Šéfové, bývalí jezdci a další lidi z F1

Dvojrohovor otců Verstappena a Sainze (2/2)

4. prosince 2015 v 9:53 | Katka
Kolik rad a tréninku dáváte svým synům?

Verstappen: Stále méně a méně. Oba chápou, co mají dělat a co je důležité. Oba jsou v týmu dobře zabydlení. A za sebe musím říct, že jsem s Maxem nikdy nešel co se vozu týče do detailů - on to ví zkrátka lépe.

Sainz: Myslím, že Max a Carlos mají štěstí, že Toro Rosso je tým, kde se můžou učit a je požehnání, že jsou tam ve stejný čas a hodně na sebe mohou tlačit. Pokud je druhý jezdec hodně rychlý, tak bys radši neměl odpočívat, ale dívat se i na nejmenší detaily a zůstat velmi soustředěný. Jsou v procesu učení. Max měl opravdu dobrou sezonu a dobrou ji měl i Carlos. Myslím, že se nestává tak často, že si tým vezme dva nováčky a nemá jezdce, který by byl měřítkem - za svou kuráž byli ale odměněni.


Dvojrohovor otců Verstappena a Sainze (1/2)

3. prosince 2015 v 16:12 | Katka
Jezdci Toro Rosso již od svého oznámení budili rozruch. Oba mají otce, kteří jsou ve světě motorsportu známí a tak se čekalo, jak si v porovnání s nimi povedou.

Jejich otcové odpověděli ve dvojrozhovoru pro Formula1.com na spoustu dotazů. Rozhovor je opravdu dlouhý, tak ho rozdělím na dvě části (druhá tu bude zítra). Věřím, že se vám bude líbit, protože je to pěkné počtení.


Jak byste ohodnotili debutovou sezonu svých synů?

Jos Verstappen: Musím říct, že Max odvedl neuvěřitelnou práci. Všichni víme, že start ve Formuli 1 je zatraceně těžký. Měli jsme štěstí, že jsme startovali s Toro Rosso, protože postavili dobré auto, které mu dalo opravdovou příležitost. Mám z toho radost.

Carlos Sainz: Také ji hodnotím velmi pozitivně. Kromě všech drobných zádrhelů to byla pozitivní sezona. První rok je vlastně velmi prudká učící se zatáčka. Lidé vám můžou dávat rady a vy je můžete pozorně poslouchat, ale všem těm věcem porozumíte, až když přijedete a vidíte je vy sami. Carlos musel čelit několika mechanickým problémům, takže jeho sezona asi nebyla tak snadná, ale já jsem šťastný.

Briatore předvídá náskok Mercedesu a vítá rivalitu v MotoGP

24. listopadu 2015 v 14:39 | Katka
Pokud můj blog sledujete delší dobu, tak jistě dobře víte, jak mám ráda Flavia Briatoreho. Co řekne, to je pro mě svaté. Dobře, přeháním, ale jestli mě zajímá něčí názor, jestli se na nějaký názor vždy těším, pak je to ten Flavia Briatoreho a Jacquese Villeneuva. Oba si neberou servítky a řeknou, co mají na jazyku. Samozřejmě se to vždy někomu nelíbí a já ani neříkám, že vždy souhlasím na 100 %, ale jejich názory jsou většinou zajímavé - alespoň pro mě.

Mám tu pro vás tedy komentář Flavia k letošní a příští sezoně.

Podle bývalého šéfa Renaultu budou mít soupeři Mercedesu hodně práce, aby tento tým porazily. Ferrari si sice věří, že by Mercedesu mohly konkurovat, Flavio však pochybuje. "Myslím, že náskok Mercedesu je pořád značný. Jsou pořád velkými favority."

"Mají také Hamiltona, který je nyní velmi silný, je více spolehlivý a nic mu neunikne. Musíme si ale počkat do prvního závodu," dodal Briatore.

Arrivabene: F1 se má od MotoGP co učit

2. června 2015 v 11:32 | Katka
Jak jsem tu už kolikrát psala, tak jsem velká fanynka závodů silničních motocyklů. Formule 1 na tom není zrovna nejlépe, stejně tak MotoGP má své problémy. Nicméně podle mě se toho může F1 od MotoGP hodně naučit a stejný názor zastává i šéf Ferrari Maurizio Arrivabene.

Arrivabene se byl o víkendu podívat na závody v italském Mugellu, mimochodem skvělé závody, a přivezl si odtamtud spoustu postřehů.

"Věřím, že tato kategorie toho má Formuli 1 hodně co učit," svěřil se Arrivabene italským médiím.

"Pokud tady hodíte kamenem do ochozů, tak netrefíte zem, protože je tu tak strašně lidí," pokračuje nový šéf Ferrari.


Richard Branson jako letuška

12. května 2013 v 12:48 | Katka
Sir Richard Branson se v roce 2010 vsadil s Tony Fernandesem. Ten, jehož tým prohraje, si bude muset zahrát na letušku. Prohrál Virgin, dnešní Marussia, Richarda Bransona. Teď se můžete kouknout, jak mu to jako letušce slušelo.. :D

Briatore: Vettel je v Red Bullu šéfem

26. března 2013 v 19:16 | Katka
Flavio Briatore si myslí, že rozhodnutí Vettela může stát tým šampionát. "Myslím, že už tam není žádný vztah," řekl bývalý šéf týmu Renault. "Mezi jezdci Red Bullu byl už předtím velmi formální vztah, to bylo loni jasné. Teď Vettel říká, že Markovi pomůže, ale Mark nepotřebuje žádnou pomoc. Měl vyhrát závod a je možné, že Vettel vyhraje všechny ostatní závody. Nemyslím, že ten vztah může být pevný. Oba jsou to profesionálové, budou chtít vyhrávat závody a tak dál, ale je nemyslitelné, že Mark by mohl v budoucnu Vettelovi pomoc a nemyslím si, že Vettel pomůže Markovi. Takže tu máme v jednom týmu dva nepřátelé a to bude snad výhoda Ferrari."
Na otázku, zda očekává, že na konci sezony Webber nebo Vettel opustí Red Bull, odpověděl: "Určitě. Už loni tam byly problémy."

Maria: Když jsem se na sebe první den podívala do zrcadla, byla jsem zděšena

10. října 2012 v 12:44 | Katka
Maria de Villota testovala vůz Marussie, kde byla testavací pilotkou. Jenže ošklivě havarovala a přišla o oko, teď poprvé od nehody promluvila.
"Všechno si pamatuji - dokonce i okamžik nárazu. Když jsem se probudila, všichni byli kolem mě a nevěděli, jestli a jak budu mluvit. Začala jsem anglicky, protože jsem si myslela, že jsem na kontrole FIA a že sestřička je trenérem. Pak mi otec řekl: 'Prosím, Mario, mluv španělsky, protože tvoje matka polovině věcí nerozumí.' V tu chvíli jsem si začala vše uvědomovat: co se stalo, kde a proč jsem."

Bernie se po třetí oženil

26. srpna 2012 v 15:53 | Katka
Bernie se tajně oženil na své lyžarské chatě ve Švýcarsku. Pro Ecclestonea je to již třetí svatba. Jeho vyvolenou se stala Fabiana, která je o 46 let mladší a o několik centimetrů vyšší než Bernie. Bernieho dcery se svatby neúčastnily.

Maria přišla o oko

4. července 2012 v 17:42 | Kat
Bohužel F1 není jen o hezkých věcech a jednu z těch špatných vám teď bohužel musím napsat. Maria de Villota, testovací pilotka Marussie, včera při testech nabourala do nákladové plošiny kamiónu a vážně si poranila hlavu. Maria je v nemocnici a je stále v kritickém, ale stabilizovaném stavu. Šéf týmu Booth dnes sdělil, že Maria přišla o pravé oko...

Stuck o Vettelovi: Místo kritizování, by měl popracovat na svém chování

26. června 2012 v 18:39 | Kat
Vypadalo to na jasnou výhru Vettela, pak však na trať vyjel safety-car a po chvíli Vettel skončil své učinkování ve VC Evropy pro poruchu alternátoru. Po závodě byl Vettel hodně naštvaný, řekl, že to bylo na ho*** a také řekl, že výjezd safety-caru byl zbytečný a jeho cílem bylo jen smazat náskok, který si vytvořil. Podobně pak mluvil i jeho tým. "Vettel se neukázal jako jezdec zvládající prohry," řekl bývalý jezdec Hans-Joachim Stuck. "Nemyslím si, že pomalá jízda za SC mohla být příčinou vypadnutí, protože to by potom vypadlo i dalších 22 aut. Muselo jíst o jinou chybu. Pokud se při takové jízdě monosst RB přehřeje, tak je špatně postavený. Auta to musí zvládat i při jiných teplotách. Je nutné říct, že na trati byly celkem jednoznačně odpadové součástky. Existovalo velké nebezpečí, že z toho ostatní dostanou defekt a tak bylo dané rozhodnutí oprávněné. Dřív než začne pan Vettel kritizovat vedení závodu, měl by radši popracovat na vlastním chování. Nemůže jen tak házet obvinění. Je to nesportovní chování vůči kolegům a veřejnosti."

Stewart a Klien: Alonso je nejlepší

18. května 2012 v 8:53 | Kat
"Momentálně máme nejlepší generaci jezdců, jakou jsme tu za poslední roky měli," tvrdí Jackie Stewart. "Každý mluví o Vettelovi, který je skvělým jezdcem a pochopitelně i o Hamiltonovi, ale je tu i Button, Schumacher, Kimi - všechno to jsou šampioni. A jsou tu i další jako Webber, který má také kvality potřebné pro vítězství. Přichází mladí jezdci a mnozí z nich jsou velmi velmi dobře, ale pravda je taková, že Alonso je fantastický." Alonso získal dva tituly v letech 2005-2006, od té doby už titul nezískal a Stewart ví proč. "Vysvětlení je jednoduché, neměl štěstí a nedostal nejlepší auto. Ani teď nemá dobrý monopost, ale za tokových okolností ještě víc vyniknou jeho kvality."
V podobném duchu mluví i bývalý pilot Christian Klien. "Tahle sezona je velmi otevřená, ale Fernando Alonso z mého pohledu vyniká. Nemá dostatečně dobré auto, ale dokáže využít každou malou příležitost. Je nejkompletnějším jezdcem, který dostane ze svého balíku maximum."

Briatore: Alonso může vyhrát titul

31. ledna 2012 v 17:16 | Kat
"Red Bull má velkou výhodu a poslední dva měsíce tiše pracovali," říká Flavio Briatore, který získal s Fernandem Alonsem i Michaelem Schumacherem dva mistrovské tituly. "Ferrari za nimi vidím tak dvě-tři desetinky. Pokud by tak bylo v prvním závodě, tak Alonso může vyhrát titul. Minulá sezona byla zklamáním, když se Massa vracel po incidentu a vždy si vedl dobře. Ale druhý jezdec musí být v souladu s Fernandem a týmem a být přínosem. Španěl musí dostat auto konkurenceschopné jak jen to jde. Šampionát vyhraje jeden jezdec, takže se tým musí soustředit na jediného pilota."

Watson: Největším nebezpečím pro Vettela bude Alonso

28. ledna 2012 v 14:42 | Kat
"Mají dva dobré piloty a v podobě Alonsa dokonce vyjímečně dobrého, který je tažnou silou Ferrari," řekl bývalý pilot F1 Watson o Ferrari. "Alonso je pilotem, který může získat i další titul. Pokud na to dostane přiležitost a vhodné auto, tak bude největším nebezpečím pro Sebastiana Vettela. Přesto všechno je v rukou Ferrari, zda dají Alonsovi a Itálii takové auto, s který by dokázal bojovat s Red Bullem a McLarenem. Bude to o lidech, kterých zaměstnávají. V osobě Pata Frye mají velmi zkušeného technika z McLarenu, který do týmu přišel ještě v minulém roce. Určitě se pokusí o to, aby zabezpečil aerodynamické a technické výhody a personál bude motivovat tak, jako během posledních šesti měsících.

DC, Horner a Bernie na horách v Rakousku

23. ledna 2012 v 11:07 | Kat

Hill: Skutečná síle jezdce se ukáže až přestane vyhrávat

4. prosince 2011 v 17:45 | Kat
Damon Hill o Vettelovi: "Je skutečně velmi, velmi dobrým a neobyčejným závodníkem. Je mladý a ve správný čas na správném místě. Pokud se přes zimu něco zásadního nepřihodí, jen těžko si dovedu představit, že by někdo Vettela porazil. McLaren se samozřejmě nevzdává. Zlepšuje se postupnými kroky a vyvíjí tlak, ale Red Bull zůstává nejvýše. Skutečná síla jezdce se ukáže až v takových situacích, kdy se neustále pohybuje na vrcholu, ale pak najednou přestane vyhrávat. To je ta pravá výzva. Teprve pak se potvrdí, zda je jezdec schopen podávat dál špičkové výkony a udržet si svoji motivaci. V případě Kimiho Räikkönena došlo k situaci, že jezdec motivaci ztratil. Zvykl si na výhry, které se najednou nedostavovaly."

Briatore nevěří, že Ferrari v příští sezoně bude bojovat o titul

1. listopadu 2011 v 18:00 | Kat
Bývalý šéf týmu Renault Flavio Briatore se obává, že i v příští sezoně bude pokračovat nadvláda Sebastiana Vettela a Red Bullu. "Od té doby co ho Webber absolutně nedokáže dostat pod tlak, tak je to trochu nudné," přiznává Briatore. Podle něj Vettel vyhrává hlavně kvůli schopnosti zacházet s pneumatikami. "Dokáže z nich vytěžit maximální výkon, ale Mark ne. Nemůžu se dočkat okamžiku, kdy mistrovství konečně skončí, ale na druhé straně nevěřím, že to bude v příštím roce o moc jiné."

Di Montezemolo: Už mě unavují prohry v šampionátu v posledním závodě

25. října 2011 v 12:02 | Kat
Rozhovor s prezidentem Ferrari Lucou di Montezemolou.

Briatore: S identickými vozy by Vettel dojel až třetí

13. října 2011 v 19:41 | Kat
"Seb je bez debaty skvělý závodník. Titul ale vyhrál proto, že dokázal ovládnout fenomenální vůz. Nejlepší jezdec ale není. Představte si závod s identickými vozy; Vettel by dojel třetí za Fernandem Alonsem a také Lewisem Hamiltonem."
V kvalifikaci je ale Vettel nejlepší, uznává Briatore: "I se stejným vozem by byl nejrychlejší. Souboj s chronometrem na jedno kolo je jeho doménou. Druhý by skončil Hamilton, Alonso by byl třetí."

Bernie a... Bernie

10. října 2011 v 17:41 | Kat

Gené: Jezdcem číslo jedna je Fernando

1. října 2011 v 14:58 | Kat
Marc Gené je španělský testovací pilot Ferrari. Podle něj jsou tu tři piloti, kteří jsou lepší než ostatní, ale jen jeden z nich vyčnívá nade všemi. "Všichni jsou velmi dobří, ale je tu trio, které vyčnívá - Fernando, Hamilton a Vettel. Není pochyb o tom, že Sebastian jezdí na stejné úrovni jako jeho auto. Má za sebou úžasný rok. Během víkendu v Singapuru jsem si vyslechl rozhovory mnohých pilotů jako Hamiltona nebo Fernanda a všichni uznali, že Sebastian jezdí na neuvěřitelné úrovni. Zřejmě už cítí, že bude mistrem světa, takže jezdí bez jakéhokoliv tlaku. Podle mého osobního názoru je jezdcem číslo jedna Fernando. Je nejkomplexnější pilot ze všech. Skutečnost, že byl na druhém místě a nyní ztrácí jen bod to jen dokazuje. Na druhé straně však nemůžeme říct, že Vettel bude mistrem jen proto, že má dobré auto. Skutečně si to zasluží. Fernando je vůdce. Je to skutečný lídr. Je nutné si všimnout, jak se chová a jak pracuje. Je to profesionál. Je pravda, že od týmu požaduje hodně, ale mnohem víc vyžaduje i od sebe. Nemyslel jsem, že získá uznání a respekt od všech ve Ferrari, v Maranellu a v Itálii tak brzo. Faktem ale je, že s Ferrari prožil dva bezchybné roky."

F1 demo - Grosjean, A. a N. Prost

19. září 2011 v 17:45 | Kat
http://motorsport.nextgen-auto.com/gallery/pictures/2011/f1/prost-castellet-17sep/162_medium.jpg

Briatore: Nikdy bych nechtěl mít v týmu kombinaci Vettela s Alonsem

16. září 2011 v 17:43 | Kat

Půjde Vettel do Ferrari nebo nepůjde? Podle Flavia Briatoreho by byla dvojka Vettel-Alonso špatná. "Já bych nikdy nechtěl mít v týmu kombinaci Vettel a Alonso. Tým by to rozdělilo na dvě části a tedy i oslabilo," říká Briatore. "Vettel je supersilný. Má správný přístup a připomíná mi Michaela Schumachera a Fernanda Alonsa ve chvíli, kdy získali svůj první titul. I oni byli v následujícím roce silnější a sebevědomější."
Briatore získal se Schumacherem dva tituly mistra světa. "Příliš dlouho byl mimo formuli 1 a dnes už bojuje jen o to, aby se dostal do první desítky. Podle mého názoru je to tak trochu smutné."
Briatore si teď užívá život fanouška a do F1 se vracet nechce. "Nikdy jsem neměl zájem být znova manažerem týmu. Itálie je země spekulací. Spojovali mě i s Ferrari, ale je to nesmysl."

Domenicali: V F1 jsou jen dva vůdci - Schumacher a Alonso

5. září 2011 v 17:53 | Kat
"Vettel ještě není vůdce," říká Stefano Domenicali. "K tomuto statusu má namířeno, ale ještě není tak daleko jako Michael nebo Fernando. Je příliš mladý a potřebuje sbírat zkušenosti. Skutečnými vůdci jsou jen dva: Fernando Alonso a Michael Schumacher. Koukněte se na Michaela a Fernanda. Vidím u nich hodně podobností. Oba bojují jako lvi a tím se snaží posunout vpřed. Starají se o detaily, kterých si ostatní ani nevšimnou. Je jasné, že je lidé v týmech poslouchají, vždyť mají velké množství zkušeností. Sebastian má k nim blízko, ale momentálně jsou to jen ti dva."
Hodně se mluví o tom, jestli Vettel bude jezdit za Ferrari. Domenicali to ale odmítá. Momentálně totiž vůdce nepotřebují, ale časem možná budou a takových pilotů jako je Vettel moc není.

Petra Ecclestone se vdala

29. srpna 2011 v 17:54 | Kat
Bernie Ecclestone provdal svou mladší dceru Petru. Dvaadvacetiletá dcera šéfa F1 se provdala za britského byznysmena Jamese Stunta.Na svatbě byly známé osobnosti jako Fergie či sestry Hiltonové. Nemohl chybět ani kamarád otce nevěsty Flavio Briatore se svou ženou Elisabettou. Svatba stála více jak 5 milionů liber.
A jak tam má Petra ty uzké bílé šaty, tak to je z nějaký party před svatbou.
2

Tamara Ecclestone kritizuje Buttona

23. srpna 2011 v 19:25 | Kat
Tamara Ecclestone o Buttonovi: "Byl to milý kluk, ale sláva mu stoupla do hlavy. V roce 2009 jsem s ním dělala rozhovor, ale přerušil ho kvůli telefonímu hovoru. Z mého pohledu je to vrchol špatného chování. Vypadá to tak, že formulový úspěch ho jako člověka pořádně změnil. Navíc si nemyslím, že by byl právem mistrem světa. Pokud by měli v roce 2009 všichni stejná auta, titul by nikdy neměl. Určitě to není nejlepší formulový jezdec. Lewis Hamilton je podstatně lepší pilot a navíc i příjemný člověk."
Já nevím, jak vám, ale mě to přijde vtipný :-D

Briatore: Alonso si zaslouží být nejlepším pilotem historie

7. srpna 2011 v 19:36 | Kat
Flavio Briatore vyhrál dva tituly s Michaelem Schumacherem i Fernandem Alonsem. O Alonsovi mluví vždy jen v dobrém a teď to jen dokazuje. "Jsem fanouškem Ferrari, ale v životě nikdy nevíte co se může stát. Myslím, že Fernando Alonso dokáže vyhrát šampionát ve Ferrari bez Flavia Briatoreho. Fernando si zaslouží být nejlepším pilotem historie. Rozhodl se zůstat ve Ferrari do konce své kariéry a já doufám, že může dostat auto, aby vyhrál více titulů než Schumacher. Pokud by měl vůz Red Bullu, vyhrál by Fernando s obrovským náskokem. On je jeden z mála velkých jezdců spolu se Sennou, Prostem a Schumacherem. Se Schumacherem jsou dva úplně jiní piloti. Fernando je trošku lepší, protože když je Michael v krizi, jeho výkon se zhoršuje, zatímco Fernandova koncentrace se ve stejné situaci zvětšuje."

Domenicali: Alonso je momentálně nejlepší

6. srpna 2011 v 15:22 | Kat
V zimě se tradičně pořádá akce Wroom, teď si ve Ferrari udělali takové letní Wroom 2011. Při té příležitosti mluvil Domenicali Fernandovi Alonsovi. "Pro mě je v F1 v této chvíli jedničkou Fernando," řekl šéf Ferrari. "Vidím tolik podobnosti s Michaelem Schumacherem, jezdcem, který se zapsal do dějin. Ve skutečnosti je v některých oblastech Fernando dokonce lepší, například, když si vzpomenu na rychlost, jakou se vžil do týmu a cestou, jakou se stal lídrem. V tomhle byl mnohem rychlejší než Michael, kterému to chvilku trvalo."

Surtees navštívil Maranello

30. června 2011 v 17:35 | Kat


Do Maranella zavítal legendární John Surtees. Setkal se například s Fernandem Alonsem. "Když jsem se podíval Fernandovi do očí, viděl jsem stejné odhodlání, jaké jsem míval já, když jsem závodil," řekl Surtees. "Čas běží, ale vášeň pro závodění je něco, co se po staletí nikdy nezmění a pokud to máte v sobě, vidíte to i v ostatních."
Surtees se rovněž setkal se Stefanem Domenicalim či Giuliem Borsarim, který v době jeho působení u Ferrari pracoval.
John Surtees je dosud jediným, kdo dokázal vyhrát titul mistra světa ve formuli 1 i Moto GP. Začínal na motocyklech, kde vyhrál sedm mistrovských titulů a od roku 1962 jezdil za Ferrari, kde o dva roky později slavil titul.
Surteese velmi zaujala montážní hala. "Je neuvěřitelné, jak se všechno změnilo. V mé době se auta přemísťovala na vozících a pracovaly na nich skupiny mechaniků. Teď má každý své pracovní místo a zdá se, že už nikdo netlačí vozíky."
Emotivní pro něj byla především návštěva Ferrari Musea, kde byla jeho stará helma a vítězna fotka z roku 1964...

Gené: Fernando předčil mé očekávání

2. června 2011 v 17:28 | Kat
O týmové režii a Alonsovi: "Na sto procent můžu potvrdit, že Felipe a Fernando dostávají k dispozici stejný materiál. A pokud Fernando podával lepší výkony, tak jen proto, že je jako pilot na vyšší úrovni. Nemžu posoudit, jaký byl v Renaultu nebo McLarenu, ale já jsem spolupracoval už s mistry jako Schumacher, Villeneuve a Räikkönen a Fernando mě z nich všech nejvíc uchvátil. Před tím než přišel do Ferrari, jsem měl velké očekávání. Už jsem ho stihl nastudovat a spolupracovat s ním - a můžu říct, že předčil mé očekávání."
O současném stavu Ferrari: "Je pravdou, že ztráta na Red Bull je obrovská, ale před námi je ještě hodně závodů. Každou ztrátu je ale možné stáhnout a hlavně pokud jde o tým jako je Ferrari. Pokud se pravidla pro další rok výrazně nezmění, tak má význam pokračovat ve vývoji tohoto auta, protože to využijeme i při následujícím. Filosofií Ferrari je nevzdávat se do té doby, dokud matematika neřekne praví opak."

Flavio - Monako

29. května 2011 v 17:25 | Kat

Briatore: Nejlepší jsou Alonso a Hamilton

28. května 2011 v 19:13 | Kat
Podle Flavia Briatoreho jsou nejlepšími pilotmi současnosti Hamilton a Alonso. "Je to tak, oni jsou nejlepšími piloty," říká bývalý šéf Renaultu. "Vždy se sám sebe ptám, co by dokázali za volantem Red BUllu. Možná by dali všem ostatním kolo."
A co Sebastian Vettel? "Odvádí dobrou práci a nedělá chyby. Pokud bude takhle pokračovat, tak za dvě nebo tři velké ceny bude o mistrovi rozhodnuto. Není tajemstvím, že RB má nejlepšího designéra. Adrian Newey je Messim mezi formulovými inženýry."

Odejde Ferrari z F1?

16. května 2011 v 12:13 | Kat
"Musíme přemýšlet pragmaticky," řekl Di Montezemolo. "Po sezoně 2012 už nebudeme vázání Concordskou dohodou. Společnost CVC nebude vlastnit nic. Máme tu tedy tři varianty. Buď se dohodneme na nové smlouvě, nebo to uděláme jako američtí basketbalisté, kteří založili NBA a sami si organizují prodej televizních práv atd. A nebo si prostě najdeme nového partnera. To už bude záležet na týmech. Je důležité mít více alternativ."

Häkkinen: Sebastian má potenciál titul obhájit

22. dubna 2011 v 10:06 | Kat
Häkkinen: "Zisk mistrovského titulu z vás udělá zcela vyrovnanějšího a kvalitnějšího pilota. Už to není jen pilot, který vyhrál závod, nebo který vedl šampionát. Je to mistr světa, takže k němu je také třeba takto přihlížet. Sebastian je ale kvalitní závodník, který se během své kariéry ještě velmi zlepší, o tom jsem přesvědčený. Obhájit titul je jedna z nejtěžších věcí ve Formuli 1 a není příliš závodníků, kterým se to na této scéně povedlo. Sebastian je ale jedním z mála pilotů, kteří rozhodně mají potenciál mistrovský titul obhájit a já jsem přesvědčený, že se mu to v letošní sezóně podaří. Letošní ročník je velmi vyrovnaný, avšak Red Bull je bezkonkurenční, stejně jako v roce loňském, konkurenta tedy bude hledat jen stěží."

Briatore: Auto je důležitější a Fernando s tím nemůže nic dělat

19. dubna 2011 v 16:16 | Kat
Flavio Briatore o problémech Ferrari: "Pilot je důležitý, ale auto ještě více. Pokud je pilot konkurenceschopný, konkurenceschopné auto činí rozdíl, ale Fernando s tím nemůže nic dělat, protože problém představuje auto. Je nemožné, aby se dotáhli na Red Bull, Ferrari bude muset v letošní sezóně bojovat o třetí místo. Fernando chtěl jít do Ferrari za jakoukoliv cenu. Je v týmu více než spokojený, ale chce konkurenceschopnější Ferrari a udělá všechno pro to, aby jim s tím pomohl. Ferrari schází kreativita. Mají potenciál, finanční zdroje a vybavení. Je jasné, že procházejí náročným obdobím a musí nalézt řešení, obzvlášť co se týče aerodynamiky. Rozdíl je obrovský a nečekám, že by Red Bull udělal stejné chyby, jako minulý rok. Během šesti či sedmi závodů budou mít téměř vyhráno."

Premiér Alonso

12. dubna 2011 v 18:36 | Kat
Prezident Ferrari Luca di Montezemoloby byl dotázán koho by dosadil na místo premiéra ve formulové vládě. Odpověď byla jasná - Fernanda Alonsa. "Je to pilot s nejsilnějším charakterem. Je optimistický, ale současně i realistický." Do vlády by dosadil i Vettela s Rosbergem.
Fernando v minulém závodě skončil po kolizi s Hamiltonem šestý. "Po závodech jsme spolu dlouho mluvili. Věřím v jeho schopnosti. Mužstvo jako celek na události zareagovalo velmi dobře a všichni už pracují na vylepšení auta. V neděli jsme viděli pěkný souboj mezi Hamiltonem a Alonsem a nějak nedokážu přijít na to, proč byli oba potrestáni."

Briatore radí Ferrari: Soustřeďte se na příští sezonu

30. března 2011 v 16:33 | Kat
Ferrari nevypadá zrovna nejnebezpešněji a na Red Bull ztrácí hodně. Flavio Briatore jim radí, aby odpískali letošní sezonu a soustředili se na další. To se ale tvrdilo i loni a byl to právě Alonso z Ferrari, kdo vstupoval do posledního závodu z prvního místa...
"Může to znít absurdně, ale já si myslím, že by se Ferrari mělo už soustředit na auto pro rok 2012. Ferrari má samozřejmě schopné inženýry a zdroje, které potřebujete, ale půlsekundová ztráta na Red Bull - to je věčnost," řekl Flavio Briatore.

Surer: Vsadil bych si na Alonsa

22. března 2011 v 17:50 | Kat
Už se nám to blíží a hodně osobností F1 tipuje favority. Svou troškou přispěl i bývalý pilot Marc Surer. "Očekávám, že vpředu budou tradiční stáje," řekl a uvedl, že tím myslí Red Bull a Ferrari. "V tomto seznamu chybí McLaren - oni jsou jednoduše příliš vzadu."

Dennis přišel o řidičák

11. března 2011 v 19:37 | Kat
Někdejší šéf týmu McLaren a dnešní předseda představenstva společnosti McLaren Group Ron Dennis na půl roku přišel o řidičský průkaz.

Bernieho tým snů - Alonso a Vettel ve Ferrari

1. března 2011 v 13:50 | Kat
Rozhovor s Berniem Ecclestonem.

Horner: Bude pokračovat souboj mezi Markem a Sebastianem

25. února 2011 v 19:58 | Kat
"Alonso pro nás bude velkou hrozbou," řekl Horner. Právě Alonso byl nějvětším soupeřem Red Bullů v loňské sezoně. Horner však určitě neodepisuje konkurenty z McLarenu.

Stefano Domenicali - nástupce malého Napoleona

18. února 2011 v 11:53 | Kat
Jean Todt byl buď absolutně přesvědčený, nebo se alespoň jednou v životě rozhodl zariskovat. Místo sebo mohl do pozice šéfa týmu Ferrari jmenovat kohokoliv. Byli dokonce adepti, o kterých nikdo ani nepochyboval. Jean Todt však za kormidlo italské stáje nechtěl ani Rosse Brawna, kterého tam už viděli mnozí fanoušci. Vybral si muže, kterého vychovál sám. Stefana Domenicaliho.

Turek: Kubica tajně jezdil se škodovkou

7. února 2011 v 11:15 | Kat
Pavel Turek je mužem, který nepřímo v Robertu Kubicovi prohloubil vášeň k rallye. "Když přišel do F1, říkal, jak rallye miluje. Vzal mě i k počítači a ukazoval mi záběry z ní a na některých byl Honza Kopecký. Říkám mu: To je Čech. A on na to, že je to největší machr, kterého viděl," popisuje Turek Kubicův vztah k disciplíně, jež mu po víkendové nehodě výrazně zkomplikovala kariéru. Turek se ve formuli 1 pohybuje už dlouho. Zároveň zná prostředí českého motorsportu, a tak se do něj dostal i polský závodník.

Marko zpochybnil schopnosti Webbera

28. ledna 2011 v 21:21 | Kat
Helmut Marko se opět pustil do Marka Webbera. Podle něj se dlouho držel Vettela jen zásluhou techniky, která mladého Němce několikrát zradila.

Domenicali: Konkurence bude tvrdší a nejistota vysoká

28. ledna 2011 v 20:57 | Kat
Rozhovor s Domenicalim.

Blundell: Mistrem bude Hamilton

20. ledna 2011 v 21:17 | Kat
Který tým a kterého kolegu by si vybral bývalý pilot F1 Blundell při svém fiktivním návratu?

Moss: Schumacherových sedm titulů znehodnocuje titul mistra světa

7. prosince 2010 v 10:40 | Kat
Moss se opět pustil do Michaela Schumachera. "To, že se on stal sedminásobným mistrem světa, znehodnocuje titul mistra světa," řekl. "Je špatný. Nikdy jsme ho neviděli podávat nejlepší výkony, když měl opravdu dobrého týmového kolegu. Ve Ferrari nikdy neměl po svém boku pilota s opravdu podobným talentem, počet jeho titulů je  tudíž zavádějící."
Jeho návrat nedopadl tak jak si většina Schumacherových fandů přála. "Nemyslím si, že by litoval svého návratu, nebylo to ale rozumné. Byl tak úspěšný. Jeho největším přínosem bylo vytažení Ferrari na vrchol. Ale to, že bude pokračovat i příští rok, je zajímavé, ačkoliv upřímně: nedělalo by mi žádnou starost, kdybych se mu měl příští rok postavit."

Stoddart: Nejlepší jsou Alonso s Webberem

3. prosince 2010 v 8:40 | Kat
P. Stoddart dříve v Minardi pracoval s Markem Webberem i Fernandem Alonsem. "Alonso získal už dva tituly. Fernanda i Marka vnímám jako mistry světa, Fernando to však už dokázal. Mark to mě osobně dokázal také, ale celému světu ještě ne. Pokud bych tedy měl někdy popsat dva top-piloty F1, bez pochyby by to byli Webber a Alonso. Fernando s Ferrari získá titul, o tom nepochybuji. Je velmi, velmi koncentrovaný. Svou kariéru začal v italském týmu a nyní je v jiném italském týmu, který je národní ikonou. Je tam, kde chce být a určitě s nimi získá jeden nebo více titulů."

Briatore: Fernanda je mi líto

18. listopadu 2010 v 20:37 | Kat
"Fernando mohl mít úplně jiný závod," řekl Briatore.  "Neměli myslet jen na Webbera, protože Fernando byl rychlý."
Kdo ale udělal chybu? "Těžko říci. Možná nezaznamenali, že Webber naboural do zdi. Mark do boxů nejel z taktických důvodů, ale aby si nechal vyměnit kolo po nárazu do zdi. Ale je jasné, že po závodě je každý generál. Den před ním, nebo během něj, je to nejtěžší. Rozhodnutí musí přijít během několika sekund a riskuje se tím chyba. Je ale docela skandální, že tato trať nedovoluje jednoduché předjíždění. U Monaka se to dá pochopit, ale Abu Dhabi je uprostřed pouště, kde lze jednoduše postavit rovinky a zatáčky. Fernanda je mi líto. Je to fenomenální pilot, který měl skvělou sezonu."

Fittipaldi: Alonso je lepší než Vettel

17. listopadu 2010 v 18:55 | Kat
Sebastian Vettel bude hodně těžce brátnit svůj titul v sezoně 2011, protože Fernando Alonso je lepší než on. Alespoň to si myslí dvojnásobný mistr světa Emerson Fittipaldi.

Minardi srovnává Alonsa a Webbera

12. listopadu 2010 v 11:04 | Kat
Minardi zná dobře oba dva hlavní adepty na titul. Fernanda Alonsa i Marka Webbera měl ve svém týmu. Teď srovnává oba dva své bývalé svěřence.
 
 

Reklama