Valtteri Bottas

Valtteriho ruské vítězství

30. dubna 2017 v 23:00 | Katka
K závodu toho nemám, co říct. Podle mě to byla nuda a jediný zajímavý moment byl start. Proto jsem se rozhodla pro jednou udělat výjimku a přidat sem fotky z Valtteriho prvního vítězství.

Mezi fotkami si můžete přečíst vyjádření Valtteriho, Kimiho nebo třeba Massy a Vettela, ať to není jen o fotkách.

S tímhle článkem se peru už několik hodin. Když jsem ho měla hotový, dala jsem zveřejnit a v té chvíli se mi sekla wifi a přišla jsem o více jak půlku článku. A každý, kdo měl blog, ví, že není nic horšího než vkládání fotek. Vyjádření mám taky trošku jiná než prvně. Tak snad se to povede podruhé. A prosím, napište mi do komentářů cokoliv, ať jsem to nedělala podruhé zbytečně :D

The Finishing Line - Valtteri Bottas

20. října 2013 v 20:18 | Katka
Kterého sportovce nejvíc obdivuješ?
Valtteri Bottas: Moji přítelkyni Emilii (finská olympijská plavkyně).

Nejlepší herec na světě je?
VB: Bruce Willis, protože vypadá jako můj táta!

Předjížděcí manévr, který ti utkvěl v paměti?
VB: Ten, který jsem předvedl letos v Číně v předposledním kole - předjetí mého týmového kolegy Pastora.

Nejoblíbenější písnička?
VB: Žádnou nemám a nikdy jsem neměl.

Nejlepší na tom, když skončí sezona je...
VB: Mít možnost dobít si baterky...

Valtteri - photoshoot

16. ledna 2013 v 19:26 | Katka

Valtteri - Sport Gala

16. ledna 2013 v 19:25 | Katka

Emilia a Valtteri

20. prosince 2012 v 20:17 | Katka

Kdo je Valtteri Bottas?

7. prosince 2012 v 14:28 | Katka
Valtteri nahradil u týmu Williams Bruna Sennu a příští sezoně tak poprvé pojede závod F1. Valtteri je finský jezdec, který se narodil 28.8.1989 v Nastole.
Valtteri měl být původně hokejista, jeho otec Rauno to alespoň plánoval. Osud to chtěl ale jinak. Když byl malý Valtteri v šesti letech s tatínkem nakupovat, cestou domů uviděli reklamu na motokárový závod a rozhodli se na ten závod kouknout. Když přišli, závod už byl v plném proudu a Valtteri byl uchvácený. "Valtteri, který byl normálně velmi živý a energický, jen seděl. Dokonce nechtěl ani zmrzlinu nebo sladkosti jako obvykle," vzpomíná Rauno. Po závodě Valtteri nechtěl domů, trval na tom, že se musí kouknout do boxů. Valtteri se chtěl také zúčastnit závodů, ale byl příliš malý a nenašla se pro něj motokára. Klub tak nařídil Valtterimu, aby jedl zdravě a přes zimu povyrostl o sedm centimetrů. Valtteri tak dle instrukcí svého otce držel speciální dietu a trval na tom, že se musí každý týden měřit.
Na jaře byl Valtteri dostatečně vysoký, aby dosáhl na pedály. Jednou týdně tak s otcem navštěvoval motokárový klub, ale to Valtterimu nestačilo a přál si jezdit každý den. Tatínek mu tak koupil vlastní motokáru. Valtteri tatínkovi často volal do práce, aby se zeptal, kdy přijde domů a mohl jezdit na své motokáře.
Svůj první závod absolvoval v roce 1996 a dojel na třetím místě. Velmi brzy jeho otec zjistil, že jeho kluk má talent a mohl by se dostat daleko. To ho povzbudilo, aby do něj investoval a když Valtteri poprvé vyhrál ve Formuli Renault 2.0, tak se mu to potvrdilo.
Od té doby, co vstoupil do formulových sérií, sbíral Valtteri samé úspěchy. V roce 2007 byl třetí ve Formula Renault 2.0 NEC, o rok později zvítězil ve Formuli Renault 2.0 Eurocup i Formuli Renault 2.0 NEC. Další rok si připsal vítězství v Masters of Formule 3, které v následujícím roce obhájil, byl také třetí v Formula 3 Euro Series. V roce 2011 se stal šampionem GP3.
Letos to byl třetí rok, co působil u týmu Williams jako testovací pilot a účastnil se řady pátečních tréninků, kde se předvedl ve velmi dobrém světle.
Valtteri pevně věří, že se jednoho dne stane mistrem světa a také je přesvědčen, že zůstane stejný jako nyní. "Nikdo mi nikdy neřekl, že nestojím nohama na zemi," říká Bottas.
Valtteriho přítelkyní je finská plavkyně Emilia Pikkarainen, která se zúčastnila i OH. Mezi koníčky Bottase patří lyžování, turistika, hokej, in-line bruslení.
 
 

Reklama