by se k Renaultu mohl jednoho dne vrátit a z celého rozhovoru plyne, že Ferrari bylo dost důležité v rozhodování, i když těch věcí bylo víc. (Pozn. fotky v článků jsou z Romainovy návštěvy Haas Automation)

Jinak zítra ráno by měl být oznámen jako druhý pilot Haasu Esteban Gutierrez (už si brousím zuby, jak se do něj pustím, protože o něm nemám zrovna nejlepší mínění).


Romaine, v roce 2016 budeš jezdit za Haas. Řekl jsi ale také, že bys rád zůstal s Lotusem nebo jakkoliv se ten tým bude jmenovat. Jak nešťastné bylo to načasování?

Takhle jsem to nemyslel. Řekl jsem, že kdyby Renault přišel v lednu, únoru, nebo dokonce v červenci před letní pauzou, pravděpodobně bych zůstal, ale těsně před Monzou mi zavolal Guenther Steiner a Gene Haas a vysvětlili mi jejich projekt a učinili mi nabídku. Všechno to bylo velmi vzrušující a od té chvíle jsem tam chtěl jít. Není to tak, že jsem kvůli Renaultu podepsal s Haasem jako svůj plán B - tak to vůbec nebylo. Myslel jsem si: ´To by mohlo být zajímavé. ´ Jednoho večera jsem se sešel s Genem a Guentherem, podali jsme si ruce a dohodli jsme se.

Nebyla by to ale perfektní shoda? Renault se vrátí a závodí s francouzským pilotem?

Ano, znělo by to dobře. A ano, je to trošku nešťastné, jak to vypadá - být francouzským jezdcem v Renaultu. Ale to, že jdu do Haasu neznamená, že se jednoho dne nemůžu vrátit zpět - za tři nebo čtyři roky. Renault ví, že potřebují nějaký čas, aby se zlepšili. Já jsem strávil celou svou kariéru v F1 s Renaultem, takže si myslím, že by i pro ně mělo smysl pak mít jezdce, který má zkušenosti s jinými pohonnými jednotkami a týmy. Tyhle znalosti mě mohou jen posílit. F1 je vždy o tom vytěžit v daný moment to nejlepší pro svou kariéru a pro mě teď bylo nejlepší jít do Haasu a přidat do svého životopisu novou zkušenost. Gene Haas byl s Gene Haas Automation hodně úspěšný - velká společnost a světový lídr - přišli do NASCAR a vyhráli za poslední čtyři roky dva tituly. A v F1 se spojili s Ferrari - asi nejznámějším týmem v F1. A s tímto zázemím to byla velmi sexy nabídka.

Grosjean by chtěl, aby se F1 inspirovala u MotoGP

9. října 2015 v 22:12 | Katka
Možná jste na sociálních sítích viděli následující fotku, poslední dobou si zkrátka z F1 utahuje spousta lidí a bohužel někdy mají pravdu. O víkendu se kříží závody motorek i F1 a tahle fotka porovnává dění ve čtvrtek v F1 a v MotoGP. Samozřejmě v MotoGP nejsou akce během každého závodu, ale opravdu je ten přístup jiný. V Brně se jezdci projeli městem na historických mašinách, v Británii zase vyrazili do centra. Že by během víkendu vyrazili mezi lidi jezdci F1? Já si to nepamatuju. Těch akcí je opravdu minimálně.

Já tu ale nebudu mluvit o rozdílech mezi F1 a MotoGP, o to se postarají jiní. Na tohle téma se totiž rozpovídal Romain Grosjean.

"Pokud na instagramu sledujete MotoGP, můžete vidět, že závodili s malými motorkami a dělají pro fanoušky různé věci," řekl Grosjean. "Možná bychom mohli také něco takového udělat - i když je samozřejmě mnohem těžší vytvořit malé vozy F1 než malé motorky."

Romain Grosjean přestupuje do Haasu

3. října 2015 v 18:56 | Katka
Romain Grosjean bude jezdit za tým Haas. Konečně vám o tom můžu napsat. Mám z toho totiž strašně smíšené pocity.

Romain byl oznámen coby první jezdec nového týmu Haas v úterý na tiskové konferenci, kterou jste mohli sledovat živě na youtube. V té době už bylo více méně jasné, že Haas představí Grosjeana. Už s předstihem se o této tiskovce vědělo a Lotus navíc potvrdil, že Grosjean z týmu odchází. Ten zase již dříve potvrdil, že v F1 zůstává. A jelikož prakticky nikde není místo, bylo jasné, že francouzský závodník míří do Haasu.

A co k tomu řekl Romain? "To, co Gene Haas a všichni v Haas F1 Team dělají, je působivé a já jsem velmi hrdý na to, že jsem toho součástí. Formule 1 je neuvěřitelně soutěživá a jediný způsob, jak uspět, je nalézání nových cest, jak pracovat. Tohle je nová příležitost, s novým týmem, který k F1 zaujímá hodně odlišný přístup. Věřím v jejich přístup a oni věří ve mě."

Romain a Marion - Children and Cancer Charity Gala

13. září 2015 v 14:09 | Katka

Romain a Marion po Spa

24. srpna 2015 v 10:38 | Katka
Romain Grosjean včera zajel nejlepší výsledek za poslední roky a bylo krásně vidět, jakou z toho má radost. Doma ho navíc čekala manželka Marion a zasloužené šampaňské Usmívající se

Romainovo pódium ve Spa

23. srpna 2015 v 16:26 | Katka

Ze života Romaina a Marion

16. března 2015 v 10:00 | Katka
Romain Grosjean a jeho žena Marion tvoří úžasný pár. Do jejich rodiny přibyl syn Sacha a další miminko očekávají v tomto roce. Pro mě je to jednoznačně nejsympatičtější pár.

O jejich vztahu toho zatím moc nevíme, ale teď nám dovolili nahlédnout do jejich společného života. Ten se narozením syna hodně změnil. Oba byli do té doby hodně pracovně vytížení. Romain je samozřejmě pilot Formule 1 a těch povinností s tím spojených je opravdu hodně. Marion zase pracuje pro francouzskou televizi. Teď je rozpolcená mezi prací a péčí o syna. Ten je ale samozřejmě na prvním místě. "Už tak má Sacha otce, který je často pryč. Pokud by i jeho máma začala dělat to samé, tak by to pro něj bylo opravdu těžké," říká Marion.

Sacha se narodil v roce 2013 jen den po maďarském závodě. Romain přijel domů v 11 večer a ve čtyři hodiny ráno už se radoval z narození prvorozeného syna. A je nad slunce jasné, jak moc Romain svého syna miluje. Nadšeně vypráví, jak mu mění plenky, koupe ho, krmí... "Sacha je moje priorita," říká Romain a je to krásně vidět.

Rozhovor s "Fat Johnem"

1. srpna 2014 v 17:18 | Katka
Přináším vám rozhovor s Romainem Grosjeanem pro F1racing a musím říct, že je opravdu pěkný, takže doporučuju přečíst.

Kdybys stopoval a zastavil by ti Pastor Maldonado, nastoupil bys?
Romain Grosjean: Ano. Nemám problémy s jeho ježděním.

Opravdu si myslíš, že letos dostaneš celý svůj plat?
RG: Doufám, že ano. Potřebuji peníze k životu. Nemyslím si, že s tím budeme mít problémy.

Fernando Alonso může být náročným týmovým kolegou. Jakou jsi s ním měl zkušenost z roku 2009, když jsi nastupoval jako nováček?
RG: Velmi dobrou. Je mým dobrým kamarádem. Je skvělým pilotem a bylo to fajn nastupovat po jeho boku. Tehdy to bylo náročné, protože si mě tým na konci roku neponechal. Vždy to je těžké být srovnáván s tak výborným pilotem, ale já jsem tolik nezaostával. Bylo to fajn a hodně jsem se naučil.

Romain - Photoshoot

23. června 2014 v 20:10 | Katka

Poprvé s Romainem Grosjeanem

25. dubna 2014 v 20:36 | Katka
Už je to tradice. Oficiální stránka F1 formula1.com zpovídá piloty a my se tak máme šanci dozvědět spoustu zajímavých věcí. Máme tu teď novou várku rozhovorů na téma poprvé a odpovídat bude Romain Grosjean.

Kdo byl tvůj první hrdina, když jsi byl ještě dítě?
Když si vzpomenu na všechny ty, které jsem jako dítě obdivioval, myslím, že nejvíc jsem měl rád Jeana Alesiho.

Jaká je tvá první velká cena, kterou si pamatuješ?
Určitě si pamatuju, jak jsem se díval na VC San Marina v roce 1994. Jsem si jistý, že jsem sledoval závody už předtím, ale nemůžu si na ně vzpomenout.

Kolik ti bylo, když jsi se prvně rozhodl, že by ses chtěl stát jezdcem F1?
Nepamatuju si, kdy jsem se chtěl stát jezdcem F1, ale uvědomil jsem si to, že bych jím mohl být, kdybych chtěl, když mi bylo 19.

Romain na otevření obchodu TAG Heuer

9. listopadu 2013 v 12:30 | Katka
Aby nebylo Romaina málo, mám tu pro vás další fotky. Jsou z otevření nového obchodu TAG Heuer, kterého se Romain zúčastnil. Setkal se tam mimo jiné i se svým kamarádem Sebastianem Ogierem nebo známým hercem Leonardem di Capriem.


Romainův trénink

9. listopadu 2013 v 12:04 | Katka
Romain absolvoval společně s dalšími francouzskými sportovci - judistou Benoit Camparque a jezdcem MS silničních motocyklů Louisem Rossim - speciální trénink...

Romain - Abu Dhabi

31. října 2013 v 21:09 | Katka

Romain - Singapur

21. září 2013 v 19:32 | Katka

Grosjean se stal tatínkem

11. srpna 2013 v 19:09 | Katka
Je to kluk! Romain Grosjean se zpožděním oznámil narození svého prvního potomka. S manželkou Marion ho pojmenovali Sacha. Grosjean to oznámil o týden a půl později. Malý Grosjean se narodil den po závodě v Maďarsku - 29. července. Bude tedy slavit narozeniny stejný den jako Fernando Alonso.
"Děkuji za všechny vaše zprávy," napsal na twitter Grosjean. "Náš syn Sacha se narodil 29. července. Celá rodina se má dobře."

Já na tohle mimčo čekala a on si to oznámí zrovna, když odjedu pryč! :D Chtěla jsem, aby se narodilo o pár dní dřv, ale i tohle datum je pěkné a když je na Alonsa, tak se to aspoň bude pamatovat! Já bych mu přála, aby zdělil stejný úsměv po tatínkovi a dělal rodičům radost a třeba za pár let i nám!

Romain - Maďarsko

27. července 2013 v 12:33 | Katka

Romain - Německo

4. července 2013 v 21:32 | Katka

Romain - Lotus Store Londýn

26. června 2013 v 19:23 | Katka

Romain - Kanada

7. června 2013 v 13:36 | Katka

Romain a Marion - TAG Heuer /Monako/

27. května 2013 v 11:39 | Katka

Rozhovor s Romainem i o touze potkat dinosauruse

25. dubna 2013 v 13:58 | Katka
Romain odpovídal na otázky fanoušků, takže tady je krátký rozhovor:

Na jaké trati (která není v současnosti v kalendáři f1) by jsi rád jel?
To je lehké.. bylo by to Pau. Fantastický městský okruh na jihozápadě Francie, který je něco jako mix Macau a Monaca. Závodil jsem tam 6x a čtyřikrát z toho jsem vyhrál, takže je to pro mě hodně speciální.

Jaký je tvůj oblíbený dinosaurus?
Hmmm, nejsem si jistý, jestli dokážu jednoho vybrat... Rád bych ale nějakého skutečného potkal!

Jaký jiný sport kromě motorsportu tě zajímá?
Miluji tenis, judo a cyklistiku. První dva jsou opravdu dobré pro zlepšení vašich reflexů a cyklistika je skvělé kardiovaskulární cvičení. Sjezdy jsou vždy zábavné.

Romain - Bahrajn

22. dubna 2013 v 11:02 | Katka

The Finishing Line - Romain Grosjean

4. dubna 2013 v 15:28 | Katka
Sportovec, kterého nejvíce obdivuji je...
Mám hodně těch, které obdivuji: (tenista) Roger Federer, (lyžař) Dider Cuche, (jezdec rally) Sebastian Loeb a (bývalý tenista) Yannick Noah.

Nejlepší herec na světě je..
Jean Reno

Nejpamátnější předjetí v mé kariéře bylo...
Bylo to v GP2 v Barceloně v roce 2011. Předjel jsem tři auta během dvou zatáček v zatáčce 4 a 5. Dva vnějškem a jedno vnitřkem.

Moje nejoblíbenější píseň je..
Líbí se mi písničky Adele.

Nejlepší věc mimo sezonu je..
Můžete spát, jak dlouho chcete.

Naposledy jsem ztratil trpělivost...
Někdy se to stane, ano. Naposledy to bylo myslím v prosinci. Házel jsem snad vším, co jsem u sebe měl - mým telefonem, mou peněženkou...

Romain - Malajsie

22. března 2013 v 15:10 | Katka

Romain - Austrálie

16. března 2013 v 20:31 | Katka

Romain - Barcelona

1. března 2013 v 23:19 | Katka

Romain bude tatínkem

27. ledna 2013 v 17:54 | Katka
Během sezony se Romain oženil se svou přítelkyní Marion a ta teď čeká miminko, to by se mělo narodit koncem jara. Tady jsou fotky ze včerejška, kde můžete vidět, jak už se Marion zakulacuje. Takže velká gratulace! :)

Romain - ROC

16. prosince 2012 v 20:39 | Katka

Manželé Grosjeanovi

12. prosince 2012 v 19:41 | Katka

Charitativní večer s Romainem a Marion

5. prosince 2012 v 17:29 | Katka

Romain na otevření nového obchodu Tag Heuer

30. listopadu 2012 v 9:29 | Katka

Romain - Brazílie

26. listopadu 2012 v 12:33 | Katka

Romain a Marion - Vendée Globe

12. listopadu 2012 v 22:32 | Katka

Romain - photoshoot

30. října 2012 v 11:38 | Katka
Několik fotek Romaina, který dělal po závodě v Monaku rozhovor pro francouzský sportetstyle rozhovor. Bohužel neumím francouzsky a v angličtině jsem rozhovor nenašla, takže vám dám aspoň odkaz. Úplně poslední fotka je pro Tag Heuer.

Romain - Korea (2)

13. října 2012 v 19:44 | Katka

Romain - Korea

12. října 2012 v 12:09 | Katka

Romain - Singapur

21. září 2012 v 13:51 | Katka

Romain - Itálie (2)

9. září 2012 v 21:02 | Katka

Romain - Itálie

8. září 2012 v 12:54 | Katka

Grosjean dostal zákaz startu v Itálii

2. září 2012 v 21:37 | Katka
Romain Grosjean byl určen viníkem nehody krátce po startu, po kterém skončili v závodě Fernando Alonso či Lewis Hamilton. Grosjean dostal vysoký trest - pokutu 50 tisíc eur a navíc zákaz startu v italském závodě.
A jaké je odůvodnění? "Komisaři považují tento incident jako extrémně závažné porušení pravidel, které mohlo ostatním způsobit potenciální zranění. (Incident) vyřadil ze závodu vedoucí jezdce šampionátu."
Sám Grosjean po závodě řekl, že neví co přesně se stalo a dodal: "Hlavní ale je, že jsou všichni v pořádku. To je pro mě to nejdůležitější."
Alonso na tom byl možná nejhůř. Grosjeanova formule ho minula jen o kousek a navíc se mu podstatně snížil náskok na čele šampionátu. "Na Grosjeana se nezlobím, určitě to neudělal schválně, já jsem byl jednoduše v nesprávný čas na nesprávném místě."
V Monze tak bude pravděpodobně startovat rezervní jezdec Lotusu a tím v současnosti je Jerome d´Ambrosio.

The Inside Line - Romain Grosjean

10. srpna 2012 v 18:42 | Katka
Kvůli čemu v noci nespíte?
Jsem velmi dobrý spáč. V noci se moc často neprobouzím.

Kdybyste mohl ze svého života dostat navždy pryč jednu věc, co by to bylo?
Pokrytectví.

Jaká byla vaše nejcennější životní lekce?
Stále se učíte. Nedávno měl můj kamarád těžkou nehodu na testech Le Mans. Zlomil si záda a vypadalo to, že už nebude moc nikdy chodit. Po asi jednom a půl měsíci už znovu chodil. Jeho pohled na žiovt se úplně změnil a on je teď vděčný za každý jeden krok co udělá. Takže si myslím, že troška pokory by nám všem neuškodila.

Co obdivujete?
Lidi, kteří ze sebe vydají 100 % za každé situace.

Romain - Silverstone

6. července 2012 v 12:00 | Kat

Fotky z Romainovi svatby

5. července 2012 v 16:07 | Kat

Romain se včera oženil!

28. června 2012 v 16:30 | Kat

Romain - Valencie

22. června 2012 v 9:27 | Kat

Romain - Kanada

11. června 2012 v 11:21 | Kat

Romain - Bahrajn (3)

22. dubna 2012 v 20:05 | Kat
Dneska tu bude jenom Romča. Nemám čas tak sem dám jeho. Je to jeho vůbec první podium ve F1 a jel skvěle. Navíc je taky krásný pohled na podium, když tam stojí on. Já bych ho na bedně chtěla vidět už pořád, on je prostě úžasný :D

Romain Grosjean - F1 Grand Prix of Bahrain
 
 

Reklama