Sebastian Vettel

Dopis pro Vettela

31. října 2016 v 17:39 | Katka
Milý Sebastiane,


není to tak dávno, co jsi vyhrál čtvrtý titul mistra světa. Byla to velká sláva a ty jsi byl na vrcholu. Hodně se toho od té doby změnilo. Mercedes začal dominovat a Ferrari, kam jsi přestoupil, je najednou v ústraní. Změnil jsi se i ty? Fanoušci týmu z Maranella si myslí, že ano a to k dobrému. Já myslím, že jsi pořád stejný.


Přemýšlím, jestli jsi mě o tomto víkendu zklamal. Ale neměla jsem o tobě nikdy dobré mínění, takže mohl jsi mě vlastně zklamat? Spíš jsi u mě klesl ještě víc.

Nejsem jako Hamilton, říká o svém osobním životě Vettel

13. října 2015 v 10:30 | Katka
Sebastian Vettel je jedním z jezdců, o jehož soukromí toho zrovna dvakrát moc nevíme. Vlastně bych řekla, že toho o něm víme asi úplně nejméně.

Se svou přítelkyní Hannou je už od školy a nedávno se jim narodila druhá dcerka. Že by se pochlubil fotkou? To rozhodně ne. Vettel není na žádné sociální síti a měnit to nehodlá. Zatímco tak Romain Grosjean sdílí nožičky a ručičky svých synků, Kimiho přítelkyně Minttu sdílí fotky svého synka poměrně často a Felipeho syn je od malička hvězdou paddocku, u Vettela můžeme být rádi, že vůbec víme, že dcery má.

Poprvé se Sebastianem Vettelem

16. května 2014 v 21:11 | Katka
Kdo byl tvůj první hrdina, když jsi byl ještě dítě?
Michael Schumacher, bez debat.

Jaká je tvá první velká cena, kterou si pamatuješ?
V roce 1993 mě vzal táta prvně na trénink v Hockenheimringu, kde se konala VC Německa.

Kolik ti bylo, když jsi se prvně rozhodl, že by ses chtěl stát jezdcem F1?
Samozřejmě jsem o tom snil už jako dítě, ale když jsem vyrůstal a začal jezdit v jednosedadlových vozech, tak už to nevypadalo jen jako sen, začínalo se to stávat realitou.

Kdy jsi měl v závodním voze svou první velkou nehodu?
V motokárách když mi bylo sedm. Pak už jsem měl jen velkou nehodu v roce 2006, když jsem byl ve Světové sérii Renault ve Spa.

Vettel bude otcem

10. prosince 2013 v 18:56 | Katka
Sebastian Vettel se stane otcem. Jeho přítelkyně Hanna Prater je těhotná. Zprávu potvrdila Vettelova mluvčí. "Ano, je to pravda," přiznala.

A vyjádřil se i sám nastávající tatínek. "Samozřejmě, že jsme šťastní a chceme si to užít v klidu."

Patří Vettel k velikánům F1?

14. října 2013 v 21:32 | Katka
Sebastian Vettel míří za svým čtvrtým titulem mistra světa. Prakticky už je hotovo, ale teoretické šance má ještě Fernando Alonso. Moc jezdců se takovým úspěchem jako Vettel chlubit nemůže. Je nejlepším ze všech? Patří k těm nejlepším? Na tuto otázku odpovídalo několik osobností Formule 1.

David Coulthard: "Sebastian je skvělý jezdec ve skvělém voze, Fernando Alonso je skvělý jezdec v ne tak dobrém voze a Lewis Hamilton je skvělý jezdec v občas skvělém voze. Tato debata je nekonečná. Faktem je, že Sebastian našel způsob, jak dostat z jeho vozu to nejlepší. A pro ty, kdo říkají, že je to jen o autě, rád bych připomenul jeho vítězství v Toro Rosso, bývalém Minardi, na mokré dráze v Monze 2008. Je skvělý a o tom není sporu."

Stirling Moss: "Je pořád o tolik vpředu, v každém závodě, na jakémkoliv okruhu, za každých podmínek. Jede si prostě svou vlastní ligu jako Fangio. Jako byl Senna. S tím, co Sebastian udělal v Malajsii, nemám problém. Je to závodník, co je na tom špatného? Buď jste závodník nebo řidič a to je velký rozdíl. Jezdce najdete snadno, ale závodníky nikoliv."

Nico Rosberg: "Jeden z velikánů? Nevím. Nechci ho nyní srovnávat s těmi největšími. Vidím ho jako soupeře, jako skvělého pilota, který odvádí fantastickou práci a zaslouží si své výsledky, ale má také skvělý tým a vůz. Určitě by pomohlo jeho vnímání pokud by měl - a to nic proti Markovi (Webberovi), který je fantastický řidič a skvělá osobnost - vedle sebe jezdce Fernandova kalibru."

Bučím, bučíš, bučíme

28. září 2013 v 22:05 | Katka
V poslední době je velké téma bučení na Vettela. Tak k tomu teď taky něco napíšu. Předem však říkám, že to je pohled někoho, kdo Vettela fakt nemá rád.

Bučení ve sportu je a bude. Vždycky se najde nějaká černá ovce, na kterou se bučí a nejen ve Formuli 1. Při tenisu se bučí, když se začne hráč hádat s rozhodčím, rozmlátí raketu nebo udělá něco nepěkného a to se bučí a píská třeba celý turnaj, než hráč neskončí. Když se nedaří nějakému mužstvu, rovněž se bučí. Pěknou dávku bučení si také kdysi vyslechl Fernando Alonso. Nyní převzal pomyslnou štafetu Sebastian Vettel.

Hodně se mluví o tom, že se bučí kvůli jeho dominanci. OK, ale proč nikdo nebučel v roce 2011, kdy ta dominance byla ještě výraznější? Dobře, už vládne čtyři roky (vlastně čtyři a půl, pamatujme na konec sezony 2009), ale tenkrát to lidi také štvalo a nebučel na něj nikdo. Já si osobně myslím, že je to více faktorů.

Jak lidé vnímají Vettela? A teď nemyslím jeho fanoušky (pro ty je to samozřejmě nádherňoučký úžasňoučký Sebíček Líbající). Většinou ho kritizují, protože na všechny to působí, že pro něj udělá Red Bull první poslední a Mark je ten chudák, který je kvůli tomu odstrkován. Já si určitě nemyslím, že Red Bull chodí k Markově formuli a v noci mu tam sabotuje vůz, aby náhodou neporazil jejich miláčka. Na druhou stranu si ale nemyslím, že mají stejné podmínky. Je jasné, že když přinesou nějakou novinku, první ji dostane Vettel. To je přeci přirozené. O tom, že je i tým na straně Vettela, také nemůže být sporu. Vždy jsou za ním, ať udělá cokoliv. Stačí si vzpomenout na tu srážku s Webberem v roce 2010, kdy všichni mimo Red Bull z nehody vinili Vettela, jen tým se postavil proti Webberovi. Takže i v tomto přístupu si myslím, že stejné podmínky opravdu nemají.

Sebastian Vettel - Pepe Jeans

31. července 2013 v 16:58 | Katka

Vettel prodloužil s Red Bullem

11. června 2013 v 19:41 | Katka
Tak Vettel se zatím do jiného týmu nechystá. Dnes prodloužil s týmem Red Bull o další sezonu. Bude tam tedy až do konce roku 2015. Mluvilo se o tom, že by o něj měl mít zájem tým Ferrari a že i sám Vettel by tam mohl chtít jít. Sám Vettel nedávno řekl, že možná jednou tým změnit chtít bude a také nevyloučil, že ve Formuli 1 za pár let skončí. Teď už je jasné, že do sezony 2015 to nebude..

Vettel by mohl odejít z Red Bullu nebo i z F1

3. června 2013 v 12:47 | Katka
Sebastian Vettel přiznal, že by mohl v F1 během pár let skončit nebo vyměnit tým. Když člověk neustále vyhrává, je jasné, že v určité chvíli začne hledat novou výzvu. Dříve by nás možná nenapadlo, že Hamilton odejde z McLarenu, týmu, který pro něj dělal první poslední. Před sezonou odešel do Mercedesu. Podobně na tom může být i Vettel. Letos má nastartováno na další titul, jenže za rok se mění pravidla a nikdo neví, jak to bude vypadat. Klidně je tak možné, že Red Bull přijde o svou neporazitelnost a Vettel tak bude chtít změnit místo. Často se mluví o Ferrari, jenže umíte si ho představit v jednom týmu s Alonsem? Pak by to tedy mohl být Lotus či McLaren. (Mimochodem Minardi přišel s tím, že by se nedivil, kdyby se do McLarenu vrátil Kimi.) Takže uvidíme, co s Vettelem za pár let bude.

Vettel: "Možná za pět let už jezdit nebudu, protože mě to unaví. Možná budu za pět let v jiném týmu kvůli nové výzvě. Každý se v průběhu let vyvíjí a priority se mění. V současnosti se cítím velmi pohodlně a neumím si představit, že bych v určité fázi šel jinam. Auto je rychlé a tým dobrý. Momentálně nevidím důvod, proč odejít, ale to neznamená, že tu zůstanu navždy."

Vettel - Hamburg

31. května 2013 v 9:57 | Katka

Vettel - Soči

22. dubna 2013 v 20:42 | Katka
Sebastian Vettel se byl s Davidem Coulthardem podívat v Soči, jak to vypadá s okruhem.

The Finishing Line - Sebastian Vettel

28. března 2013 v 20:58 | Katka
Sportovec, kterého nejvíce obdivuji je...
Michael Schumacher, jelikož ho znám nejlépe. Také by to mohl být Michael Jordan, ale jeho jsem nikdy nepotkal, takže se budu držet toho, co znám.

Nejlepší herec na světě je..
John Travolta.

Nejpamátnější předjetí v mé kariéře bylo...
Bylo jich více, některé z dřívějška, některé nedávné...

Moje nejoblíbenější píseň je..
To záleží na náladě. Pokud mám opravdu vybrat jen jednu, pak je to Back in Black.

Nejlepší věc mimo sezonu je..
Být doma.

Nejhorší účes, který jsem kdy měl, byl..
Můj krátký sestřih ze začátku roku 2007!

Vettel - Austrálie

16. března 2013 v 10:32 | Katka

Vettel: Nejsme roboti

19. února 2013 v 20:50 | Katka
Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen jsou známí svou upřímností a nekonvenčním chováním. A právě proto si tak dobře rozumí, myslí si Vettel. "Mám ho opravdu moc rád," říká trojnásobný mistr světa. "Pokud ho něco nezajímá, pak se tím netají. Oceňuji také, že je stejný v soukromém životě, i když to může někomu jinému přijít divné."
Oba dva měli loni problémy, poté co na podiu mluvili sprostě. Räikkönen řekl slovo "shit" a Vettel "fuck up." "Nevidím v tom žádný problém. Nejsme roboti, sport je o emocích. Na jedné straně nás obviňují, že nemáme charakter, ale pak když takhle někdo mluví, pije pivo nebo kouří, tak je to hned špatně."

Sebastian - Jerez

6. února 2013 v 17:58 | Katka

Seb - Indie

25. října 2012 v 19:00 | Katka

Seb - Itálie

6. září 2012 v 21:59 | Katka

Vettelův konec ve VC Valencie

24. června 2012 v 18:24 | Kat
Věřím, že se tu najdou tací, kdo to video dokáží ocenit :D Loni vyhrával co se dalo, tak jsme podobné momenty neviděli. Tak snad fanynky Vettela odpustí, když si taky jednou užijeme tyhle momenty místo toho jeho prstu ;)

Sebastian Vettel u Davida Lettermana

12. června 2012 v 17:55 | Kat
Je to taková show jako u nás s Krausem a je tomu docela dobře rozumět, takže pokud umíte anglicky, tak si to poslechněte a pokud ne, tak se můžete aspoň kouknout, jak Seb jako malý jezdil na motokáře.

Vettel - New Jersey

12. června 2012 v 10:00 | Kat

Vettel - Kanada

9. června 2012 v 18:47 | Kat

Seb - photoshoot

5. června 2012 v 9:29 | Kat

Vettel na návštěvě Renaultu

4. dubna 2012 v 14:21 | Kat

Vettel v Paříži převzal sportovní ocenění

3. dubna 2012 v 19:44 | Kat

Karthikeyan je idiot, řekl Vettel a ukázal mu vztyčený prostředníček

26. března 2012 v 14:10 | Kat
Včera to byl pro spoustu jezdců velmi těžký závod. Poprvé se v závodu ukázali jezdci HRT a hned kolem toho byl pořádný humbuk. Po kontaktu s Karthikeyanem přišli o šanci na body první dva jezdci minulé velké ceny. Zatímco Button vzal chybu na sebe, obhájce titulu Vettel vinil Inda. Co se vlastně stalo? Pár kol před cílem předjížděl Vettel indického pilota o kolo a po kontaktu s ním musel do boxů a vrátil se mimo bodovanou desítku. Krátce po kontaktu ukázal Vettel Karthikeyanovi zdvyžený prostředníček...

The Inside Line - Sebastian Vettel

22. března 2012 v 17:27 | Kat
I letos budou s jezdci zajímavé rozhovory, kde se dozvíte spoustu zajímavostí. Začíná se Vettelem a já jen doufám, že už se konečně dočkám rozhovoru s Alonsem.

Hanna a Seb na fotbale v Barceloně

20. února 2012 v 9:17 | Kat

Vettelovo představení v Abú Zabí

13. listopadu 2011 v 16:42 | Kat
Je tam i nadšený výraz Hornera.

Za jakých okolností bude brát Vettel titul už v Singapuru?

13. září 2011 v 18:31 | Kat
Jak asi víte, Vettel může slavit titul už v Singapuru. Co se ale musí stát, aby se tak stalo?

- musí skončit na podium, aby měl šanci získat titul už v Singapuru, pokud skončí hůř jak třetí, pak se souboj přesune do Japonska
- pokud vyhraje, musí skončit Alonso čtvrtý nebo horší a Button s Webberem třetí a horší
- pokud bude druhý, Alonso musí být osmý nebo horší, Button s Webberem pátý a horší a Hamilton nesmí vyhrát
- pokud dojede na třetím místě, Alonso musí být devátý či horší, Button s Webberem nejlépe sedmí a Hamilton nesmí být první či druhý

Vettel se podílel na designu vozu Infiniti

30. srpna 2011 v 17:27 | Kat
Vítěz VC Belgie Sebastian Vettel pomohl s designem vozu Infiniti, který bude příští měsíc představen ve Franfurktu. Loni se automobilka stala hlavním sponzorem Red Bullu a Vettel se tak stal tváří značky.
"Je velmi dobrý designer," tvrdí o něm šéf designer Infiniti Shiro Nakamura. "Vždy myslí na zákazníka." Podrobnosti o tom, jak vlastně auto vypadá, zatím nejsou známé. Vettel se setkal s Nakamurou a trval na tom, že předváděcí model musí být bílý. Očekává se, že by ve voze měly být prvky z F1, až na volant, ten bude podle Vettela až příliš normální.

Vettel na dovolené

20. srpna 2011 v 16:30 | Kat
Sebastian Vettel strávil tento týden dovolenou u chorvatského pobřeží jako host samotného Bernieho Ecclestona. Vettel si užíval vodního lyžování blízko ostrova Solta. Bylo to blízko Ecclestonovi jachty Petara, pojmenované po jeho dvou dcerách. Vettela vyfotil jeden turista, který však vůbec netušil koho to vlastně fotí. "Neměl jsem ani ponětí, koho to fotím, jen jsem zkoušel novou zrcadlovku."

Sebastian Vettel: Urlaub auf der Ecclestone-Yacht

Sebastian - Německo (2)

23. července 2011 v 18:07 | Kat
Chudáček byl až třetí :-(

Sebastian - Německo

21. července 2011 v 19:21 | Kat
Sebastian Vettel Sebastian Vettel of Germany and Red Bull Racing is seen in the paddock during previews to the German Formula One Grand Prix at the Nurburgring on July 21, 2011 in Nurburg, Germany.

Vettel o vztahu s Webberem

20. července 2011 v 17:33 | Kat
Sebastian Vettel trvá na tom, že jeho vtah s Markem Webberem je špatně pochopen. O tom, že si nejsou moc blízcí se mluví už dlouho a tím, že Webber neuposlechl týmový rozkaz a pokoušel se dostat před Vettela, to vlastě vše potvrdil. "Konečně mě nezajímá, kdo je můj týmový kolega, důležité je jestli je on nebo ona upřímná a jestli se navzájem respektujeme. Hodně lidí špatně pochopilo vztah mezi Markem a mnou. I když nejsme nejlepší přátelé, návzájem se respektujeme."
Šéf RB Horner nedávno odmítl připojení Hamiltona k týmu, protože by to mohlo narušit harmonii v RB. "Týmová harmonie je velmi důležitá," myslí si i Vettel. "Ale vy také potřebujete dva jezdce, kteří na sebe tlačí a neustále hledají limity."

Vettel: Bernie řekl, že jsem hrozný smolař

11. července 2011 v 11:17 | Kat
Rozhovor se Sebastianem Vettelem po druhém místě v Silverstone.

Vettel: Některé lidi můj ukazováček uráží

8. července 2011 v 12:12 | Kat
Seb o svém slavném gestu: "Nikdy nebylo mým záměrem udělat z něj svou ochrannou značku. Měl jsem zkrátka takovou radost, protože jsme vždy byli 17., 15., 10. nebo sedmí, když se [u Toro Rosso] zadařilo. Nemá žádný hlubší význam. Dělám to po kvalifikaci, ale neznamená to, že budu první i v závodě. Je to legrační, od některých lidí slýchávám něco, jako by je to uráželo. Žel vždy se najdou lidé, kteří budou uraženi tím, co děláte, ale tak už to zkrátka chodí."

Seb na Wimbledonu (zápas Nadal-Murray)

2. července 2011 v 13:24 | Kat

Vettelova nehoda

6. května 2011 v 17:51 | Kat
Seb dneska v prvním tréninku boural a dost si poškodil auto, takže do druhého ani nenastoupil. "Určitě to není optimální, ale už to nezměníme," řekl Vettel, který si pořídil novou helmu s Fatiminy oči, které prý nosí štěstí. No moc mu štěstí nepřinesly, takže kdoví, co se s nimi stane... Tady jsou fotky z nehody.

Seb - Turecko

5. května 2011 v 18:18 | Kat

Vettel: Ještě to nic neznamená

12. dubna 2011 v 21:12 | Kat
Rozhovor se Sebastianem Vettelem.

Na Vettela se do Austrálie přijel podívat tatínek

28. března 2011 v 18:15 | Kat
Rozhovor se Sebastianem Vettelem.

Zvrhlá Kylie bude bojovat o titul

25. března 2011 v 21:16 | Kat
Německý pilot Sebastian Vettel je známý svou zálibou dávat svým vozům jména. Julie, Kate nebo třeba hříšná sestra Kate. A samozřejmě i letos bude mít Vettelovo auto dívčí jméno - Kinky Kylie, nebo-li zvrhlá Kylie...

Seb - Austrálie

23. března 2011 v 17:21 | Kat

Vettel: První závod bude velmi zajímavý

15. března 2011 v 10:19 | Kat
Rozhovor se Sebastianem Vettelem.

Vettel: Ferrari by byla má první volba

4. března 2011 v 15:13 | Kat
"Ptali se mě na to, co bych udělal, pokud bych z nějakého důvodu nemohl letos jezdit v Red Bullu," říká Vettel. "Tak jsem odpověděl, že bych Fernandovi nebo Felipemu nabídl pěknou dovolenou, aby mi nechali své auto. Vypadá to tak, že Ferrari bude mít v této sezoně nejsilnější auto a byla by to moje první volba. Ale vypadá to, že ne každý pochopil můj humor. Je jasné, že Ferrari a Mercedes jsou značky s tradicí. Mohlo by být dráždivé stát se součástí této historie. Středobodem zájmu je však výkon auta momentálně se v Red Bullu cítím velmi dobře."

Vettel hodnotí konkurenci

26. února 2011 v 15:38 | Kat
Kdo bude jeho největším konkurentem? "Alonso samozřejmě a Hamilton je bez debat jedním z nejlepších jezdců," říká Vettel. "Massa neměl dobrou sezonu, ale nikdo ho nesmí podceňovat. Není to dlouho co byl opravdu silný. A díky své historii nesmíme odepisovat ani Schumachera. Myslím, že nikdo z nich nezapoměl jezdit a Nico Rosberg nám také ukázal svou sílu. Pokud je dostatečně dobré naše auto, Mark se také znovu zapojí do boje o titul."

Jak Vettel záviděl Čechovi....

26. února 2011 v 15:27 | Kat
Tak jsem tak brouzdala na internetu a našla jsem článek na Aha, o tom jak kdysi nynější mistr světa záviděl českému jezdci vítězství.

Seb - Barcelona

19. února 2011 v 15:23 | Kat

Seb

18. února 2011 v 20:05 | Kat
Seb

Vettel: Nikdy nesmíme podlehnout ostatním, ať je to kdokoli

2. února 2011 v 18:05 | Kat
Rozhovor se Sebastianem Vettelem.

 
 

Reklama