Sport

Biatlonová sezona 2017/2018

31. března 2018 v 21:33 | Katka
Uf, tak po pěkně dlouhé době se zase hlásím. Radši ani nebudu koukat, kdy naposledy jsem tu něco psala :D Snažila jsem se něco napsat po OH, ale bohužel jsem to nikdy nedopsala a teď už to nemá cenu. Chtěla jsem napsat recenzi knížky Martina Fourcada, ale taky nevím, jak se k tomu dostanu. Popravdě, chybí mi strašně moc chuť psát a ono je to pak na těch článcích podle mě znát.

Každopádně dneska bych ráda napsala aspoň pár vět k uplynuvší sezoně biatlonu. Biatlon sleduju ještě déle než Formuli 1 a je to moje velká srdcovka.

Biatlon: Sezona snů

22. března 2017 v 14:00 | Katka
Konec sezony Formule 1 a MotoGP je pro spoustu fanoušků začátkem odpočítávání nové sezony. Pro mě je to ale začátek zimních sportů. Letos jsem bohužel neviděla asi nic jiného než biatlon - žádné klasické lyžování a ani sjezdové. Skoky na lyžích u mě skončili, když konec kariéry oznámil Thomas Morgenstern. Neudrželi mě u nich ani naši jako třeba Koudelka. Favorita postrádám i u severské kombinace nebo sjezdového lyžování. A co se týče běhu na lyžích, tak to se proměnilo v norský šampionát a jelikož v zimních sportech jsou mým největším "nepřítelem" Norové, tak to není nic pro mě.

Letos to všechno vyšlo tak dobře, že minulý víkend skončila biatlonová sezona a ten další začne F1 i MotoGP. Proto bych se ještě předtím ráda vrátila k biatlonu, který jsem si letos užila snad víc jak kdy jindy.

TOP 4: Moji nejoblíbenější sportovci

4. ledna 2017 v 6:28 | Katka
Jak víte, já prostě miluju tyhle žebříčky. Nejoblíbenější jezdce F1 zatím dělat nemůžu, tak vám alespoň představím svoji čtyřku nejoblíbenějších zahraničních sportovců. Když se tak na ta jména koukám, tak mají mnohé společné a jsou přesně ten typ lidí, kterým fandím :D

Prvně, když jsem jim začala fandit, byli většinou ti druzí. Bojovali s legendami svých sportů a s tím souvisí i bod číslo dva - nebyli moc populární. Takže jsem nucena se jich celý život zastávat. Dobře nemusím, ale kolikrát mi to fakt nedá :D

A poznámka na závěr - je to seřazeno zcela náhodně :D

Fernando Alonso


Co mě štve na....

6. září 2016 v 9:38 | Katka
Každý máme ve sportu své oblíbence a já rozhodně nejsem výjimkou. Je přirozené, že v nich vidíme hlavně ty dobré věci a ty jejich špatné vlastnosti třeba i nevědomky ignorujeme. U našich neoblíbených sportovců je to zase naopak. Snažíme se v nich vidět jen to špatné a to dobré naopak vidět nechceme.

Já se tedy pokusím najít to špatné na svých oblíbených sportovcích, nebo tedy spíš to, co mě na nich štve a hádám, že to asi moc lehké nebude. Můj problém je ten, že i když mě třeba na chvíli ten sportovec naštval, tak se na něj svalila vlna kritiky od fanoušků, že mě to hned přešlo.

V tomhle článku tedy budou moji oblíbenci napříč sporty a budu ráda, když mi do komentářů napíšete, co štve vás na vašich oblíbencích.

Formule 1

Fernando Alonso - To nejtěžší hned na začátek. Fernando mě vlastně ničím nikdy moc neštval. Jen mi vadí, že to s Raquel nevyšlo a stejně tak s Larou. Obě se mi k němu moc hodily. No a někdy je Fernando až přehnaně optimistický, ale to mě vlastně neštve. Takže vyloženě mě naštval opravdu jen rozvod s Raquel a rozchod s Larou, i když slovo naštval je asi dost silné, spíše mi to bylo líto.

První týden olympiády a MotoGP

14. srpna 2016 v 17:22 | Katka
Článek trošku mimo motorsport, ale doufám, že vám to nebude vadit. Zase po čtyřech letech je tu letní olympiáda a já olympiády zbožňuju. Nabízí spoustu zajímavých příběhů a emocí. Já bych chtěla o několika tématech napsat pár řádků a budu ráda, když mi napíšete, jestli na OH koukáte a co vás potěšilo nebo naopak zklamalo.

První medaile a nešťastný slalom

Vodní slalom sleduju už léta. Je to krásný sport, ve kterém se nám daří. Sleduju ho ale spíš jen prostřednictvím našich a o jejich soupeřích toho moc nevím. Poslední dobou mě nejvíc zajímá kategorie K1, kde máme velmi rychlé kajakáře Vavřince Hradílka a Jiřího Prskavce. Vávrovi jsem fandila od začátku, co jsem o něm slyšela (on má prostě tak úžasné jméno, nebo to přijde jen mně? :D ) a Prskavcovi také držím palce. Jelikož v této disciplíně musí reprezentovat zemi jen jeden závodník, tak se do Ria nedostal Hradílek. Bylo mi to líto, ale prostě Jirka byl lepší a tak si olympiádu zasloužil. Vlastně i kvůli Hradílkovi jsem Prskavci tak moc fandila. Jirka je navíc velký sympaťák, tak to nebylo těžké.

Game, set and match

23. dubna 2016 v 21:00 | Katka
Sport přináší spoustu krásných příběhů a okamžiků. Za sebe můžu říct, že je ve světě sportu jen málo hezčích věcí než nádherná tenisová výměna. Taková, která vás zvedne ze židle, na kterou koukáte s pusou dokořán a po které vám je vlastně úplně jedno, že ji váš oblíbenec nebo vaše oblíbenkyně prohrála.

Hodně lidí si myslí, že je tenis nudný. To si ale myslí i mnozí o Formuli 1 a určitě byste se s takovými přeli. Já na tenisu miluju to, že je úplně jedno, jak dole jste. Vždycky totiž můžete zápas otočit. Můžete prohrávat o dva sety, soupeř vám mohl vzít jedno či dvě podání. Pořád ale můžete vyhrát.

Když jsem se snažila vypátrat, kdy jsem se na tenis začala koukat, došla jsem až do roku 1999. Taková má první vzpomínka se váže k finále mezi Martinou Hingisovou a Steffi Graf. Steffi svou kariéru ukončila právě v tom roce a stejně tak se odehrál jejich finálový duel na French Open. Ta vzpomínka se váže zřejmě k této prohře. Pamatuju, jak jsem jako malá brečela, když má oblíbená hráčka prohrála. Naopak Steffi byla tenkrát asi nepřítel číslo 1. O 16 let později jsem Martinu potkala a mám na to fotku na památku.


Biatlon a já aneb od Poiréeho k Fourcadovi

12. března 2016 v 13:27 | Katka
Je to už hodně let, co jsem propadla kouzlu biatlonu. Nevím, jaký přesně rok to mohl být, ale určitě jsem sledovala sezonu 2004/2005, kde byl vrcholem titul mistra světa pro Romana Dostála a hlavně jeho poražení nenáviděného Bjoerndalena.

Právě díky téhle žijící legendě vznikla má averze vůči norským zimním sportovcům. Od samého počátku jsem ho neměla ráda. Prostě vyhrával a já musela fandit jeho vyzyvatelům. A neopustilo mě to dodnes, mám to tak s celým norským týmem. Stačí se kouknout na běžecké lyžování, které se proměnilo v norský šampionát a jde jen o to, zda vyhraje Nor/ka číslo 1, 2, 3 nebo 4. Už dávno na to nekoukám, letos jsem náhodou viděla kousek závodu a vypadalo to pořád stejně.

Hned od začátku mě zaujal jeden náš biatlonista. Michala Šlesingra jsem si okamžitě oblíbila a důvod? V jednom závodě si vedl hodně dobře a komentátor Eurosportu si ho vůbec nevšímal. A přesně tak vzniklo mé fandění. On byl tenkrát i velmi aktivní v komunikaci s fanoušky. Párkrát jsem mu napsala na jeho osobní stránky a snad vždy odpověděl. Takže to bylo další plus. Já mu navíc vždy hodně věřila. Věřila jsem, že může porazit kohokoliv. On na to měl, jen se málokdy sešel běh a střelba. Každopádně za pár let zazářil na MS a získal světové medaile. Asi si umíte představit mou radost. Slabost pro něj mám dodnes a má víra v něj je pořád stejná.

 
 

Reklama